Προς το περιεχόμενο

Man of Steel


6xXx6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα και μου άρεσε πάρα πολύ.  Νυστάζω αρκετά για full-scale review, αλλά έχω ένα γρήγορο σχόλιο.  Πολλοί ξενέρωσαν με το τέλος και συγκεριμένα με το

 

head snap που στέλνει τον Ζοντ στον άλλο κόσμο, ότι και καλά δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο ο S κλπ κλπ κλπ.

 

 

Λοιπόν μάλλον έχουν αδύναμη μνήμη μερικοί fans, γιατί αν θυμάστε καλά και στο Superman 2

 

όχι απλά σκοτώνει τον Ζοντ, αλλά το κάνει ΣΤΕΓΝΑ και ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ, και μάλιστα αφού του λιώνει το χέρι και τον κάνει his bitch για κα'να λεπτό.  Ούτε να το συζητήσουμε, ούτε ξανασκέψου το, ούτε τίποτε

 

 

Δηλαδή εκείνο ήταν πιό noble και ταιριαστό για έναν αγαθό ήρωα που δεν διαννοείται ποτέ να κάνει κακό; Ίσα ίσα που στο τωρινό

 

έβγαλε και τύψεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 804
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αντε παλι.

 

 

 

ΔΕΝ τον σκοτωνει τον Zod στο SM2.

Στο τελος στη φυλακη,πισω στο background, τον βλεπεις μαζι με τους υπολοιπους με χειροπεδες.

Επισης ο Singer ηθελε να φερει τον Terence Stamp στο SR, ως ενα γερο Zod ακομη στη φυλακη.

 

 


Snyder this, snyder that... Ας πει κάποιος στον αρθρογράφο ότι με εξαίρεση το sucker punch (στο οποίο προσπαθεί υπερβολικά σκληρά να βρει homoerotic moments, αναρωτιέμαι γιατί...) και το superman (μα πως του 'ρθε να κάνει τον supes φέτες?) όλα τα υπόλοιπα είναι 100% μεταφορές των σχετικών graphic novels...

 

Δεν χρειάζεται να αναπαράγουμε ότι αηδία βρούμε...

 

χαλαρωσε.

χιουμορ κανει ο αρθρογραφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν μάλλον έχουν αδύναμη μνήμη μερικοί fans, γιατί αν θυμάστε καλά και στο Superman 2

 

όχι απλά σκοτώνει τον Ζοντ, αλλά το κάνει ΣΤΕΓΝΑ και ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ, και μάλιστα αφού του λιώνει το χέρι και τον κάνει his bitch για κα'να λεπτό.  Ούτε να το συζητήσουμε, ούτε ξανασκέψου το, ούτε τίποτε

 

 

 

0:11 -του Richard Donner δεν ήταν οι σκηνές που δεν είχαν μπει; Άρα στο script δεν τους σκότωνε. Τώρα που έπεσαν, is another story. :P

 

Aλλά truth be told, πρέπει να ξαναδώ το Superman 2 γιατί πράγματι έχουν περάσει χρόνια.

Και να δω και το Richard Donner's cut που δεν το έχω δει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και μια παλια tv cut που ενωνει τις δυο εκδοσεις.

κριμα που δεν εχει σκεφτει η WB να φτιαξει ενα ultimate cut που να συνδυαζει τα καλυτερα σημεια απο τις δυο ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρωσε.

χιουμορ κανει ο αρθρογραφος...

 

Κλασική άμυνα σε τέτοιες περιπτώσεις, ο αρθρογράφος γράφει τη χαζομάρα του και αν του την πει κανείς... I'm joking! Or am I? No, I'm really joking... Or am I?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μόλις γύρισα και μου άρεσε πάρα πολύ.  Νυστάζω αρκετά για full-scale review, αλλά έχω ένα γρήγορο σχόλιο.  Πολλοί ξενέρωσαν με το τέλος και συγκεριμένα με το

 

head snap που στέλνει τον Ζοντ στον άλλο κόσμο, ότι και καλά δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο ο S κλπ κλπ κλπ.

 

 

Λοιπόν μάλλον έχουν αδύναμη μνήμη μερικοί fans, γιατί αν θυμάστε καλά και στο Superman 2

 

όχι απλά σκοτώνει τον Ζοντ, αλλά το κάνει ΣΤΕΓΝΑ και ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ, και μάλιστα αφού του λιώνει το χέρι και τον κάνει his bitch για κα'να λεπτό.  Ούτε να το συζητήσουμε, ούτε ξανασκέψου το, ούτε τίποτε

 

 

Δηλαδή εκείνο ήταν πιό noble και ταιριαστό για έναν αγαθό ήρωα που δεν διαννοείται ποτέ να κάνει κακό; Ίσα ίσα που στο τωρινό

 

έβγαλε και τύψεις

 

 

 

αντε παλι.

 

 

 

ΔΕΝ τον σκοτωνει τον Zod στο SM2.

Στο τελος στη φυλακη,πισω στο background, τον βλεπεις μαζι με τους υπολοιπους με χειροπεδες.

Επισης ο Singer ηθελε να φερει τον Terence Stamp στο SR, ως ενα γερο Zod ακομη στη φυλακη.

 

 

 

 

Έχεις δίκιο, my bad. Απλά το ειχα διαβάσει εδώ και μέρες και περίμενα το τέλος να δω τί στο καλό κάνει ο S στην ταινία, που δεν θα το έκανε ποτε, και όταν το είδα είπα, τί, αυτό; Συγχύστηκα. Το βρήκα μια χαρά ταιριαστό να γίνει έτσι, αλλά έτσι κι αλλιώς μετά τους απανωτούς "βιασμούς" που έχει περασει η εικόνα, ο χαρακτήρας και το storyline του superman, νομίζω ότι οι φανς τελικά γκρινιάζουν απλά για να γκρινιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την ταινία. Μου άρεσε πολύ το soundtrack, η Lois μια χαρά ήταν μην την κράζετε ρε. 
 
Σε ότι αφορά στα spoiler βρε ημιμαθείς

 

 

Μόνο στο βασικό σύμπαν της DC δεν σκότωσε ποτέ ο Sup στα άλλα μια χαρά έσφαζε και δει σαδιστικά.

πχ http://furiousfanboys.com/wp-content/uploads/2013/06/Screen-Shot-2013-06-17-at-8.31.14-AM.png

έχει σκοτώσει τον Doomsday, τον Zod, κάτι άλλους με κάτι κανόνια.

Και στην τελική ποιός σας είπε ότι ο Snyder ακολούθησε το βασικό σύμπαν; Ένα δικό του δημιουργεί.

Εμένα μου άρεσε που άφησαν στοιχεία για το sequel πχ. ο δορυφόρος με το το wayne ent. , το βυτίο με το luthorcorp και το άδειο pod στο σκάφος (στα κόμικ ήταν η super woman μέσα, η ξαδέρφη του, εδώ θα δούμε.)
 

 

 

Τέλος να πω ότι μου άρεσε πολύ η Antje στον ρόλο της Faora Ul. Έβγαζε ακριβώς αυτό που έπρεπε 

 

 

ότι τον έχει για την πλάκα δλδ, όπως και στα κόμικ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παλι.

 

 

 

ΔΕΝ τον σκοτωνει τον Zod στο SM2.

Στο τελος στη φυλακη,πισω στο background, τον βλεπεις μαζι με τους υπολοιπους με χειροπεδες.

Επισης ο Singer ηθελε να φερει τον Terence Stamp στο SR, ως ενα γερο Zod ακομη στη φυλακη.

 

 

 

χαλαρωσε.

χιουμορ κανει ο αρθρογραφος...

Άντε πάλι τα ίδια.Ο sup σκοτώνει έμβιο ον στο quest for peace deal with it!!!!!!!Δεν είναι η πρώτη φορά λοιπόν που σκοτώνει έστω και αν το ον αυτό είναι κλώνος η είναι κακό!!Ρίχνοντας το μες στον αντιδραστήρα το σκοτώνει οπότε μην μας τα κάνετε μπαλόνια για τον τωρινό φόνο του Ζοντ.Εχει ξανά σκοτώσει σας αρέσει δεν σας αρέσει.!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν ενδιαφερεται για τις φαρσοκωμωδιες SM3 και SM4, oι οποιες δεν ανηκουν στο Donnerverse.

Eιναι σαν να μου λες οτι οι Batman ταινιες του Schumacher ειναι μερος του Burtonverse, επειδη ειναι επισημα sequels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν ενδιαφερεται για τις φαρσοκωμωδιες SM3 και SM4, oι οποιες δεν ανηκουν στο Donnerverse.

Eιναι σαν να μου λες οτι οι Batman ταινιες του Schumacher ειναι μερος του Burtonverse, επειδη ειναι επισημα sequels.

Ρε αγορίνα μου σε συμπαθώ αλλά τόσες μέρες μας λες ότι το story του σουπερμαν δεν σηκώνει φόνους και όταν σου φέρνουμε φόνο μας λες ότι δεν μετρά το syperman 3 και 4.Με την ίδια λογική λοιπόν σου απαντώ ότι δεν μετράει το 1 και το 2.Την κολοκυθιά θες να παίξουμε;Το γεγονός είναι απλό και ξεκάθαρο.Στο τότε francise του superman με τον Cristofer Reev διαπράχθηκε  φόνος όπως και τώρα στο καινούριο.Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...