Προς το περιεχόμενο

μακροχρόνια μίσθωση δωματίου σε ξενοδοχείο


FedonasP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σκέφτηκα μήπως υπο περιπτώσεις συμφέρει η διαμονή ενός ατόμου σε ξενοδοχείο.. με budget περίπου 400 euro τον μηνα

 

οι απαιτήσεις σε χώρους δεν υπάρχουν τα βασικά να έχει μονο.

 

Μιλάμε για ξενοδοχεία στην αθηνα (κέντρο αλλα και ευρύτερες περιοχές (καλλιθέα,πειραιάς,περιστέρι,χαλάνδρι,ζωγράφου κτλ)

 

περισσότερο το σκέφτομαι για τις επιπλέον παροχές (φρέσκα σεντόνια, καθαρίστρια, reception κτλ)

 

Υπάρχουν καταρχήν τέτοιες λύσεις? συμφέρουν? έχει κανένας σχετική εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογισου την (καθε ειδους) φασαρια απο τα διπλα, πανω, κατω δωματια, οποιαδηποτε μερα και ωρα και ξανασκεψου το. Εγω που ξυπναω και με το περπατημα γατας που λεει ο λογος, θα ημουν δυστυχισμενος εκει μεσα, τωρα αν εσυ κοιμασαι χωρις να νιωθεις, αλλαζει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλά δεν θέλω παω και σε πεναλνταδικο :P και να σου πω στο διαμέρισμα που είμαι τώρα και δίνω τα ίδια λεφτά έχω πάλι φασαρία ποτε ο άλλος παίζει κιθάρα ποτε ο διπλα είναι πολύ χαρούμενος που τον επισκέφτηκε η κοπέλα του κτλ :P

 

α ξέχασα να αναφέρω ότι μιλάμε για τουλάχιστον 1 έτος διαμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μείνει για ένα χρόνο σε ξενοδοχείο. Είναι κουραστικό μετά από ένα σημείο, αν και εμένα σε σουιτοκατάσταση με σαλόνι και κουζίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σημαντικότερο το παρέλειψες όμως :P που και ποσα? :P

 

και για ποιο λόγο έγινε κουραστικό? δώσε λίγο feedback αλλιώς δεν έχει νόημα

 

γιατι δε νοικιαζεις αλλο σπιτι αλλου?

 

και αυτό στο σχέδιο είναι απλά φαίνεται ενδιαφέρουσα και η ιδέα του ξενοδοχείου και άνοιξα το thread για να συζητηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμεινα σαν φοιτητής περίπου για δύο χρόνια σε ξενοδοχείο στην επαρχία και μπορώ να σου πω ότι έχει τα θετικά και τα αρνητικά.

 

Τα θετικά είναι ότι δεν πληρώνεις τίποτε άλλο εκτός από το δωμάτιο οπότε δεν θα έχεις το ανγχος για ρεύμα, νερό, κοινόχρηστα, τηλέφωνο κλπ κλπ.

 

Επίσης θα έχεις πάντα ζεστό νερό, καλή θέρμανση και air condition το καλοκαίρι και καθαρά σεντόνια όπως επίσης δεν θα χρειάζεται να κανείς δουλιές σπιτιού.

 

Τα αρνητικά είναι ότι ο χώρος είναι πολύ μικρός σε σχέση με ένα σπίτι οπότε δεν θα μπορείς να έχεις πολλά δικά σου πράγματα αλλά ούτε να δεκτεις επισκέψεις.

 

Θα πρέπει να περιοριστείς στο ίντερνετ που προσφέρει το ξενοδοχείο και πολύ πιθανών να είναι κακής ποιότητας και να χρειάζεται να το πληρώσεις.

 

Τέλος το δωμάτιο του ξενοδοχείου είναι λίγο κρύο και δεν μπορείς να θεθείς μαζί του και να νιώσεις άνετα αφού θα είναι για όσο μηνεις ένας χώρος ξένος που κάποιος άλλος έφτιαξε.

 

Η απόφαση είναι δικιά σου.

 

Επίσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχεις και το επιπλεον εξοδο να πλενεις ρουχα. Ακομα και να στα πλενουν μαλλον θα ειναι εξτρα χρεωση, και καθαριστηρια εξω μαλλον δεν συμφερουν.

Επισης ισως σε ενδιαφερει αν περιλαμβανεται πρωινο

 

Παντως τοσο φθηνα που λες με 400 δεν νομιζω. Κανεις δεν θα νοικιαζε γκαρσονιερα τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος μερικες εστιες στην αθηνα ειναι πρωην ξενοδοχεια.

φανταστειτε τα ξενοδοχεια που πτωχευσαν στην αθηνα να τα παρει καποιος και να τα κανει εστιες στυλ αγγλιας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30€/μέρα;; 900€/μήνα;

Με ρωτησες τη μερα και σου απαντησα επειδη τις εξαταστικες το νοικιαζα για 10 μερες οταν ειχα φυγει, οταν εμενα μονιμα εδινα το μηνα 450 ευρω δηλαδη 15 ευρω τη μερα αλλα ηταν τιμη φιξ μονο για μηνα, αν του ελεγες θα μεινω συγουρα 6 μηνες πηγαινε πιο κατω καπου στα 380.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2003 έδινα 210€. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα ήταν η πισίνα με τις τουριστριες.

Καλα που ησουν και εδυνες τοσα λιγα και ειχε και πισινα!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...