Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο που λες με τι γωνιες το ειχα παρατηρησει στην τυχη εριχνα γιατι ειδα οτι αργει σχετικα απο τη στιγμη που τα πατας μεχρι να ριξει οχι μεγαλο διαστημα αλλα ικανο να σε στειλει ο αλλος


67 κατι φορες αλλα συνηθως 73-80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το καλύτερο που έχω δεί σε Ιταλικό srvr είναι ~45-48ms.

 

Στα standard μου κεντρική Ευρώπη κυμαίνομαι στα ~50-58 άντε βαριά ~60.

 

Με ενεργοποιημένη την FAST PATH στον ISP.

 

Για να μην μπερδευόμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες για βοηθηστε με λιγο με τις εκδοσεις...

Υπαρχει η κανονικη εκδοση που εχει 40 ευρω, αυτη περιεχει το παιχνιδι.

Μετα υπαρχει το deluxe περιεχει το παιχνιδι + το πρωτο dlc (china rising) ???

Και μετα για τα επομενα dlc,αν τα θελεις, τα παιρνεις ενα ενα ξεχωριστα ή αγοραζεις το premium για ολα μαζι οταν βγουν.. ?? To premium δεν εχει game μεσα ειναι απλα membership για να παρεις τα dlc οταν βγουν ετσι?

Διορθωστε με αν κανω λαθος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες για βοηθηστε με λιγο με τις εκδοσεις...

Υπαρχει η κανονικη εκδοση που εχει 40 ευρω, αυτη περιεχει το παιχνιδι.

Μετα υπαρχει το deluxe περιεχει το παιχνιδι + το πρωτο dlc (china rising) ???

Και μετα για τα επομενα dlc,αν τα θελεις, τα παιρνεις ενα ενα ξεχωριστα ή αγοραζεις το premium για ολα μαζι οταν βγουν.. ?? To premium δεν εχει game μεσα ειναι απλα membership για να παρεις τα dlc οταν βγουν ετσι?

Διορθωστε με αν κανω λαθος..

 

Ακριβώς όπως τα γράφεις είναι. Το Premium περιλαμβάνει όλα τα expansions και μόνο αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρωτο εχει το παιχνιδι ,η deluxe εχει το παιχνιδι συν το china συν  ενα μεταλλικο(πλαστικο ειναι αλλα δεν πειραζει )  τενεκε για να βαζεις μεσα τα cds συν 3 goldpacks .

To premium σου δινει ολα τα dlc's συν 15 μερες νωριτερα προσβαση συν καποια tags και καποια αλλα ιn game κερατα συν στο οτι οταν μπαινεις σε καποιο server μπαινεις πιο πανω στην queue απο καποιον που δεν εχει premium συν την δοξα του να εισαι premium member :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλλο το ενα αλλο το αλλο ...Η ομαδικοτητα ειναι βασικο στοιχειο ειτε harccore παιζεις ειτε normal ,δεν εχει να κανει με αυτο που λεμε .

 

Με το K/D;

 

Δοκίμασε μόνος στον χαμό και δοκίμασε με ομάδα. :)

(βέβαια αν οι υπόλοιποι τα ξύνουν, καλή τύχη πάλι)

 

Μόνο normal παίζω by the way.

 

Είχαμε δοκιμάσει σε Normal + FF On (BF2 style), αλλά ο Publicάς που κάνει spray n' pray σε τρώει μαζί με τον αντίπαλο.

 

Κάποια στιγμή ίσως stream-άρω πάλι BF4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως για εμάς στην Ελλάδα το hardcore είναι μονόδρομος αν θες να έχεις καλό K/D ratio.

Αυτό το βρίσκω λίγο υπερβολικό. Καλά stats μπορείς να έχεις σε οποιοδήποτε mode. Δε λέω υπάρχουν πολλές wtf στιγμές στο 4 και deaths που συνηθισμένος από το 3 ξέρω ότι θα το κερδίσω το duel (με βάση αυτό που βλέπω στην οθόνη μου εκείνη τη στιγμή) και τελικά καταλήγει σε trade ή εγώ τέζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες για βοηθηστε με λιγο με τις εκδοσεις...

Υπαρχει η κανονικη εκδοση που εχει 40 ευρω, αυτη περιεχει το παιχνιδι.

Μετα υπαρχει το deluxe περιεχει το παιχνιδι + το πρωτο dlc (china rising) ???

Και μετα για τα επομενα dlc,αν τα θελεις, τα παιρνεις ενα ενα ξεχωριστα ή αγοραζεις το premium για ολα μαζι οταν βγουν.. ?? To premium δεν εχει game μεσα ειναι απλα membership για να παρεις τα dlc οταν βγουν ετσι?

Διορθωστε με αν κανω λαθος..

 

Επειδη σε κοβω να μη καιγεσαι να το παρεις αμεσα, περιμενε για καλο και για κακο μεχρι τις γιορτες που παιζει να δουμε Battlefield 4 + Premium σε μια εκδοση και κοντα στα 59ευρω. Η EA συνιθιζει καθε χρονο στις γιορτες να βγαζει τα παιχνιδια της "μισοτιμης" οποτε περιμενε 15 μερες, δεν εχεις να χασεις κατι...Εκτος αν σε καιει να μπεις συντομα στο πεδιο της μαχης (και των απειρων crashes)..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει και στο νόρμαλ γίνεται δουλειά, προσωπικά θεωρώ το νόρμαλ πιο ομαδικό γιατί υπάρχει το minimap και αν νιώθει το team ξέρει που να πάει κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το K/D;

Oxι man ...Λεγαμε οτι με το hardcore μειωνεις την επιδραση που εχει το ping( ή και το οne shot one kill αν θες)  απο την αποψη της ατομικης επιδοσης .Το να παιζεις ομαδικα εννοειται εκ των πραγματων οτι και σε βοηθαει και ειναι και στην φυση του παιχνιδιου που πρεπει να παιζεις με αυτον τον τροπο .Αν ομως ατομικα επιδρουν καποιοι παραγοντες (των οποιων η επιδραση μειωνεται με το hardcore κατα καποιο τροπο εξου και η κουβεντα) στα kills τοτε και η ομαδα σου θα χανει απο σενα και εσυ δεν θα βοηθιεσαι καθολου .Η ομαδικοτητα δηλαδη εχει να κανει σε αλλα πραγματα οχι στα kills γιατι οταν πηγαινεις με την ομαδα καποιος θα δει καποιον εχθρο πρωτος ..Ε ,αν λοιπον εγω εχω χαμηλοτερο ping αρκετα σε σχεση με αυτον η ομαδα δεν μπορει να μου κανει τιποτα παρα μονο ενα revive ,σου λεω τωρα παραδειγμα καθημερινο και συχνο .Η ομαδικοτητα δηλαδη εχει το νοημα της συνεργασιας(revives,repairs κτλ)  οχι στο οτι θα μου δωσει kills περα απο τα σποταρισματα που οκ αυτα τα κανω και εγω  ..Kills αν δεν εχεις καλο pingaki το κωλο σου κατω να χτυπας δυσκολα θα παρεις για να  φτιαξεις καλο ratio ,και αυτο ειναι γεγονος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι φιλαράκια παίζουμε συνήθως μαζί, και ομολογώ πως βοηθάει μερικές φορές απ'όταν παίζεις lone wolf.

 

Ωστόσο, πάλι το latency παίζει ακριβώς τον ίδιο ρόλο, η μόνη διαφορά της παρέας είναι πως υπάρχει το support σε medipacks, repair, ammo κλπ (και φυσικά τρελό γέλιο).

 

Αν είναι να την φας λόγω latency θα την φάς, καθώς όλη η παρέα θα είναι κάτι ms "πίσω στο χρόνο" απ'ότι ο αντίπαλος απέναντι με το κανόνι ή το "κουφέτο"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...