Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τερματίσα το main mission του breakpoint αλλά δεν έχω ακόμα πιάσει τα events. βασικά δεν έχω καταλάβει καν τι είναι αυτά χαχα.

Τώρα ξεκίνησα το guardians of the galaxy. Αξίζει πραγματικά μονο και μόνο για το soundtrack με 80s hard rock/metal κι γενικά η πρώτη εντύπωση μου είναι πολύ θετική. Η ιστορία έχει πολύ καλη ροη και δεν βαριέσαι καθόλου. Τα γραφικά εξαιρετικά.

Αρνητικο ότι δεν έχει πολλά checkpoints και δεν μπορείς να αλλάξεις κάποιες επιλογές που έχεις κάνει...

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2022 στις 10:09 ΜΜ, dimitris21gr είπε

Κάτοχος ps5 με προηγούμενη ps κονσόλα το ps2, 20 χρόνια πριν! Το είχα γυρίσει αποκλειστικά στο pc αλλά είπα να τα συνδυάσω. Με τα δωρεάν παιχνίδια που προσφέρει το ps plus και τη συμβατότητα με games του ps4 έχω να καλύψω πολύ έδαφος. Ξεκίνησα με uncharted 4 το οποίο τελειώνω και έπειτα συνεχίζω με το spiderman του ps4.

Κ εγώ μία από τα ίδια σχεδόν (είχα και το ps3) - εγώ ξεκίνησα με resident evil 7 από τη συλλογή (εκπληκτικό) και τώρα με village

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Κ εγώ μία από τα ίδια σχεδόν (είχα και το ps3) - εγώ ξεκίνησα με resident evil 7 από τη συλλογή (εκπληκτικό) και τώρα με village

Πιάσε κ το days gone. Για μένα απο τα καλύτερα της γενιάς (μαζί με tsushima).

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Κ εγώ μία από τα ίδια σχεδόν (είχα και το ps3) - εγώ ξεκίνησα με resident evil 7 από τη συλλογή (εκπληκτικό) και τώρα με village

Για το RE7 περίμενε λίγο γιατι θα βγει PS5 έκδοση και θα ειναι δωρεάν για τους κατόχους του RE7. Οπως και για τα RE2 & RE3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ξεκίνησα περίπου από τη μέση που το είχα αφήσει(40 κάτι ώρες) το Valkyria Chronicles 3,γιατί λόγω των Shin Megami Tensei το είχα ξεχάσει να το τερματίσω.Πάρα πολύ ωραία η σειρά Valkyria Chronicles.Strategy rpg με πολεμική θεματολογία.Με εθιστικό σύστημα μάχης και πάρα πολλές classes για να πειραματιστείς.Αρκετά δύσκολο με ενδιαφέρουσα ιστορία και χαρακτήρες που σου κρατάει το ενδιαφέρον αμείωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yakuza 0... Παιχνιδάρα με άπειρο content.

Έχω ήδη 85 ώρες και είμαι ακόμα στο Chapter 7 (τελειώνω όπου να ναι το business minigame του Majima). Έλεγα να το πάω 100%, αλλά προβλέπω να με ζορίζουν τα climax battles γιατί είναι λιγάκι αγγούρια μερικά, και ακόμα είμαι στην αρχή τους, έχω περάσει όσα έχουν ξεκλειδώσει μέχρι στιγμής αλλά 2-3 από αυτά με ζόρισαν αρκετά. Μπορεί να φταίει και το ότι τώρα σιγά σιγά βελτιώνομαι στο combat. Παίζω στο hard, αλλά τα climax battles έχουν δική τους δυσκολία άσχετη με το main game από ότι έχω καταλάβει.

Το mahjong που όλοι το βρίζουν, μόλις το έμαθα λίγο κόλλησα! 

Υ.Γ. Άντε να το τελειώσω γιατί τρέχει η συνδρομή του gamepass τόσες μέρες κι εγώ παίζω αγορασμένο παιχνίδι! :D

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2022 στις 12:28 ΜΜ, vorlon68 είπε

Για το RE7 περίμενε λίγο γιατι θα βγει PS5 έκδοση και θα ειναι δωρεάν για τους κατόχους του RE7. Οπως και για τα RE2 & RE3

Φανταζομαι όχι για αυτούς που το έχουν στο ps collection έτσι; Κρίμα.. βασικά δεν άντεξα ποτε να το παίξω.. θα ήθελα να δοκιμάσω αλλά… ποτε δεν άντεξα όσο και να μου άρεσε :( το village όμως το ευχαριστήθηκα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, sp3cial είπε

Φανταζομαι όχι για αυτούς που το έχουν στο ps collection έτσι; Κρίμα.. βασικά δεν άντεξα ποτε να το παίξω.. θα ήθελα να δοκιμάσω αλλά… ποτε δεν άντεξα όσο και να μου άρεσε :( το village όμως το ευχαριστήθηκα! 

Δεν ξέρω. Λογικά όχι άλλα μέχρι τότε θα έχει βγει το νέο ps plus και θα το έχουν σίγουρα μεσα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2022 στις 1:41 ΜΜ, firepc είπε

Red Dead Redemption (2010)

Φαινεται ωραιο και το καλο ειναι οτι επαιξα πρωτα το RDR2 γτ το 1 ειναι sequel του 2

Το εχω προχωρησει αρκετα και καποιες φορες μου αρεσει πιο πολυ απ' το 2 gameplayακα

Παντως μου θυμιζει πολυ το λατρεμενο μου GUN (2005)

Επεξ/σία από firepc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Breath of fire III.Εχω ήδη παίξει 1,2&4 και πολλοί θεωρούν το 3 το καλύτερο της σειράς και είπα να το ξεκινήσω.Πολυ καλό μέχρι στιγμής.Σκεφτόμουν μετά το Valkyria Chronicles 3 να συνεχίσω με κάποιο tactical jrpg όπως το tactics ogre ή το ff tactics αλλά προτίμησα κάτι στο κλασσικό jrpg στυλ γιατί τα tactical jrpgs μου παίρνουν περισσότερο χρόνο να τα τερματίσω και ήθελα κάτι πιο σύντομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...