Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και γω τη παπαρια μου λιγο συνοπτικά.
Η ταινια στο σύνολό της δεν μου άρεσε. Μπορει να βρήκα ενδιαφέροντα και ωραία καποια κομμάτια της, αλλα αυτα δεν μπόρεσαν να μου σβήσουν την άσχημη γευση που μου άφησε η ταινια.

 

Οι διάλογοι ηταν λιγο καλύτεροι  απο της Λάμψης του Φώσκολου.
Κάποιες σκηνές τις ξεπάστρευαν άρον άρον γιατι δεν προλάβαιναν μάλλον. Σε κάποιες αλλες το "Ωχ Θεε μου, Θεε μου" της Δαμανακη ηταν πιο επίκαιρο απο ποτε.

Και σοβαρά ομως ρε Σούπερμαν τι σκατα ζελέ χρησιμοποιείς; Της κακομοίρας να γίνεται, η φραντζα φραντζα τέλεια και αψεγάδιαστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τη παπαρια μου λιγο συνοπτικά.

Η ταινια στο σύνολό της δεν μου άρεσε. Μπορει να βρήκα ενδιαφέροντα και ωραία καποια κομμάτια της, αλλα αυτα δεν μπόρεσαν να μου σβήσουν την άσχημη γευση που μου άφησε η ταινια.

 

Οι διάλογοι ηταν λιγο καλύτεροι  απο της Λάμψης του Φώσκολου.

Κάποιες σκηνές τις ξεπάστρευαν άρον άρον γιατι δεν προλάβαιναν μάλλον. Σε κάποιες αλλες το "Ωχ Θεε μου, Θεε μου" της Δαμανακη ηταν πιο επίκαιρο απο ποτε.

Και σοβαρά ομως ρε Σούπερμαν τι σκατα ζελέ χρησιμοποιείς; Της κακομοίρας να γίνεται, η φραντζα φραντζα τέλεια και αψεγάδιαστη.

 

 

wEGFJ9J.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εκπληξη; το ειπα και πριν, αν η ταινια ειναι κακη δεν προκειται να μου αρεσει.

απο την στιγμη που η ταινια ειναι κακη, δεν υπαρχει καμια εκπληξη που δεν μου αρεσε.

 

Ε όχι και δεν υπάρχει καμία έκπληξη. Κανείς δε περίμενε ότι θα βρεις τη ταινία κακή. :P

 

Το "αν" μου άρεσε πάντως. Αφού είχες αποφασίσει από πριν ότι η ταινία δε θα σου αρέσει... :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι η τεχνη ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα;

Κατά την γνώμη μου, ναι. Τουλάχιστον όσον αφορά την βαθμολογία. Αλλά πράγματα όπως οι διαστάσεις ενός πίνακα, η διάρκεια μιας ταινίας κτλ. είναι αντικειμενικά. Θέλετε να ανοίξουμε ένα θέμα για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να αρέσει σε κάποιους και σε κάποιους άλλους όχι...

 

 

oποτε ας πουμε, επειδη σε καποιον δεν αρεσει ο Citizane Kane, δεν ειναι αριστουργημα η ταινια.

επειδη αρεσουν σε καποιους τα σκουπιδια Bayformers, ειναι καλες ταινιες.

 

οοοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oποτε ας πουμε, επειδη σε καποιον δεν αρεσει ο Citizane Kane, δεν ειναι αριστουργημα η ταινια.

επειδη αρεσουν σε καποιους τα σκουπιδια Bayformers, ειναι καλες ταινιες.

 

οοοκ.

Εγώ κατάλαβα ότι εννοούσε ότι δεν υπάρχει αντικειμενική βαθμολογία, παρά μόνο υποκειμενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oποτε ας πουμε, επειδη σε καποιον δεν αρεσει ο Citizane Kane, δεν ειναι αριστουργημα η ταινια.

επειδη αρεσουν σε καποιους τα σκουπιδια Bayformers, ειναι καλες ταινιες.

 

οοοκ.

Τώρα πήρες κι εσύ ακραία παραδείγματα, αλλά σε γενικές γραμμές οτιδήποτε δε μπορεί να μετρηθεί, είναι υποκειμενικό.

 

Στο θέμα μας, πως μπορείς να αποδείξεις ότι το Man of Steel είναι αντικειμενικά μια κακή ταινία (ή το αντίθετο). Για τον Hawk7, σε προηγούμενο ποστ, η ταινία είναι αντικειμενικά καλή, για σένα το αντίθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τέχνη είναι υποκειμενικό πράμα;

Όχι όλοι έχουμε τις ίδιες προτιμήσεις...

Καμιά φορά αναρωτιέμαι πώς κ ζεις... Μάλλον το ινσομνια φταίει..

 

Που λες, συχαίνομαι τον Πικάσο, παρ'αυτα θεωρείται τέρας της τέχνης, σε συγκλόνισα το ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...