Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει 4 side-ops και μια ακομα αποστολη(deja vu/jamais vu) που ξεκλειδωνονται οταν τελειωσεις την main mission.Ειναι μικρες αποστολες που πρεπει να κανεις δεν εχουν σχεση με την ιστορια του παιχνιδιου φανταζομαι.Τα διαφορα αλλα ειναι αιχμαλωτοι που μπορεις να σωσεις,καποια XOF σηματα που ειναι διασκορπισμενα στην βαση και γενικα να εξερευνησεις ολους τους χωρους π.χ για τα easter  eggs που εχει βαλει ο Κοτζιμα.Λογικα θα εχει και να ολοκληρωσεις τις αποστολες χωρις να σε δουν ποτε χωρις να σκοτωσεις κανεναν κτλ κτλ.

 

Δεν θα ασχοληθω τωρα λογω dark souls 2 βεβαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα είμαι σύντομος όπως και το παιχνίδι άλλωστε.

 

 

Ρε τι μαλακία ειναι αυτή;

 

 

Το έπαιξες??

Μπράβο..

 

Να μου έλεγες για τα λεφτα και διάρκεια οκ. Εσύ έβγαλες μλκία το παιχνίδι.

 

Αν έβγαινε GZ και PP μαζι θα τα θεωρούσες και πάλι μλκίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eurogamer speedrun: 10 λεπτα

 

 

παρ'ολο που εχω και τις 4 κονσολες μπροστα μου, δδεν προκειται να δωσω ουτε μισο ευρω σε τετοιες πρακτικες.

 

περα απο το θεμα "κοστος demo", απο αυτο που ειδα δεν το βλεπω το game να χτυπαει και τιποτα σοβαρους τιτλους (το full game...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνισω με πετραν οτι δεν ειναι για 30 ευρο τωρα αυτο...οσο και fan τον mgs και να ειμαι δεν με βλεπω να το αγοραζω (to demo αυτο)για καμια ενοικιαση παει...

απο εκει και περα ποιοι ειναι οι σοβαροι τιτλοι που αντιπαραθετεις το mgs5 the phantom pain petran?(στο phantom pain νομιζω οτι αναφερεσαι με το full game)δεν ειναι λιγο νωρις να κρινεις?και στην τελικη δεν φαινεσαι να εισαι και πολυ τετοιον παιχνιδιον απο οτι εχω καταλαβει αλλα ποιο πολυ στα fps και τα racing οχι οτι ειναι κακο αυτο καθενας με τα γουστα του (αλλος παιζει titanfall και τρελαινεται και σε αλλον ειναι αδιαφορο αλλος παιζει dark souls και τρελαινεται και σε αλλον ειναι αδιαφορο) και μπορει οντος να μας βγει μουφα το phantom pain,πολυ πολυ νωρις να το κρινουμε αυτο ομος ακομη και αν εσενα και για τα δικα σου γουστα δεν σου φαινεται ιδιαιτερο, μην ξεχνας οτι μιλαμε για μια σειρα με φανατικο fanbase (ειμαι μεσα σε αυτους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω οτι αν αυτη ειναι η μηχανικη του full game (που μαλλον θα ειναι?), ειλικρινα δεν το βλεπω να αποσπαει τιποτα σοβαρους τιτλους(διακρισεις).

θα ελεγα οτι ολα τα παρομοια (watch dogs, destiny, mad max, division) που περιμενουμε, ολα εχουν να πουν κατι παραπανω. εκτος φυσικα  απο την <<κληρονομια>> του metal gear, που φαινεται οτι ειναι νουμερο ενα πραγμα για μερικους.

και κανεις λαθος, μου αρεσουν ιδιεταιρα τα open world games, φτανει αυτα να εχουν να μου πουν  κατι.

αν δεν εχουν να μου πουν κατι τα games, ειτε open world ειναι ειτε stealth ειναι ειτε fps ειναι ειτε racing ειναι, ολα εχουν μια μοιρα και ενα ριζικο για μενα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάμε και για το ίδιο game που έγινε ολόκληρη συζήτηση για το resolution του στο XBOXONE?? Εδώ η ΚΟΝΑΜΙ δεν μπήκε κάν στο κόπο να φτιάξει έστω ένα παιχνίδι που να έχει κάποια διάρκεια, σιγά μην έφτιαχνε τα γραφικά στο XONE?? Port απευθείας από το 360 χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry κιολας αλλα εμενα περισοτερο μου φαινεται σαν να αποφασισες οτι δεν εχει να σου πει κατι πριν ακομη το δεις (και οχι δεν το ειδες μεσο του demo αυτου) κατσε δεστο πρωτα και μετα αποφασισε...τωρα το destiny comperable με mgs? :P

τεσπα οπος ειπα καθενας με τα γουστα του και της οπτικες του :) time will tell...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δυστυχώς είναι η αλήθεια, προσωπικά δεν πρόκειται να έδινα τόσα χρήματα ποτέ για ένα τέτοιο game. Μόνο σε περίπτωση που ήμουν τρελός fan της σειράς , θα περνούσε από το μυαλό μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 p3tranμετα τις λες σε αυτους που συγκρινουν το forza με το need for speed.Ειναι δυνατον να συγκρινεις το mad max(!) με το mgs?To destiny που ειναι online only fps??Το watch dogs που ειναι κανονικο openworld game σε μεγαλη πολη με hacking κτλ?To division που ειναι παλι σε μεγαλη πολη always online shooter?Οτι να ναι.Να βαλουμε στην ιδια κατηγορια το deus ex με το call of duty τοτε μιας και ειναι fisr person παιχνιδια.

 

Και φυσικα δεν ειναι μερικοι αυτοι που θα παιξουν το full game για την κληρονομια του mgs.Υπαρχουν πολλοι που ενδιαφερονται για την ιστορια ενος παιχνιδιου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry κιολας αλλα εμενα περισοτερο μου φαινεται σαν να αποφασισες οτι δεν εχει να σου πει κατι πριν ακομη το δεις (και οχι δεν το ειδες μεσο του demo αυτου) κατσε δεστο πρωτα και μετα αποφασισε...τωρα το destiny comperable με mgs? :P

τεσπα οπος ειπα καθενας με τα γουστα του και της οπτικες του :) time will tell...

τι να δω? το αδειο στρατοπεδο με τα γραφικα του ps360, και τη μηχανικη 20ετιας με τους φυτεμενους αντιπαλους? ή τα ιδια τα shooting mechanics?

αυτα που ειδα, δεν μου κανουν κουκου. και ευτυχως που απο το speedrun λειπουνε τα μακροσκελη και...δραματικα cutscenes, γιατι αυτα ειναι που μου τη δινουνε πιο πολυ απ'ολα :D

το μεγαλυτερο πλεονεκτημα που βλεπω εγω ειναι οτι ειναι δηλωμενο 60hz (μενει να το δουμε στο τελικο)

 

καταλαβαινω οτι μερικοι ψοφατε για τον χαρακτηρα (φυσικα αποδεκτο), αλλα εγω αναφερομαι στο παιχνιδι. ειμαι σιγουρος οτι απο θεμα ιστοριας και δραματος, θα παρετε οτι περιμενετε και με το παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να δω? το αδειο στρατοπεδο με τα γραφικα του ps360, και τη μηχανικη 20ετιας με τους φυτεμενους αντιπαλους? ή τα ιδια τα shooting mechanics?

αυτα που ειδα, δεν μου κανουν κουκου. και ευτυχως που απο το speedrun λειπουνε τα μακροσκελη και...δραματικα cutscenes, γιατι αυτα ειναι που μου τη δινουνε πιο πολυ απ'ολα :D

το μεγαλυτερο πλεονεκτημα που βλεπω εγω ειναι οτι ειναι δηλωμενο 60hz (μενει να το δουμε στο τελικο)

 

καταλαβαινω οτι μερικοι ψοφατε για τον χαρακτηρα (φυσικα αποδεκτο), αλλα εγω αναφερομαι στο παιχνιδι. ειμαι σιγουρος οτι απο θεμα ιστοριας και δραματος, θα παρετε οτι περιμενετε και με το παραπανω..

τα προηγουμενα mgs αληθεια πως σου φανηκαν πετραν?λεγανε τιποτα για σενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...