Προς το περιεχόμενο

Mafia III


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναπαντητα ερωτηματα αφησε το 2 . ΟΚ ο joe πηγαινε για σκοτωμα υποτιθεται . ο vito?? εκανε υποτιθεται την χαρη στον LEO και σκοτωσε τον FALCONE . μετα????

Υποθέτω δεν του άρεσε το τι έκανε ο Galante και η ιταλική μαφία στον Joe, καθώς και όλο αυτό το μπλέξιμο που είχε γίνει, και έτσι τίθεται κατά της, με αποτέλεσμα να βλέπουμε στο Mafia 3 ουσιαστικά τη μάχη με την ιταλική μαφία.

 

Εικασίες είναι όλα αυτά για το σενάριο του Mafia 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mafia 2 ητανε απλα ενα καλο game για οποιον δεν γουσταρε τις ταρζανιες του GTA IV και του saint's row 

 

μπορει να ειναι "παλιο" τωρα και πολλοι  λογω νοσταλγιας να το θυμαστε σαν παιχνιδαρα ομως δεν ειναι ετσι. 

 

κατ'αρχας κοψανε ΠΟΛΥ  υλικο, η πολη ητανε οντως μεγαλη γιατι σκοπευανε να βαλουν εξτρα αποστολες  - διαφορετικα endings - οπως και προοπτικες επιλογης για να διαλεξεις εσυ με ποια μαφια απολες θες να συνεργαστεις ( σαν το GTA2 για οσους θυμουνται ) 

 

υπαρχουν σκηνες στα trailer που  δεν  τις ειδαμε ποτε  στο ιδιο το game 

 

πχ στο 2:50 η σκηνη με την μητερα του vito  

 

γενικα δωθηκε το βαρος σε αλλα πραγματα τους τελευταιους μηνες, οπως τα phsx και τα  "κοσμητικα" DLC , οι  PS3 exclusive αποστολες με τον jimmy ητανε απλα το κερασακι.

 

http://www.escapistmagazine.com/forums/read/9.229060-Mafia-2-originally-included-180-missions-website-finds

 

αν θυμαμαι καλα απολυσανε αρκετο κοσμο λιγες βδομαδες  μετα την τελικη κυκλοφορια, οποτε ναι  προσωπικα κραταω μικρο καλαθι γιατι ηδη  εφαγα το "χαστουκι" με το 2,  ητανε μαλιστα απο τις λιγες / τελευταιες φορες που ειχα κανει preorder, collectors edition κιολας  στα 40 ευρω απο καναδα  ( τετοιο στυλ -> youtube.com/watch?v=kP3PrVkSyQ0 )

 

τουλαχισταν ειχανε βγαλει demo οποτε ξεραμε πανω κατω τι μας περιμενε,   οχι σαν το arkham knight προσφατα που  τον ηπιανε ολοι   :P

 

 

edit : 

 

περισσοτερο κομμενο υλικο  -> http://www.dailymotion.com/video/xeogfm_mafia-ii-deleted-missions-cutscenes_videogames 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη σκηνή από το trailer που κόπηκε από το παιχνίδι, γίνεται λόγος και in game αμέσως μετά αφού πάρει ο Βίτο το δάνειο μαζί με τον Τζο και τον Χένρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα είδα και εγώ το τρέιλερ. Εντάξει, εκ πρώτης όψεως ήταν το κλασικό κλισέ τρέιλερ που δανείζεται από μαφιόζικες ταινίες αλλά η διαφοροποίηση γίνεται στο ότι το Μ3 εξελίσσεται σε δεκαετία Βιετνάμ και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας είναι τα car chases κάτι παρόμοιο με του Mad-Max, και θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... ακόμα και σαν του Mafia-II να τα κρατήσουν, μια χαρά θα είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είναι τα car chases κάτι παρόμοιο με του Mad-Max, και θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... ακόμα και σαν του Mafia-II να τα κρατήσουν, μια χαρά θα είναι. 

Μπαααα του Μ2 τα car chases ήταν πάρα πολύ arcade για τα γούστα μου. Αν το κάνουν σαν του Mad Max όμως νομίζω θα είμαι ευχαριστημένος ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου άρεσε ποσο "ρεαλιστική" ήταν η οδήγηση στο πρώτο, θυμάμαι που έψαχνα να βάλω νεκρά για να κυλήσει στο γκρεμό το αμάξι με το πτώμα :D εγώ πάλι προτιμώ κάτι σε GTA tbh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...