Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εντυπωσιάζει με το Surface, το δικό της tablet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα αν δεν το δουλέψω με τα ίδια μου τα χέρια πως να σε πιστέψω ότι και να μου έλεγες; Κάποια πράγματα δεν περιγράφονται. Έχω δουλέψει ipad. Θα δουλέψω και αυτό και θα κρίνω. Και επειδή το ταμπλετ έχει να κάνει πιο πολύ με ευκολία στη μεταφορά και χρήση αφής θα επιλέξω όποιο με βολεύει πιο πολύ είναι πιο εύχρηστο και πιο smooth.

 

πχ το πληκτρολογιάκι 3mm που διπλώνει από πίσω αντί για Smart Cover μέτρησε γιατί όσο να ναι θα θέλεις να το δουλεύεις σαν netbook αν και τα υπόλοιπα είναι επιπέδου ipad δεν θα διστάσω να το πάρω. Είδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια!

Aν σου ελεγα οτι ισχυουν ακριβως τα αντιθετα,θα με πιστευες?

Εχω και εγω κατι να πω!

Εχω το Σερφεις στα χερια μου διπλα απο το αιπαντ, και το Σερφεις απλα "σκοτωνει" το αιπαντ στο χαλαρο. Πιστεψε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω κατι να πω!

Εχω το Σερφεις στα χερια μου διπλα απο το αιπαντ, και το Σερφεις απλα "σκοτωνει" το αιπαντ στο χαλαρο. Πιστεψε το.

Τι περιμένεις τότε; Ανέβασε ένα βιντεάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα νέα ultrabook είναι στα 15mm ενώ το surface στα 13' date='5 χωρίς το κάλυμμα, οπότε μάλλον λέει την αλήθεια.[/quote']

Ενοω ότι η διαφορα ενος ultrabook και του surface δεν ειναι μια αντίστροφη του παχιου κομματιού, όπως δείχνει η φωτο αλλα σημαντική εξέλιξή.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μα αν δεν το δουλέψω με τα ίδια μου τα χέρια πως να σε πιστέψω ότι και να μου έλεγες; Κάποια πράγματα δεν περιγράφονται. Έχω δουλέψει ipad. Θα δουλέψω και αυτό και θα κρίνω. Και επειδή το ταμπλετ έχει να κάνει πιο πολύ με ευκολία στη μεταφορά και χρήση αφής θα επιλέξω όποιο με βολεύει πιο πολύ είναι πιο εύχρηστο και πιο smooth.

 

πχ το πληκτρολογιάκι 3mm που διπλώνει από πίσω αντί για Smart Cover μέτρησε γιατί όσο να ναι θα θέλεις να το δουλεύεις σαν netbook αν και τα υπόλοιπα είναι επιπέδου ipad δεν θα διστάσω να το πάρω. Είδωμεν.

To θεμα ειναι,οτι και να το δοκιμασει εσυ(ή καποιοι χρηστες ipad) στα πεταχτα παλι δε θα καταλαβεις τιποτα απο αυτα που πραγματικα προσφερει αυτο το μηχανημα με αυτο το λογισμικο!

 

Η συσκευει που εχω τα 8,ειναι 4χρονων!Αυτο σημενει οτι εδω και 4 χρονια εχω εμπηρια αφης με windows os(απο vista-win8)!

Οταν βγηκαν τα windows 8 και τα περασα στο μηχανημα,το τελευταιο που κοιταξα ητα το metro ui,οσο αφορα τη εμπειρια αφης!Μπηκα κατευθειας στο desktop ui και αρχισα να σκαλιζω και να τρεχω και εφαρμογες που πιο πριν προτιμουσα το keyboard&touchpad για να τις δουλευω!

Μετα απο ενα μηνα χρηση σε desktop ui(γιατι εκει μ'αρεσει να δουλευω συχνα),ειπα οτι η ms εκανε παραπολυ καλη δουλεια και οτι αυτο το λογισμικο ειναι οτι καλυτερο σε tablet!Φυσικα δεν ειναι τοσο αντικειμενικη και γενικη αυτη ή αποψη/εμπειρια μου,γιατι ηδη ημουν αρκετα εξοικιομενος με το desktop ui σε touch χρηση!

Το σιγουρο οτι απο τα 7 στα 8,εχει κανει τεραστιο αλμα και οτι για μενα ειναι το μονο λογισμικο που θα διαλεγα για ταπλετ!Εχω δοκιμασει και το new ipad(πραγματικα φοβερο μηχανημα και εμπειρια),αλλα δε με καλυπτει σ'αυτα που θελω και σ'αυτα που συνηθησα να εχω σε μια touch συσκευη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ektor7 Τι να σου πω εγώ αφή δεν εννοώ την απόκριση. Αυτή είμαι σίγουρος ότι θα είναι πάρα πολύ καλή. Εννοώ την αίσθηση που έχεις όταν το δουλεύεις. Και νομίζω αυτό σε ένα 10άλεπτο χρήσης το καταλαβαίνεις και το παρακαταλαβαίνεις. Βασικά από το πρώτο άγιγμα το καταλαβαίνεις εν μέρη. Για όλα τα υπόλοιπα τώρα..tablet είναι για ίντερνετ το θέλω και να παίζω και κανένα παχνιδάκι και να κάνω και 2-3 απλές δουλειές. Με 5 λεπτά σερφάρισμα και άνοιγμα-κλείσιμο 10-20-30 εφαρμογών καταλαβαίνεις περίπου τι παίζει.

 

Tο Ipad πάντως είναι βελούδο. Το θεωρώ αρκετά απίθανο να βρίσκεται το microsoft σε τέτοια επείπεδα και μάλλον προς Ipad τείνω αυτή τη στιγμή. Αλλά μιας και είναι μια προσπάθεια της ms να αποκτήσει μερίδιο της αγοράς και επειδή η ms δεν είναι τυχαία εταιρία, θέλω να περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου για να είμαι 100% σίγουρος πριν δώσω 600€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ektor7 Τι να σου πω εγώ αφή δεν εννοώ την απόκριση. Αυτή είμαι σίγουρος ότι θα είναι πάρα πολύ καλή. Εννοώ την αίσθηση που έχεις όταν το δουλεύεις. Και νομίζω αυτό σε ένα 10άλεπτο χρήσης το καταλαβαίνεις και το παρακαταλαβαίνεις. Βασικά από το πρώτο άγιγμα το καταλαβαίνεις εν μέρη. Για όλα τα υπόλοιπα τώρα..tablet είναι για ίντερνετ το θέλω και να παίζω και κανένα παχνιδάκι και να κάνω και 2-3 απλές δουλειές. Με 5 λεπτά σερφάρισμα και άνοιγμα-κλείσιμο 10-20-30 εφαρμογών καταλαβαίνεις περίπου τι παίζει.

 

Tο Ipad πάντως είναι βελούδο. Το θεωρώ αρκετά απίθανο να βρίσκεται το microsoft σε τέτοια επείπεδα και μάλλον προς Ipad τείνω αυτή τη στιγμή. Αλλά μιας και είναι μια προσπάθεια της ms να αποκτήσει μερίδιο της αγοράς και επειδή η ms δεν είναι τυχαία εταιρία, θέλω να περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου για να είμαι 100% σίγουρος πριν δώσω 600€.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JHcxMKDKCiU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ektor7 Τι να σου πω εγώ αφή δεν εννοώ την απόκριση. Αυτή είμαι σίγουρος ότι θα είναι πάρα πολύ καλή. Εννοώ την αίσθηση που έχεις όταν το δουλεύεις. Και νομίζω αυτό σε ένα 10άλεπτο χρήσης το καταλαβαίνεις και το παρακαταλαβαίνεις. Βασικά από το πρώτο άγιγμα το καταλαβαίνεις εν μέρη. Για όλα τα υπόλοιπα τώρα..tablet είναι για ίντερνετ το θέλω και να παίζω και κανένα παχνιδάκι και να κάνω και 2-3 απλές δουλειές. Με 5 λεπτά σερφάρισμα και άνοιγμα-κλείσιμο 10-20-30 εφαρμογών καταλαβαίνεις περίπου τι παίζει.

 

Tο Ipad πάντως είναι βελούδο. Το θεωρώ αρκετά απίθανο να βρίσκεται το microsoft σε τέτοια επείπεδα και μάλλον προς Ipad τείνω αυτή τη στιγμή. Αλλά μιας και είναι μια προσπάθεια της ms να αποκτήσει μερίδιο της αγοράς και επειδή η ms δεν είναι τυχαία εταιρία, θέλω να περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου για να είμαι 100% σίγουρος πριν δώσω 600€.

Το βιντεο που παρεθεσε ο privateer,απαντα πληρως στην απορια/ερωτηση σου,αλλα μονο για το metro ui(δλδ το μισο λογισμικο)!

Το ταπλετ ειναι με sandy bridge&ssd και καπως ετσι θα τρεχει και το tablet της ms!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεο που παρεθεσε ο privateer,απαντα πληρως στην απορια/ερωτηση σου,αλλα μονο για το metro ui(δλδ το μισο λογισμικο)!

Το ταπλετ ειναι με sandy bridge&ssd και καπως ετσι θα τρεχει και το tablet της ms!

 

 

Ποια έκδοση win 8 έχεις δοκιμάσει και σε ποιό tablet? Γιατί η MS μόνο ένα samsung έχει κυκλοφορήσει σε δίκτυο developers.

Αν εσύ τα είδες laggy, μάλλον κάποιο hardware πρόβλημα έχεις. Η Release Preview αυτή τη στιγμή την έχω μέχρι και σε παλιό laptop (6ετίας) και πάνε σαν νερό.

 

Επίσης όλα τα developer previews που κατα καιρούς έχουν φανεί στο internet διαφωνούν μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι απο τις ελάχιστες σπανιες φορές που οι περισσότεροι συμφωνούμε ότι ειναι πολυ καλη / καλη / ενδιαφέρουσα συσκευή. Και αυτο τα λεει όλα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...