Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 920 με PureView και Windows Phone 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά για διαβάστε αυτό το λινκ του έγκυρου gsmarena: http://www.gsmarena....l-news-4769.php

Η Νοκια, παραδέχεται πως οι φωτογραφίες που επέδειξε στην παρουσίαση του 920, ήταν στην πραγματικότητα από κανονική φωτογραφική μηχανή, και μάλιστα SLR!!! Ενώ και το βίντεο είναι ψεύτικο: http://www.gsmarena....t-news-4765.php !!! Δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πως η Νοκια αποφάσισε να εφαρμόσει τέτοιες στρεβλωτικές ενέργειες, έχει πάρει για σίγουρα την κάτω βόλτα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για διαβάστε αυτό το λινκ του έγκυρου gsmarena: http://www.gsmarena....l-news-4769.php

Η Νοκια, παραδέχεται πως οι φωτογραφίες που επέδειξε στην παρουσίαση του 920, ήταν στην πραγματικότητα από κανονική φωτογραφική μηχανή, και μάλιστα SLR!!! Ενώ και το βίντεο είναι ψεύτικο: http://www.gsmarena....t-news-4765.php !!! Δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πως η Νοκια αποφάσισε να εφαρμόσει τέτοιες στρεβλωτικές ενέργειες, έχει πάρει για σίγουρα την κάτω βόλτα...

 

Ακριβως.... μεγαλο fail για τη Νοκια.

Aλλα... fanboys gonna drool (no matter what)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάρε μια ανάσα' date=' ηρέμησε και βάλε λίγο το μυαλό σου να σκεφτεί λογικα βρε άνθρωπε. ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που θα τελειώσει το hype και θα πρεπει ολα αυτα τα προιόντα για τα οποία συζητάμε και βλέπουμε να ανακοινώνονται, ειναι που η Apple υπερτερεί γιατί τα σερβείρει ενώ οι υπόλοιποι ξεκινουν την προώθηση. Κατα τη γνώμη μου, θα ήταν καλύτερο εαν περιμέναν με τις ανακοινώσεις, μέχρι να έχουν κάτι πιο χειροπιαστό για την αγορά όπως Προπαραγγελία (έστω) ή τιμές-διαθεσιμότητα.

με τους ρυθμούς που πουλάνε οι εταιρείες στις μέρες μας, μέχρι να το καλοσκεφτούν να προωθήσουν το Lumia π.χ. ή τα Win8, η Apple Θα έχει ήδη πουλήσει μερικά εκατομμύρια συσκευές.

 

με λίγα λόγια, προιόντα όπως π.χ. το καινούργιο Lumia που παρουσίασε εχθές, τα χαντακώνουν μόνοι τους στις εκάστοτε εταιρείες, απλά γιατί δεν πιάνουν το νόημα. Οταν λέω χαντακώνουν, εννοώ ότι δεν χειρίζονται σωστά το όλο τους marketing, ώστε να απογειώσουν τα προιόντα τους. Καλά, θα μου πείς, πριν μερικά χρόνια, δεν είχαν και κάτι το τόσο σημαντικό να δείξουν (απο πλευράς wow factor μιλάω, όχι κατ'ανάγκη τεχνολογίας). Τώρα όμως? Τώρα εγώ πιστεύω ότι η Nokia έχει κάτι πολύ καλό και καινοτόμο στα χέρια της (για τα δικά της δεδομένα) αλλα πρέπει να προσέξει πολύ ΠΩΣ θα το χειρηστεί.[/quote']

 

Επειδή αρχίσανε να λεμε macακιες,η ms εχει το 80+% στο market share κ αν αποφασησει να προθησει το κατα πολυ ανωτερο(απο το ios) wp,ο κόσμος να γυρίσει αναποδα,θα το πετυχει!

Και οσο για τις πωλησεις στα pc και laptops,η apple ουτε καν στη πρωτη πενταδα των κατασκευαστων, δε καταφερε μεχρι τωρα να μπει και ουτε θα καταφερει να μπει ποτε!

 

Sent from Android because i can't do it from WP!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακριβως.... μεγαλο fail για τη Νοκια.

Aλλα... fanboys gonna drool (no matter what)

Εγώ έχω να ασχοληθώ με κινητό nokia απο την εποχή του 3510. Οπότε δεν είμαι γραμμένος στο fanboy club τους, αλλά μια χαρά τα κατάφερε να με κάνει να μου τρέξουν τα σάλια και θέλω στάνταρ να παρατήσω iOS και Android!

 

Όσο για τα προβλήματα με τα spot αν έκανες τον κόπο να διάβαζες όλο το άρθρο που έκανες παράθεση στα link θα έβλεπες οτι ακόμα και αυτοί υπέρ είναι του 920... απλά λένε οτι δεν είναι σωστό που βάλανε επαγγελματικό crew ενώ η κάμερα τους είναι τόσο καλή και θα μπορούσαν να δείξουν τα αποτελέσματα του κανονικού nokia που είναι πάλι πάρα πολύ καλά! (σε ένα απο τα link έχει και βιντεάκι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο φανατικός των windows phone και αν είμαι, δεν μπορώ να μην προβληματιστώ για ένα μεγάλο μειονέκτημα του 920: το βάρος. 185 gr; To titan μου στα 160gr είναι ήδη οριακά βαρύ. Δεν έμαθαν τίποτα από την samsung;(S3 133gr)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να ασχοληθώ με κινητό nokia απο την εποχή του 3510. Οπότε δεν είμαι γραμμένος στο fanboy club τους, αλλά μια χαρά τα κατάφερε να με κάνει να μου τρέξουν τα σάλια και θέλω στάνταρ να παρατήσω iOS και Android!

 

Όσο για τα προβλήματα με τα spot αν έκανες τον κόπο να διάβαζες όλο το άρθρο που έκανες παράθεση στα link θα έβλεπες οτι ακόμα και αυτοί υπέρ είναι του 920... απλά λένε οτι δεν είναι σωστό που βάλανε επαγγελματικό crew ενώ η κάμερα τους είναι τόσο καλή και θα μπορούσαν να δείξουν τα αποτελέσματα του κανονικού nokia που είναι πάλι πάρα πολύ καλά! (σε ένα απο τα link έχει και βιντεάκι)

 

Είσαι σοβαρός; Σου έδειξαν φωτογραφίες και βίντεο που δεν είχαν παραχθεί από την κάμερα της μηχανής, τα πλάσαραν όμως σαν να ήταν δικά της, και εσύ το μόνο που έχεις να πεις είναι ότι: "δεν ήταν σωστό";;;; Αυτό στο "χωριό" μου το λένε απάτη!!!Οπότε οποιαδήποτε κρίση/άποψη/γνώμη για τις φωτογραφικές δυνατότητες του 920 είναι άτοπη, γιατί πολύ απλά, φωτογραφίες και βίντεο από τη κάμερα του 920 είναι ανύπαρκτα! Δεν τα είδαμε, ΜΟΝΟ στημένα, είδαμε!Και εγώ σε προλαμβάνω από τώρα και σου λέω ότι οι φωτογραφίες που θα βγάζει μούφα θα είναι, σαν του ONE X που είχε κιόλας ειδικευμένο τσιπ, τρομάρα τους!!! Η κάμερα του 920 θα έχει μάλλον "ειδικό λογισμικό" κατά του "κουνήματος"! Και "έχεσε η φοράδα στο αλώνι" που λένε και πάλι στο χωριό μου. Την κάμερα που είχαν τα Ν8 και 808 θα κάνεις πολύ καρό να την ξαναδείς....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σοβαρός; Σου έδειξαν φωτογραφίες και βίντεο που δεν είχαν παραχθεί από την κάμερα της μηχανής, τα πλάσαραν όμως σαν να ήταν δικά της, και εσύ το μόνο που έχεις να πεις είναι ότι: "δεν ήταν σωστό";;;; Αυτό στο "χωριό" μου το λένε απάτη!!!Οπότε οποιαδήποτε κρίση/άποψη/γνώμη για τις φωτογραφικές δυνατότητες του 920 είναι άτοπη, γιατί πολύ απλά, φωτογραφίες και βίντεο από τη κάμερα του 920 είναι ανύπαρκτα! Δεν τα είδαμε, ΜΟΝΟ στημένα, είδαμε!Και εγώ σε προλαμβάνω από τώρα και σου λέω ότι οι φωτογραφίες που θα βγάζει μούφα θα είναι, σαν του ONE X που είχε κιόλας ειδικευμένο τσιπ, τρομάρα τους!!! Η κάμερα του 920 θα έχει μάλλον "ειδικό λογισμικό" κατά του "κουνήματος"! Και "έχεσε η φοράδα στο αλώνι" που λένε και πάλι στο χωριό μου. Την κάμερα που είχαν τα Ν8 και 808 θα κάνεις πολύ καρό να την ξαναδείς....

Μην διαστρεβλώνεις τα λόγια μου... εγώ ποτέ δεν είπα "δεν ήταν σωστό". Αυτο που έγραψα ήταν μετάφραση του κειμένου στο link και το λέω ξεκάθαρα νομίζω με τις λέξεις "απλά λένε οτι δεν είναι σωστό"

 

Όσο για την δική μου άποψη πάνω στο θέμα της "απάτης" που δεν την είπα καν στο προηγούμενο κείμενο είναι οτι δεν μου καίγεται καρφί για το αν έβαλαν ψεύτικο βίντεο. Δεν αγοράζω προϊόν απο τα spot αλλά απο τα reviews που διαβάζω και όταν το δώ απο κοντά! Τώρα ακόμα και τον superman να βάλουν να τραβάει την φώτο δεν θα μου κάνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αρχίσανε να λεμε macακιες,η ms εχει το 80+% στο market share κ αν αποφασησει να προθησει το κατα πολυ ανωτερο(απο το ios) wp,ο κόσμος να γυρίσει αναποδα,θα το πετυχει!

Και οσο για τις πωλησεις στα pc και laptops,η apple ουτε καν στη πρωτη πενταδα των κατασκευαστων, δε καταφερε μεχρι τωρα να μπει και ουτε θα καταφερει να μπει ποτε!

 

Sent from Android because i can't do it from WP! :P

ektor τι σχέση έχει το 80% marketshare στα pc, με την αγορά των κινητών. Αλλά και να είχε δεν την βοήθησε και τόσο πολύ με τα 7, 7.5 wp.

Οσο για τις πωλήσεις των κατασκευαστών νομίζω οτι ο παρακάτω πίνακας δείχνει ξεκάθαρα των πρώτο κατασκευαστή.

 

2012-q2pcship.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor τι σχέση έχει το 80% marketshare στα pc' date=' με την αγορά των κινητών. Αλλά και να είχε δεν την βοήθησε και τόσο πολύ με τα 7, 7.5 wp.

Οσο για τις πωλήσεις των κατασκευαστών νομίζω οτι ο παρακάτω πίνακας δείχνει ξεκάθαρα των πρώτο κατασκευαστή.

 

[/quote']

 

Τα tablet δεν ειναι pc( desktop os),αλλα ενα gadget με mobile os!

Οποταν μη προσπαθητε να παραπληροφορησετε!Δεν ειμαστε βλακες!

Το 80% σημαινει οτι ελέγχει την αγορα και τους κατασκευαστες για και μπορεί εύκολα να προωθησει ενα καινουριο προϊόν και να τραβήξει το ενδιαφέρον παρα μα παρα πολλων developers(κοιτα wp7,5 και marketplace)!

Και τα 7,5 για beta εκδωση του κανονικου λογισμικου(wp8), τα πηγε πολυ καλύτερα απ'οτι περιμεναμε!

 

Sent from Android because i can't do it from WP!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σοβαρός; Σου έδειξαν φωτογραφίες και βίντεο που δεν είχαν παραχθεί από την κάμερα της μηχανής, τα πλάσαραν όμως σαν να ήταν δικά της, και εσύ το μόνο που έχεις να πεις είναι ότι: "δεν ήταν σωστό";;;; Αυτό στο "χωριό" μου το λένε απάτη!!!Οπότε οποιαδήποτε κρίση/άποψη/γνώμη για τις φωτογραφικές δυνατότητες του 920 είναι άτοπη, γιατί πολύ απλά, φωτογραφίες και βίντεο από τη κάμερα του 920 είναι ανύπαρκτα! Δεν τα είδαμε, ΜΟΝΟ στημένα, είδαμε!Και εγώ σε προλαμβάνω από τώρα και σου λέω ότι οι φωτογραφίες που θα βγάζει μούφα θα είναι, σαν του ONE X που είχε κιόλας ειδικευμένο τσιπ, τρομάρα τους!!! Η κάμερα του 920 θα έχει μάλλον "ειδικό λογισμικό" κατά του "κουνήματος"! Και "έχεσε η φοράδα στο αλώνι" που λένε και πάλι στο χωριό μου. Την κάμερα που είχαν τα Ν8 και 808 θα κάνεις πολύ καρό να την ξαναδείς....

 

ε τοτε μη το αγοράσεις... δε σου κλείσανε και το σπιτι. εδω το κράτος μας κοροϊδεύει μες τα μούτρα μας και δε κάνουμε ετσι και θίχτηκες με την νοκια.. λες και οι διαφημιστικές καμπάνιες τον άλλων στάζουν ειλικρίνεια..

 

ον τοπικ.

 

εμένα μου αρέσει το κινητό με βλέπω να αντικαθιστώ το lg opitmus 7 me to 820 λογο μεγέθους.

 

και όντως τα 185γρ είναι λιγάκι αρκετά.. ειδη τα 157γρ του optimus 7 μου φαίνονται λιγάκι πολλά.

 

αναμένω να δω τη θα παρουσιάσει και η htc και η lg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη αυτο της samsung ειναι αρκετά ελαφρύ,130gr.!

Πιστεύω και htc θα κινηθεί και αυτη σε ενα όμορφο και ελαφρύ,μοντελο τυπου one x!

 

Sent from Android because i can't do it from WP!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα μου ειναι η μεγάλες οθόνες.

 

οτιδήποτε μεγαλύτερο απο 4" δε μπορώ να το χειριστώ με το ενα χέρι και μου τι δίνει.. γι αυτο και το samsung δε με τρελαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...