Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κυριε πολιτσμανε, δεν το εκανα εγω το φονικο...

 

 

ηρεμηστε

ίσα ισα και εγώ και ο kilik μιλάμε απολύτως ήρεμα απλά δεν γίνεται να λέει ότι o superman δεν έχει ξανά κάνει φόνο και όταν του λέω ότι έγινε να μου λέει αυτός δεν μετράει όπως τα παιδιά που μαλώνουν στην παιδική χαρά για το αν ήταν το γκολ έγκυρο ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το πολυσυζητημένο θέμα με το τέλος της ταινίας, για όλα υπάρχει η πρώτη φορά... Και στο dark knight μας τα είχαν κάνει τσουρέκια οι purists γιατί τα κανόνια του batpod "ουσιαστικά ήταν πιστόλια, και ο μπάτμαν δεν χρησιμοποιεί πιστόλια". Λίγο αργότερα βέβαια θα έκανε ένα "once in a lifetime exception" στο final crisis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πολυσυζητημένο θέμα με το τέλος της ταινίας, για όλα υπάρχει η πρώτη φορά... Και στο dark knight μας τα είχαν κάνει τσουρέκια οι purists γιατί τα κανόνια του batpod "ουσιαστικά ήταν πιστόλια, και ο μπάτμαν δεν χρησιμοποιεί πιστόλια". Λίγο αργότερα βέβαια θα έκανε ένα "once in a lifetime exception" στο final crisis.

 

καλα ο Βatman του Nolan τους

 

καθαρισε ολους, Ρas Αl Ghul,Talia Al Ghul,Harvey Dent, τον οδηγο της νταλικας στο κυνηγητο στο TDK,ποιον αλλο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΣΚ που περασε,την ειδα την ταινια.Προσωπικα μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις και την απολαυσα.

Μου αρεσε παρα πολυ,η ολη αναφορα στο παρελθον του Καλ Ελ(τι εγινε στον Κρυπτον),κατι που σε καμια αλλη ταινια απο την πιο παλια μεχρι και την εκδοση return,δεν εχω ξαναδει.Παρα πολυ δυνατα εφε(ειμαι λατρης).

Οι ηθοποιοι,το cast και γενικως οι ηθοποιοι ηταν πολυ καλοι.Την ταινια την ειδα σε 3D,και ηταν απολαυστικη.

Πραγματικα,ειδα κατι τελειως διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.Μου αρεσε η προσεγγιση αυτη οπως εγινε στο συνολο.

Ελειπε λιγο το κομματι της καθημερινοτητας του superman,και της συνδεσης με την Λοις,αλλα αν κρινω απο το τελος,και αν υπαρξει δευτερη ταινια με αυτο το cast,φανταζομαι θα το αναπληρωσουν.Οσο για τον Ζοντ,μια χαρα ηταν οπως τον ξεκανε ο Καλ Ελ.Καπως θα γινοταν ουτως η' αλλως.

Η βαθμολογια μου 8/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες, η ταινια του 78 ειχε το πρωτο μερος της ιστοριας στον Κρυπτον. Το MOS χωριζει την ιστορια του με τον ιδιο τροπο: Krypton,Smallvile,Metropolis.

Μιλησα για ταινια,και οχι για σειρες.Μιας κιολας που το ανεφερες για την ταινια του 78',θα ηθελα να μου δειξεις σε ποιο σημειο αναφερεσαι.Συγκρινεις τα 2 λεπτα που δειχνει ενα μωρο στην αγκαλια,μεσα σε ενα κλειστο χωρο,με την ΜΙΣΗ ΩΡΑ και παραπανω στο Man of Steel;

Πολυ αναλυτικη,με σαφως να'χει σχεδον απο αποψη χρονου το 1/3 της ταινιας.Προσωπικα,καμια συγκριση.

Η ταινια ηταν παρα πολυ καλη,και αλλωστε σε πολλα σημεια δεν μπορει να συγκριθει με παλαιοτερες,λογω εξελιξης της τεχνολογιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ειδες να μιλαω καπου για τις σειρες; στην ταινια του 78, αναφερομαι. και κανεις λαθος, η ταινια αφιερωσε 15 λεπτα στον Κρυπτον, οχι 2 λεπτα οπως λες. Τα οποια ηταν αρκετα για να αναπτυξουν περαιτερω τον μυθο του Superman (General Zod, S sigil, crystalline technology) και να προετοιμασουν το εδαφος γαι το Superman 2.

To ΜΟS αφιερωνει περισσοτερο χρονο στον Κρυπτον αλλα ο ισχυρισμος οτι κατι τετοιο δεν εχει επαναληφθει προηγουμενως ειναι αστειος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κρύπτον ήταν λίγο "Dungeons n Dragons on Vulcan" αλλά να πω την αμαρτία μου, μου άρεσε όλο το concept και το artwork.  Απο χαρακτήρες, σόρι Κλαρκ, αλλά ο Ζοντ έκλεβε την παράσταση.

 

Επίσης εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο Ρασελ Κρόου δεν είχε ΚΑΜΙΑ θέση στην ταινία.  Και καλά ο πιό ουάου **επιστήμονας** του Κρυπτον, και όπως πάντα βγήκε να παίξει σαν άπλυτος hillbilly.  Προτιμώ ακόμη και τον Μάρλον Μπράντο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...