Προς το περιεχόμενο

GRID 2


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετές ώρες παιχνιδιού αργότερα, η πιο ολοκληρωμένη μου εντύπωση είναι ότι η οδήγηση βελτιώνεται αισθητά με τα επόμενα αυτοκίνητα που σου δίνονται.

 

Τα γραφικά είναι πράγματι ότι καλύτερο έχει υπάρξει σε racer.

 

Το παιχνίδι όμως χαντακώνεται από την AI, από normal δυσκολία και πάνω η στρατηγική τους όταν παίζεις 1-on-1 είναι να σε εμβολίζουν συνεχώς, και να συνεχίζουν ακάθεκτοι με τα tank τους, ενώ σε αγώνες με πολλούς αντιπάλους όσοι είναι από 3οι και κάτω έχουν αποκλειστικό σκοπό να σε μπλοκάρουν ενώ οι πρώτοι 1-2 συνεχώς κερδίζουν δευτερόλεπτα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τρομερή δικαιολογία,τόσο κόπο έκανε να υπάρχει η κάμερα αυτή μωρέ;

Εε νταξει να βάλω mod για την κάμερα δεν λέει :-D

καπου πηρε το αυτι μου οτι αυτη η καμερα ηταν βαρια για τις κονσολες , δε ξερω αν ισχυει ,  παντως το οτι το επιλεγουν λιγοι ηταν μαλλον πιο πιθανος λογος για να γλιτωσουν καποιες επιπλεον ωρες δουλειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενερεγοποιειται μεσω steam οπως και να χει. ειμαι και γω steam  το id μου ειναι στην υπογραφη οποιος θελει με κανει add γι αυτο και πολλα αλλα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ενεργοποιειτε μεσω steam?

 

ναι ναι :)

ενερεγοποιειται μεσω steam οπως και να χει. ειμαι και γω steam  το id μου ειναι στην υπογραφη οποιος θελει με κανει add γι αυτο και πολλα αλλα παιχνιδια

http://steamcommunity.com/groups/insomniacsgr

 

μπείτε και στο group του insomnia για να βρίσκουμε ο ένας τον άλλον πιο εύκολα.

--

Τί μας νοιάζει για τις κονσόλες;Ποπο δηλαδή εντάξει,καλό χρυσό αλλά βάλτε μια κάμερα μωρέ..Δεν έχει κλάψα στα φόρουμ τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το εβαλα και μου θυμιζει πιο πολυ need for speed και οχι καθαρα αγωνιστικο οπως το προηγουμενο

 

Έτσι... το να παίζεις ακολουθώντας racing line, τιμωρείται, ενώ το να ντριφτάρεις σε όλες τις στροφές σαν τρελός επιβραβέβευται... Επίσης αν παίζεις με τιμονιέρα έχεις τρελό handicap εναντίον κάποιου που παίζει με πληκτρολόγιο, ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίθετο σε "driving" game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να παίξεις racing χωρίς εσωτερική κάμερα; :shock:

 

Εγώ αν δεν έχει εσωτερική κάμερα,racing παιχνίδι δεν αγοράζω.Δεν μπορώ με τίποτα να παίξω με την εξωτερική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να παίξεις racing χωρίς εσωτερική κάμερα; :shock:

 

Εγώ αν δεν έχει εσωτερική κάμερα,racing παιχνίδι δεν αγοράζω.Δεν μπορώ με τίποτα να παίξω με την εξωτερική.

 

Από άποψη αισθητικής σε όσους αρέσει η εσωτερική δικαίωμά τους, αλλά από άποψη λειτουργικότητας δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά από την κάμερα του καπώ ή του προφυλακτήρα...

Για μένα προσωπικά το παιχνίδι έχει πολύ πιο σημαντικά προβλήματα από την εσωτερική κάμερα που κράζουν όλοι. Βέβαια επειδή παίζω με τιμονιέρα ούτως η άλλως δεν χρησιμοποιώ την εσωτερική γιατί δε μου αρέσει να βλέπω δύο τιμόνια μπροστά μου... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αξίζει το game η όχι? Δλδ είναι στο επίπεδο του πρώτου η το έχουν κάνει τελείως arcade. Και το ποιο συμαντικό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι γίνετε με το multiplayer του. Στο πρώτο γινόταν χαμός από αυτούς που παίζανε με τα ανάλογα dmg συν ότι στην εκκίνηση κάθενας είχε την σημαία της χώρας προελευσής του πάνω από το αμάξι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αξίζει το game η όχι? Δλδ είναι στο επίπεδο του πρώτου η το έχουν κάνει τελείως arcade. Και το ποιο συμαντικό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι γίνετε με το multiplayer του. Στο πρώτο γινόταν χαμός από αυτούς που παίζανε με τα ανάλογα dmg συν ότι στην εκκίνηση κάθενας είχε την σημαία της χώρας προελευσής του πάνω από το αμάξι του.

δε το χω παιξει το πρωτο, αλλα τελειως arcade με την εννοια που ειναι ο υπολοιπος ανταγωνισμος του ειδους δεν ειναι

 

δηλαδη ουτε με μπαριερα πας (με ελαχιστες εξαιρεσεις ) , ουτε κανεις ΤΑ απιστευτα drift με 250 χλμ/ω και η συμπεριφορα των αυτοκινητων ανταποκρινεται σε ενα καλο βαθμο στη πραγματικοτητα χωρις φυσικα να ειναι ρεαλιστικη τελειως 

 

απλα ρε παιδι μου οδηχω haldex το καταλαβαινω , βλεπω τη διαφορα απο tosrsen 

οδηγω s2000 βλεπω οτι ειναι πολυ περισσοτερο tail happy απο αλλα αυτοκινητα ακομα και πισωκουνες οπως το 370Ζ (να προτιματε το s2k οπου μπορειτε σε drift , ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα ακομα και σε σχεση με θηρια οπως η M3 που ειναι πιο "ακριβης" στην οδηγηση ) 

 

βλεπω τις bmw να ειναι οπως οι bmw που ξερω. δεν ειναι τελειως ο,τι να ναι

 

ασχετο μιας και λεμε για ρεαλισμο :P

 

σας εχει τυχει ποτε να σας σκασει λαστιχο ? εμενα μου ετυχε πριν και επειδη ηταν ενα 3 round event και ημουν στο τελευταιο αγωνα οταν το επαθα, στον τελευταιο γυρο ειπα να συνεχισω ετσι να δω που θα με βγαλει και ας βγηκα 3ος (δε με ενοιαζε γιατι λογω των 2 πρωτων νικων παλι κερδισα το event ) 

τελικα αν και εκανα σχεδον ολοκληρο γυρο ετσι, καταφερα να τερματισω 

 

(φυσικα επειδη ειχα υποχρεωτικη bmw εκει το ασχημο βαψιμο παρεμεινε) 

 

grid22013-06-0301-40-37-65_zps10dd5287.p

 

grid22013-06-0301-40-37-88_zps602bc80c.p

 

grid22013-06-0301-40-40-17_zps45e9ba3d.p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει τα audi που συνηθως χρησιμοποιω τα εχω πιο εμφανισιμα :lol:

 

θα παω την επομενη φορα που θα παιξω να ξεκλειδωσω και για χορηγο την intel να σου βαλω και ενα intel πανω στη bmw να σου φτιαξω κι αλλο τη διαθεση :P 

 

grid22013-06-0301-10-49-39_zpsae9db5e6.p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...