Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διαφωνώ. Δεν είναι καθαρό action όπως του Bastion και πιο μετά που αρχίζεις να παίζεις με τους συνδυασμούς των skills αλλάζει άρδην. Και εγώ το πέρασα αυτό που λες, αργεί λίγο μέχρι να πάρει μπρος. Είναι κι ο ρυθμός του που είναι πιο αργός σε σχέση με άλλα παιχνίδια.

 

Τερματησα το πρωτο playthrough, η αρχικη μου γνωμη δεν καταφερε να αλλαξει, για 2ο δεν προκειται να παω και φαινεται οτι θα γραψω το πρωτο αρνητικο μου review στο steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαιράκι είναι για adventures. Έτσι τερμάτισα πρόσφατα Testament of Sherlock Holmes κ Broken Sword 5. Προτείνω και τα 2 στους φίλους του είδους.

 

Ψιλοτελειώνω το Lost Planet 3 αλλά με το ζόρι το άντεξα, είναι πολύ μέτριο. Επίσης ως λάτρης platform παίζω περιστασιακά Battleblock Theater, η μόνη μου αγορά στα Steam sales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα γιαυτο μιλαμε τοση ωρα φιλε μου, παιξιμο με το κολλητο :) Αυτος ειναι ο λογος που με κανει να ασχολουμαι με το παιχνιδι αυτο.

Δε πρεπει να γινεται λες, τι πραγμα?

Μπορεις να κοιταξεις και να μου πεις εαν μπορουν οι δυο παιχτες στο split screen να παιξουν αμφοτεροι με keys?

Αυτό ακριβώς σου είπα. Δεν γίνεται να παίξουνε και οι δύο με keys. Έψαχνα στο ιντερνετ μήπως το έχει κάνει με κάποιο τρόπο κάποιος....

 

Παίξιμο με κολλητό παλιά δεν ήξερα άμα γίνεται 1vs1 τώρα σου λέω ότι βρήκα ότι γίνεται και χωρίς παίκτες υπολογιστή. Anyway. Εγώ δεν το ήξερα για αυτό το ανέφερα.

Πάντος δεν βρήκα κάτι ούτε εγώ ούτε στο internet .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω The Wolf Among Us. Έβγαλα το πρώτο επεισόδιο και αργότερα σήμερα θα παίξω και το 2ο.

 

Επίσης ασχολούμαι και με multiplayer σε CS:GO και Dead Island Epidemic αλλά μιας και με ξαναέπιασε η τενοντίτιδα τώρα μόνο ότι παίζεται με χειριστήριο (TWAU).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς σου είπα. Δεν γίνεται να παίξουνε και οι δύο με keys. Έψαχνα στο ιντερνετ μήπως το έχει κάνει με κάποιο τρόπο κάποιος....

 

Παίξιμο με κολλητό παλιά δεν ήξερα άμα γίνεται 1vs1 τώρα σου λέω ότι βρήκα ότι γίνεται και χωρίς παίκτες υπολογιστή. Anyway. Εγώ δεν το ήξερα για αυτό το ανέφερα.

 

 

Οπως ειπα, γινεται στο Colin McRae 2.

Στο ιντερνετ εψαξες για μενα? Εσυ φανταζομαι δε θα εχεις προβλημα με το joypad αφου θα το εχεις συνηθισει.

Ευχαριστω για τη βοηθεια, φιλε μου  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα, γινεται στο Colin McRae 2.

Στο ιντερνετ εψαξες για μενα? Εσυ φανταζομαι δε θα εχεις προβλημα με το joypad αφου θα το εχεις συνηθισει.

Ευχαριστω για τη βοηθεια, φιλε μου  :-)

Ναι στο ίντερνετ για εσένα κοίταζα....

 

Να είσαι καλά, και είμαι σίγουρος ότι θα γίνοτανε σε κάποιο παιχνίδι για να το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΗΣΥΧΟ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ SNIPER ELITE!!!!! :P :P :P
 

Εγώ λιώνω το Skyrim με mods αυτόν τον καιρό. Καλό είναι αλλά The Witcher 2 FTW.

Το Witcher 2 δεν το έχω παίξει. Πρέπει να παίξω και το 1 για να καταλάβω το story???
 

 

Ξεκίνησα Divinity: Original Sin. Ίσως να είναι το καλύτερο CPRG που έχει παίξει μετά το Baldur's Gate 2.

To επόμενο παιχνίδι που θέλω να δοκιμάσω αφού τερματίσω το Sniper Elite.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Longest Journey και μετά ίσως ξεκινήσω το Myst Real something, το updating version βρε ξέρετε. Έχω και ένα βιβλίο ταυτόχρονα και άλλες δουλειές είναι και καλοκαίρι οπότε δεν ξέρω τι χρόνο θα έχω. Πρόσφατα τερμάτισα για δεύτερη φορά το Runaway 1 (απίστευτο graphic adventure - φαν της σειράς). Ευελπιστώ μέσα στο χρόνο (2014) να τερματίσω και τα υπόλοιπα δυο της σειράς καθώς και το επόμενη της σειράς The Longest Journey που βγαίνει νομίζω τον Οκτώβρη.


Wow starter edition μόλις έχω αρχίσει δύο μερουλες δεν ξεκολλαω!!!!ότι πρέπει για όποιον θέλει να αρχίσει το παιχνίδι!!!!!

Αποστολή από το Xperia E (Καλά ακούσατε single core) με τη χρήση Insomnia App

Φιλικά δε συνιστώ WoW για τα γνωστά addiction. Παρόλα αυτά αν περνάς καλά εσύ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon Age: Origins (+DLC), είμαι ήδη 35 ώρες μέσα στο παιχνίδι και έχω ακόμα τα DLC, και το Landsmeet, Final Battle + Awakening μετά.

 

Είχα ξεχάσει ΠΟΣΟ επικό παιχνίδι είναι (το είχα παίζει μόνο μια φορά όταν βγήκε, είμαι τραγικός το ξέρω).

 

Το Witcher 1 είναι "δύσκολο" να κάτσεις να το παίξεις τώρα φίλε @wazza γιατί έχει ... περίεργο (κακό θα έλεγα για το 2014) σύστημα μάχης. Είναι μεν από τα καλύτερα παιχνίδια EVER και αν μπορέσεις να το συνηθίσεις το σύστημα μάχης του τότε θα είσαι ευτυχισμένος άνθρωπος που θα έχεις παίξει το 1. Καλό θα ήταν να τα πάρεις με την σειρά πάντως ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και το The Wolf Among Us. Άλλο ένα αριστούργημα από την Telltale. Μπορεί εμένα να μην με άγγιξε όσο το πρώτο The Walking Dead αλλά μιλάμε για μια πολύ καλή και προσεγμένη δουλειά. Μόνο παράπονο η διάρκεια των επεισοδίων που ειδικά το τελευταίο διήρκεσε μόλις 80 λεπτά...

Παράλληλα λίγο CS:GO και Kingdom Hearts (το πρώτο) μέχρι να έρθει το νέο PC την επόμενη παρασκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...