Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, sleepychris είπε

όχι, έχει κυκλοφορήσει επίσημα από τις 19 ιουλίου.

19 Ιουλίου κυκλοφόρησε σε digital μορφή. Η retail που ζητάς κυκλοφορεί παγκοσμίως 20 Σεπτεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ξεκινήσει εδώ και 2-3 μέρες το Guardians of the Galaxy (Xbox X), αλλά ομολογώ ότι μου φαίνεται λίγο βαρετό. Βελτιώνεται στη συνέχεια; Είμαι στην αρχή του Chapter 5.

Δε μου αρέσει να παρατάω παιχνίδια και δεν το συνηθίζω, αλλά από την άλλη ο χρόνος για gaming είναι λίγος και πολύτιμος.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καμιά βδομάδα που ξεκίνησα για πρώτη φορά το Zelda Breath of the Wild. Ντάξει, τι να πω. Δεν παίρνω χαμπάρι πώς περνάνε οι ώρες. Έχοντας διαβάσει τα διθυραμβικά σχόλια τα τελευταία χρόνια κι έχοντας λατρέψει το Ocarina of Time σαν παιδί, περίμενα πώς και πώς να το δοκιμάσω. Άξιζε και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thagkol είπε

Έχω ξεκινήσει εδώ και 2-3 μέρες το Guardians of the Galaxy (Xbox X), αλλά ομολογώ ότι μου φαίνεται λίγο βαρετό. Βελτιώνεται στη συνέχεια; Είμαι στην αρχή του Chapter 5.

Δε μου αρέσει να παρατάω παιχνίδια και δεν το συνηθίζω, αλλά από την άλλη ο χρόνος για gaming είναι λίγος και πολύτιμος.

προσωπικά μου κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι τέλους γιατί είχε συνεχή δράση, καλή συνοχή στην ιστορία και αναφορές στα 80's.

Εφόσον όμως δεν σου άρεσε το gameplay  δεν νόμιζω ότι βελτιώνεται καπως αργότερα. Είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. Μόνο στο σενάριο έχει κάποια ενδιαφέρουσες επιλογές.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησα το as dusk falls στο gamepass.

συνήθως τα βαριέμαι γρήγορα τα διαδραστικά παιχνίδια αλλά εδώ έχουμε πολύ καλό story telling που σου κράτα το ενδιαφέρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σερί τα Trine στο Nintendo switch. Είναι puzzle platform παιχνίδια που μου αρέσουν πολύ! Χαλαρά μπυριτσα και απόλαυση. Τώρα είμαι στο 4ο και τελευταίο παιχνίδι της σειράς. Θα το τελειώσω απόψε ή αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xenosaga Episode II.Μου άρεσε τόσο πολύ το πρώτο που με το που το τελείωσα ξεκίνησα το δεύτερο μέρος.Μέχρι στιγμής μου αρέσει και αυτό πολύ.Απλά θα προτιμούσα να μην προσέθεταν επιπλέον πράγματα στο σύστημα μάχης.Μου φαίνεται υπερβολικά φορτωμένο τώρα.Το καλό είναι όμως ότι και πάλι μπορείς να φτιάξεις το group σου τελείως broken και κάποιες μικροαλλαγές βοηθάνε στο grind.Όπως το ότι πλέον τα save points σε healάρουν full και δε χρειάζεσαι biospheres οι οποίες λειτουργούν κανονικά εκτός μάχης και όχι πάνω στα save points.Ή το ότι δε χρειάζεται να ανοίγεις δύο menu για να κάνεις revisit areas.Και το βασικό οι χαρακτήρες που έχεις reserve μετά από κάθε μάχη παίρνουν πίσω ένα ποσοστό του mana.Απίστευτα χρήσιμο και δεν αγχώνεσαι να ξεμείνεις από heal.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσουκου-τσουκου  παιζω Live A Live στο switch. Καλο ειναι αν σας αρεσουν τα τυπου triangle strategy , octopath traveler Κλπ και αν και δεν εχω παιξει τα προαναφερθεντα , νομιζω οτι αυτο δεν εχει και τοσο βαθυ gameplay αλλα παιζεται ευχαριστα.

Φυσικα μετα απο updates που περιμενα , συνεχιζω με το Forbiden West στο PS5 και καραγουσταρω (ξενυχτης γαρ σημερα....), σε σχεση με το 1ο νομιζω οτι εχουν πολυ καλυτερη δουλεια στον κοσμο αλλα και στα secondary missions.

Συνεχισουμε , την καλημερα μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Αυτόν τον καιρό παίζω στο ps4 το "The Amazing Spider-Man 2"

Μιας και δεν έχω PS5 να παίξω το τελευταίο της σειράς .Είμαι ικανοποιημένος με το Amazing spiderman 2.

 

145795338_spiderman22014b.jpg.9135acd15e39b9bb85b0694b860b6f12.jpg

Επεξ/σία από MrGalaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα παίξει ποτέ την σειρά YAKUZA και τώρα έχω τελειώσει το 3 & 4 και όπου νάνε τελειώνω και το 5.

Εχει σχεδόν όλοι την σειρά για κατέβασμα δωρεάν στο game pass.

Καταπληκτική ιστορία και ας είναι παιχνίδια 12-14 χρόνων δεν σε κουράζουν καθόλου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειτα από τον τερματισμό του Ghost Recon Breakpoint ξεκίνησα και Wildlands τώρα που μπήκε στο gamepass.

Εχοντας παίξει το breakpoint (σε immersive mode μετά την επίλυση των προβλημάτων) μου φάνηκε γνώριμο το περιβάλλον. Πιο απλό σε πολλά σημεία. Στο breakpoint υπήρχαν πολύ πιο εξελιγμένα physics όταν έτρεχες, χτυπούσες ή έπεφτες από βράχο κλπ. Επίσης η οδήγηση στο wildlands είναι τελείως arcadem οδηγάς όπου θέλεις, πάνω σε βράχια, ποτάμια συνήθως χωρίς καμία συνέπεια.

Στο θέμα του gameplay, μου φάνηκε δύσκολο να το παίξω με stealth καθώς συνήθως τα αντίπαλα στρατόπεδα είναι μικρά σε μέγεθος και οι εχθροί πολύ κοντά μεταξύ τους. Επίσης δεν υπάρχουν πολλά σημεία κάλυψης!

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να καταλήγουν οι μάχες ως οδομαχίες με εκρήξεις και πολύ χαμό! Κατά τ΄ άλλα όμως είναι πολύ διασκεδαστικό.  Απαραίτητο πρόσθετο είναι το ρουκετοβόλο γιατί υπάρχουν μάχες με αντιπάλους που έχουν ελικόπτερα ή οχήματα.

Αντιθέτως στο breakpoint δεν χρησιμοποιούσα ποτέ βαριά όπλα, παρα μόνο το sniper rifle.

Οι μάχες δεν είναι εύκολες καθώς οι αντίπαλοι χτυπάνε στο ψαχνό!

Οι περιπολίες δεν είναι τόσο συχνές όσο στο breakpoint όπου δεν μπορούσες να είσαι πουθενά ασφαλής ειδικά με τις περιπολίες των drones.

Σε γενικές γραμμές πολυ καλό παιχνίδι, θα ικανοποιήσει τους λάτρες του είδους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...