Προς το περιεχόμενο

Αναπροσδιοριστο προβλημα στην κεντρικη μοναδα


paks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε εγώ πιστεύω η είναι θέμα drivers ή με τις μνήμες. Μπορείς να μας πεις τι προβλημα είχες στα xp??? Είχες και εκεί κολλήματα.

Στην αρχή λες ότι καποια συσκευή εμφανίζεται με θαυμαστικό. Αυτό μπορει να δηλώνει κακούς οδηγούς. Ίσως μπορείς να δοκιμάσεςι να βρεις μόνος σου. Τη μνήμη μπορεις να την ελνξεις και μέσα από τα windows με το memtest fow windows Μπορείς να το κατεβάσεις εδώ. Προσωπικά το θεωρώ καλύτερο και πιο ευχρηστο. Τρέξε 2 ταυτόχρονα και άστο για κανα 8ωρο αν μπορείς. Το ότι δεν λειτουργούν όλα τα σλοτ είναι πολύ αναμενομενο γιατί δουλεύουν περιέργα. Δες και στο μανουαλ συνηθως σου προτείνει ποια να χρησιμοποιείς για πιο σταθερότητα.

Αν είχες πάντως κολλήματα στα xp πιστεύω ότι είναι η μνήμη που έχει πρόβλημα.

Τέλος δες και στο bios τις ρυθμίσεις της μνήμης. Βεβαιώσου ότι έχουν την τάση λειτουργίας που θέλουν αλλιώς βάλε χειροκίνητα.

Τα στικ βάλτα στα σλοτ με το ίδιο χρώμα, αυτά που είναι πιο κοντα στο cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ πιστεύω η είναι θέμα drivers ή με τις μνήμες. Μπορείς να μας πεις τι προβλημα είχες στα xp??? Είχες και εκεί κολλήματα.

Στην αρχή λες ότι καποια συσκευή εμφανίζεται με θαυμαστικό. Αυτό μπορει να δηλώνει κακούς οδηγούς. Ίσως μπορείς να δοκιμάσεςι να βρεις μόνος σου. Τη μνήμη μπορεις να την ελνξεις και μέσα από τα windows με το memtest fow windows Μπορείς να το κατεβάσεις εδώ. Προσωπικά το θεωρώ καλύτερο και πιο ευχρηστο. Τρέξε 2 ταυτόχρονα και άστο για κανα 8ωρο αν μπορείς. Το ότι δεν λειτουργούν όλα τα σλοτ είναι πολύ αναμενομενο γιατί δουλεύουν περιέργα. Δες και στο μανουαλ συνηθως σου προτείνει ποια να χρησιμοποιείς για πιο σταθερότητα.

Αν είχες πάντως κολλήματα στα xp πιστεύω ότι είναι η μνήμη που έχει πρόβλημα.

Τέλος δες και στο bios τις ρυθμίσεις της μνήμης. Βεβαιώσου ότι έχουν την τάση λειτουργίας που θέλουν αλλιώς βάλε χειροκίνητα.

Τα στικ βάλτα στα σλοτ με το ίδιο χρώμα, αυτά που είναι πιο κοντα στο cpu.

φιλε μου απο χθες το βραδυ που εψαξα για το θεμα ραμ και κημτρικη στο ιντερνετ ειδα καποια πραγματακια και τα δοκιμασα...π.χ. εμενα οι μνημες δουλευουν στα 1066 και ηταν ρυθμισμενες απο στα 1333..τις κατεβασα και εχω αλλαξει και τα σλοτς..τις εχω βαλει στα 2 μαυρα 2-4 θυρα δηλαδη...στο μεμτεστ δεν μου βγαζει κατι..απλα δεν μπορω να καταλαβω πως οι μνημες μπλοκαραν ολο το συστημα και εβγαζε μπλε οθονη και εκανε αυτα τα κουλα..

διαβασα επισης:

- Μπές στο bios και δώσε στις μνήμες ταχύτητα 1333Mhz.(εμενα οπως ειπα εκει ηταν και τις κατεβασα στα 1066)

- Και εδώ τα παλαβά. Εάν εχεις σφίξει πολύ την υδρόψυξη πάνω στο socket παρουσιάζει το συγκεκριμένο πρόβλημα σε μητρικές Asus, δοκίμασε να αλλάξεις ψύκτρα, βάλε την stock για λίγο και πες μας τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κάνει πάλι το πρόβλημα ε??? Την τάση για τις μνήμες την κοίταξες??? Οι δικές σου είδα θέλουν 2.2. Βάλτο χειροκίνητα και αυτό

μεχρι στιγμης ουτε ενα προβλημα...τις αλλαγες τις εχω κανει απο χθες το βραδυ..ναι ειδα οτι ειναι 2.2 αλλα να σου πω την αληθεια δεν βρηκα την επιλογη να αλλαξω την ταση αν και δεν νομιζω να ειναι διαφορετικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...