Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εντυπωσιάζει με το Surface, το δικό της tablet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο 14 λεπτο περιπουθ της παρουσιασης το tablet κολλαει και αναγκαζετε να παρει αλλο...

 

Δυο μοντελα ειχαν εκει και το ενα κολλησε...

 

ααα ρε microsoft....Πας να κανεις κατι και ολο τρως τα μουτρα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάτι που δεν διάβασα. 3G-4G θα έχει? Αν όχι, κατά τη γνώμη μου το θεωρώ μεγάλο λάθος και κρίμα γιατί φαίνεται πολύ καλή συσκευή και πιστεύω θα κοστίσει σε πωλήσεις αν δεν έχει.

 

Υ.Γ.: Θα μου πει κάποιος παντού πλέον έχει wifi. Αυτό δεν αληθεύει ιδίως στην Ελλάδα και επίσης το 3G είναι κυρίως για σημεία όπου είναι σχεδόν αδύνατον να βρεις wifi. Παράδειγμα στα εξοχικά.

 

Για Ελλάδα δεν νομίζω. Για έξω μπορεί. Άποψή σου και απόλυτα σεβαστή. Εδώ στην Ελλάδα λέμε από την άλλη ότι έχουμε 3G και κλαίνε και οι ρέγκες. Μην μιλήσω για free wifi. Εκεί γελάνε και οι πέτρες.

 

 

Μια γραφεις οτι ειναι λαθος που δεν εχει 3g και μετα οτι το 3g ειναι αχρηστο στην Ελλαδα.

 

 

Ισχυει αυτο που ειπε ο oldnew:

αν καποιος θελει 3g, θα του ερθει πολυ πιο φθηνα να μοιρασει 3g απο το κινητο του(και αν δεν φθανει σαν ογκος, να προσθεσει εξτρα ογκο) απο οτι να πληρωνει ξεχωριστη sim/συνδεση για το tablet του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα ειναι αυτά. Οποίος θέλει ενσωματομενο 3g απλα δεν το παίρνει. Θα βγουν αλλα απο άλλες εταιριες που θα έχουν. Αυτό που αναφέρθηκε ότι η Ελλάδα δεν ειναι σαν το εξωτερικο που παντου έχει wifi... Εγώ σε 2 χωρες πηγα. Γερμανία και Πορτογαλία. Δεν βρήκα πουθενά wifi ελεύθερό ούτε καν να δω το email. Στο ξενοδοχείο στη Λισαβωνα (φτηνο ξενοδοχείο) για να εχω πρόσβαση στο wifi ήθελε 20€ για 10 mb!! , ενω ολες ανεξαρτήτως οι καφετερίες θέλανε επίσης πληρωμή. Η ελλάδα που σε κάθε καφετέρια έχεις τσάμπα wifi μου φαίνεται πλεον παράδεισος. Εξω ειναι εμπορεύμα τα παντα. Δεν ξέρω για άλλες χωρες.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 14 λεπτο περιπουθ της παρουσιασης το tablet κολλαει και αναγκαζετε να παρει αλλο...

 

Δυο μοντελα ειχαν εκει και το ενα κολλησε...

 

ααα ρε microsoft....Πας να κανεις κατι και ολο τρως τα μουτρα σου..

 

Ξέχασες παρουσίαση iphone 4 έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια γραφεις οτι ειναι λαθος που δεν εχει 3g και μετα οτι το 3g ειναι αχρηστο στην Ελλαδα.

 

Ισχυει αυτο που ειπε ο oldnew:

αν καποιος θελει 3g' date=' θα του ερθει πολυ πιο φθηνα να μοιρασει 3g απο το κινητο του(και αν δεν φθανει σαν ογκος, να προσθεσει εξτρα ογκο) απο οτι να πληρωνει ξεχωριστη sim/συνδεση για το tablet του.[/quote']

 

Δεν ειπα οτι ειναι αχρηστο το 3g στην Ελλαδα απλα οτι δεν εχουμε πολυ καλο σημα 3g. Αυτο δεν ανερει οτι για εμενα ειναι λαθος αν δεν εχει και 3g εκδοση. Πόσο μαλλον οταν εξω τα wifi είναι κλειδωμενα όπωσ αναφερερεται λιγο παραπανω. Αγγλια που πήγα στο Λονδινο παντου είχα 3G και τα παντα τα εκανα μεσω αυτου. Π.χ κλεισιμο ταξι μεσω εφαρμογης. Οσον αφορα το wifi πας στο Συνταγμα π.χ. Που υποτιθεται εχει wifi hotspot και στα mc donalds που καθομουνα δεν εποιανα. Αυτα δεν τρεχει κατι.

 

Edit: κάτι που θυμαμαι και δεν ξερω τι παιζει πλεον. Παλια χρεωνόσουνα διαφορετικα τα mb μεσω tethering. Τωρα δεν ξερω. Αν ειναι τωρα φθηνοτερο στην Ελλαδα να προσθεσεις στο κινητο mb απ'οτι νεα συνδεδη μονο για mb τοτε πιστευα λαθος.

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

microsoft μια από τις ποιο μισητές εταιρία ever. Μόνο που είδα αυτή την φώτο με ξενέρωσε απίστευτα και δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω από αυτούς ότιδήποτε βγάλουν ακόμα και αν είναι 100 χρόνια μπροστά...

 

1. Δηλαδή αγοράζεις με βάση την φάτσα του διαφημιστή;

 

2. "ακόμα και αν είναι 100 χρόνια μπροστά" !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: κάτι που θυμαμαι και δεν ξερω τι παιζει πλεον. Παλια χρεωνόσουνα διαφορετικα τα mb μεσω tethering. Τωρα δεν ξερω. Αν ειναι τωρα φθηνοτερο στην Ελλαδα να προσθεσεις στο κινητο mb απ'οτι νεα συνδεδη μονο για mb τοτε πιστευα λαθος.

Sent from my iPhone using Insomnia

Δεν υπάρχει καμία διαφορά στη χρέωση ητε κάνεις tethering ητε το χρησιμοποιείς στο κινητό. Η εταιρία δε γνωρίζει που καταναλωνεις τα mb.. Δεν ξέρω για το iphone χωρίς jb αν ισχύει κάτι διαφορετικό.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

At $599 that would price the RT tablet at the equivalent price to the 32 GB iPad with WIFI only, making the price not as expensive as it appears.

 

At $799 the Surface Pro would be priced cheaper than the iPad 64 GB with WIFI and 3G, costing $829, and it is of course a pretty low price for a full PC with an Ivy Bridge processor.

 

http://microsoft-news.com/digitimes-microsoft-surface-rt-to-be-599-surface-pro-799/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...