Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αυτη...δεν την δινεις μονο για να ξαναβγαλεις καρτα ανεργιας , αλλα και για να φαινεται στο συστημα οτι εκανες το προγραμμα..αλλιως λεφτα δεν εχει..ετσι μ πε αυτη εκει..και εγω ειχα αργησει ενα μηνα να την παω και πηγα ετσι να ρωτησω και ευτυχως η κοπελα εκει με εξυπηρετησε σαν να ειχα παει την επομενη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι απλο...υπολογιστε 3 με 4 μηνες το μεγιστο απο την ημερομηνια που τελειωσατε το σεμιναριο..μην τρελενεστε..

και μονο αν και εφοσον εχετε παει την χαρτονενια βεβαιωση στον οαεδ αμεσως μετα την ληξη των εξετασεων, θα το περασουν

στο συστημα και μετα θα πληρωθειτε..

Εγω πηγα τη βεβαιωση στον οαεδ και μου ειπε ο υπαλληλος οτι δεν τη χρειαζεται απλα με ρωτησε αν ειμαι απο το voucher και πια ημερομηνια τελειωσε το προγραμμα και μαλιστα στο κεκ που ημουνα μας δωσανε την χαρτονενια βεβαιωση και μας ειπαν να παμε να γραφτουμε στον οαεδ 1 εβδομαδα πριν δωσουμε εξετασεις, δηλαδη την αλλη μερα που θα τελειωναν τα θεωρητικα και οχι οταν τελειωναν οι εξετασεις. 

Δεν νομιζω οτι χρειαζονται στον οαεδ οπωσδηποτε τη βεβαιωση, ετσι και αλλιως τοσα χαρτια εχεις υποφραψει, λες να μην ξερουν οτι παρακολουθησες το προγραμμα.

Επιβεβαιωνω και εγω με τη σειρα μου οτι τα λεφτα δεν μπηκαν ουτε σημερα δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αρχισα 10/9/2012 και τελειωσα τα θεωρητικα 2/10/2012, και μετα απο 5 μερες εγιναν οι εξετασεις τις οποιες τις περασα ολες και δεν χρειαστηκε να ειμαι παρων στη δευτερη φορα των εξετασεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας μας ειχαν πει στο Κεκ, οτι αυτοι ετοιμαζουν απο εκει τα χαρτια, οτι παρακολουθησες δλδ, πηρες μερος στις εξετασεις και τις δυο φορες και τα στελνουν στην Αθηνα για να δωθει η εντολη για την πληρωμη. Εμεις δεν χρειαζοταν να κανουμε κατι. Ουτως η αλλως αυτο το χαρτι δεν πιστοποιει οτι ελαβες μερος στις εξετασεις, παρα μονον οτι παρακολουθησες το προγραμμα. Βασικη προυποθεση για να παρεις τα χρηματα ηταν να παρεις μερος κ στις εξετασεις και τις δυο φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτός είναι ο λόγος που με κάψανε στης πρώτες εξέτασης ενώ στης δεύτερη φορά με της ίδιες ερώτησης πέρασα μια χαρά  Να επισημάνω ότι έχω πτυχίω ιεκ πληροφορικής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε βεβαιώσεις ούτε τίποτα. Απλά τα πράγματα..με το που παίρνεις μέρος στις εξετάσεις, άσχετα αν πέρασε κάποιος ή δεν πέρασε, ενεργοποιούνται τα πάντα για πληρωμή. Αν διαβάσατε και την σύμβαση που υπογράψατε με το κεκ , αυτά λέει. Απλά τα καθυστερούν και μάλιστα, μακάρι να βγω ψεύτης, είχα ακούσει και ιστορίες για καθυστέρηση που φτάνει το εξάμηνο αρκετές φορές. Σε τέτοιο κράτος, τι περιμένετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν περνουσες στις πρωτες εξετασεις δεν χρειαζοταν να πας στις δευτερες. Οποιος δεν περνουσε στην πρωτη εξεταση, επρεπε να παει στην επανεξεταση για να παρει τα λεφτα. Κοπηκες προφανως επειδη εκανες λαθη και οχι για αλλο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ΚΕΚ μου είπαν πως οι πληρωμές είχαν κολλήσει γιατί δεν υπήρχαν λεφτά και πως τώρα που ξεκίνησε η διαδικασία πιστεύουν πως όλοι όσοι πήραν πτυχίο στο 2012 θα πάρουν τα λεφτά τους μέχρι τέλος Φεβρουαρίου.

 

Τωρά εντάξει ο καθένας ότι θέλει λέει, κανείς δεν ξέρει σίγουρα.Στις τράπεζες πάντως δεν πιστεύω να έχουν ιδέα για το τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπίτρεπτο αυτό! Έχουν βρει όλοι την καραμέλα ότι δεν υπάρχουν λεφτά για να σου καθυστερούν οτιδήποτε. Εύκολη δικαιολογία για όλα τα θέματα. Λεφτά πάντα υπάρχουν αλλά εκεί που τους συμφέρει τα δίνουν αφειδώς. Αν όντως δεν υπάρχουν λεφτά, που ούτε μία στο εκατομμύριο δεν συμβαίνει αυτό, διότι αυτό χρηματοδοτείται από κοινοτικά κονδύλια, ας μην οργανώνουν κανένα τέτοιο σεμινάριο. Δηλαδή τα κάνουν και όταν τελειώνεις και θες να πληρωθείς, σου λένε ότι δεν υπάρχουν λεφτά;; Απατεώνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...