Προς το περιεχόμενο

FTTH δίκτυο από τον Όμιλο Forthnet και το Δήμο Νέας Σμύρνης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά πιλοτικά ξεκινάς κάτι ανεξάρτητα από το αν θα πιάσει ή όχι. Τα πιλοτικά δεν γίνονται με οικονομικά κριτήρια. Εξάλλου τα μαθηματικά στο ftth στην Ελλάδα είναι πολύ απλά. Ακόμα και αν πιάσει θα μπεις μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και γιατί να μπεις μέσα? ο οτε μπαίνει μέσα που νοικιάζει το χαλκό του?

εγώ πιστεύω πως θα πετύχει η κίνηση της forthnet και θα αρχίσουν να ακολουθούν και οι άλοι πάροοχοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βασικά πιλοτικά ξεκινάς κάτι ανεξάρτητα από το αν θα πιάσει ή όχι. Τα πιλοτικά δεν γίνονται με οικονομικά κριτήρια. Εξάλλου τα μαθηματικά στο ftth στην Ελλάδα είναι πολύ απλά. Ακόμα και αν πιάσει θα μπεις μέσα.

 

 

H απόσβεση για έναν τέτοιο έργο είναι σίγουρα μεγάλη. Αλλά είναι ένα έργο με βάθος χρόνου που θα αναβαθμίσει το ίντερνετ. Επόμένως δεν είναι σίγουρο ότι δεν έχει λεφτά καθώς η πελατεία θα είναι μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι το 50% της Νέας Σμύρνης σίγουρα θα το δοκιμάσει στην αρχή. αυτό σίγουρα θα φέρει λεφτά και έτσι θα φύγει από το πιλοτικό στάδιο. (αισιόδοξος :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγώ πιστεύω ότι το 50% της Νέας Σμύρνης σίγουρα θα το δοκιμάσει στην αρχή. αυτό σίγουρα θα φέρει λεφτά και έτσι θα φύγει από το πιλοτικό στάδιο. (αισιόδοξος :D)

 

το 50% της Ν.Σμύρνης είναι τα 2000 νοικοκυριά (ok, τουλάχιστον) που αναφέρει η είδηση? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί με το FTTH της Forthnet νομίζεις ότι θα περνάνε οπτικές ίνες μέσα στους τοίχους του σπιτιού σου? δεν νομίζω, μέχρι ενός σημείου (λογικά μέχρι το box του σπιτιού) θα πηγαίνει οπτική, θα τερματίζει και θα αλλάζει σε χαλκό...υλοποιείται κι έτσι το FTTH , σαν FTTB

 

 

Μπορει να σου παρεχει τη δυνατοτητα να βαλεις οπτικη μεχρι το τερματικό του χρηστη πχ με καποια εχτρα χρεωση. Αλλωστε τι FTTH θα ειναι αν δεν φτανει στο τερματικο σου..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπορει να σου παρεχει τη δυνατοτητα να βαλεις οπτικη μεχρι το τερματικό του χρηστη πχ με καποια εχτρα χρεωση. Αλλωστε τι FTTH θα ειναι αν δεν φτανει στο τερματικο σου..?

 

αυτό το τερματικό εννοούσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερο συγχρονισμό? ίσως αν μειωθεί το crosstalk, αλλά μην ελπίζεις κάτι...

 

 

 

 

Βεβαια εγω συγχρονιζω μαχ 7.5 ΜΒ με Attenuation 27 dB / 41 dB.. γιαυτο λεω μήπως.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...