Προς το περιεχόμενο

Pokerstars


kalantas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

linkinp, όλα αυτά βέβαια με την προυπόθεση ότι εσύ όντως έβγαλες 2 φορές συνεχόμενα 2 royal flushes

σε επίσημο τραπέζι με κανονικά λεφτά, σε σοβαρή σελίδα με Poker.

 

Το να βγει ο καθένας και να πει την ιστορία του δεν αποδεικνύει τίποτα, όπου και να πας οι χαμένοι παίκτες είναι και αυτοί

που πιστεύουν πως τα φύλλα στήνονται ενώ αυτοί που καταφέρνουν και κερδίζουν (έστω και λίγα) δεν λένε τίποτα.

 

Λες εσύ πως έβγαλες 2 royal flushes στην σειρά. Δεν σε λέω ψεύτη. Ξέρεις πόσες εκατοντάδες φορές, δεν κάνω πλάκα, 100άδες κυριολεκτικά, είδα παίκτη σε τραπέζι να παραπονιέται ότι το site τον κλέβει γιατί αυτός έκανε κέντα και το site τα έδωσε σε αυτόν που είχε three of a kind; Με μια μικρή λεπτομέρεια: Δεν πρόσεξαν όλοι αυτοί ότι ο άλλος είχε full house τελικά και όχι 3 of a kind.

 

1. Ανθρώπινα τα λάθη, γρήγορε οι παρτίδες, κάτι δεν προσέξαμε καλά.

2. Ακόμα και έτσι να 'ναι, πες ότι ήταν 2 RF στη σειρά. Bug; Με υπολογιστές έχουμε να κάνουμε, κάτι μπορεί να πήγε στραβά, να κόλλησε μια φορά, ειδικά αν έχουμε να κάνουμε με καμιά μη σοβαρή σελίδα ή με fake money.

3. Ακόμα και όλα legitimately έτσι να γίνανε: Κάπου,κάποτε θα γινότανε και αυτό. Ακόμα και αυτό το 1 στο δις θα γίνει κάποτε.

Αν γίνονται συνέχεια τέτοια, λες κάτι δεν πάει καλά.

 

Τα πράγματα είναι απλά: Αν εγώ έχω ένα μηχάνημα που νόμιμα που βγάζει 1 εκατομμύριο ευρώ τη μέρα, τί λόγο έχω να ρισκάρω τα πάντα, από τα χρήματα μου μέχρι την ελευθερία μου για να βγάζω παράνομα 1.5 ή 2;

Δεν έχουν ΛΟΓΟ να κλέβουν οι εταιρίες αυτές. Ήδη βγάζουν τα κέρατα τους. Λες να κάθονται να ασχολούνται με τον Τάκη από τις Σέρρες που παίζει στο 2/4 cents blinds και να τον κάνουν να χάνει για να κερδίζει ο Ρώσος αντίστοιχος;

 

Επίσης, όλοι αυτοί οι χιλιάδες που βγάζουν μισθό ή έχουν κάνει περιουσία από το Online Poker...μιλημένοι είναι όλοι με το site;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linkinp, όλα αυτά βέβαια με την προυπόθεση ότι εσύ όντως έβγαλες 2 φορές συνεχόμενα 2 royal flushes

σε επίσημο τραπέζι με κανονικά λεφτά, σε σοβαρή σελίδα με Poker.

 

Φιλε μου λες να μπηκα το 2008 σε αυτη την σελιδα να κανω εγγραφη με σκοπο μετα απο 4,5 χρονια να μπω και να πουλησω παπατζα σε ενα τυχαιο τοπικ με ποκερ?Δεν ειμαι 12 χρονων φιλε μου.Αυτο το σκηνικο εγινε στην pokerstars,σε κανονικο τραπεζι με κανονικα λεφτα,cashακι αν θυμαμαι καλα.Και ηταν flush με κουπες.Ακομα το θυμαμαι.Επιφυλασομαι να βρω φωτογραφια να σου ποσταρω.Δυστυχως ειμαι εξωτερικο μονιμα πλεον και δεν ξερω που ειναι αποθηκευμενη αυτη η φωτογραφια.Κατα πασα πιθανοτητα θα την βρω.

 

Το να βγει ο καθένας και να πει την ιστορία του δεν αποδεικνύει τίποτα, όπου και να πας οι χαμένοι παίκτες είναι και αυτοί

που πιστεύουν πως τα φύλλα στήνονται ενώ αυτοί που καταφέρνουν και κερδίζουν (έστω και λίγα) δεν λένε τίποτα.

 

Ακριβως!Με την μονη διαφορα οτι εγω δεν ημουν ο χαμενος!Ημουν ο κερδισμενος!Δεν ποσταρα κατι του στυλ ''το ποκερσταρς ειναι μπουρδελο,ειχα 1 φορα καρε και μια στρειτ φλος και ο αλλος εβγαλε και τις 2 φλος ρουαγιαλ.''Ποσταρα οτι επαιξα σε μια παρτιδα,εβγαλα 2 φορες φλος ρουαγιαλ,ΚΕΡΔΙΣΑ,και επειδη καταλαβα οτι αυτο δεν ειναι δυνατον,σταματησα να ασχολουμε με το ποκερ στο ιντερνετ.

 

Λες εσύ πως έβγαλες 2 royal flushes στην σειρά. Δεν σε λέω ψεύτη. Ξέρεις πόσες εκατοντάδες φορές, δεν κάνω πλάκα, 100άδες κυριολεκτικά, είδα παίκτη σε τραπέζι να παραπονιέται ότι το site τον κλέβει γιατί αυτός έκανε κέντα και το site τα έδωσε σε αυτόν που είχε three of a kind; Με μια μικρή λεπτομέρεια: Δεν πρόσεξαν όλοι αυτοί ότι ο άλλος είχε full house τελικά και όχι 3 of a kind.

 

1. Ανθρώπινα τα λάθη, γρήγορε οι παρτίδες, κάτι δεν προσέξαμε καλά.

 

Φιλε μου δεν ειμαι χαζος,ο καθενας μπορει να καταλαβει ποτε εβγαλε flush royal,ειδικα οταν κερδιζει!!

 

2. Ακόμα και έτσι να 'ναι, πες ότι ήταν 2 RF στη σειρά. Bug; Με υπολογιστές έχουμε να κάνουμε, κάτι μπορεί να πήγε στραβά, να κόλλησε μια φορά, ειδικά αν έχουμε να κάνουμε με καμιά μη σοβαρή σελίδα ή με fake money.

 

Πραγματικα λεφτα,Pokerstars.

 

3. Ακόμα και όλα legitimately έτσι να γίνανε: Κάπου,κάποτε θα γινότανε και αυτό. Ακόμα και αυτό το 1 στο δις θα γίνει κάποτε.

Αν γίνονται συνέχεια τέτοια, λες κάτι δεν πάει καλά.

 

Ηταν φιλε μου ολο το τραπεζι πολυ ''περιεργο'' αλλιως δεν θα εκανα καν αναφορα στο σκηνικο.

 

 

Τα πράγματα είναι απλά: Αν εγώ έχω ένα μηχάνημα που νόμιμα που βγάζει 1 εκατομμύριο ευρώ τη μέρα, τί λόγο έχω να ρισκάρω τα πάντα, από τα χρήματα μου μέχρι την ελευθερία μου για να βγάζω παράνομα 1.5 ή 2;

Δεν έχουν ΛΟΓΟ να κλέβουν οι εταιρίες αυτές. Ήδη βγάζουν τα κέρατα τους. Λες να κάθονται να ασχολούνται με τον Τάκη από τις Σέρρες που παίζει στο 2/4 cents blinds και να τον κάνουν να χάνει για να κερδίζει ο Ρώσος αντίστοιχος;

 

Φιλε μου,ποιος μπορει να τους ελεγξει?Ποιος μπορει να δει τι παιζει στον κωδικα τους?Κανεις.Τοσο απλα.Το κανουν επειδη μπορουν και φυσικα οχι συνεχεια ωστε να μην γινονται συνεχεια σκηνικα οπως το δικο μου και ακουστει πολυ το πραγμα και δεν ξαναπατησει κανεις στο site. Οσο για την ερωτηση που αναφερεσαι σε συγκεκριμενα ποσα,φανταζομαι πως ειναι ρητορικη.Οι απαντησεις ειναι παρα πολλες.

 

Επίσης, όλοι αυτοί οι χιλιάδες που βγάζουν μισθό ή έχουν κάνει περιουσία από το Online Poker...μιλημένοι είναι όλοι με το site;

 

Δεν διαβασες καθολου το πρωτο ποστ που εκανα στο thread γι αυτο μου κανεις αυτη την ερωτηση.Το site δεν κερδιζει κλεβοντας τα δικα σου τα λεφτα!Το site κερδιζει απο την γκανιοτα που υπαρχει σε καθε τραπεζι πχ σε ενα τουρνουα.Οταν λοιπον ενα τουρνουα λαβει τελος,το site κραταει ενα ποσοστο.Δεν το βολευει λοιπον το ποκερσταρς τα τουρνουα να τελειωνουν γρηγορα για να παιρνει τα ποσοστα?Γιατι αμα καθεται και δινει σε ενα τελικο τραπεζι 2,5 και 4,9 ολοι θα φολνταρουν και το παιχνιδι δεν θα τελειωνει ποτε.

 

φιλικη συμβουλη αμα παιζεις και κανονικα τραπεζια και On-line.Στο επομενο κανονικο τραπεζι που θα παιξεις παρε ενα χαρτακι διπλα σου και μετρα στα 100 χερια πχ ποσες φορες ειχες στο χερι σου 2 φυλλα του ιδιου χρωματος.Κανε το ιδιο και on-line στο ποκερσταρς.Αυτο στο λεω να το κανεις επειδη εγω το ΕΚΑΝΑ στα 1000 χερια.

 

H γκανιοτα πληρωτενε ασχετα με το ποιος κερδιζει την παρτιδα οποτε εξαρχης το θεμα δεν εχει κανενα νοημα.

 

Κατσε διαβαζε ενα thread πριν ποσταρεις.Δεν μιλαω για το αμα πληρωνεται,μιλαω για το ποσο γρηγορα πληρωνεται.Το εχω γραψει στο δευτερο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,τα 1κ χερια που αναφερεσε ειναι ενα σαμπλ αστειο.Θα πρεπει να μιλησουμε για τουλαχιστον ενα εκατομυριο χερια και παλι λιγα ειναι.Στα τουρνουα που αναφερεσε τα τυφλα πονταρισματα αυξανοντε συνεχεια και ως εκτουτου το τουρνουα θα τελειωσει την ιδιο ωρα ασχετα με τα φυλλα σου.Μαθε το παιχνιδι σε βαθος διαβαζοντας τα κομπινατορικς αλλιως σταματα να παιζεις γιατι ειμαι σιγουρος πως μονο λεφτα χανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,τα 1κ χερια που αναφερεσε ειναι ενα σαμπλ αστειο.Θα πρεπει να μιλησουμε για τουλαχιστον ενα εκατομυριο χερια και παλι λιγα ειναι.Στα τουρνουα που αναφερεσε τα τυφλα πονταρισματα αυξανοντε συνεχεια και ως εκτουτου το τουρνουα θα τελειωσει την ιδιο ωρα ασχετα με τα φυλλα σου.Μαθε το παιχνιδι σε βαθος διαβαζοντας τα κομπινατορικς αλλιως σταματα να παιζεις γιατι ειμαι σιγουρος πως μονο λεφτα χανεις.

 

α)1000 χερια ειναι αρκετα για να καταλαβεις αυτο που λεω.Και αμα δεις τις διαφορες θα καταλαβεις οτι δεν ειναι sample αστειο.Μονο μετα μην πας και τα γραψεις στο bloq που εφτιαξες και διαφημιζεις.

 

β)'''''Στα τουρνουα που αναφερεσε τα τυφλα πονταρισματα αυξανοντε συνεχεια και ως εκτουτου το τουρνουα θα τελειωσει την ιδιο ωρα ασχετα με τα φυλλα σου.'''.Καταλαβαινεις τι γραφω και τι απαντας?Εχεις καμια επαφη με τον γραπτο λογο και τον διαλογο και την αντιπαραθεση επιχειρηματων??ΚΑΜΙΑ!

 

γ)Μαθε το παιχνιδι σε βαθος διαβαζοντας τα κομπινατορικς αλλιως σταματα να παιζεις γιατι ειμαι σιγουρος πως μονο λεφτα χανεις.Εσυ διαβασες δηλαδη τα κομπινατορικς και εμαθες το παιχνιδι σε βαθος?Σταματα φιλε μου,με πιανει γελιο με αυτα που γραφεις.Παρεπιπτοντως,κερδισμενος ειμαι στο ποκερακι συνολικα.Οχι πολυ,αλλα κερδισμενος.Χομπι μου περιστασιακο ειναι,οχι επαγγελμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικη εμπειρια στο pokerstar συμφωνω με το video στα πρωτα ποστ. Αν ειναι να χασεις θα χασεις.

 

Αν παιζεις και χανεις με str8, φλας, φουλ χαους. Απλα μην παιξεις εκεινη την μερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται ανθρωποι που χανουν συνεχεια στο online να κερδιζουν πολυ συχνα σε κανονικα τραπεζια?

 

Εξαρταται φιλε μου το που παιζουν On-line.Εγω πχ στο fulltilt ειχα δει πολυ πιο ρεαλιστικα αποτελεσματα σε σχεση με τα αλλες εταιριες.

 

Απο προσωπικη εμπειρια στο pokerstar συμφωνω με το video στα πρωτα ποστ. Αν ειναι να χασεις θα χασεις.

 

Αν παιζεις και χανεις με str8, φλας, φουλ χαους. Απλα μην παιξεις εκεινη την μερα!

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εισαι ρε Ηλια?Τι κανεις φιλε?Τι λεει η πατριδα?

 

(Το αλλο το δυναμωσες καθολου ή ακομα ψοφιο?χεχεεχ)

 

 

Καλα ειναι αλλα να δω ποτε θα φυγω και εγω :P.

Ασε μου φαινεται δυναμωνει μονο του, παει καλα, που να αρχισω και να το πειραζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποια άλλη σοβαρή εταιρεία προτείνετε? Όταν λέω σοβαρή εννοώ όπως pokerstars Που έχει όλων των ειδών τα τραπέζια, τα τουρνουά γεμίζουν γρήγορα και γενικά έχει έχει ότι τραπέζια γουστάρεις. Έκανα λογαριασμό στην bet365 και το ποκερ τους ήταν άθλιο, περίμενα 20 λεπτά για να γεμίσει ένα 6-max και έχει και πολλά άσχετα heads up που το μόνο που κερδίζεις είναι συμεμτοχές σε μεγάλα τουρνουά και άλλα τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι αλλα να δω ποτε θα φυγω και εγω :P.

Ασε μου φαινεται δυναμωνει μονο του, παει καλα, που να αρχισω και να το πειραζω :P

 

Ε ασ'το ετσι τοτε ρε,τιγκαρε και αερα τα λαστιχα να καιει και λιγοτερο και εισαι πενα!

 

Και ποια άλλη σοβαρή εταιρεία προτείνετε? Όταν λέω σοβαρή εννοώ όπως pokerstars Που έχει όλων των ειδών τα τραπέζια, τα τουρνουά γεμίζουν γρήγορα και γενικά έχει έχει ότι τραπέζια γουστάρεις. Έκανα λογαριασμό στην bet365 και το ποκερ τους ήταν άθλιο, περίμενα 20 λεπτά για να γεμίσει ένα 6-max και έχει και πολλά άσχετα heads up που το μόνο που κερδίζεις είναι συμεμτοχές σε μεγάλα τουρνουά και άλλα τέτοια.

 

 

Φιλε μου εγω προτεινω full tilt poker.Μου ειχε φανει οτι πιο κοντα στην πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ασ'το ετσι τοτε ρε,τιγκαρε και αερα τα λαστιχα να καιει και λιγοτερο και εισαι πενα!

 

 

 

 

Φιλε μου εγω προτεινω full tilt poker.Μου ειχε φανει οτι πιο κοντα στην πραγματικοτητα.

 

 

Ασε, εχω αδυνατισει κιολας, ειναι λες και εχω ξυλωσει τα καθισματα.

 

 

ontopic παντως λεω να ξαναξεκινησω και εγω κανα casual pokeraki, της sporting bet τι λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...