Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι θέλεις να πεις λέγοντας  "απο το r στο Malboro"?? :P :P

 

Απ' όσους έχεις ακούσει να λένε «Marlboro», πόσους θυμάσαι να προφέρουν το επισημασμένο «r» ;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω την σπονδυλική μου στήλη που με στηρίζει τόσα χρόνια.

http://www.insomnia.gr/topic/457844-ανέκδοτα-ένας-τύπος-παίρνει-κάθε-πρωί-το-λεωφορ/?p=53877611

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινει ενας φωτογραφος σε μια αντικερι ψάχνοντας να εμπλουτίσει τη συλλογή του με παλιές φωτογραφικές μηχανές. Το βλέμμα του μαγνητιζεται από μια μεταχειρισμένη Kodak της δεκαετίας του 60.

Ρωτάει τον μαγαζάτορα, πόσο κοστίζει, του λέει τόσο.

-Να πάρει, ακριβή την έχεις, αλλά είναι καλό κομμάτι, έχω 14 φωτογραφικές μηχανές και δεν έχω κάτι παρόμοιο. Πραγματικά την θέλω.  Έχει και zoom in?

-E πώς δεν έχει, λέει ο μαγαζάτορας, φυσικά έχει.

-Ντάξει την αγοράζω, τέλος.

 

Συμπέρασμα

 

 

Η γριά η Kodak έχει το zoom in.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνάει ένας τύπος το πρωί. Κοιτάει το ρολόι 7:07.Δε δίνει σημασία. Κατεβαίνει να φτιάξει πρωινό βλέπει 7 φέτες ψωμί 7 φέτες ζαμπόν 7 φέτες κασέρι. «Περίεργο». Σκέφτεται. Πάει να φύγει για το γραφείο το αμάξι παίρνει μπρος με την 7η! Σταματάει σε 7 φανάρια. Παρκάρει στην 7η θέση παρκινγκ, καλεί το ασανσέρ που είναι στον 7ο, μέσα υπάρχουν 7 άνθρωποι, μέσα στο γραφείο του βλέπει πάνω στο γραφείο 7 φακέλους από 7 υποθέσεις. Κοιτάει το ημερολόγιο 7 του μήνα.

«Πολύ 7»,σκέφτεται.Σχολάει στις 7 το απόγευμα, παράκαμψη λόγω έργων από την 7η οδό.7 στενά πιο κάτω βλέπει μπροστά του τον ιππόδρομο. Κοιτάει και βλέπει σε μια τεραστία επιγραφή:

7η ΗΜΕΡΑ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΩΝ
7η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ
7ος ΔΙΑΔΡΟΜΟΣ: Όνομα αλόγου: ΕΦΤΑΡΗΣ
Το βλέπει ο τύπος τρελαίνεται. Λέει «Αυτό είναι όλη μέρα με το 7 σημαδιακό είναι να παίξω». Πάει παίζει ότι έχει και δεν έχει στον ΕΦΤΑΡΗ.

 

Ε και βγήκε 7ος...

 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ενα πουλακι ο μενελαος και πεταει στον ουρανο.σε λιγο βλεπει ενα αλλο πουλακι και του λεει 

ε λα ρε μητσο

ε λα ρε μενελαε 

που πας ρε μητσε;

να εδω κατω ειπαρχει ενα σπιτι με φαρμα και οταν προσγειωνομαι εκει κατω ο ιδιοκτητης παντα μου πεταει σποριά Εσυ που πας;

Α εγω παω στα μακντοναλτς

κουφαθηκε ο μητσος..

στα μακντοναλτς; και τι κανεις τρως;;

ναι ναι με ταιζει ο υπαλληλος εκει περα οτι θες μπεργκερ πατατες

δε σε πιστευω λεει ο μητσος

ε λα μαζι μου αν δε με πιστευεις.

τα 2 πουλακια φτανουν στα μακντοναλτς μπαινουν μεσα, και ο υπαλληλος βλεπει το μενελαο και του λεει

τα συνηθισμενα ε;;

ναι

του φερνει τοτε μπικ μακ πατατες και κοκα κολα.και τα καταβροχθιζει ο μενελαος.. οταν φευγει του λεει ο υπαλληλος τα λεμε την αλλη φορα

ο μητσος τα χει παιξει.πετανε παλι στον ουρανο και του λεει

καλα βρε θηριο πως σκατα επεισες τον υπαλληλο των μακντοναλτς να σε ταιζει ;;

να λεει ο μενελαος.Απ την ωρα που με ειδε να πρωτομπαινω στο μαγαζι, με λεει φαε οτι θες κερασμενα απο μενα 

Μα ΓΙΑΤΙ;; ρωτα παλι απορημενα ο μητσος

να γιατι μου λεει οτι του θυμιζω το

 

 

 

Πουλι του :cry:  :cry:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκες, μην μας το παίζετε και πολύ δύσκολες, γιατί βαράμε 2 μαλακίες και μας φαίνεστε πιο αδιάφορες και από το "r" στο marlboro.

 

Δεν ειναι τυχαια η λαικη ρήση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω και γω με τη σειρα μου την σπονδυλική μου στήλη που με στηρίζει τόσα χρόνια.

 

Υ.Γ. συγνωμη παιδια, ουτε γω παρακολουθω συχνα το θρεντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...