Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα Superman The man of steel. Οχι the man of steel σκετο. Το οτι δεν αναφερεται το superman ειναι μεγαλη βλακεια. Οσο μεγαλη ηταν που δεν "υπηρχε" η catwoman στο τελευταιο batman. Αυτος ο νολαν, δεν λεω καλος σκηνοθετης, αλλα εχει τασεις αυτοκαταστροφης χωρις λογο

 

ειπαμε. ο λογος που λεγεται Man of Steel και οχι Superman, ειναι γιατι η Warner θελει να κανει ξεκαθαρο στα δικαστηρια οτι η ταινια δεν ειναι κινηματογραφικη μεταφορα του κλασσικου Superman, αλλα πρωτοτυπη,διαφορετικη εκδοχη προκειμενου να μην δωσουν τα

μισα κερδη απο τις εισπραξεις στις οικογενειες των δημιουργων του Superman, οπως και ειναι υποχρεωμενοι. Το ιδιο επιχειρουν να κανουν και στα κομικς με το προσφατο reboot στο DC συμπαν.

 

Γιαυτο και πολλα στοιχεια απο τον μυθο του Superman εχουν αλλαξει στην ταινια, οπως η στολη, το origin,οι χαρακτηρες, ακομη και την Lois Lane την κανανε κοκκινομαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 807
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο Superman του Donner ειναι πιστος στον 75 χρονο πλεον iconic Superman των comics. Δεν ειναι re-imaginantion αν και προσθεσε νεα χαρακτηριστικα που εγιναν μερος της legacy του.

εχεις ενα σκηνοθετη που και σεβαστηκε τον χαρακτηρα και εκανε μια εξαιρετικη ταινια που ξεκινησε το ολο super-hero movie genre. με λιγα λογια εχει κανει τον definitive Superman για το σινεμα.

 

απο κει και υστερα, φυσικο και επομενο ειναι ο καθε νεος καλλιτεχνης να θελει να απομακρυνθει απο αυτη την εκδοχη και να δωσει κατι διαφορετικο. το προβλημα ειναι οτι συχνα αυτο το διαφορετικο και μετατρεπει

την αυθεντικη ταυτοτητα του χαρακτηρα σε κατι τελειως ξενο, και το νεο re-imagination ειναι κατωτερο απο αυτο της πρωτοτυπης πηγης.

Δεν μου απάντησες για το quest of peace .Σκοτώνει ο superman τον αντίπαλο του η όχι έτσι για να ξέρω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το (ανυπαρκτο πλεον) στουντιο παραγωγης του Quest for Peace, ειναι το ιδιο στουντιο που ειχε βγαλει τα American Νιnja, Delta Force και Missing in Action.

νομιζεις αξιζει να ασχοληθει κανεις με την ταινια-σιχαμα που βγαλανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

wow, πηγε στο 60% kiolaw, πριν 5 λεπτα ηταν στο 61%. Και η ταινια βγαινει σημερα στην αμερικη. Βλεπω να πιανει ενα 50% στο τελος. :shock:

 

 

 

 

Διάβασα τα σποιλερ και αδέλφια σας ευχαριστω μου γλιτωσατε ενα εισιτήριο. Seriously wtf????

 

and there you have it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου απάντησες για το quest of peace .Σκοτώνει ο superman τον αντίπαλο του η όχι έτσι για να ξέρω και εγώ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Superman_IV:_The_Quest_for_Peace

 

 

Returning to Metropolis, the pair steal a strand of Superman's hair from a museum, and create a genetic matrix which Lex attaches to an American nuclear missile. After the missile is test launched, Superman intercepts it and throws it into the sun. A glowing ball of energy is discharged from the sun, which develops into a super-human (played by Mark Pillow and voiced by Gene Hackman). This "Nuclear Man" makes his way back to Earth to find his 'father' Luthor, who establishes that while his creation is powerful, he will deactivate if no sunlight is on him.

freak clone του ανθρώπου ατσάλι ήταν,δεν υπάρχει ηθικό δίλημμα   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Semi Off-Topic:

No worries guys, αφού θέλουμε dark/gritty/realistic

tumblr_mifl9xejF21s5cpvjo1_500.jpg

(στο εξώφυλλο/story ήταν virtual impersonator του Ben Reilly / Scarlet Spider, αλλά μάλλον μερικοί εδώ θα γούσταραν Spidey με guns. Γιατί να γεμίζουμε τις φυλακές ρε αδερφέ; :P )

Edit: Επίσης
http://www.superheroesareawesome.com/is-it-okay-for-superheroes-to-kill/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Superman_IV:_The_Quest_for_Peace

 

freak clone του ανθρώπου ατσάλι ήταν,δεν υπάρχει ηθικό δίλημμα   

Ήταν έμβιο ον;Αφαιρέθηκε η ζωή ενός έμβιου όντος από τον superman;Γιατί ρομπότ δεν ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Do negative reviews have anything to do with global box office anymore? Just throw some 3D at the masses and they’re happy. It might underperform domestically but the foreign BO will more than make up for that.

 

αυτο βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...