Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπομονή! Με την επιδημία της μ@λ..., ε της επιτυχίας του όλου εγχειρήματος όλο και κάποιος γνωστός θα βρεθεί να σε "σώσει"!

Αλλά που να' ξερε τι θα επακολουθήσει... vahidrk1.gif

Και αντί για αστρακια θα βλέπει ασήμι BMW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σου δειξει "διάφορους εγκυρότατους τρόπους απόκτησης εισοδημάτων μέσω ίντερνετ" καποιος ο οποιος διαφημιζεται μεσω αυτης ->http://www.thrillionairegreece.com/ της ιστοσελιδας χλωμο το κοβω...Νομιζα οτι καμπυλωθηκε ο χωροχρονος και χαζευα στο netscape....

Χαχαχαχχαχα που το θυμηθηκες το netscape? http://web.archive.org/web/19970513121336/http://www31.netscape.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και οι ασημί "μπέμπες" (που μερικοί μίζεροι και κακόψυχοι αφβισβητούσαν ότι υπήρχαν), έτοιμες, περιμένουν τα επόμενα κορόϊδ..., ε sorry τους επίδοξους κατόχους τους ήθελα να πω :lol:

WorldVentures%20Wings%20&%20Wheels%20Pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και οι ασημί "μπέμπες" (που μερικοί μίζεροι και κακόψυχοι αφβισβητούσαν ότι υπήρχαν), έτοιμες, περιμένουν τα επόμενα κορόϊδ..., ε sorry τους επίδοξους κατόχους τους ήθελα να πω :lol:

WorldVentures%20Wings%20&%20Wheels%20Pro

 

χαχαχαχαχ!!! σαν δεν ντρέπονται οι άπιστοι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' τον Θεό θα το βρουν! :devil:

Οσιομαρτυρας Αδερφός "τραχανοπλαγιας" με wordventures εκπορευονεμνος για Αλασκα εξεκεινησε με την BMW για να διδάξει εκεί στους απιστους την χάρη της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και εγώ να γράψω 2 πράγματα για το θέμα μιας και είμαι μέλλος στην εταιρεία. Θα σας πω λοιπόν τις απόψεις μου. Και λέω απόψεις γιατί το τι θα σας πει κάποιος για την εταιρεία αυτή (ακόμα και αν είναι μέλλος) είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

 FAQ

 

- Είναι η worldventures πυραμίδα?
- Ναι.

- Είναι νόμιμη?
- Ναι. Με την εγραφή αγοράζεις και το προιόν της.

 

- Γιατί ακούγονται τόσα αρνητικά?

- Τα αρνητικά αφορούν τον τρόπο καλέσματος, τις υπεβολικές υποσχέσεις πληρωμών, και τον γελοίο τρόπο παρουσίασης. Δεν αφορούν ούτε το προιόν (αν γίνονται οι κρατήσεις), ούτε το αν πληρώνει η εταιρία.

- Ποιο είναι το προιόν?
- 3 είναι τα βασικά προιόντα.
1. Δυνατότητα για αγορά ταξιδιωτικών υπηρεσιών (κλείσιμο ξενοδοχείων, πτήσεων, ενοικίαση
    αυτοκινήτων,κ.τ.λ) με εγγύηση χαμηλότερης τιμής. Σαν το booking.
2. Προγραματισμένα ταξίδια σε συγκεκριμένους προορισμούς με πολύ καλή έκπτωση στο        ξενοδοχείο.Στην Αμερική είναι σε όλες τις season. Στην Ευρώπη είναι σε κυρίως σε low ακόμα. Αν και για πρώτη φορά φέτος έβαλαν για τέλος Αυγούστου Ζάκυνθο και Μυτιλήνη.
3. Κρατήσεις σε πολύ καλές τιμές σε self-catering διαμερίσματα.

- Ποιο είναι το κόστος εγραφής?
- 280Ε εγραφή + 50Ε συνδρομή τον μήνα. Αν γράψεις 4 γνωστούς σου σταματά η συνδρομή.

- Αξίζει να γίνω μέλλος για να κάνω ταξίδια και να πληρώνω την συνδρομή?
- Όχι. Πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 4.

- Πότε θα βγάλω λεφτά από αυτό?
- Όταν γράψεις 6. Και κάθε φορά που θα γράφεις 6 θα παίρνεις 450Ε

- Μετά πως πληρώνομαι?
- Κάθε φορά που γράφονται 6 κάτω από εσένα (χωρίς να τους έχεις γράψει εσύ) παίρνεις 75Ε. Αυτό είναι λίγο πιο πολύπλοκο αλλά για αρχή αυτό πρέπει να ξέρεις.

- Τα λεφτά αυτά πρέπει να τα δηλώσω στην εφορία?
- Ναι........

- Να την κάνω σαν κύρια δουλειά?
- ΌΧΙ!!!!!. Δες πρώτα αν μπορείς να το κάνεις τουλάχιστον για κανά 6μηνο πρώτα.

- Δεν έχω 280Ε. Να τα δανειστώ?
- Έχεις τρελαθεί? ΌΧΙ!!!!!!! Εκτός αν καταφέρεις και βρεις 6 άμεσα.

- Ποιοι είναι ιδανικοί για αυτή την δουλειά?
- Άτομα εργαζόμενα. Σε εταιρείες που απασχολούν πολλά άτομα. Κάπου πρέπει να βρεις και εσύ και αυτοί που θα γράψεις κόσμο. Μην ξεκινήσεις αν είναι να γράψεις μόνο τους άνεργους κολητούς σου.

- Αν μπω και δεν τα καταφέρω, τα χάνω τα 280?
- Ναι.

- Πόσο κόσμο πρέπει να φέρω σε κάποια παρουσίαση για να γράψω 6?
- 25. (Πιο ξεκάθαρα δεν μπορώ να το γράψω, 1/4 γράφετε)

- Πόσα λεφτά θα βγάλω?
- Δεν ξέρω. Μπορεί και τίποτα, μπορεί και πάρα πολλά. Αν μου πεις πόσο κόσμο θα φέρεις στις παρουσιάσεις μπορώ να σου κάνω κάποιους υπολογισμούς. Από την στιγμή όμως που το κάνεις σαν part-time ότι και να βγάλεις καλό είναι.

- Πόσοι βγάζουν πραγματικά λεφτά από αυτούς που γράφονται?

- Λίγοι. Οι πιο πολλοί δεν παίρνουν καν πίσω τα 280 που έδωσαν.

 

- Γιατί γίνεται αυτό?

- Γιατί δεν φέρνουν κόσμο (τα 25 άτομα που χρειάζονται) στις παρουσιάσεις.

 

- Τότε γιατί μπήκαν?

- Γιατί φαντάστηκαν ότι είναι εύκολο και το κάλεσμα του κόσμου αλλά και το κλείσιμο της εγραφής.

 

- Είναι δύσκολο δηλαδή?

- Αν έχεις στο μυαλό σου τα παραπάνω, (ότι το κάνεις σαν part-time) δεν είναι καθόλου δύσκολο. Κάποια στιγμή θα αρχίζεις και κάτι να βγάζεις. Αν έχεις την εντύπωση ότι σε 2 μήνες θα οδηγείς ΒΜW και θα έχουν λυθεί όλα σου τα προβλήματα θα πρέπει να είσαι το παιδί θαύμα. Και λέω παιδί, γιατί μόνο ένα παιδάκι θα μπορούσε να το πιστέψει αυτό.

 

- Αυτά τα σεμινάρια που πληρώνεις λεφτά για να πας, αξίζουν?

- Ναι αξίζουν. Μόνο όμως αν έχεις ήδη ξεκινήσει να βγάζεις κάποια χρήματα από την wv και καταλαβαίνεις τι κάνεις.

 

- Όλοι αυτοί που πάνε εκεί βγάζουν λεφτά?

- Όχι οι πιο πολλοί δεν έχουν βγάλει cent. Πάνε για να βρουν το άγιο δισκοπότηρο.

 

- Εσύ τι λεφτά βγάζεις?

- Αυτό δεν σε αφορά (εκτός αν είσαι ο κολητός μου οπότε και θα σου πω). Το θέμα είναι εσύ αν μπορείς να βγάλεις.

 

- Να μπω στην WV?

- Αν έχεις καταλάβει και αποδέχεσαι τα παραπάνω και δίνοντας 280Ε δεν καταστρέφεσε οικονομικά να μπεις. Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να χάσεις τα 280Ε. Αν λες σε αυτούς που γράφεις τα παραπάνω, ούτε φίλους θα χάσεις ούτε τίποτα κακό θα συμβεί.

 

- Μα αν λέω τα παραπάνω δεν θα κάνω πολλές εγραφές έτσι δεν είναι?

- Και τι να τις κάνεις τις εγραφές από φοιτητές, ανέργους και ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν τι πραγματικά γίνεται? Λεφτά θα βγάλεις μόνο αν οι από κάτω γράφουν και αυτοί. Ο άνεργος και ο φοιτητής τι κόσμο να γράψουν?

 

Ξανά λέω ότι αυτά είναι απόψεις δικές μου....

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπήρχε προϊόν σοβαρό, δεν θα χρειαζόντουσαν όλα αυτά. Αφού υπάρχει προϊόν γιατί χρειάζεται  εγγραφή και συνδρομή?

Το πρώτο που λέω είναι ότι είναι πυραμίδα. Γι΄αυτό θέλει και εγγραφή και συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και εγώ να γράψω 2 πράγματα για το θέμα μιας και είμαι μέλλος στην εταιρεία. Θα σας πω λοιπόν τις απόψεις μου. Και λέω απόψεις γιατί το τι θα σας πει κάποιος για την εταιρεία αυτή (ακόμα και αν είναι μέλλος) είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

 FAQ

 

- Είναι η worldventures πυραμίδα?

- Ναι.

- Είναι νόμιμη?

- Ναι. Με την εγραφή αγοράζεις και το προιόν της.

 

- Γιατί ακούγονται τόσα αρνητικά?

- Τα αρνητικά αφορούν τον τρόπο καλέσματος, τις υπεβολικές υποσχέσεις πληρωμών, και τον γελοίο τρόπο παρουσίασης. Δεν αφορούν ούτε το προιόν (αν γίνονται οι κρατήσεις), ούτε το αν πληρώνει η εταιρία.

 

- Ποιο είναι το προιόν?

- 3 είναι τα βασικά προιόντα.

1. Δυνατότητα για αγορά ταξιδιωτικών υπηρεσιών (κλείσιμο ξενοδοχείων, πτήσεων, ενοικίαση

    αυτοκινήτων,κ.τ.λ) με εγγύηση χαμηλότερης τιμής. Σαν το booking.

2. Προγραματισμένα ταξίδια σε συγκεκριμένους προορισμούς με πολύ καλή έκπτωση στο        ξενοδοχείο.Στην Αμερική είναι σε όλες τις season. Στην Ευρώπη είναι σε κυρίως σε low ακόμα. Αν και για πρώτη φορά φέτος έβαλαν για τέλος Αυγούστου Ζάκυνθο και Μυτιλήνη.

3. Κρατήσεις σε πολύ καλές τιμές σε self-catering διαμερίσματα.

 

- Ποιο είναι το κόστος εγραφής?

- 280Ε εγραφή + 50Ε συνδρομή τον μήνα. Αν γράψεις 4 γνωστούς σου σταματά η συνδρομή.

 

- Αξίζει να γίνω μέλλος για να κάνω ταξίδια και να πληρώνω την συνδρομή?

- Όχι. Πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 4.

 

- Πότε θα βγάλω λεφτά από αυτό?

- Όταν γράψεις 6. Και κάθε φορά που θα γράφεις 6 θα παίρνεις 450Ε

 

- Μετά πως πληρώνομαι?

- Κάθε φορά που γράφονται 6 κάτω από εσένα (χωρίς να τους έχεις γράψει εσύ) παίρνεις 75Ε. Αυτό είναι λίγο πιο πολύπλοκο αλλά για αρχή αυτό πρέπει να ξέρεις.

 

- Τα λεφτά αυτά πρέπει να τα δηλώσω στην εφορία?

- Ναι........

 

- Να την κάνω σαν κύρια δουλειά?

- ΌΧΙ!!!!!. Δες πρώτα αν μπορείς να το κάνεις τουλάχιστον για κανά 6μηνο πρώτα.

 

- Δεν έχω 280Ε. Να τα δανειστώ?

- Έχεις τρελαθεί? ΌΧΙ!!!!!!! Εκτός αν καταφέρεις και βρεις 6 άμεσα.

 

- Ποιοι είναι ιδανικοί για αυτή την δουλειά?

- Άτομα εργαζόμενα. Σε εταιρείες που απασχολούν πολλά άτομα. Κάπου πρέπει να βρεις και εσύ και αυτοί που θα γράψεις κόσμο. Μην ξεκινήσεις αν είναι να γράψεις μόνο τους άνεργους κολητούς σου.

 

- Αν μπω και δεν τα καταφέρω, τα χάνω τα 280?

- Ναι.

 

- Πόσο κόσμο πρέπει να φέρω σε κάποια παρουσίαση για να γράψω 6?

- 25. (Πιο ξεκάθαρα δεν μπορώ να το γράψω, 1/4 γράφετε)

 

- Πόσα λεφτά θα βγάλω?

- Δεν ξέρω. Μπορεί και τίποτα, μπορεί και πάρα πολλά. Αν μου πεις πόσο κόσμο θα φέρεις στις παρουσιάσεις μπορώ να σου κάνω κάποιους υπολογισμούς. Από την στιγμή όμως που το κάνεις σαν part-time ότι και να βγάλεις καλό είναι.

- Πόσοι βγάζουν πραγματικά λεφτά από αυτούς που γράφονται?

- Λίγοι. Οι πιο πολλοί δεν παίρνουν καν πίσω τα 280 που έδωσαν.

 

- Γιατί γίνεται αυτό?

- Γιατί δεν φέρνουν κόσμο (τα 25 άτομα που χρειάζονται) στις παρουσιάσεις.

 

- Τότε γιατί μπήκαν?

- Γιατί φαντάστηκαν ότι είναι εύκολο και το κάλεσμα του κόσμου αλλά και το κλείσιμο της εγραφής.

 

- Είναι δύσκολο δηλαδή?

- Αν έχεις στο μυαλό σου τα παραπάνω, (ότι το κάνεις σαν part-time) δεν είναι καθόλου δύσκολο. Κάποια στιγμή θα αρχίζεις και κάτι να βγάζεις. Αν έχεις την εντύπωση ότι σε 2 μήνες θα οδηγείς ΒΜW και θα έχουν λυθεί όλα σου τα προβλήματα θα πρέπει να είσαι το παιδί θαύμα. Και λέω παιδί, γιατί μόνο ένα παιδάκι θα μπορούσε να το πιστέψει αυτό.

 

- Αυτά τα σεμινάρια που πληρώνεις λεφτά για να πας, αξίζουν?

- Ναι αξίζουν. Μόνο όμως αν έχεις ήδη ξεκινήσει να βγάζεις κάποια χρήματα από την wv και καταλαβαίνεις τι κάνεις.

 

- Όλοι αυτοί που πάνε εκεί βγάζουν λεφτά?

- Όχι οι πιο πολλοί δεν έχουν βγάλει cent. Πάνε για να βρουν το άγιο δισκοπότηρο.

 

- Εσύ τι λεφτά βγάζεις?

- Αυτό δεν σε αφορά (εκτός αν είσαι ο κολητός μου οπότε και θα σου πω). Το θέμα είναι εσύ αν μπορείς να βγάλεις.

 

- Να μπω στην WV?

- Αν έχεις καταλάβει και αποδέχεσαι τα παραπάνω και δίνοντας 280Ε δεν καταστρέφεσε οικονομικά να μπεις. Το χειρότερο που θα συμβεί είναι να χάσεις τα 280Ε. Αν λες σε αυτούς που γράφεις τα παραπάνω, ούτε φίλους θα χάσεις ούτε τίποτα κακό θα συμβεί.

 

- Μα αν λέω τα παραπάνω δεν θα κάνω πολλές εγραφές έτσι δεν είναι?

- Και τι να τις κάνεις τις εγραφές από φοιτητές, ανέργους και ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν τι πραγματικά γίνεται? Λεφτά θα βγάλεις μόνο αν οι από κάτω γράφουν και αυτοί. Ο άνεργος και ο φοιτητής τι κόσμο να γράψουν?

 

Ξανά λέω ότι αυτά είναι απόψεις δικές μου....

 

 

Αμα όλοι έλεγαν στις παρουσιασεις αυτά που λες εσυ τωρα, δε θα ετρωγαν το κραξιμο που τρωνε απο εμας εδω. Συμφωνω σε ολα, διαφωνω μονο με τα σεμιναρια. Για μενα ειναι αχρηστα, ή τουλαχιστον ειναι άχρηστα για την τιμή συμμετοχής. Ειδικα αυτο στην Κρητη το 5ημερο που στοιχιζει 600 δολαρια μονο η συμμετοχη συν τα μεταφορικα συν τη διαμονη δηλαδη πανω απο χιλιαρικο ειναι υπερβολικο. Μαλιστα δεν παρεχουν και φαγητο στα διαλειμματα που ειναι το ελαχιστο που θα επρεπε να κανουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα δεν παρεχουν και φαγητο στα διαλειμματα που ειναι το ελαχιστο που θα επρεπε να κανουν.

Για το καλό μας το κάνουν βρε!

http://www.attikipress.gr/48707/

Αντί να πείτε ευχαριστώ, τους την λέτε και απο πάνω! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και εγώ να γράψω 2 πράγματα για το θέμα μιας και είμαι μέλλος στην εταιρεία. Θα σας πω λοιπόν τις απόψεις μου. Και λέω απόψεις γιατί το τι θα σας πει κάποιος για την εταιρεία αυτή (ακόμα και αν είναι μέλλος) είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

- Όλοι αυτοί που πάνε εκεί βγάζουν λεφτά?

- Όχι οι πιο πολλοί δεν έχουν βγάλει cent. Πάνε για να βρουν το άγιο δισκοπότηρο.

 

- Εσύ τι λεφτά βγάζεις?

- Αυτό δεν σε αφορά (εκτός αν είσαι ο κολητός μου οπότε και θα σου πω). Το θέμα είναι εσύ αν μπορείς να βγάλεις.

 

Για την ταμπακιέρα δεν είπες τίποτα φυσικά, λες και είσαι γραμμένος εδώ μέσα με... όνομα, επώνυμο, ΑΦΜ. Ούτε μια τάξη μεγέθους των δικών σου κερδών δεν μπορείς να δώσεις; Φυσικά, επειδή προφανώς έχεις βγάλει ελάχιστα, κάνεις την πάπια και αφήνεις να αιωρειται ότι έχεις σεβαστά κέρδη. Γνωστή τακτική.

 

Άλλωστε, και 500 ευρώ το μήνα π.χ. να μου έλεγες, θα ήταν φρόνιμο να δείξεις κάποια αποδεικτικά στοιχεία, μια επιταγή με σβησμένα στοιχεία, ένα αντίγραφο κατάθεσης, κάτι τέλος πάντων, δε νομίζεις;

 

Μια πολυ σημαντική ερώτηση που δεν απάντησες:

 

(- Πότε θα βγάλω λεφτά από αυτό?

- Όταν γράψεις 6. Και κάθε φορά που θα γράφεις 6 θα παίρνεις 450Ε

 

- Μετά πως πληρώνομαι?

- Κάθε φορά που γράφονται 6 κάτω από εσένα (χωρίς να τους έχεις γράψει εσύ) παίρνεις 75Ε. Αυτό είναι λίγο πιο πολύπλοκο αλλά για αρχή αυτό πρέπει να ξέρεις.)

 

-Εάν αυτοί που γράφεις ή γράφονται κάτω από εσένα αποφασίσουν κάποια στιγμή να φύγουν, τι γίνεται με τα λεφτά της συνδρομής σου; Σου χαρίζεται ή αρχίζουν πάλι να στη χρεώνουν αυτόματα;;

 

Επίσης:

-Πόσες ώρες δουλειάς και έξοδα χρειάζονται σε εβδομαδιαία βάση τόσο για να φτιάξεις όσο και για να συντηρήσεις την πυραμίδα σου (Θέλω να πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πως ο χρόνος κάποιου είναι πολύτιμος, ειδικά αν είναι εργαζόμενος και καθώς προτρέπεις εργαζόμενους να γίνουν μέλη);

 

Πολύ πονηρή η προπαγάνδα σου φίλε, αλλά δεν περνάει...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...