Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εντυπωσιάζει με το Surface, το δικό της tablet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μιλάμε ότι έχεις ενθουσιαστεί τρελά, έτσι; :mrgreen:

Εγω απο την αλλη,αρχισα να πανικοβαλομαι,γιατι θα μας φερουν στο σημειο να μη ξερουμε ποιο να προτωπαρουμε!

Ασε που περιμενω και την samsung,αν θα βγαλει το μοντελλο με ενσωματομενο hd ή fullhd projector!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε ότι έχεις ενθουσιαστεί τρελά' date=' έτσι; :mrgreen:[/quote']

Ένταξη υπερβαλω πιθανότατα.. :) Η αληθεια ειναι ότι μου αρεσε πολυ. Ακριβώς κάτι τέτοιο περίμενα. Το μονο παραπάνω που θα ήθελα ειναι οθόνη τεχνολογίας amoled αλλα αυτο θα αργήσει ακόμα για τέτοιο μέγεθος. Στην πραγματικότητα το μονο καινοτομικό σε σχεση με ότι έχουμε δει ειναι το καλυμα πληκτρολόγιό, και αυτό δεν ειναι και τόσο καινοτομικό στην πραγματικότητα μιας και αντιγραφεί ιδέα της apple απο το ipad, ΚΑΙ την ιδέα android tablet σύνδεσής πληκτρολόγιου. Δεν πιστεύω ότι αυτο ειναι κακο όμως. Οι ιδέες που πετυχαίνουν εμπορικά ειναι παντα απλές, και κάποιος σχεδόν παντα το έχει ξανακάνει στο παρελθόν χειρότερα και απέτυχε. Το συνολικό αποτέλεσμά μετράει, όπως και το όνομά της εταιρίας. Οποίος νομιζει ότι η microsoft έφτιαξε μια τέτοια συσκευή για πλάκα ειναι αφελής. Πριν είχε φτιάξει τα win8 που ειναι για touch.. Θα φτιάξει και άλλες βασικές εφαρμογές σε μορφη touch. Πιστεύω ότι η microsoft αντεπιτίθεται πληρως έστω και αργα. Αυτο ειναι το μέλλον του computing. Touch screen και λειτουργικα. Αν η microsoft αποτύχει θα σβησει γενικά και όχι μονο στα tablet, και το ξερει...

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένταξη υπερβαλω πιθανότατα.. :) Η αληθεια ειναι ότι μου αρεσε πολυ. Ακριβώς κάτι τέτοιο περίμενα. Το μονο παραπάνω που θα ήθελα ειναι οθόνη τεχνολογίας amoled αλλα αυτο θα αργήσει ακόμα για τέτοιο μέγεθος. Στην πραγματικότητα το μονο καινοτομικό σε σχεση με ότι έχουμε δει ειναι το καλυμα πληκτρολόγιό, και αυτό δεν ειναι και τόσο καινοτομικό στην πραγματικότητα μιας και αντιγραφεί ιδέα της apple απο το ipad, ΚΑΙ την ιδέα android tablet σύνδεσής πληκτρολόγιου. Δεν πιστεύω ότι αυτο ειναι κακο όμως. Οι ιδέες που πετυχαίνουν εμπορικά ειναι παντα απλές, και κάποιος σχεδόν παντα το έχει ξανακάνει στο παρελθόν χειρότερα και απέτυχε. Το συνολικό αποτέλεσμά μετράει, όπως και το όνομά της εταιρίας. Οποίος νομιζει ότι η microsoft έφτιαξε μια τέτοια συσκευή για πλάκα ειναι αφελής. Πριν είχε φτιάξει τα win8 που ειναι για touch.. Θα φτιάξει και άλλες βασικές εφαρμογές σε μορφη touch. Πιστεύω ότι η microsoft αντεπιτίθεται πληρως έστω και αργα. Αυτο ειναι το μέλλον του computing. Touch screen και λειτουργικα. Αν η microsoft αποτύχει θα σβησει γενικά και όχι μονο στα tablet, και το ξερει...

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Μη ξεχνας ειχε&εχει και ενα δυνατο συμμαχο για την προοθηση του win8 κ tablets,που ουσιαστικα εχει κανει την μιση δουλεια(τεχνικα&προοθηση) σ'ολη αυτη την προσπαθεια!

Την Intel!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και windows και i5 και πληκτρολόγιο?

 

Μέχρι και γω θα γίνω trendy και θα πάρω tablet.

 

Tι να πω, έχω μείνει άναυδος. Η ανταγωνιστική τιμή μένει και τέζα όλοι.

 

ΥΓ. Ανταγωνιστική τιμή θεωρώ μέχρι 100 ευρω πάνω από το ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε γεμίσει από Ανερικάνους Έλληνες που με το ζόρι ξέρουν να λένε " καλημέρα , γεια" άντε κανά " Τι κάνεις" στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Όσο Έλληνες είναι αυτοί τόσο Κενυάτης είναι ο Ομπάμα.

 

Πόσοι από αυτούς είναι διαθετιμένη να βοηθό πέσουν την μητέρα πατρίδα τους τις δύσκολες ώρες που περνά;

 

 

Σε ποιους αναφερεσε ωρε παλικαρι;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν θα υπάρχει μπέρδεμα στους αρχάριους ανάμεσα σε windows RT και windows 8.

Όπως και να έχει, χρειάζεται να βγουν πολλά metro apps ώστε να μπορέσει να πουλήσει και το rt.

Άλλες εφαρμογές θα γίνουν μεταφορά σε arm αρχιτεκτονική για να τρέχουν σε windows rt; Ή θα είναι μόνο και μόνο τα metro apps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό δεν παίρνω tablet γιατί τα θεωρώ τελείως άχρηστα για τις δικές μου ανάγκες. Αλλά παιδιά με αυτό με έπεισε η ms.... δηλαδή tablet με δυνατότητες windows και ισχυρό μαζί??? (για την pro έκδοση μιλάω) Και δεν είχα και ποτέ λάπτοπ επειδή ούτε αυτά τα έχω σε μεγάλη εκτίμηση! Θα είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω κάτι φορητό! :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό δεν παίρνω tablet γιατί τα θεωρώ τελείως άχρηστα για τις δικές μου ανάγκες.

Παιδιά πολοι το λενε αυτο και μόλις δουλέψουν σε οθόνη αφης και συνηθίζουν απορούν πως δούλευαν τόσο καιρο αλλιώς. Περιτο να πω πως οπότε πιάνω κινητό χωρίς οθόνη αφης συνέχεια παταω την οθόνη απο συνηθεια.. Για λίγο παταω τα κουμπιά και ξανα το ιδιο.. :) Οσοι έχουν καιρο smartphone ξερουν τι ενοω..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολοι το λενε αυτο και μόλις δουλέψουν σε οθόνη αφης και συνηθίζουν απορούν πως δούλευαν τόσο καιρο αλλιώς. Περιτο να πω πως οπότε πιάνω κινητό χωρίς οθόνη αφης συνέχεια παταω την οθόνη απο συνηθεια.. Για λίγο παταω τα κουμπιά και ξανα το ιδιο.. :) Οσοι έχουν καιρο smartphone ξερουν τι ενοω..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια!Εγω με τη τοση πολλη χρηση των συσκευων αφης,εφτασα στο σημειο,να προσπαθω να κανω σκρολλ με το δακτυλο πανω στην οθονη του Qosmio!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολοι το λενε αυτο και μόλις δουλέψουν σε οθόνη αφης και συνηθίζουν απορούν πως δούλευαν τόσο καιρο αλλιώς. Περιτο να πω πως οπότε πιάνω κινητό χωρίς οθόνη αφης συνέχεια παταω την οθόνη απο συνηθεια.. Για λίγο παταω τα κουμπιά και ξανα το ιδιο.. :) Οσοι έχουν καιρο smartphone ξερουν τι ενοω..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Βασικά... έχω galaxy s 2 οπότε... Απλά για να καταλάβεις δεν το χρησιμοποιώ σαν κινητό! έχω ένα νοκια τις τάξεως των 30 ευρώ για κινητό και μηνύματα και το galaxy για gadget οπότε ξέρω ακριβώς πόσο βολικές είναι οι οθόνες αφής ;) ότι και να γίνει πάντως την αίσθηση των κουμπιών για μήνυμα κλπ δεν την αλλάζω με τίποτα!

 

Τα τάμπλετ δεν είναι οτι δεν μου αρέσουν για την αφή τους! Θεωρώ την αφή πολύ μεγάλο + για το ίντερνετ και άλλα πραγματάκια αλλά δεν μου αρέσει το λογισμικό! δεν το θεωρώ αρκετά ολοκληρωμένο για να δώσω τόσα λεφτά για ταμπλέτα (το gs2 το πήρα όλο με επιδότηση). Αλλά τώρα που θα έχει windows αλλάζουν όλα! :) έχει και το λογισμικό που θέλω για να κάνω ότι χρειάζομαι και έχει και την αφή που απλά γαμάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...