Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Προς Midi_MiliZ

 

 

Φιλε μου. δεν θα πεσω τοσο χαμηλα να απαντησω σε αυτο που εγραψες περι 2 account κλπ.

Απλως θα θελα να μου απαντησεις σε ενα απλο ερωτημα: Τοσο μεγαλη σημασια εχει για καποιον να κερδισει η ομαδα του που μπορει π.χ. αν χασει να παρει χαπια και αν κερδισει να παει στα μπουζουκια; Αν ειναι ετσι, τοτε καλυτερα καποιοι να πανε να επισκεφθουν εναν ειδικο. Χωρις πλακα.

 

Τεσπα, εγω φταιω πο ασχολουμαι με μερικους μερικους εδω περα που η ζωη τους εξαρταται μονο και μονο απο το αν κερδισει ο παναθηναικος η ο ολυμπιακος. Τι να πω...Λυπαμαι απλα.

 

Υ.Γ.: Μην διαβαζεις πολυ Πρασινη η πολυ Γαυρο. Βλαπτει σοβαρα την ψυχικη υγεια.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει. Αν ήταν 50-50 θα είχατε κερδίσει με τουλάχιστον 62 πόντους διαφορά.

Ε καπου τοσο μεσα επεσες.

 

...ξεδέρφια με τον netkmidi είστε;

Οχι ρε κουμπαρε μπατζανακια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυσιαστικα μονο στη φαση με το καλαθι του Χαινς αδικηθηκε και στην αμεσως επομενη φαση πηρε ανυπαρκτο φαουλ απο το Διαμαντιδη ο μικρος που εχουν.Η τεχνικη ποινη για μενα ητανε.

Οποιος φιλαθλος του ΟΣΦΠ θελει να πιστευει οτι φταιει η διαιτησια σημερα δε μπορουμε να του αλλαξουμε γνωμη.

Στο πρωτο ημιχρονο που δεν υπηρχαμε μπορουσε να χε παρει μια 15αρα διαφορα αν δεν εκανε μαλακιες στην επιθεση κ ο αγωνας να τελειωσει.Αφου δε μας σκοτωσε δε του φταιει κανενας.

 

Ευτυχως το πηρε χαμπαρι κ ο Πεδουλακης κ δεν τον εβαλε σχεδον καθολου στο παρκε το Σοφο,απλα να γινει κατι να μην τον εχουμε κ του χρονου.

Ο αρχηγος παλι δεν ηταν καλος, θυμαμαι τη φαση που γυριζει ο Ουκιτς να του δωσει τη μπαλα κ φωναζε στο διατητη κ ουτε καν κοιταζε τη φαση.

Ο Ουκιτς παλι σε ντερμπι εξαιρετικος,νομιζω πως του ταιριαζει η δυνατη επιθετικη αμυνα που παιζει ψηλα ο ΟΣΦΠ σε ολα τα παιχνιδια.

Για τον Καρι απλα αν δεν τον ειχαμε παρει δεν θα ηταν 2-0 σημερα.

οταν ομως μας λεγατε εσεις για τι παιχνιδι σας στη ευρωλιγκα που ειχατε 4 τριποντα στα 37 νομιζω,κ λεγαμε δεν σας φταιει η διατησια που χασατε κ οτι ας μην ησασταν αστοχοι να κερδιζατε μας κραζατε..Η τεχνικη ποινη πως ηταν αφου ηταν φαουλ? Ας εδινε το φαουλ να μην διαμαρτυρωμασταν κ εμεις για την ΤΠ..Και δεν ηταν μονο αυτη η φαση..Ηταν το φαουλ που εδωσε στον Σπανουλη,η αγκωνια στον Παπανικολαου,το καλαθι του Χαινς που δεν μετρησε ενω ηταν μεσα στο χρονο,η φαση του Αντιτσ,το φαουλ που παιρνει ο ΔΔ απο τον μικρο..Δεν τα λες και μια φαση αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, να ρωτησω κατι προς τους φιλαθλους του ΠΑΟ.

Οι υγιεις φθλαθλοι του ΟΣΦΠ ντρεποντουσταν για την ομαδα τους και αποχωρησαν απο την απονομη του κυπελου ελλαδας 2013.

Σημερα οι υγιεις οπαδοι του ΠΑΟ με τετοια διατησια με με προεδρο για πανυγηρια ντρεπονται λιγο γι αυτο που ειδαν;

Να προλαβω να απαντησω. ΟΧΙ

Πολυ σωστη συγκριση εκανες. Ενα, αντε δυο σφυριγματα συγκρινονται με τον τελικο κυπελλου που μεχρι και η θεια απο το χωριο εκλεισε την τιβι και ας μην ξερει τι σχημα εχει η μπαλα. Το 1/10 της ευαισθησιας αυτης να ειχατε και στο ποδοσφαιρο θα ησασταν πρωτοι μαγκες. 

Κατα τα αλλα, πολυ κακο παιχνιδι. Ευτυχως καναμε την ανατροπη σε καθοριστικο σημειο και ο αντιπαλος δεν εκανε μια επιθεση της προκοπης απο κει και επειτα. Νομιζω πως πρεπει να εστιασουμε καποτε και στην δημιουργια, οσο και αν μας βγαινει το αμυντικογενες παιχνιδι. Δεν παιζει να τελειωσει στο ΣΕΦ η σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακή η ομάδα σήμερα με τέτοια εμφάνιση δεν νικάμε στο σεφ,όμως και ο γαύρος ήταν πτώμα.

Σωστά φωνάζει ο οσφπ για τις 2 φάσεις ήταν φάουλ πάνω στον Αντιτς όπως και το καλάθι του Χαινς έπρεπε να μετρήσει αν και ήταν πολύ δύσκολη φάση έπρεπε να περάσουν αρκετά replay για να καταλάβουμε τι έγινε.

Βέβαια και σε εμάς χρέωσε κάποια ανύπαρκτα φάουλ αλλά οι φάσεις του οσφπ έγιναν συνεχόμενες και για αυτό "φαίνονται".

Η διαιτησία ήταν πολύ μέτρια αλλά ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας καθώς δεν έκρινε το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν άνοιξε διαφορές ο ΠΑΟ με τα "φάλτσα". Σταματήστε να παραμυθιάζεστε, γιατί έτσι θα σας κολλήσουν οι "αντίπαλοί" σας ταμπέλα της γκρίνιας, και καλά θα κάνουν κι όλας...Δεν πάει συμψηφιστικά, τόσα φάλτσα μείον = τόσο κοντύτερα στο σκορ. Ανάλογα την περίπτωση είναι, και απόψε δεν έδειξε να του κόβεται κανένας ρυθμός του ΟΣΦΠ - πεθαμένοι από μόνοι τους ήτανε, και μάλιστα από πολύ νωρίς (βασικά από τότε που κολλήσανε και χάσανε τη διαφορά που είχαν πάρει).

 

Μίντι, αυτό που είδα εγώ (και) στο ρηπλέι, ήταν υποψία φάουλ (φάουλ τεσπα που θα μπορούσε να είχε δοθεί, αλλά για μένα καλύτερα να μη δινόταν, γιατί το θεωρώ παπαριά-φάουλ) του Γκιστ από πίσω από τον Άντιτς, σχεδόν με το που κάρφωσε (άντε και ελάχιστα πιο μετά - δηλαδή σπρώξιμο). Θα το σιγουρέψω μόνο όταν κατεβάσω το παιχνίδι και το ξαναδώ. Μέχρι τότε όμως...

(...όσο για την τεχνική, όσο "δώρο" θεωρώ ένα φάουλ -του τύπου που περιέγραψα- μετά το καλάθι, άλλο τόσο θεωρώ και την τεχνική. Και δεν ήμουν εκεί για ν' ακούσω αν τυχόν του πέταξε τίποτα "βαρύ", αλλά από το γενικό κλίμα αυτό που κατάλαβα είναι ότι του την έδωσε ενώ "απλώς" διαμαρτυρήθηκε ο Σκοπιανός για φάουλ, χωρίς τίποτα περισσότερο...Ε σε τέτοιο παιχνίδι, με τέτοια έκβαση, μετά από τέτοιο σκηνικό -σαντουιτσοποιήθηκε ο Άντιτς εκεί κάτω- θεωρώ καραγκιοζιλίκι την επίδειξη "διαιτητικής εξουσίας" μια τεχνική για κλασσική διαμαρτυρία...Αν ήταν να τις δίνανε έτσι αβέρτα, κανένας αγώνας δε θα τελείωνε, γιατί θα είχαν μείνει μόνο 5 από τους είκοσι παίκτες, πριν τελειώσει το 10 ημίχρονο...- ΑΝ θυμάμαι καλά, ένα παιχνίδι μπορεί να συνεχιστεί μέχρι ΚΑΙ με 3 από κάθε ομάδα...Συνεπώς, θέλει λίγη σύνεση στο πότε θα δώσεις τεχνική, σε τέτοια παιχνίδια. Σαφώς και πρέπει να κρατάς τα λουριά ως διαιτητής, σε αυτά, αλλά το συγκεκριμένο ήταν νομίζω σφύριγμα για μπάτσες, γιατί ΑΚΡΙΒΩΣ εξιτάρει "συνειδήσεις"...Εντός και εκτός παρκέ και γηπέδου....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πολυ καλο....! :-)

Αληθεια που την ειδες στο σημερινο παιχνιδι την διαιτησια ΥΠΕΡ του Ολυμπιακου? (Να μας δωσεις και την εξηγηση του ανεκδοτου δηλαδη)

 

Ειμαι ο μονος ο οποιος νομιζει οτι εφαγε την τεχνικη οχι γιατι διαμαρτυρηθηκε αλλα γιατι αρχισε τα γαλλικα με τα καθισματα απεναντι?

Εγω αυτο ειπα οταν το εβλεπα το ματσ..Οπως τα Γαλλικα που ελεγε ο Γκιστ μεσα στο ΣΕΦ απο καρφωμα μαλλον.. Αλλα ο σπικερ ειπε οτι ηταν για διαμαρτυρια ζητωντας και φαουλ στην φαση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανουμε το λαθος να παμε ανετοι στο ΣΕΦ θα χασουμε και πλεον θα ξαναπαμε στο 50-50 πιθανοτες για κουπα. Η σειρα την Τεταρτη πρεπει να κλεισει οπως και δηποτε, με τετοια ασταθη ομαδα δεν εχουμε περιθωριο να δοκιμαζουμε τον αντιπαλο, οποιος και να ειναι αυτος. Πανε οι πολυτελειες επι Ζοτς που κατεβαιναμε ΣΕΦ για βολτα και ειχαμε τον νου μας στο ΟΑΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οπως επισης @tool και ενα φαουλ νομιζω-δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν εδειξε replay- φαουλ πανω στο τριποντο του Σπανουλη που βρισκει σιδερο και στην επιθεση του ΠΑΟ τρωει τριποντο με την διπλη προσπαθεια για τριποντο του Διαμαντιδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν άνοιξε διαφορές ο ΠΑΟ με τα "φάλτσα". Σταματήστε να παραμυθιάζεστε, γιατί έτσι θα σας κολλήσουν οι "αντίπαλοί" σας ταμπέλα της γκρίνιας, και καλά θα κάνουν κι όλας...Δεν παέι συμψηφιστικά, τόσα φάλτσα μείον = τόσο κοντύτερα στο σκορ. Ανάλογα την περίπτωση είναι, και απόψε δεν έδειξε να του κόβεται κανένας ρυθμός του ΟΣΦΠ - πεθαμένοι από μόνοι τους ήτανε, και μάλιστα από πολύ νωρίς (βασικά από τότε που κολλήσανε και χάσανε τη διαφορά που είχαν πάρει).

 

Μίντι, αυτό που είδα εγώ (και) στο ρηπλέι, ήταν υποψία φάουλ (φάουλ τεσπα που θα μπορούσε να είχε δοθεί, αλλά για μένα καλύτερα να μη δινόταν) του Γκιστ από πίσω από τον Άντιτς, σχεδόν με το που κάρφωσε (άντε και ελάχιστα πιο μετά - δηλαδή σπρώξιμο). Θα το σιγουρέψω μόνο όταν κατεβάσω το παιχνίδι και το ξαναδώ. Μέχρι τότε όμως...

(...όσο για την τεχνική, όσο "δώρο" θεωρώ ένα φάουλ -του τύπου που περιέγραψα- μετά το καλάθι, άλλο τόσο θεωρώ και την τεχνική. Και δεν ήμουν εκεί για ν' ακούσω αν τυχόν του πέταξε τίποτα "βαρύ", αλλά από το γενικό κλίμα αυτό που κατάλαβα είναι ότι του την έδωσε ενώ "απλώς" διαμαρτυρήθηκε ο Σκοπιανός για φάουλ, χωρίς τίποτα περισσότερο...Ε σε τέτοιο παιχνίδι, με τέτοια έκβαση, μετά από τέτοιο σκηνικό -σαντουιτσοποιήθηκε ο Άντιτς εκεί κάτω- θεωρώ καραγκιοζιλίκι την επίδειξη "διαιτητικής εξουσίας" μια τεχνική για κλασσική διαμαρτυρία...Αν ήταν να τις δίνανε έτσι αβέρτα, κανένας αγώνας δε θα τελείωνε, γιατί θα είχαν μείνει μόνο 5 από τους είκοσι παίκτες, πριν τελειώσει το 10 ημίχρονο...- ΑΝ θυμάμαι καλά, ένα παιχνίδι μπορεί να συνεχιστεί μέχρι ΚΑΙ με 3 από κάθε ομάδα...Συνεπώς, θέλει λίγη σύνεση στο πότε θα δώσεις τεχνική, σε τέτοια παιχνίδια. Σαφώς και πρέπει να κρατάς τα λουριά ως διαιτητής, σε αυτά, αλλά το συγκεκριμένο ήταν νομίζω σφύριγμα για μπάτσες, γιατί ΑΚΡΙΒΩΣ εξιτάρει "συνειδήσεις"...Εντός και εκτός παρκέ και γηπέδου....)

Καλά θυμάσαι και ο Ιωαννίδης το θυμάται καλύτερα....όσοι καταλάβανε καταλάβανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...