Προς το περιεχόμενο

μακροχρόνια μίσθωση δωματίου σε ξενοδοχείο


FedonasP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ενοίκια πλέον έχουν πέσει τόσο πολύ που δεν συμφέρει να δίνει 300 και ευρώ τον μήνα για ξενοδοχείο. Εκτός αν είναι τίποτα σαν αυτό στην πάτρα που είναι ιδιωτικές εστίες μόνο για φοιτητές.

 

http://www.smik.gr/

 

Δηλαδη ποσο χρεωνει την διαμονη εκει, με τον μηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

370 και ολα μεσα εκτος ρευμα.

 

Δεν το λες φτηνη επιλογη. Ειδικα στις μερες μας.

 

Εγω ειχα στο νου μου κατι σαν 'ξενωνα'.

Καπου να υπαρχει ευελιξια με τον μηνα, ολα μεσα, δηλαδη να πληρωνεις μονο ενα μισθωμα που να περιλαμβανει ρευμα-νερο-νετ κλπ, και να μην στοιχιζει ομως ο κουκος αηδονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες φτηνη επιλογη. Ειδικα στις μερες μας.

 

Εγω ειχα στο νου μου κατι σαν 'ξενωνα'.

Καπου να υπαρχει ευελιξια με τον μηνα, ολα μεσα, δηλαδη να πληρωνεις μονο ενα μισθωμα που να περιλαμβανει ρευμα-νερο-νετ κλπ, και να μην στοιχιζει ομως ο κουκος αηδονι.

 

Εντάξει αν πεις ότι μια αξιοπρεπής γκαρσονιέρα έχει ενοικιο 250 ευρώ..με το ιντερνετ 275..και με κοινοχρηστα μέσο όρο καθε μήνα κάνα 30-40 ευρώ...είναι μικρή η διαφορά. Ειδικά όταν σου δίνει τέτοιες οικοσυσκευές..τέτοια επίπλωση...ασφάλεια..θερμομόνωση,επιστάτη.

Τι 370 τι 310-320...

 

Τώρα από κάνα δωμάτιο ξενοδοχείου που είναι πολύ "κρύο" σαν χώρος και έχεις και τους περιορισμούς επισκεπτών και δεν έχουν συνηθως κουζινα πλυντήρια 1000 φορές μια τέτοια λύση σαν αυτές τις εστίες.

 

YΓ Το ρεύμα για σε τόσο μικρό χώρο θα έρχεται κάνα 40-50 ευρώ το δίμηνο το πολύ..δλδ σιγά το έξοδο.400 ευρώ όλα μαζί για τέτοια ποιότητα διαβίωσης ειναι καλά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι άσχημη η τιμή, είναι και ολοκαίνουργια. Backpacker μόνο φοιτητές μπορούν να μείνουν; Ζητάνε πάσο κλπ δηλαδή;

 

Ναι ζητάνε εγγραφή από το Πανεπιστήμιο ή το ΤΕΙ. Σίγουρα κάποιος που θα έχει θέμα θα προσπαθήσει να βρει οτι πιο φθηνό και με 200 ευρώ και ας ειναι ψιλοχάλι...ή θα ψάξει για συγκάτοικο. Αλλά για κάποιον που έχει σκοπό να δώσει απο 250 ευρώ και πάνω για να μείνει σε μια γκαρσονιέρα..δλδ 300-320 με ιντερνετ και κοινόχρηστα...είναι 100 φορές προτιμότερο και πιο value for money.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπίσημα στα περισσότερα μπορείς να κάνεις μια συμφωνία με ειδική τιμή. Απλά τις περιόδους μεγάλης ζήτησης (γιορτές κλπ) ή θα πληρώνεις την κανονική τιμή ή θα αδειάζεις το δωμάτιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεπίσημα στα περισσότερα μπορείς να κάνεις μια συμφωνία με ειδική τιμή. Απλά τις περιόδους μεγάλης ζήτησης (γιορτές κλπ) ή θα πληρώνεις την κανονική τιμή ή θα αδειάζεις το δωμάτιο

 

Ξερεις, ελεγα αν καποιος το χε ψαξει λιγο το θεμα, γιατι ειναι 'καπως' να μπει καποιος σε διαδικασια να γυρνα απο ξενοδοχειο σε ξενοδοχειο να ψαχνει για 'ειδικες τιμες'. Υπεθετα οτι μες στην πληθωρα των ξενοδοχειων οτι καποια θα το ειχαν καπως πιο προτυποποιημενο, ανακοινώσιμο, πιο 'ετοιμο' αυτο το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις, ελεγα αν καποιος το χε ψαξει λιγο το θεμα, γιατι ειναι 'καπως' να μπει καποιος σε διαδικασια να γυρνα απο ξενοδοχειο σε ξενοδοχειο να ψαχνει για 'ειδικες τιμες'. Υπεθετα οτι μες στην πληθωρα των ξενοδοχειων οτι καποια θα το ειχαν καπως πιο προτυποποιημενο, ανακοινώσιμο, πιο 'ετοιμο' αυτο το θεμα.

Α οκ κατάλαβα τι λες. Όχι δυστυχώς δεν ξέρω κάποια συγκεκριμένα. Ο καλύτερος τρόπος πιστεύω είναι να επικοινωνήσεις με τα ξενοδοχεία που σε ενδιαφέρουν...ακόμα κι αν κάποια το κάνουν πιο συστηματικά δεν νομίζω ότι θα έγραφαν τιμές επίσημα στο site τους ας πούμε. Θέλει συνεννόηση γιατί παίζουν πολλά ρόλο (εποχή, πληρότητα, αριθμός δωματίων, πόσο καιρό θες να μείνεις κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις, ελεγα αν καποιος το χε ψαξει λιγο το θεμα, γιατι ειναι 'καπως' να μπει καποιος σε διαδικασια να γυρνα απο ξενοδοχειο σε ξενοδοχειο να ψαχνει για 'ειδικες τιμες'. Υπεθετα οτι μες στην πληθωρα των ξενοδοχειων οτι καποια θα το ειχαν καπως πιο προτυποποιημενο, ανακοινώσιμο, πιο 'ετοιμο' αυτο το θεμα.

 

Άλλος από εδώ...

Στέλνεις το ίδιο email σε αρκετά ξενοδοχεία και παίρνεις τιμές.

Μακροχρόνιες ενοικιάσεις σε ξενοδοχεία δεν είναι συχνές, εκτός και αν πρόκειται για apparthotel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος από εδώ...

Στέλνεις το ίδιο email σε αρκετά ξενοδοχεία και παίρνεις τιμές.

Μακροχρόνιες ενοικιάσεις σε ξενοδοχεία δεν είναι συχνές, εκτός και αν πρόκειται για apparthotel.

 

Once again, γαμω τη χωρα μου γαμω, της Ελλαδας το καρακατσουλιο, μην νομιζεις οτι απαντουν στα emails....να μη σχολιασω περισσοτερο, i want to stay calm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Once again, γαμω τη χωρα μου γαμω, της Ελλαδας το καρακατσουλιο, μην νομιζεις οτι απαντουν στα emails....να μη σχολιασω περισσοτερο, i want to stay calm.

Δύσκολο πάντως ξενοδοχείο να μην απαντάει σε mail! Είναι πολύ βασικό εργαλείο της δουλειάς τους, δεν μπορεί να μην το δουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο πάντως ξενοδοχείο να μην απαντάει σε mail! Είναι πολύ βασικό εργαλείο της δουλειάς τους, δεν μπορεί να μην το δουν!

 

Μπορει να τυχε, σε δυο εστειλα, δεν μπορω κι εγω να πιστεψω οτι δεν απαντουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ζητας "ειδικες" υπηρεσιες, το καλυτερο ειναι να πας απο εκει (ή να στειλεις καποιον) και να ζητησεις τον υπευθυνο. Πολλες φορες απαντανε μετα απο 1-2 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...