Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν smartphone γενικώς είναι πάρα πολύ καλό! Συμφωνούμε όλοι μας. Εκει που δεν συμφωνούμε είναι οτι είναι ΤΟ καλύτερο (για τον χ, ψ λόγο) και επίσης δεν συμφωνούμε στην τιμολογιακή πολιτική της Apple!

 

Εγώ προσωπικά δεν θα επαιρνα ποτέ ξανά iphone λογω του iOS. Ναι είναι απλό και ευκολο, ναι είναι ομορφούλικο αλλά την άνεση και την παραμετροποίηση που εχω με το android δεν την αλλάζω...

 

Πριν 2 εβδομαδες ειχα το χρημα στο χερι για να παρω καινουριο Smartphone και ημουν μεταξυ HTC one X ή να περιμενω το iPhone 5 μπας και αλλάξει κάτι. Μετά απο αυτά που ειδα χαιρομαι που δεν περίμενα.

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α , κοντα ειμαστε. Εγω 29 σχεδον.

 

Ξερεις απλα διεκρινα μια... υπερβολικη καλοπιστια απο πλευρας σου προς τις αγαθες και αγιες συμπεριφορες της καλης Apple

:D :P

 

αλλα ενταξει ισως εγω ειμαι απλα πιο γκρινιαρης και διυλιζω τον κώνωπα.

 

Βασικα και εγω καπως ετσι ειμουν μεχρι και πριν καμια 2ετια με τη Νοκια. "Η Νοκια με σοφια τα παντα εποιησε".

Τετοια φαση.

 

Ηρθε βεβαια το πρωτο χτυπημα (θαψιμο Ν900/Μαεμο για χαρη του τραγικου Ν97)... ηρθε το δευτερο (θαψιμο S^3 για χαρη WP7 , γιιιακ!!), τριτωσε το κακο περισυ με το θαψιμο του Ν9.... και πλεον δεν ειμαι τοσο fan.

 

Anyway, αυτα απο εμενα καλη συνεχεια στο thread που πλεον γιγαντωθηκε και δυσκολευομαστε να το παρακολουθησουμε!

 

adios

Απλά προσπαθώ να ισορροπήσω την ζυγαριά, γιατί δεν μπορώ να διαβάζω συνεχόμενα προσβλητικά ανακριβή σχόλια όπως κορόιδα πρόβατα κτλ κτλ. Τουλάχιστον εγώ δεν μπήκα στο topic του android ούτε της samsung να λέω τις απόψεις μου για το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές της συσκευής στο UK είναι:£529 (16GB), £599 (32GB) and £699 (64GB).Αν δεν κάνω λάθος είναι ίδιες με το 4s όταν κυκλοφόρησε.Οπότε και Ελλάδα στα ίδια θα παίξουμε,από 669 το 16άρι λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε εμένα δεν μου είπατε τί είναι το NFC που γίνεται τόσος λόγος!!!!

Χοντρικά είναι η τεχνολογία που επιτρέπει πληρωμές μέσω κινητού τηλεφώνου αντικαθιστώντας στην ουσία το πορτοφόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να σοβαρευτούμε λίγο και να τελειώνει η καραμέλα με την τιμή, δες αυτό: http://www.plaisio.g...21010471806.htm . Τα 32gb λοιπόν του S3 κάνουν 728 ευρουλάκια! Άρα αν είχε 64gb βρες την αναλογία της τιμής! Και μη μου πεις πως εσένα το s3 σου κόστισε πιο λίγο γιατί το αγόρασες κλεμμένο στο Μοναστηράκι ή από τον ξάδερφο που ήθελε να το "σκοτώσει"!

 

 

 

Υπάρχουν μαγαζιά που το δίνουν και πιο φθηνά.

Βέβαια δε χρειάζεται καν να πάρεις αυτή την έκδοση αφού το SIII έχει την "καταπληκτική" καινοτομία της υποδοχής κάρτας μνήμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιωθω σαν την μερα που ειδα το τελευταιο επεισοδιο του LOST. Ολος ο κοσμος (πραγματικα μαγκια μεγαλη της apple -παραδειγμα παγκοσμοιοποιησης- ο Μηνάς απο το Μετς-ο Λι απο τη Σανγκαη και ο John απο το Αινταχο να συζητανε το ιδιο πραγμα-μια συσκευη τηλεφωνου) τοτε ειχε ξενερωσει και συζητουσε ποσες διαροες ερμηνειες-προσδοκίες υπήρχαν και ποσο μουφα αποδεικτηκε η πραγματικότητα. Ολοι κραζουν για τις μικρές αλλαγές και την ατολμια της apple να καινοτομησει.

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5-reviews-4910.php

Το μόνο καλό απο ολη την ιστορια οτι θα πεσει η τιμη του 4S στα 500- ευρώ που αν το βρεισ σε καλή κατασταση μια χαρα αξιζει σε σχεση με το νεο (απογοητευτικό τελικά) iphone 5.

 

Τοσα χρηματα, προσωπικό και πόροι για ερευνα, χρόνος, για να παρουσιαστεί μια Βελτιωμένη εκδοση του 4S. (οπου ακους πολλά κεράσια....)

 

Ειναι αληθεια οτι ο Α6 επεξεργαστής ειναι της Samsung?

 

http://www.eetimes.com/electronics-news/4396151/Apple-A6-processor-is-dual-core-Cortex-A15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοντρικά είναι η τεχνολογία που επιτρέπει πληρωμές μέσω κινητού τηλεφώνου αντικαθιστώντας στην ουσία το πορτοφόλι.

 

για αυτό δεν έχει γίνει λόγος ότι είναι προβληματικό? ότι έχει τρύπες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προσπαθώ να ισορροπήσω την ζυγαριά, γιατί δεν μπορώ να διαβάζω συνεχόμενα προσβλητικά ανακριβή σχόλια όπως κορόιδα πρόβατα κτλ κτλ. Τουλάχιστον εγώ δεν μπήκα στο topic του android ούτε της samsung να λέω τις απόψεις μου για το iphone.

 

Eλπιζω να εννοεις καποιον αλλο.

Εγω (ψαξε τα ποστ μου) δεν μιλησα για προβατα ουτε για κοροιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα τέτοιου είδους θέματα γυρνάνε σε apple vs Samsung και όχι apple vs HTC για παραδειγμα...

 

Ειδικά όταν υπάρχει το One X στην αγορά το οποίο έχει και κορυφαία ποιότητα κατασκευής και γαμάτο design και ένα πολύ καλό και λειτουργικό UI.

Αυτό είναι το κορυφαίο android smartphone αυτή τη στιγμή και όχι το GS3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

δεν ξερω αν γραφτηκαν ποιο πριν και ουτε θελω να διαβασω χιλιαδες μυνηματα αλλα θελω να πω για τα ατομα που εινια κολλημενα στο καλυτερο "κινητο"

 

οταν φτανει μετα απο 4 κινητα (αιφον 4) να διαφημηζει οτι εχει βιντεοκληση αλλα μεσω wifi κατι που οι αλλες εταιριες το εκαναν απο 3g απο το 2003-2004 ειναι φοβερο βημα για τα κινητα (σαχλαμαρες ειναι αλλα δεν ειναι σαχλαμαρες για ενα ipod ναι ipod )

 

εβαλαν λεει φωτο με πανοραμικη δυνατοττα οκ τα αλλα κινητα το ειχαν χρονια πριν.

 

κατα τα αλλα δεν αλλαξε και κατι,παλι για ραδιο θελει ιντερνετ αρα μπαρμπουτσαλα.

 

τελος για να μην νομιζει κανεις οτι κραζω μπορει και εγω να παρω ενα iphone και οχι ipod με δυνατοτητα να μιλας που ειναι τωρα.θα το κανω οταν οντος γινει τηλεφωνο.

 

και πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι σε ολα τα δελτια ΕΙΔΗΣΕΩΝ πρεπει να ενημερωνεσαι οτι βγηκε νεο apple ισως το μονο ωραιο κομματι του δελτιου (εκτος σταρ που εχει τα παντα στο δελτιο)

 

αντε και καλες πωλησεις και ολοι με νεο apple μιας και ειναι κατι το εξαισιο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να σοβαρευτούμε λίγο και να τελειώνει η καραμέλα με την τιμή, δες αυτό: http://www.plaisio.g...21010471806.htm . Τα 32gb λοιπόν του S3 κάνουν 728 ευρουλάκια! Άρα αν είχε 64gb βρες την αναλογία της τιμής! Και μη μου πεις πως εσένα το s3 σου κόστισε πιο λίγο γιατί το αγόρασες κλεμμένο στο Μοναστηράκι ή από τον ξάδερφο που ήθελε να το "σκοτώσει"!

Ναι και εγώ αυτό λεω,να τελειώσει αυτή η καραμέλα:

μόνο που υπάρχουν 2 μικρές διαφορές...

Το ένα βγήκε πριν 3 μήνες και το άλλο έχει ήδη αντικατασταθεί...(μην αναφέρω τιμές για το 2 φορές ξεπερασμένο 4αρι)

Επίσης το ένα έχει microsd το άλλο δεν έχει...Δηλαδή μπορείς με μια κάρτα 16gb να το φτάσεις 32gb με μόνο 15 Ευρώ...Τελευταία φορά που τσέκαρα για διαφορά τιμής στο 4s(16-->32) ήταν 80 Ευρώ..(ενδεχομένως το ίδιο και με S3)

 

Εγώ ένα ξέρω,αν το Samsung S η το Samsung S2 είχε τώρα τέτοια τιμή θα το κράζαν όλοι(μαζί και εγώ)...γιατί όχι το iPhone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα τέτοιου είδους θέματα γυρνάνε σε apple vs Samsung και όχι apple vs HTC για παραδειγμα...

 

Ειδικά όταν υπάρχει το One X στην αγορά το οποίο έχει και κορυφαία ποιότητα κατασκευής και γαμάτο design και ένα πολύ καλό και λειτουργικό UI.

Αυτό είναι το κορυφαίο android smartphone αυτή τη στιγμή και όχι το GS3.

 

Oταν αφησεις τους αριθμους και τους χρονισμους των Mhz στη ακρη θα καταλαβεις πως το κορυφαιο Android smartphone ειναι το Galaxy Nexus.

 

Παντα τα Nexus θα ειναι η καλυτερη επιλογη για την σωστη και επισημα εγκαιρη Android εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...