Προς το περιεχόμενο

Spartacus: War of the Damned


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω για εσάς πάντως εγω, έβλεπα εχθές ένα απ τα επεισόδια του 3ου κύκλου κατα σειρά, που ελευθερώνουν τους Γερμανούς.

Η φάση που ο Σπάρτακος σκοτώνει το γομάρι τον Γερμανό, ειναι must see. Θα θελα να τη φτιάξω σε gifακι αλλά θα με μπανάρουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τω μεταξύ έβαλα να δω τον πρώτο κύκλο και παρατήρησα οτι η κορδέλα της sura κάηκε μαζί με το πτώμα της. Ενώ στο τελευταίο επισόδειο ο σπάρτακος όταν χτυπήθηκε και μετά, βλέπει την κορδελα και θυμάται την sura και δείχνει κάποιες παλιές σκηνές... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εσυ κατάλαβες οτι η κορδελα στο τέλος ήταν της sura? Δεν παίζει να ήταν κάτι άλλο?, ενα κοματι υφασμα, μια τυχαία κορδέλα, που συνειρμικα θυμισε στον Σπαρτακο τη sura?

Εν τω μεταξύ έβαλα να δω τον πρώτο κύκλο και παρατήρησα οτι η κορδέλα της sura κάηκε μαζί με το πτώμα της. Ενώ στο τελευταίο επισόδειο ο σπάρτακος όταν χτυπήθηκε και μετά, βλέπει την κορδελα και θυμάται την sura και δείχνει κάποιες παλιές σκηνές... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εσυ κατάλαβες οτι η κορδελα στο τέλος ήταν της sura? Δεν παίζει να ήταν κάτι άλλο?, ενα κοματι υφασμα, μια τυχαία κορδέλα, που συνειρμικα θυμισε στον Σπαρτακο τη sura?

 

ναι δε λέω... αυτό είναι το πιο λογικό να συνέβει...  :P . απλά εκείνη τη στιγμή νόμισα οτι του χε πέσει από το χέρι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ έβαλα να δω τον πρώτο κύκλο και παρατήρησα οτι η κορδέλα της sura κάηκε μαζί με το πτώμα της. Ενώ στο τελευταίο επισόδειο ο σπάρτακος όταν χτυπήθηκε και μετά, βλέπει την κορδελα και θυμάται την sura και δείχνει κάποιες παλιές σκηνές... 

Για εδώ είσαι εσύ : http://www.moviemistakes.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εδώ είσαι εσύ : http://www.moviemistakes.com/

χαχα αυτά είναι βλακείες, τι νόημα εχει αν κουνήθηκε κάτι "ανεξήγητα" εγώ μιλάω για κάτι που έχει να κάνει με το story. αλλά στη προκειμένη έχει δίκιο ο @Xorxhs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμωτο...Κριμα που τελειωσε...Εμεις φταιμε...Αν ειχαμε πιεσει για μια ακομα σεζον στελνοντας e-mails,αν ζητουσαμε τα επεισοδια να κρατουσαν μιση ωρα τωρα θα χαμε μερικους μηνες ακομα Spartacus....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμένα μου άρεσε που τελείωσε... όποια σειρά την τραβάνε περισσότερο από όσο πρέπει κουράζει, και στο τέλος μένεις με το "αυτή τη βλακεία έβλεπα 5 χρόνια??" Τώρα τουλάχιστον λυπάσαι αλλά λες "χαλάλι, να μια σειρά που άξιζε"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Technology Fan.

 

Δύσκολα η σειρά θα συνέχιζε στα ίδια επίπεδα αν την τραβούσαν περισσότερο.

Όσες σειρές το έκαναν στο τέλος κάηκαν...

Προτιμώ 3 γαμάτες τηλεοπτικές σεζόνς παρά 3 γαμάτες,1 μέτρια,μια χάλια,μια απαράδεκτη κτλπ

Η τελευταία εικόνα μετράει  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχετε πει όλα...η σειρά ήταν φανταστική!Χωρίς να κάνει κοιλιά και σε κάθε επεισόδιο υπήρχε εξέλιξη της ιστορίας.Δυστυχώς,η σειρά θα ήταν ένα επίπεδο πιο πάνω,άμα ζούσε o Andy Whitfield, ήταν πιο εκφραστικός ηθοποιός και είχε μια ένταση και μια μελαγχολία στο βλέμμα του,που ταίριαζε για αυτόν τον ρόλο...

   Περιμένω,να βρουν μια εξέλιξη της ιστορίας,μετά τον θάνατο του Σπάρτακου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι χαλια...Δεν μπορω ουτε να φαω...Πως θα ζησουμε χωρις αυτη τη γαματη σειρα...

 

χαχα είναι λες και το κάνεις επίτηδες, δε μπορώ να κρατηθώ.... πήγες στο depression... http://psychcentral.com/lib/2006/the-5-stages-of-loss-and-grief/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...