Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπήκα και εγώ να γράψω 2 πράγματα για το θέμα μιας και είμαι μέλλος στην εταιρεία. Θα σας πω λοιπόν τις απόψεις μου. Και λέω απόψεις γιατί το τι θα σας πει κάποιος για την εταιρεία αυτή (ακόμα και αν είναι μέλλος) είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

 

Ξανά λέω ότι αυτά είναι απόψεις δικές μου....

 

Φίλε απατεώνα ή φίλε κορόιδο, δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκεις, ξύπνα λίγο.

Κρίμα είναι να χώνεις κόσμο σε αυτή την απάτη. Λίγη τσίπα δεν έχεις;

Έλεος ...

Και είναι για λίγους, και είναι δύσκολο να βγάλεις λεφτά, αλλά βγάζεις και μπλα μπλα μπλα...

ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΜΕΓΑΛΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ταμπακιέρα δεν είπες τίποτα φυσικά, λες και είσαι γραμμένος εδώ μέσα με... όνομα, επώνυμο, ΑΦΜ. Ούτε μια τάξη μεγέθους των δικών σου κερδών δεν μπορείς να δώσεις; Φυσικά, επειδή προφανώς έχεις βγάλει ελάχιστα, κάνεις την πάπια και αφήνεις να αιωρειται ότι έχεις σεβαστά κέρδη. Γνωστή τακτική.

 

Άλλωστε, και 500 ευρώ το μήνα π.χ. να μου έλεγες, θα ήταν φρόνιμο να δείξεις κάποια αποδεικτικά στοιχεία, μια επιταγή με σβησμένα στοιχεία, ένα αντίγραφο κατάθεσης, κάτι τέλος πάντων, δε νομίζεις;

 

-Αν σου τα δείξω δηλαδή αυτά θα γραφτείς? Μα δεν καταλαβαίνεις ότι εκεί είναι το θέμα? Σημασία δεν έχει τι βγάζει αυτός που σε βάζει αλλά εσύ αν μπορεις να βγαλεις. Εγώ πάντος έτσι στον αέρα νούμερα δεν λέω. Αν κάποιος μου πει ότι θέλει να δει τις πληρωμές μου για να γραφτεί, (και είναι σοβαρό άτομο) τότε και μόνο τότε, θα του τις δείξω. 

 

 

Μια πολυ σημαντική ερώτηση που δεν απάντησες:

 

(- Πότε θα βγάλω λεφτά από αυτό?

- Όταν γράψεις 6. Και κάθε φορά που θα γράφεις 6 θα παίρνεις 450Ε

 

- Μετά πως πληρώνομαι?

- Κάθε φορά που γράφονται 6 κάτω από εσένα (χωρίς να τους έχεις γράψει εσύ) παίρνεις 75Ε. Αυτό είναι λίγο πιο πολύπλοκο αλλά για αρχή αυτό πρέπει να ξέρεις.)

 

-Εάν αυτοί που γράφεις ή γράφονται κάτω από εσένα αποφασίσουν κάποια στιγμή να φύγουν, τι γίνεται με τα λεφτά της συνδρομής σου; Σου χαρίζεται ή αρχίζουν πάλι να στη χρεώνουν αυτόματα;;

 

Αρχίζουν πάλι να στη χρεώνουν αυτόματα αν είναι λιγότεροι από 4 κάτω από εσένα. Αν δεν έχεις τουλάχιστον 4 κάτω από εσένα δεν υπάρχει κανένας λόγος να είσαι μέλλος.

 

Επίσης:

-Πόσες ώρες δουλειάς και έξοδα χρειάζονται σε εβδομαδιαία βάση τόσο για να φτιάξεις όσο και για να συντηρήσεις την πυραμίδα σου (Θέλω να πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πως ο χρόνος κάποιου είναι πολύτιμος, ειδικά αν είναι εργαζόμενος και καθώς προτρέπεις εργαζόμενους να γίνουν μέλη);

 

Ασχολούμαι με αυτό περίπου 6 ώρες την ημέρα. Και δουλεύω παράλληλα. Το κάνω όμως στον χόρο της εργασίας μου (δεν δουλεύω σε καφετέρια) οπότε για έξοδα δεν έχω πολλά. Φαντάζομαι όμως ότι αν έκανα αυτό που κάνουν όλοι θα είχα κάνα 100Ε σε καφέδες.

 

Πολύ πονηρή η προπαγάνδα σου φίλε, αλλά δεν περνάει...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

       Πραγματικά δεν ξέρω πώς αλλιώς θα έσπαγα περισσότερη πλάκα :-) από το να βλέπω τύπους να ξεφυτρώνουν ο ένας μετά τον άλλον,που υποστηρίζουν ότι όλα είναι ρόδινα στον μαγικό κόσμο των πυραμίδων και όποιος θέλει αρκεί να δοκιμάσει!!!

       Αν δεν ήταν θέμα μεγάλης απάτης και υπήρχε και το παραμικρό ίχνος αξιοπιστίας τότε αυτό το thread δεν θα είχε φτάσει τις 100 και πλέον σελίδες..Λίγο μυαλό θέλει..

 

ΥΓ. Προς τον spg : Φίλε μου αφού πρώτα μάθεις ορθογραφία μετά έλα να μας πείσεις για το πόσο τέλεια είναι να είσαι μέλλος σε 1,2,3 ...103 πυραμίδες :-D !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

       Πραγματικά δεν ξέρω πώς αλλιώς θα έσπαγα περισσότερη πλάκα :-) από το να βλέπω τύπους να ξεφυτρώνουν ο ένας μετά τον άλλον,που υποστηρίζουν ότι όλα είναι ρόδινα στον μαγικό κόσμο των πυραμίδων και όποιος θέλει αρκεί να δοκιμάσει!!!

       Αν δεν ήταν θέμα μεγάλης απάτης και υπήρχε και το παραμικρό ίχνος αξιοπιστίας τότε αυτό το thread δεν θα είχε φτάσει τις 100 και πλέον σελίδες..Λίγο μυαλό θέλει..

 

Τρομερό επιχειρημα...

ΥΓ. Προς τον spg : Φίλε μου αφού πρώτα μάθεις ορθογραφία μετά έλα να μας πείσεις για το πόσο τέλεια είναι να είσαι μέλλος σε 1,2,3 ...103 πυραμίδες :-D !

 

Δεν είπα ποτέ ότι είναι όλα τέλεια. Το αντίθετο μάλιστα. Εγώ μπορεί να πρέπει να μάθω ορθογραφία και εσύ όμως θα πρέπει να μάθεις να διαβάζεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα για τους πυραμιδοανθρωπους ολοι εμεις ειμαστε οι ασχετοι,αβγαλτοι,αγενεις ηλιθιοι που δεν ξερουμε που παν τα 4 και αυτοι ειναι οι πανεξυπνοι και εχουν κανει τις τελειες επιλογες...

Και πως γινεται ολοι να εχουν το ιδιο υφος και της ιδιες προσβολες στα σεμιναρια της μαθαινουν?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση το πως ξεφυτρώνουν τόσοι πολλοί απατεώνες σε μικρές πόλεις (πχ Αλεξανδρούπολη). Αντε να το καταλάβω στην Αθήνα, αλλά σε επαρχιακή πόλη δεν θα έπρεπε ο κόσμος να τους πάρει με τις πέτρες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και εγώ να γράψω 2 πράγματα για το θέμα μιας και είμαι μέλλος στην εταιρεία. Θα σας πω λοιπόν τις απόψεις μου. Και λέω απόψεις γιατί το τι θα σας πει κάποιος για την εταιρεία αυτή (ακόμα και αν είναι μέλλος) είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

 FAQ

 

- Είναι η worldventures πυραμίδα?

- Ναι.

- Είναι νόμιμη?

- Ναι. Με την εγραφή αγοράζεις και το προιόν της.

 

- Γιατί ακούγονται τόσα αρνητικά?

- Τα αρνητικά αφορούν τον τρόπο καλέσματος, τις υπεβολικές υποσχέσεις πληρωμών, και τον γελοίο τρόπο παρουσίασης. Δεν αφορούν ούτε το προιόν (αν γίνονται οι κρατήσεις), ούτε το αν πληρώνει η εταιρία.

 

- Ποιο είναι το προιόν?

- 3 είναι τα βασικά προιόντα.

1. Δυνατότητα για αγορά ταξιδιωτικών υπηρεσιών (κλείσιμο ξενοδοχείων, πτήσεων, ενοικίαση

    αυτοκινήτων,κ.τ.λ) με εγγύηση χαμηλότερης τιμής. Σαν το booking.

2. Προγραματισμένα ταξίδια σε συγκεκριμένους προορισμούς με πολύ καλή έκπτωση στο        ξενοδοχείο.Στην Αμερική είναι σε όλες τις season. Στην Ευρώπη είναι σε κυρίως σε low ακόμα. Αν και για πρώτη φορά φέτος έβαλαν για τέλος Αυγούστου Ζάκυνθο και Μυτιλήνη.

3. Κρατήσεις σε πολύ καλές τιμές σε self-catering διαμερίσματα.

 

- Ποιο είναι το κόστος εγραφής?

- 280Ε εγραφή + 50Ε συνδρομή τον μήνα. Αν γράψεις 4 γνωστούς σου σταματά η συνδρομή.

 

- Αξίζει να γίνω μέλλος για να κάνω ταξίδια και να πληρώνω την συνδρομή?

- Όχι. Πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 4.

 

- Πότε θα βγάλω λεφτά από αυτό?

- Όταν γράψεις 6. Και κάθε φορά που θα γράφεις 6 θα παίρνεις 450Ε

 

- Μετά πως πληρώνομαι?

- Κάθε φορά που γράφονται 6 κάτω από εσένα (χωρίς να τους έχεις γράψει εσύ) παίρνεις 75Ε. Αυτό είναι λίγο πιο πολύπλοκο αλλά για αρχή αυτό πρέπει να ξέρεις.

 

- Τα λεφτά αυτά πρέπει να τα δηλώσω στην εφορία?

- Ναι........

 

- Να την κάνω σαν κύρια δουλειά?

- ΌΧΙ!!!!!. Δες πρώτα αν μπορείς να το κάνεις τουλάχιστον για κανά 6μηνο πρώτα.

 

- Δεν έχω 280Ε. Να τα δανειστώ?

- Έχεις τρελαθεί? ΌΧΙ!!!!!!! Εκτός αν καταφέρεις και βρεις 6 άμεσα.

 

- Ποιοι είναι ιδανικοί για αυτή την δουλειά?

- Άτομα εργαζόμενα. Σε εταιρείες που απασχολούν πολλά άτομα. Κάπου πρέπει να βρεις και εσύ και αυτοί που θα γράψεις κόσμο. Μην ξεκινήσεις αν είναι να γράψεις μόνο τους άνεργους κολητούς σου.

 

- Αν μπω και δεν τα καταφέρω, τα χάνω τα 280?

- Ναι.

 

- Πόσο κόσμο πρέπει να φέρω σε κάποια παρουσίαση για να γράψω 6?

- 25. (Πιο ξεκάθαρα δεν μπορώ να το γράψω, 1/4 γράφετε)

 

- Πόσα λεφτά θα βγάλω?

- Δεν ξέρω. Μπορεί και τίποτα, μπορεί και πάρα πολλά. Αν μου πεις πόσο κόσμο θα φέρεις στις παρουσιάσεις μπορώ να σου κάνω κάποιους υπολογισμούς. Από την στιγμή όμως που το κάνεις σαν part-time ότι και να βγάλεις καλό είναι.

- Πόσοι βγάζουν πραγματικά λεφτά από αυτούς που γράφονται?

- Λίγοι. Οι πιο πολλοί δεν παίρνουν καν πίσω τα 280 που έδωσαν.

 

- Γιατί γίνεται αυτό?

- Γιατί δεν φέρνουν κόσμο (τα 25 άτομα που χρειάζονται) στις παρουσιάσεις.

 

- Τότε γιατί μπήκαν?

- Γιατί φαντάστηκαν ότι είναι εύκολο και το κάλεσμα του κόσμου αλλά και το κλείσιμο της εγραφής.

 

- Είναι δύσκολο δηλαδή?

- Αν έχεις στο μυαλό σου τα παραπάνω, (ότι το κάνεις σαν part-time) δεν είναι καθόλου δύσκολο. Κάποια στιγμή θα αρχίζεις και κάτι να βγάζεις. Αν έχεις την εντύπωση ότι σε 2 μήνες θα οδηγείς ΒΜW και θα έχουν λυθεί όλα σου τα προβλήματα θα πρέπει να είσαι το παιδί θαύμα. Και λέω παιδί, γιατί μόνο ένα παιδάκι θα μπορούσε να το πιστέψει αυτό.

 

- Αυτά τα σεμινάρια που πληρώνεις λεφτά για να πας, αξίζουν?

- Ναι αξίζουν. Μόνο όμως αν έχεις ήδη ξεκινήσει να βγάζεις κάποια χρήματα από την wv και καταλαβαίνεις τι κάνεις.

 

- Όλοι αυτοί που πάνε εκεί βγάζουν λεφτά?

- Όχι οι πιο πολλοί δεν έχουν βγάλει cent. Πάνε για να βρουν το άγιο δισκοπότηρο.

 

- Εσύ τι λεφτά βγάζεις?

- Αυτό δεν σε αφορά (εκτός αν είσαι ο κολητός μου οπότε και θα σου πω). Το θέμα είναι εσύ αν μπορείς να βγάλεις.

 

- Να μπω στην WV?

- Αν έχεις καταλάβει και αποδέχεσαι τα παραπάνω και δίνοντας 280Ε δεν καταστρέφεσε οικονομικά να μπεις. Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να χάσεις τα 280Ε. Αν λες σε αυτούς που γράφεις τα παραπάνω, ούτε φίλους θα χάσεις ούτε τίποτα κακό θα συμβεί.

 

- Μα αν λέω τα παραπάνω δεν θα κάνω πολλές εγραφές έτσι δεν είναι?

- Και τι να τις κάνεις τις εγραφές από φοιτητές, ανέργους και ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν τι πραγματικά γίνεται? Λεφτά θα βγάλεις μόνο αν οι από κάτω γράφουν και αυτοί. Ο άνεργος και ο φοιτητής τι κόσμο να γράψουν?

 

Ξανά λέω ότι αυτά είναι απόψεις δικές μου....

 

-Δεν πάτε όλοι μαζί στο διάολο;

-Δυστυχώς για εμάς, δεν πάτε. Καλό θα ήταν να μαζευτείτε όλοι οι πυραμιδάκηδες (WV, Amway κλπ) και να οργανώσετε ένα dream trip (ή όπως αλλιώς το λέτε) στον αγύριστο. Κάντε επιτέλους κάτι σωστό και χρήσιμο για την κοινωνία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

       Πραγματικά δεν ξέρω πώς αλλιώς θα έσπαγα περισσότερη πλάκα :-) από το να βλέπω τύπους να ξεφυτρώνουν ο ένας μετά τον άλλον,που υποστηρίζουν ότι όλα είναι ρόδινα στον μαγικό κόσμο των πυραμίδων και όποιος θέλει αρκεί να δοκιμάσει!!!

       Αν δεν ήταν θέμα μεγάλης απάτης και υπήρχε και το παραμικρό ίχνος αξιοπιστίας τότε αυτό το thread δεν θα είχε φτάσει τις 100 και πλέον σελίδες..Λίγο μυαλό θέλει..

 

Τρομερό επιχειρημα...

ΥΓ. Προς τον spg : Φίλε μου αφού πρώτα μάθεις ορθογραφία μετά έλα να μας πείσεις για το πόσο τέλεια είναι να είσαι μέλλος σε 1,2,3 ...103 πυραμίδες :-D !

 

Δεν είπα ποτέ ότι είναι όλα τέλεια. Το αντίθετο μάλιστα. Εγώ μπορεί να πρέπει να μάθω ορθογραφία και εσύ όμως θα πρέπει να μάθεις να διαβάζεις.

 

         

             Συνέχισε να μας διασκεδάζεις φίλε μου..  Το να σου απαντήσω ενώ ήδη υπάρχουν 100 σελίδες για το θέμα μόνο χάσιμο χρόνου είναι για μένα και πολύ περισσότερο για σένα :-D !!!!!!!!(έτσι δεν λέτε στα υποψήφια θύματα σας?) :-D :-) :-D !!!!

             Τουλάχιστον πριν μπεί ο κάθε "έξυπνος" πυραμιδάκιας εδώ μέσα και γράψει την μαλ..κια του μπας και βρεί να γράψει κάποιο νέο μέλλος ας κάνει τον κόπο να διαβάσει πρώτα μερικές σελίδες από τις 100+ και ας μας πεί  ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ????? :-D

             Άλλα ξέχασα :έχουν μάθει να βγάζουν τρελά λεφτά χωρίς κόπο...χαχαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θρασος του ανθρωπου δεν εχει οριο. Ο στοχος αυτων ειναι οι χωρες που εχουν κριση. Εκει πονταρουν αυτοι. Γιαυτο και ολο αυτο στην ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς την πάτησα και εγω το καλό το κατάλαβα πριν καν συκώσω για να πάρω το πρώτο τελ και να καλεσω κοσμο για καφε ...... καπου ειδα εδω ενα ηλετρονικό ταχυδρομείο που τους στελνεις μυνημα για να σταματησεις και να σου στειλουν πισω τα λεφτα σου.Ξερεις καποιος να μου πει? δεν το βρίσκω τώρα. αυτοι ειναι  μονο για να σε γραψουν αμα τους πεις θελεις να σταματησεις δεν σου απανταν και τα τηλεφωνα για να σου πουν πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλήμερα αδερφέ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί διαγράφηκα πρόσφατα (και γω την πάτησα από φιλικό πρόσωπο) .Nαι ισχύει αυτό που λες για τα χρήματα αλλά δεν θα πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες και μην ξεχασεις να το αναφερεις στο e-mail που θα τους στειλεις.  Λοιπών θα στείλεις το ακόλουθο e-mail στο    [email protected] 

αναφεροντας τα εξης:

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription  due to personal reasons. Also i want foul refound becauze i am in this less than 14 days

Name: το ονομα που εχεις στο back office

Worldventures ID: και το ID που εχεις .

 

 

 

Δυστυχώς την πάτησα και εγω το καλό το κατάλαβα πριν καν συκώσω για να πάρω το πρώτο τελ και να καλεσω κοσμο για καφε ...... καπου ειδα εδω ενα ηλετρονικό ταχυδρομείο που τους στελνεις μυνημα για να σταματησεις και να σου στειλουν πισω τα λεφτα σου.Ξερεις καποιος να μου πει? δεν το βρίσκω τώρα. αυτοι ειναι  μονο για να σε γραψουν αμα τους πεις θελεις να σταματησεις δεν σου απανταν και τα τηλεφωνα για να σου πουν πως

 

Καλό ξεμπέρδεμα. Στείλε άμεσα email. Μην το καθυστερείς! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ τους λειπάμε αυτους που μπαίνουν, μεγαλη πληση εγκεφάλου. εστειλα το mail .πηρες τα λεφτά σου πίσω? ποσο καιρό κάνουν?



Καλό ξεμπέρδεμα. Στείλε άμεσα email. Μην το καθυστερείς! 

 

Καλό ξεμπέρδεμα. Στείλε άμεσα email. Μην το καθυστερείς! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ τους λειπάμε αυτους που μπαίνουν, μεγαλη πληση εγκεφάλου. εστειλα το mail .πηρες τα λεφτά σου πίσω? ποσο καιρό κάνουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση το πως ξεφυτρώνουν τόσοι πολλοί απατεώνες σε μικρές πόλεις (πχ Αλεξανδρούπολη). Αντε να το καταλάβω στην Αθήνα, αλλά σε επαρχιακή πόλη δεν θα έπρεπε ο κόσμος να τους πάρει με τις πέτρες;

Στην Αλεξανδρουπολη εχει πολλους στρατιωτικους που δειχνουν ιδιαιτερη αδυναμια σε τετοια "κολπα"....   :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αλεξανδρουπολη εχει πολλους στρατιωτικους που δειχνουν ιδιαιτερη αδυναμια σε τετοια "κολπα"....   :-D

Οι στρατιωτικοί και ειδικότερα οι ΕΠΟΠ φημίζονται για το υψηλό iq τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...