Προς το περιεχόμενο

FTTH δίκτυο από τον Όμιλο Forthnet και το Δήμο Νέας Σμύρνης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανέρχομαι με καινούρια νέα!Η Forthnet ξεκίνησε τις εργασίες στην Νέα Σμύρνη και απ'ότι βλέπω οι δρόμοι που γίνονται οι εργασίες είναι η Αγίας Φωτεινής και η Ομήρου(κοντά στα φανάρια προς το παρόν!)!

 

Στις πινακίδες πέρα από το σήμα της Forthnet υπάρχει και το σήμα από την εταιρεία που συνεργάζονται και λέγεται Optronics!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ απ'ότι βλέπω το προχωράνε το θέμα γρήγορα!

 

Μερικές φωτογραφίες από σήμερα!

 

 

http://img18.imagesh...5/dsc0508kh.jpg

http://img32.imagesh...3/dsc0510zt.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει Thresh......τίποτα άλλο;Θα κάθομαι μέσα στην μέση του δρόμου να φωτογραφίζω οτιδήποτε κάνουν; :P

 

Προς το παρόν είσαι ο μοναδικός που είσαι τόσο αρνητικός!"Κάτσε να ξεκινήσουν τα έργα....κάτσε να τελειώσουν τα έργα κ.α."!!!23/7 το έλεγες αυτό,δηλαδή 1.5 μήνα πριν!Και μην ξεχνάς ότι ήδη από τότε ο Δήμος υπολειτουργούσε (όσον αφορά την γραφειοκρατική ταχύτητα!)!Μόλις μπήκε ο Σεπτέμβρης άρχισαν αμέσως!Και φυσικά να τονίσω ότι από την στιγμή που τους δίνει το ελεύθερο ο Δήμος Ν.Σμύρνης τα έργα τελειώνουν σε κάθε κομμάτι που αναλαμβάνουν σε κάνα τριήμερο!Ε αυτό δεν το λες αργοπορία!!!! ;)

 

Πάλι καλά που σε περίοδο κρίσης κάνουν τέτοιες επενδύσεις....σε σχέση με άλλους! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προφανώς δεν εννοούσα κάτι για τις φωτογραφίες, απλά ότι το δύσκολο κομμάτι είναι κοντά στο σπίτι...

 

δεν είμαι αρνητικός, απλά ρεαλιστής, περιμένω να το δω να δουλεύει (+ τιμές) και μετά θα ενθουσιαστώ...

 

κι ο ΟΤΕ έκανε αρκετά μεγαλύτερες επενδύσεις και έφαγε τρελό άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί μερικοί αγχώνονται και τους ξυνίζει η ταχύτητα της VDSL και τα 100 μέτρα χαλκού. Εδώ και 3,5 σχεδόν χρόνια που έχω VDSL η ταχύτητα είναι σταθερά... μέγιστη. Έχει σημασία λοιπόν αν υπάρχει χαλκός; Μμμμ.... μπα.

Επίσης, φέτος το καλοκαίρι μιας και έκανα οικονομία το κλιματιστικό και είχα 34 βαθμούς μέσα, τα έπαιξαν κάτι πυκνωτές μέσα στο modem της VDSL κι αναγκάστηκα να βάλω λίγο το modem της ADSL μέχρι να τους αλλάξω. Εϊχα ξεχάσει πόση «άπλα» έδινε η VDSL και γρήγορα ανακάλυψα ξανά μετά τόσα χρόνια το «μπούκωμα». Δεν εννοώ ταχύτητα, εννοώ active connections. Με τη VDSL είχα σε torrent τη ρύθμιση max connections στα 800 και unlimited upload rate και ταυτόχρονα στα φουλ του δε καταλάβαινα αργοπορήσεις και timeouts ό,τι άλλο κι αν έκανα. Με την ADSL μαμήθηκε ο Δίας, ταχύτητα έχει όση μπορεί, αλλά μπουκώνει για πλάκα.

 

Απλά ένα πράγμα είναι το ηθικό δίδαγμα: η μιζέρια δε πάει στα βουνά, στους ανθρώπους πάει.

 

Εντός θέματος, εξαιρετικά θετικό αλλά για ευνόητους λόγους δεν είναι εφαρμόσιμο παντού. Μη ξεχνάτε επίσης πως όταν μια εταιρεία κάνει μια κίνηση παραπάνω από τον ανταγωνισμό, έστω κι αν δεν υλοποιηθεί ποτέ ή δεν υλοποιηθεί για όλους, αποτελεί άριστη διαφήμιση. Δηλαδή ο ΟΤΕ έγινε πριν 4 χρόνια μάγκας και δάγκας, μετά έγινε η CYTA με τη δήθεν VDSL και τώρα έγινε η Forthnet. Είναι το πώς ακούγεται στο κοινό ρε παιδί μου. Μη κοιτάτε εμείς που καθόμαστε και το ψειρίζουμε το θέμα, ο κόσμος ο πολύς το ακούει διαφορετικά κι ενθουσιάζεται, οι τεχνικές λεπτομέρειες είναι κινέζικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απ'ότι βλέπω το προχωράνε το θέμα γρήγορα!

 

Μερικές φωτογραφίες από σήμερα!

 

 

http://img18.imagesh...5/dsc0508kh.jpg

http://img32.imagesh...3/dsc0510zt.jpg

 

αν συνεχίσουν έτσι τότε θα δούμε πολύ γρήγορα review από χρήστες ftth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν συνεχίσουν έτσι τότε θα δούμε πολύ γρήγορα review από χρήστες ftth.

 

 

Είναι θετικό που ξεκίνησαν τόσο γρήγορα. Εάν έχουν και καλές τιμές τότε θα εκτιμηθεί από πολλούς η κίνηση αυτή γιατ ο FTTH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω πως θα βάλουν ftth και θα το χτυπήσουν στις τιμές. μπορεί λίγο στην αρχή αλλά δεν νομίζω οτι τους συμφέρει και πολύ να βάζουν μόνο οι πλούσιοι FTTH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη ψαρωνετε

100μβιτ δε θα βαλει ο καθε καμμενος τορεντακιας τσοντακιας

θα βαλουν επιχειρησεις

ιντερνετ καφε,γραφεια,μαγαζια

η καλυτερη λυση θα ηταν πολυκατοικιες να μοιραζονταν το κοστος της γιατι αναλογικα με dsl θα ειναι πολυ πιο φτηνη ανα mbit

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα πόσο γνωρίζετε και αυτη την εταιρια που προσφέρει κατι αντιστοιχο (cable) σε πολυ περιορισμένη κλιμακα έως τωρα http://hcn.gr/index.php/gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...