Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχισα το skyrim σε λάπτομ με medium γραφικά δυστηχώς.. Φαίνεται παιχνιδάρα .. Σε rpg έχετε να προτείνετε κάτι δυνατό και εθιστικό; 

 

Κατεβάζω divinity 2 και wicher2 .. 

το wicher βλέπω να το πετάω γιατι θα σέρνεται σε apu 4600m 7660g gpu..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτο τον καιρο παιζω ενα με αυτοκινητα το beam NG drive αν και δεν εχει βγει ακομα ολοκληρο το παιχνιδι μ αρεσε τοσο πολυ γιατι η φυσηκη που εχει το αυτοκινητο με την συγκρουση ειναι κατι το απιστευτο οπως θα χτυπουσες στην πραγματικοτητα μακαρι να βγει συντομα αυτο το παιχνιδι, επισης παιζω και το γνωστο παιχνιδι με νταλικες eurotruck  2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα σήμερα το Grid. Δεν λέει και πολλά αλλά για Split-Screen παιχνίδι με φιλαράκια, αξίζει :P

 

Εννοεις το Grid 2? Aν ναι, εχει διαφορες απo το Grid 1?

 

Σοβαρα γινεται split screen οπως στο Colin Macrae 2? Δηλαδη η οθονη χωριζεται στα δυο, πανω παιζει ο ενας παιχτης και κατω ο αλλος, στo ιδιο pc?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξεκίνησα Stacking και Brutal Legend. 

Και τα δύο φαίνεται να έχουν καλές ιδέες και ενδιαφέρουσα αισθητική (ειδικά το Stacking). 

To Stacking ωστόσο υποφέρει λίγο από επαναλαμβανόμενο gameplay και κάποιους σχετικά ανόητους γρίφους (πιο σωστά, κάποιες από τις εναλλακτικές λύσεις είναι συνήθως ανόητες) και φαίνεται να είναι σύντομο. Νομίζω ότι ήταν κακή σκέψη να πάω για το 100% πάντως, γιατί αυτό περιλαμβάνει κάποιους δευτερεύοντες γρίφους και πολλαπλές λύσεις που τελικά ίσως βαραίνουν το παιχνίδι παρά το κάνουν πιο διασκεδαστικό.

Το Brutal Legend ξεκινάει αρκετά δυναμικά, αλλά μέσα στις πρώτες ώρες, κάπου εκεί που γίνεται "open world" χαλαρώνει απότομα και κάπως χάνει τον αρχικό ρυθμό. 

 

Ακόμα σκοπεύω να τα προχωρήσω μέχρι να τα τερματίσω (ή να βαρεθώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Qvadriga, φαίνεται απλό αλλά δεν είναι.

 

Rebuild, αν και θέλει δουλειά ακόμη.

 

Υπερήφανος για την αυτοσυγκράτηση που επέδειξα στη διάρκεια των Steam Sales (μόνο 1 αγορά, dlc του Endless Space για το οποίο είχα και κουπόνι, έχει καταντήσει ανούσιο να φορτώνομαι παιχνίδια με τα οποία ελάχιστα ασχολούμαι λόγω έλλειψης χρόνου) έρχομαι αντιμέτωπος μέσα στις επόμενες ημέρες με απανωτές κυκλοφορίες παιχνιδιών που στήριξα μέσω KS-indiegogo ή/και βρίσκονται ψηλά στη λίστα μου:

 

Sunless Sea (σήμερα, ω ναι!)

Shattered Planet

Darkwood

Unrest

 

Καταστροφή, σαν να λέμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Darkwood

Ωχ, μου είχε διαφύγει το update που έλεγε για (early access) τον Ιούλιο. 

 

(Μακάρι να έχουμε νεότερα και από το Apotheon, αν και όντως δεν περισσεύει χρόνος :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα να παιζω τα παιχνιδια που πηρα απο το steam summer sale

 

-Child of light: Το εβαλα στην πιο απαιτητικη δυσκολια. Μιας και ειναι rpg πρεπει αναγκαστικα να φαρμαρεις λιγο για να ανεβεις level, κατι που απεφευγα στην αρχη αλλα ειναι αναποφευκτο. Αρκετες μαχες που εχουν βγαλει το λαδι. Η ιστορια παει καλα μεχρι τωρα. Το soundtrack, η μουσικη της coeur de pirate, ειναι το καλυτερο σημειο του παιχνιδιου. Οχι οτι το παιχνιδι ειναι κατωτερο απο το soundtrack του αλλα ειναι τοσο καλη η μουσικη που εχω ακουσει τον δισκο πανω απο 50φορες πριν καν παιξω το παιχνιδι. 

 

-Transistor: Το πηρα ως το επομενο καταπληκτικο παιχνιδι της supergiang games μετα το Bastion γιατι ειχα πιστη στο εργο τους (Αν και με 5 ωρες διαρκεια οπως λενε). Εχω καταφερει να παιξω 1 ωρα και μεχρι τωρα ειναι του υπνου. Ελπιζω να αλλαξω αποψη

 

-The Wolf Among Us: Το πηρα απο σποντα. Τα adventures δεν τα παιζω πολυ ευκολα γιατι βαριεμαι. Το the walking dead, παλι της telltale, το ειχα 1χρονο εγκατεστημενο στο pc για να το τερματισω και τα καταφερα λιγες μερες πριν αγορασω αυτο. Με εχει τραβηξει ομως τοσο η ιστορια που το εχω αγαπησει. Θα μπω στο τρυπακι να παιξω και τα υπολοιπα παιχνιδια της telltale που εχω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιράζω το χρόνο μου στα Wolfenstein: The New Order στο PC και το Etrian Odyssey Untold: The Μillenium Girl στο 3DS.

 

Καί τα 2 old school καταστάσεις.

 

Το ένα FPS παλαιάς κοπής και το άλλο Dungeon Crawler με manual map-making.

 

Αμέσως μετά πάμε για Divine Divinity ή Divinity: Original Sin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

-Transistor: Το πηρα ως το επομενο καταπληκτικο παιχνιδι της supergiang games μετα το Bastion γιατι ειχα πιστη στο εργο τους (Αν και με 5 ωρες διαρκεια οπως λενε). Εχω καταφερει να παιξω 1 ωρα και μεχρι τωρα ειναι του υπνου. Ελπιζω να αλλαξω αποψη

 

Διαφωνώ. Δεν είναι καθαρό action όπως του Bastion και πιο μετά που αρχίζεις να παίζεις με τους συνδυασμούς των skills αλλάζει άρδην. Και εγώ το πέρασα αυτό που λες, αργεί λίγο μέχρι να πάρει μπρος. Είναι κι ο ρυθμός του που είναι πιο αργός σε σχέση με άλλα παιχνίδια.

 

Το Child of Light είναι για μένα "απλά" ένα πολύ καλό παιχνίδι. Δεμένοι μηχανισμοί, προσεγμένο art direction, παραμυθένιο σενάριο. Αξίζει σίγουρα (ένα 8/10 ξέρω γω) αλλά δεν ενθουσιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις το Grid 2? Aν ναι, εχει διαφορες απo το Grid 1?

 

Σοβαρα γινεται split screen οπως στο Colin Macrae 2? Δηλαδη η οθονη χωριζεται στα δυο, πανω παιζει ο ενας παιχτης και κατω ο αλλος, στo ιδιο pc?

Εννοώ το 3 που πρίν από 5-6 μέρες βγήκε.

Ακριβώς τέτοια Split-screen. Έχει την φάση του. Όχι όμως ότι είναι κάτι ιδιαίτερο απλά για να ξεφεύγουμε λίγο από τα κλασσικά.....

 

 

-Child of light: Το εβαλα στην πιο απαιτητικη δυσκολια. Μιας και ειναι rpg πρεπει αναγκαστικα να φαρμαρεις λιγο για να ανεβεις level, κατι που απεφευγα στην αρχη αλλα ειναι αναποφευκτο. Αρκετες μαχες που εχουν βγαλει το λαδι. Η ιστορια παει καλα μεχρι τωρα. Το soundtrack, η μουσικη της coeur de pirate, ειναι το καλυτερο σημειο του παιχνιδιου. Οχι οτι το παιχνιδι ειναι κατωτερο απο το soundtrack του αλλα ειναι τοσο καλη η μουσικη που εχω ακουσει τον δισκο πανω απο 50φορες πριν καν παιξω το παιχνιδι. 

Δεν παίζεται. Από τα καλύτερα 2d που έχω παίξει. Πολύ ωραίο lvl up system, ενδιαφέρουσα ιστορία ( θα σε ενθουσιάσει και άλλο όσο προχωράς).

Aυτό πρέπει να το έχω ακούσει τουλάχιστον 285421 φορές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ το 3 που πρίν από 5-6 μέρες βγήκε.

Ακριβώς τέτοια Split-screen. Έχει την φάση του. Όχι όμως ότι είναι κάτι ιδιαίτερο απλά για να ξεφεύγουμε λίγο από τα κλασσικά.....

 

 

Δεν παίζεται. Από τα καλύτερα 2d που έχω παίξει. Πολύ ωραίο lvl up system, ενδιαφέρουσα ιστορία ( θα σε ενθουσιάσει και άλλο όσο προχωράς).

Aυτό πρέπει να το έχω ακούσει τουλάχιστον 285421 φορές

 

 

Ενα κλικ πανω απο τα υπολοιπα, τα οποια ακουω συνεχεια ειναι τα εξης: pilgrims on a long journey, aurora's theme, final breath, down to a dusty plain. Και τα υπολοιπα ειναι εξαιρετικα (εκτος απο το jupiter's lighting που ακουγεται κατα την διαρκεια της μαχης) αλλα αυτα που ειπα θεωρω οτι μεταφερουν περισσοτερο συναισθημα με εναν αρμονικο, κλασσικο ηχο

Απορω πως "φανερωθηκαν" αυτες οι παρτιτουρες στην coeur de pirate. Ειναι τεραστιο εργο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι και πολυ γνωστο το παιχνιδακι που ανεφερα γιατι μαλον δεν βγηκε ακομα ολοκληρο, σημασια εχει να αναφερθει οτι ειναι και ενας δικος μας προγραματιστης, τοσα χρονια ειχε καποιο παιχνιδι με αυτοκινητα τοσο ρεαλιστικη ζημια στο αμαξι οσο εχει αυτο το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...