Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lol!

Ρε συ Killik, είσαι καλό παιδί κατά βάθος είμαι σίγουρος αλλά γιατί τέτοιο μένος με οτιδήποτε βγαίνει?

Εκτός από το Avatar και το Avengers σου έχει αρέσει καμμιά ταινία τη τελευταία δεκαετία?

Αν θες απάντησε μου με ειλικρίνια και από αυτό το account -γιατί όταν χρησιμοποιείς το δεύτερο σου (viper) μπερδεύομαι-.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 807
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

lol!

Ρε συ Killik, είσαι καλό παιδί κατά βάθος είμαι σίγουρος αλλά γιατί τέτοιο μένος με οτιδήποτε βγαίνει?

Εκτός από το Avatar και το Avengers σου έχει αρέσει καμμιά ταινία τη τελευταία δεκαετία?

Αν θες απάντησε μου με ειλικρίνια και από αυτό το account -γιατί όταν χρησιμοποιείς το δεύτερο σου (viper) μπερδεύομαι-.

 

that was low man but it was so you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλανη:

https://en.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum

 

παρακατω.

 

Αποστομωτική απάντηση... ότι αρέσει σε εμένα είναι κορυφαίο, ότι δεν αρέσει σε εμένα αλλά αρέσει σε όλους τους υπόλοιπους (ή στην πλειοψηφία), εμπίπτει στην κατηγορία της "πλάνης των μαζών". Κλασική άποψη "ελιτιστή" ιντερνετικού neckbeard.

 

Γενικά δεν είμαι της άποψης πως ότι αρέσει σε πολλούς είναι οπωσδήποτε και κορυφαίο, αλλά:

1) Αναφέρομαι σε ένα site όπως το rateyourmusic για συγκεκριμένο λόγο... με μια πρόχειρη ματιά στα top100-200 κάθε έτους μπορεί εύκολα να συμπεράνει κανείς ότι ψηφίζουν κατά πλειοψηφία ψαγμένοι ακροατές.

2) Κάτι που χαρακτηρίζεται αριστούργημα από την πλειοψηφία, μπορεί πιθανώς και να μην είναι αριστούργημα, σίγουρα όμως δεν είναι και για χαρακτηρισμούς τύπου "μάπα" και "έλεος". Haters gonna hate, υποθέτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστομωτική απάντηση... ότι αρέσει σε εμένα είναι κορυφαίο, ότι δεν αρέσει σε εμένα αλλά αρέσει σε όλους τους υπόλοιπους (ή στην πλειοψηφία), εμπίπτει στην κατηγορία της "πλάνης των μαζών". Κλασική άποψη "ελιτιστή" ιντερνετικού neckbeard.

 

Γενικά δεν είμαι της άποψης πως ότι αρέσει σε πολλούς είναι οπωσδήποτε και κορυφαίο, αλλά:

1) Αναφέρομαι σε ένα site όπως το rateyourmusic για συγκεκριμένο λόγο... με μια πρόχειρη ματιά στα top100-200 κάθε έτους μπορεί εύκολα να συμπεράνει κανείς ότι ψηφίζουν κατά πλειοψηφία ψαγμένοι ακροατές.

2) Κάτι που χαρακτηρίζεται αριστούργημα από την πλειοψηφία, μπορεί πιθανώς και να μην είναι αριστούργημα, σίγουρα όμως δεν είναι και για χαρακτηρισμούς τύπου "μάπα" και "έλεος". Haters gonna hate, υποθέτω...

 

αυτο ισχυει και για εσενα οπως καταλαβαινεις. Επισης σε οσα περισσοτερα πραγματα εισαι exposed τοσο καλυτερη αποψη θα εχεις για την λεγομενη cinematic music και για το εκτρωμα που λεγετε ost

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν κάποιος ξέρει από τα spoilers, γιατί διάβασα κάτι σε top comment στο youtube

 

μεγάλο spoiler

 

Σπάει ο Supes τον λαιμό του Zod και τον σκοτώνει...;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν χρειάζεται να τη δείτε την ταινία. Είναι μάπα, έχει και μάπα soundtrack. Μάπα παραγωγό. Μάπα και η μάπα του Superman. H μάπα της μάπας την μάπα ώ μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol!

Ρε συ Killik, είσαι καλό παιδί κατά βάθος είμαι σίγουρος αλλά γιατί τέτοιο μένος με οτιδήποτε βγαίνει?

Εκτός από το Avatar και το Avengers σου έχει αρέσει καμμιά ταινία τη τελευταία δεκαετία?

Αν θες απάντησε μου με ειλικρίνια και από αυτό το account -γιατί όταν χρησιμοποιείς το δεύτερο σου (viper) μπερδεύομαι-.

 

To Ηοbbit.

Αν κάποιος ξέρει από τα spoilers, γιατί διάβασα κάτι σε top comment στο youtube

 

μεγάλο spoiler

 

Σπάει ο Supes τον λαιμό του Zod και τον σκοτώνει...;

 

 

Iσχυει. Για την ακριβεια:

 

 

 

Σπαει τον λαιμο του Zod και τον σκοτωνει ενω σκοτωνει και ολους τους υπολοιπους Kryptonians με μια modified βομβα που πεταει στο τεραστιο Τριποδο που βλεπουμε στο trailer και που δημιουργει μια αλυσιδωτη αντιδραση αλα ID4.

Επισης πολεμαει χωρις να λογαριαζει τους αθωους, τον Zod και τον στρατο του μεσα στο Smallvile και στην Metropolis, με αποτελεσμα να σκοτωθουν εκατονταδες, ισως χιλιαδες αθωοι πολιτες.

 

 

 

Αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που η ταιναι εχει θαφτει απο τους ξενους κριτικους. Δεν ειναι ο Superman αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ηοbbit.

 

Iσχυει. Για την ακριβεια:

 

 

 

Σπαει τον λαιμο του Zod και τον σκοτωνει ενω σκοτωνει και ολους τους υπολοιπους Kryptonians με μια modified βομβα που πεταει στο τεραστιο Τριποδο που βλεπουμε στο trailer και που δημιουργει μια αλυσιδωτη αντιδραση αλα ID4.

Επισης πολεμαει χωρις να λογαριαζει τους αθωους, τον Zod και τον στρατο του μεσα στο Smallvile και στην Metropolis, με αποτελεσμα να σκοτωθουν εκατονταδες, ισως χιλιαδες αθωοι πολιτες.

 

 

 

Αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που η ταιναι εχει θαφτει απο τους ξενους κριτικους. Δεν ειναι ο Superman αυτος.

Απορώ με την έκπληξη ορισμένων για το ότι ο superman σκοτώνει κάποιον.Δηλαδή ποια ήταν η τύχη του πρώτου ζοντ όταν του έσπασε το χέρι και τον πέταξε στο βάραθρο δεν σκοτώθηκε;Η στο quest of peace που πέταξε τον αντίπαλο του στον αντιδραστήρα δεν τον σκότωσε;Ήδη έχει από παλιά σκοτώσει δύο αντιπάλους του οπότε ως προς τι η έκπληξη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά συγγνώμη αλλα σκάνε μυτη 200 εκατομμύρια διαολοι απο το πουθενά,βαρανε πολεις κλπ τι ακριβώς περιμένετε να κανει ο σουπερμαν; Αν θελετε να γινει της πουτάνας,διχως να ανοιξει μυτη,υπάρχει το μικρο μου πονι.

αν θελετε εναν υπέρ ήρωα που προλαβαίνει τα πάντα,τοτε ο σούπερμαν ειναι λάθος επιλογή.

Τον τιραμολα θέλετε ή μαλλον τον tiramola of steel.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουν ο Superman να πετάξει τον Zod στο φεγγάρι, να κάνει γκελ και να πέσει μέσα στον Ήλιο, ώστε να κατηγορήσουν το φεγγάρι για τον θάνατο του Zod.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

61% στο Rotten Tomatoes. Nolan did it again. :-D



Απορώ με την έκπληξη ορισμένων για το ότι ο superman σκοτώνει κάποιον.Δηλαδή ποια ήταν η τύχη του πρώτου ζοντ όταν του έσπασε το χέρι και τον πέταξε στο βάραθρο δεν σκοτώθηκε;Η στο quest of peace που πέταξε τον αντίπαλο του στον αντιδραστήρα δεν τον σκότωσε;Ήδη έχει από παλιά σκοτώσει δύο αντιπάλους του οπότε ως προς τι η έκπληξη;

 

OXI. Δεν τον σκοτωνει τον Zod στο Superman 2. Στο τελος της ταινιας, οταν ο Supes φερει τον Luthor στη φυλακη, αν κοιταξεις στο background θα δεις τον Zod και τους δυο συντροφους του να κρατουνται απο τους φυλακες.

Μαλιστα ο Singer ηθελε να φερει τον Terence Stamp για το Superman Returns για να ξαναυποδυθει τον Zod γερο στη φυλακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...