Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με καλεσαν στον οαεδ και μου ειπαν οτι δεν ειχαν τον αριθμο λογαργιασμου για αυτο δεν μπηκαν τα χρηματα στο λογαργισμο μου .και οτι οι υποληποι πληρωθηκαν στησ 25- 2-2013.αντε να περιμενω ποτε θα βαλη λεφτα ο οαεδ για να πληρωθω ....τα νευρα μου....

 

 

Πότε τελείωσες τα μαθήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ολους αυτο λενε για τι πολυ απλα σε ενα μεγαλο ποσοστο απο εμας δεν ειχαν περασει ΠΟΤΕ τα ΙΒΑΝ...ΠΟΤΕ ομως....Εγω πηγα ΟΑΕΔ και τα ξαναεδωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα αυτό έγινε πριν κατή μέρες πήρα τηλεφωνώ να ρωτήσω τι γίνετε με τα χρήματα και μου λένε δεν έχουμε ντον λογαριασμό σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εσεις που λετε οτι δεν ειχαν το ΙΒΑΝ σας στον Οαεδ, δεν ειχατε επιδοτηθει ποτε?? Εγω που επαιρνα ταμειο ανεργιας για ενα χρονο, λογικα θα εχουν τον ΙΒΑΝ μου, ετσι δεν ειναι? Ή πρεπει να παω να το ξαναδωσω? Λεω μηπως γι' αυτο δεν εχω πληρωθει ακομα αν και τελειωσα αργα, τον Νοεμβριο. Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ιβαν  το δώσαμε στο κεκ και αυτοί υποτίθεται θα το έδιναν στον οαεδ έτσι δεν είναι?

Εγώ τελείωσα τέλη Σεπτεμβρίου μου χαν πει από τα κεκ ότι μέσα στο Φεβρουάριο θα μπουν

και  ακόμα τίποτα τα πείρε  κάνεις τα λεφτά ?



 



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iban το δινεις στον οαεδ μαζι με την βεβαιωση οταν τελειωσεις το σεμιναριο...αμα περιμενεις απο το κεκ σωθηκες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το ΙΒΑΝ το 'χαμε δωσε ολοι μας στην ηλεκτρονικη αιτηση...
Αλλα επειδη ειναι Ελλαδα εδω, σε πολλους απο εμας δεν εχει περαστει στο συστημα ΚΑΝ...
Πηρα τηλ στον οαεδ να ρωτησω ποτε θα μπουν τα χρηματα, μου ειπε ο υπαλληλος πως ''δεν εχουμε κανενα ΙΒΑΝ κυριε δικο σας'', πηγα αυτοπροσωπως και του το εδωσα να το περασει. Για 1η φορα να το περασει. Ξαναλεω δεν ειχε περαστει ποτε. Θα μου πεις και που θα τα εβαζαν τα λεφτα χωρις ΙΒΑΝ. Ο ιδιος υπαλληλος μου ειπε πως οταν εφτανε η στιγμη της πληρωμης θα μας ενημερωναν να παμε στον εκαστοτε οαεδ για τα παραιτερω....
Θελετε και ηλεκτρονικες αιτησεις ΤΡΟΜΑΡΑ σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αποτι φαίνεται περισσέψανε θέσεις και ενώ το καλοκαίρι δεν με είχαν πάρει(επιλαχών), μπήκα πριν κανα μήνα και στον κατάλογο με δειχνει ως "επιλεχθείς"

Πρέπει μέχρι τριτη να πάω να πάρω την επιταγή κατάρτισης άλλα σκέφτομαι σοβαρά να μην παω

Εχω 2 χρόνια ανεργία περίπου και βλέποντας οτι πολλοι απο σας δεν έχετε πληρωθεί ακόμα σκέφτομαι ότι δεν αξιζει.

ποια η γνώμη σας;

Αλήθεια πόσα λεφτά σας έβαλαν καθαρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησε πόσα είναι τα λεφτά γιατί νομίζω πως είναι 200Ε για όσους μπήκαν απο Δεκέμβριο και μετά.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος την επιταγή κατάρτισης μπορεί να την πάρεις και να μην την "εξαργυρώσεις" ποτέ, η ανεργία σταματάει τη μέρα που θα κάνεις το πρώτο σου μάθημα.

 

Τέλος ότι "προνόμια" έχεις τώρα ως άνεργος θα συνεχίσεις να τα έχεις και μετά, πχ στη σχολή ανέφεραν χαρακτηριστικά το χαράτσι της ΔΕΗ.Ζητάς μια βεβαίωση απο ΟΑΕΔ για το προηγούμενο διάστημα που ήσουν άνεργος, τους πας και το χαρτί απτη σχολή και είσαι οκ. Φυσικά με το που σταματήσουν τα μαθήματα πας ΟΑΕΔ για εγγραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ακουστε το γελιο....πηρα στην τραπεζα και μου ειπαν τα λεφτα δεν μπηκαν μεσα...ετσι αγανακτισμενη που ειμυον πηρα στο οαεδ να ζητησω το λογο που δεν εχουν μπει ακομα και μου ειπαν οτι τα λεφτα μου εχουν  μπει απο τισ 25 φεβρουαριου ενω στην τραπεζα  δεν δειχνει οτι ειναι μεσα........ποσο γελοια πεζει να ειναι αυτι ι χωρα πια.??/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...