Προς το περιεχόμενο

Mafia III


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ΄γω προσωπικά θα ήθελα να συνεχίζανε την ιστορία εκεί που σταμάτησε το 2, και με τους ίδιους κεντρικούς χαρακτήρες.....αλλα οκ. (προτιμώ δεκαετίες '30 '40 ή '50)

Αν έχουν κάνει καλό παιχνίδι στο 3... θα πω χαλαλι και έτσι όπως το φέρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά φαίνεται αλλα αυτό το που βγαίνει ολόκληρος από cover είναι γελοίο πια, το Chaos Theory είχε πολύ ωραίο but looks good...με ίσως λιγότερο M.Bay... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια δεκαετια γινεται?

Το 1968 γίνονται τα γεγονότα.

Όποιος ξέρει γερμανικά να δεί το δεύτερο βίντεο, λένε αρκετές πληροφορίες και λεπτομέριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το 2 δεν μου αρεσε τοσο το στορυ του(μαλλον γιαυι ηταν μικρο), ενω το 1 ειδικα το τέλος εσπερνε ....πρεπει να το ξαναπεξω για να φαω καμια κληση ( ο πιο αληθοφανής open κοσμος σε game )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 βαλτο στο 3:11   :)

Αυτό πρόσεξα κι εγώ. Παίζει να είναι ο Βίτο. Συν το γεγονός ότι ο voice actor του Βίτο είχε κάνει νύξεις για το νέο Mafia (άρα συμμετείχε και στην παραγωγή του λογικά). :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει το trailer και σας βάλουν να δείτε το gameplay video της προηγούμενης σελίδας πάει το μυαλό σας στην λέξη τίτλο MAFIA που έχει αφήσει ιστορία στο χώρο των video games ; τώρα ας ξανά υποθέσουμε ότι δεν πάει ούτε εκεί, αυτό που έχετε δει μέχρι τώρα (ναι το ξέρω ότι είναι σε alpha στάδιο), δεν σας μοιάζει στην καλύτερη ένα μέτριο συνονθύλευμα GTA,Max payne κτλ ; Αν είναι και πρωταγωνιστής αυτός που έχει τον πρώτο λόγο στο trailer άστα χέστα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει το trailer και σας βάλουν να δείτε το gameplay video της προηγούμενης σελίδας πάει το μυαλό σας στην λέξη τίτλο MAFIA που έχει αφήσει ιστορία στο χώρο των video games ; τώρα ας ξανά υποθέσουμε ότι δεν πάει ούτε εκεί, αυτό που έχετε δει μέχρι τώρα (ναι το ξέρω ότι είναι σε alpha στάδιο), δεν σας μοιάζει στην καλύτερη ένα μέτριο συνονθύλευμα GTA,Max payne κτλ ; Αν είναι και πρωταγωνιστής αυτός που έχει τον πρώτο λόγο στο trailer άστα χέστα :(

Κοίτα, εάν μου έδειχναν από το gameplay video το κομμάτι με τις καταδιώξεις αυτοκινήτων, τότε ναι, σίγουρα θα έλεγα ότι είναι Mafia σε άλλη δεκαετία. Κατά τ' άλλα, εάν μου έδειχναν το κομμάτι με τους πυροβολισμούς και έτσι, τότε θα έλεγα πως μπορεί να είναι ένα οποιοδήποτε third person shooter, όπως, επίσης, θα ισχυριζόμουν το ίδιο και για τα προηγούμενα Mafia.

 

Ας υποθέσουμε, όμως, πως βλέπεις το ίδιο ακριβώς gameplay video με τις διαφορές ότι ο πρωταγωνιστής φοράει κοστούμι, έχει ιταλική προφορά, και οι εχθροί του είναι πιο πολύ gangsters παρά χούλιγκανς. Τώρα πες μου, σου κάνει ή δεν σου κάνει για Mafia; Διότι εμένα μου κάνει, απλά θεωρώ πως θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει καλύτερο πρωταγωνιστή από άποψη lore, δηλαδή να ανήκει στην ιταλική μαφία, και όχι να την ανταγωνίζεται. Φυσικά, μέχρι στιγμής μόνο δύο video έχουμε δει, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, εάν μου έδειχναν από το gameplay video το κομμάτι με τις καταδιώξεις αυτοκινήτων, τότε ναι, σίγουρα θα έλεγα ότι είναι Mafia σε άλλη δεκαετία. Κατά τ' άλλα, εάν μου έδειχναν το κομμάτι με τους πυροβολισμούς και έτσι, τότε θα έλεγα πως μπορεί να είναι ένα οποιοδήποτε third person shooter, όπως, επίσης, θα ισχυριζόμουν το ίδιο και για τα προηγούμενα Mafia.

 

Ας υποθέσουμε, όμως, πως βλέπεις το ίδιο ακριβώς gameplay video με τις διαφορές ότι ο πρωταγωνιστής φοράει κοστούμι, έχει ιταλική προφορά, και οι εχθροί του είναι πιο πολύ gangsters παρά χούλιγκανς. Τώρα πες μου, σου κάνει ή δεν σου κάνει για Mafia; Διότι εμένα μου κάνει, απλά θεωρώ πως θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει καλύτερο πρωταγωνιστή από άποψη lore, δηλαδή να ανήκει στην ιταλική μαφία, και όχι να την ανταγωνίζεται. Φυσικά, μέχρι στιγμής μόνο δύο video έχουμε δει, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν μου κάθεται καλά ή αλλαγή του lore. Αν χάσει το πνεύμα την ψυχή των προηγούμενων παιχνιδιών θα έχει πρόβλημα. Μπορεί να σου φέρνει σε Mafia αλλά πιστεύεις αν χάσει τα παραπάνω θα έχει τύχη; άλλωστε περιμένεις να είναι του επιπέδου GTA V στο free roaming ή στο μέγεθος και ποικιλία (κάτι στο οποίο το 2 έπασχε σε βαθμό τεράστιο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...