Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανησυχείς, έτσι στο άσχετο την πετάει την μαύρη οθόνη του με τον κέρσορα να αναβοσβήνει πάνω δεξιά λίγο πριν δεις desktop. Όλα στη ζωή είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oxι man ...Λεγαμε οτι με το hardcore μειωνεις την επιδραση που εχει το ping( ή και το οne shot one kill αν θες)  απο την αποψη της ατομικης επιδοσης .Το να παιζεις ομαδικα εννοειται εκ των πραγματων οτι και σε βοηθαει και ειναι και στην φυση του παιχνιδιου που πρεπει να παιζεις με αυτον τον τροπο .Αν ομως ατομικα επιδρουν καποιοι παραγοντες (των οποιων η επιδραση μειωνεται με το hardcore κατα καποιο τροπο εξου και η κουβεντα) στα kills τοτε και η ομαδα σου θα χανει απο σενα και εσυ δεν θα βοηθιεσαι καθολου .Η ομαδικοτητα δηλαδη εχει να κανει σε αλλα πραγματα οχι στα kills γιατι οταν πηγαινεις με την ομαδα καποιος θα δει καποιον εχθρο πρωτος ..Ε ,αν λοιπον εγω εχω χαμηλοτερο ping αρκετα σε σχεση με αυτον η ομαδα δεν μπορει να μου κανει τιποτα παρα μονο ενα revive ,σου λεω τωρα παραδειγμα καθημερινο και συχνο .Η ομαδικοτητα δηλαδη εχει το νοημα της συνεργασιας(revives,repairs κτλ)  οχι στο οτι θα μου δωσει kills περα απο τα σποταρισματα που οκ αυτα τα κανω και εγω  ..Kills αν δεν εχεις καλο pingaki το κωλο σου κατω να χτυπας δυσκολα θα παρεις για να  φτιαξεις καλο ratio ,και αυτο ειναι γεγονος .

Παίδες το πουλάω το Battlefield 4!! Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι! Απο Κρήτη παίζω μέσω Cyta και έχω πάντα ping μεγαλύτερο του 85. Ε δεν πάει άλλο, φοβερό το παιχνίδι μου αρέσει, μου φέρνει στα όρια τον E8600 στα 4.3GHz (καιρός για τον i5), είναι πολύ προσεγμένο στην λεπτομέρεια και διορθώνουν σιγα σιγά τα προβλήματα που είχε! Με το 85-90 ping όμως το μόνο που καταφέρνω είναι Hit Markers μόνο όσο γρήγορος και να είμαι και ο άλλος (φαίνεται) να με σκοτώνει με 2 σφαίρες ενώ εγώ χρειάζομαι 10. Μάλλον δεν πάνε κάν γιατι έχω ψοφήσει προ πολλού. Το τελευταίο που τα παιξα και έπρεπε να μπω για να το γράψω είναι ότι μόλις τώρα ήμουν σε τάνκ και περνούσανε απο μπροστά μου αντίπαλοι πεζικάριοι και λέω τώρα τους έφαγα! Αμ δε!! 20 hit markers και ούτε ένας θάνατος. Χαχαααα γελάω για να μην κλάψω!!

 

Να μετακομίσω Γερμανία?? Ή να το πουλήσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ενα γρηγορο review για china ..

 

Oλα ωραια maps ,η dragon pass ειναι map σωληνας πολυ καλη για rushακι ελαφρυα .

Guilin Peaks φοβερη μεσα στην ζουγκλα πλην ομως η πιο βαρια για μενα(παιζει να ειναι και πιο βαρια απο την pacific Storm ) ,πρεπει να εχω oc την 680 για να παιζω σωστα με την cpu αυτη .

Αltai range επισης καλη ,βαρια και αυτη μιλαμε παντα για 64αρη καλη και για conquest και για rush .

Τελος η Silk Road η πιο ελαφρυα ολων ανοιχτο map θυμιζει πολυ το map στην ερημο στο bc2 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώχ δεν τον γλιτώνω τον i5 αφού με τον i7 ζορίζεσαι... Πρώτης γενιάς βέβαι αλλά δεν παύει να έχει χμ, 8 πυρήνες. Εγώ με τον δυπύρηνο κολλάω σε αρκετά σημεία με του μεγάλους χάρτες... Για το ping όμως πώς θα το κάνω turbo?
Το China Rising θα μου έρθει τέλος του μήνα, άλλη βλακεία κι αυτή ενώ το έχω πληρώσει αλλά δεν είμαι premium. Πάντως οι πίστες είναι πολύ ωραίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω στα 4.3GHz (απο 3.33GHz stock) για αυτό την παλεύει ακόμα αλλά ειναι στο όριο, κάποιες φορές μου κολλάει για 2-3 δευτερόλεπτα. Έχω και τα 90άρια ping όταν σκοτώνω κανέναν κάνω πάρτυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το πουλάω το Battlefield 4!! Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι! Απο Κρήτη παίζω μέσω Cyta και έχω πάντα ping μεγαλύτερο του 85. Ε δεν πάει άλλο, φοβερό το παιχνίδι μου αρέσει, μου φέρνει στα όρια τον E8600 στα 4.3GHz (καιρός για τον i5), είναι πολύ προσεγμένο στην λεπτομέρεια και διορθώνουν σιγα σιγά τα προβλήματα που είχε! Με το 85-90 ping όμως το μόνο που καταφέρνω είναι Hit Markers μόνο όσο γρήγορος και να είμαι και ο άλλος (φαίνεται) να με σκοτώνει με 2 σφαίρες ενώ εγώ χρειάζομαι 10. Μάλλον δεν πάνε κάν γιατι έχω ψοφήσει προ πολλού. Το τελευταίο που τα παιξα και έπρεπε να μπω για να το γράψω είναι ότι μόλις τώρα ήμουν σε τάνκ και περνούσανε απο μπροστά μου αντίπαλοι πεζικάριοι και λέω τώρα τους έφαγα! Αμ δε!! 20 hit markers και ούτε ένας θάνατος. Χαχαααα γελάω για να μην κλάψω!!

 

Να μετακομίσω Γερμανία?? Ή να το πουλήσω??

 

Φιλε και γω τοσο ping εχω...80-90... Στο ps3 που επαιζα bf3 ειχα απιστευτο ping,παιζει να ειχα 150 σιγουρα...Αλλα με τον καιρο οταν εμαθα καλα δεν μετρουσε τοσο πολυ..Πεταγονταν ο 100 service star μπροστα μου και τον ετρωγα και γελουσα..Εχει τυχει να φαω και 3 ατομα με τετοιο ping...Αμα συνηθισεις δεν θα σου φαινεται περιεργο μετα..

Αυτο που περιγραφεις εσυ ειναι τρελο lag, τυπου 200 ping ξερω γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το είχα διαβάζει και ήμουν σίγουρος 100% όπως και το άκουσα και στο παρακάτω βίντεο.Μπορούμε να παίξουμε σαν γυναικείοι χαρακτήρες ;Δεν έχω δει κανέναν ως τώρα μέσα στο profile μου.

http://youtu.be/DH-0PQ7T0Qg?t=10m40s

το λέει και εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το πουλάω το Battlefield 4!! Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι! Απο Κρήτη παίζω μέσω Cyta και έχω πάντα ping μεγαλύτερο του 85. Ε δεν πάει άλλο, φοβερό το παιχνίδι μου αρέσει, μου φέρνει στα όρια τον E8600 στα 4.3GHz (καιρός για τον i5), είναι πολύ προσεγμένο στην λεπτομέρεια και διορθώνουν σιγα σιγά τα προβλήματα που είχε! Με το 85-90 ping όμως το μόνο που καταφέρνω είναι Hit Markers μόνο όσο γρήγορος και να είμαι και ο άλλος (φαίνεται) να με σκοτώνει με 2 σφαίρες ενώ εγώ χρειάζομαι 10. Μάλλον δεν πάνε κάν γιατι έχω ψοφήσει προ πολλού. Το τελευταίο που τα παιξα και έπρεπε να μπω για να το γράψω είναι ότι μόλις τώρα ήμουν σε τάνκ και περνούσανε απο μπροστά μου αντίπαλοι πεζικάριοι και λέω τώρα τους έφαγα! Αμ δε!! 20 hit markers και ούτε ένας θάνατος. Χαχαααα γελάω για να μην κλάψω!!

 

Να μετακομίσω Γερμανία?? Ή να το πουλήσω??

Καλημέρα!

 

Να μην μετακομίσεις, σου έχω καλύτερη λύση αν δεν το έχεις ήδη κάνει.

 

Πέρνεις τηλέφωνο την CYTA και ζητάς να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία FAST PATH. Κάνει πιο unstable την σύνδεσή σου αλλά βελτιώνει δραματικά το latency σου ή αλλιώς ping (αν έχει συχνά disconnection πριν την ενργοποίηση μήν το κάνεις καθώς μπορεί να χειροτερέψουν).

 

Εγώ απο Αθήνα είχα αρχικά 80~90 καθημερινά στην καλύτερη των περιπτώσεων ~65, ενεργοποίησα την υπηρεσία και πλέον βλέπω και 49άρια. Συνήθως είμαι 49~55ms...Ιταλικούς και Γερμανικούς srvr.

 

Για δοκίμασε το...

 

ΥΓ: Ξέχασα να πώ πως είναι ΔΩΡΕΑΝ ; B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...