Προς το περιεχόμενο

Pokerstars


kalantas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε, εχω αδυνατισει κιολας, ειναι λες και εχω ξυλωσει τα καθισματα.

 

 

ontopic παντως λεω να ξαναξεκινησω και εγω κανα casual pokeraki, της sporting bet τι λεει?

 

επειδη εισαι ψαρακι οπως φαινεται απο αυτα που λες καλυτερα για σενα να μην παιξεις καθολου,τωρα αν θες να παιξεις για την πλακα σου και ξερεις πως θα χαρησεις λεφτα ok..τοτε παιξε pokerstars να σου τα παρουμε εμεις τουλαχιστον..και περα αποτην πλακα το pokerstars ειναι το καλυτερο site με χαωδη διαφορα απο το δευτερο..

 

σου αντιγραφω ενα κομματι απο ενα αρθρο στο pokercity ,ολο το αρθρο εδω http://www.pokercity...3/ent.19743.asp

 

Ένας καλός παίκτης ξέρει να μεταφράσει την "τύχη" μέσω των μαθηματικών ενώ για τον κακό θα φταίει ο γκαντέμης ο dealer, το στημένο το site, η γκρινιάρα (η δύσμοιρη) η γυναίκα του και η γρουσουζιά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εισαι ψαρακι οπως φαινεται απο αυτα που λες καλυτερα για σενα να μην παιξεις καθολου,τωρα αν θες να παιξεις για την πλακα σου και ξερεις πως θα χαρησεις λεφτα ok..τοτε παιξε pokerstars να σου τα παρουμε εμεις τουλαχιστον..και περα αποτην πλακα το pokerstars ειναι το καλυτερο site με χαωδη διαφορα απο το δευτερο..

 

σου αντιγραφω ενα κομματι απο ενα αρθρο στο pokercity ,ολο το αρθρο εδω http://www.pokercity...3/ent.19743.asp

 

Ένας καλός παίκτης ξέρει να μεταφράσει την "τύχη" μέσω των μαθηματικών ενώ για τον κακό θα φταίει ο γκαντέμης ο dealer, το στημένο το site, η γκρινιάρα (η δύσμοιρη) η γυναίκα του και η γρουσουζιά της

 

Εσυ ποτε καταλαβες ρε γατονι οτι ειναι ψαρι το παιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φίλος ο imr . Μην αγχώνεσαι .

 

το οτι ειναι φιλος σημαινει οτι πρεπει να σε επικροτει ακομα και αν αυτα που λες ειναι οτι να νε?

 

τεσπα δεν σου την λεω, μακαρι καποτε να το ψαξεις το παιχνιδι αν σου αρεσει και να γινεις καλος..μην στεκεσαι ομως σε πραγματα που δεν ισχυουν,το ποκερσταρς δεν ειναι στημενο..στο λεω εγω που εχω παιξει παρα μα παρα πολλα χερια σε αυτο..αν θες με ακους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εισαι ψαρακι οπως φαινεται απο αυτα που λες καλυτερα για σενα να μην παιξεις καθολου,τωρα αν θες να παιξεις για την πλακα σου και ξερεις πως θα χαρησεις λεφτα ok..τοτε παιξε pokerstars να σου τα παρουμε εμεις τουλαχιστον..και περα αποτην πλακα το pokerstars ειναι το καλυτερο site με χαωδη διαφορα απο το δευτερο..

 

σου αντιγραφω ενα κομματι απο ενα αρθρο στο pokercity ,ολο το αρθρο εδω http://www.pokercity...3/ent.19743.asp

 

Ένας καλός παίκτης ξέρει να μεταφράσει την "τύχη" μέσω των μαθηματικών ενώ για τον κακό θα φταίει ο γκαντέμης ο dealer, το στημένο το site, η γκρινιάρα (η δύσμοιρη) η γυναίκα του και η γρουσουζιά της

Χαχαχα μου αρεσει που καταλαβες ποιος ειναι ψαρι ενω παραθετεις αρθρα απο online συμβουλες (καλο αυτο να παω να το δω να μαθω τους κανονες πριν παιξω)

Εσυ πρεπει να εισαι καλος, κατι σαν "καρχαριας"

 

 

το οτι ειναι φιλος σημαινει οτι πρεπει να σε επικροτει ακομα και αν αυτα που λες ειναι οτι να νε?

 

τεσπα δεν σου την λεω, μακαρι καποτε να το ψαξεις το παιχνιδι αν σου αρεσει και να γινεις καλος..μην στεκεσαι ομως σε πραγματα που δεν ισχυουν,το ποκερσταρς δεν ειναι στημενο..στο λεω εγω που εχω παιξει παρα μα παρα πολλα χερια σε αυτο..αν θες με ακους..

 

Αλλο πραγμα το στημενο, αλλο πραγμα το ποση σχεση εχουν οι πιθανοτητες σε σχεση με πραγματικο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι ειναι φιλος σημαινει οτι πρεπει να σε επικροτει ακομα και αν αυτα που λες ειναι οτι να νε?

 

τεσπα δεν σου την λεω, μακαρι καποτε να το ψαξεις το παιχνιδι αν σου αρεσει και να γινεις καλος..μην στεκεσαι ομως σε πραγματα που δεν ισχυουν,το ποκερσταρς δεν ειναι στημενο..στο λεω εγω που εχω παιξει παρα μα παρα πολλα χερια σε αυτο..αν θες με ακους..

 

 

Φιλικα φιλε μου,μην με παρεξηγησεις αλλα να προσεχεις τι λες. Απο την στιγμη που εισαι ανικανος να κατανοησεις τον γραπτο λογο(ο οποιος,δικος μου,δεν ειναι και ακαδημαικου επιπεδου),το να μπαινεις σε φορα και να δινεις συμβουλες και να το παιζεις ειδικος και εμπειρογνωμονας σε κατατασει στην κατηγορια της γλαστρας.Ξερεις,εκεινες τις επαγγελματιες πανεληστριες με τα ευμεχεθη στηθη που απλα υπαρχουν για να πουν στον αερα την παπατζα τους προκειμενου να κερδισουν τα λιγα δευτερολεπτα δημοσιοτητας που τους αναλογουν.Ξερεις τι κοινο εχετε?Δεν σας λαμβανει κανεις σοβαρα υπ'οψην.

 

Θα το γραψω ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ μηπως και το κατανοησεις.Στο pokerstars,ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ,ΚΕΡΔΙΣΑ!!!!!!!!Και στην συγκεκριμενη παρτιδα,και στο on-line poker,και στο ποκερ γενικα το pokerstars ειναι ο λογος που ειμαι κερδισμενος συνολικα.

Νταξει,κατανοητο??

Παρε το τοπικ απο την αρχη τωρα μηπως καταλαβεις σε τι αναφερομαι.

 

Και btw,δεν εισαι ρε φιλαρακι ο μονος που εχει παιξει παρα μα παρα πολλα χερια στο pokerstars.Αραξε λιγο.

 

Χαχαχα μου αρεσει που καταλαβες ποιος ειναι ψαρι ενω παραθετεις αρθρα απο online συμβουλες (καλο αυτο να παω να το δω να μαθω τους κανονες πριν παιξω)

Εσυ πρεπει να εισαι καλος, κατι σαν "καρχαριας"

 

Αλλο πραγμα το στημενο, αλλο πραγμα το ποση σχεση εχουν οι πιθανοτητες σε σχεση με πραγματικο παιχνιδι.

 

Τι ψαχνεις ρε Ηλια και εσυ?Αντε παλιοψαρο που ταιζεις κοσμο!χαχαχα.Κλασικη περιπτωση μεγαλοκαρχαρια ο φιλος που κερδιζει τουλαχιστον 5000 ευρω την μερα απο το ποκερ.Λιγοι υπαρχουν?χαχαχα.Ειναι ταση τελικα αυτη που παει να εμφανιστει τον τελευταιο καιρο.Απο εδω και απο εκει ξεπηδανε ποκεροκαρχαριες που μαδανε κοσμο(ΝΟΤ).

 

Εδω ο αλλος εφτιαξε και blog για να μοιραστει τα μυστικα του ποκερ(πως foldαρεις Κ,J οταν ο αντιπαλος σου πονταρει σαν τρελος) μηπως και τονωσει την πεσμενη ελληνικη οικονομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα πρόγραμμα που υπολογίζει τις πιθανότητες χρησιμοποιεί κανείς???

 

το pokerstove

 

 

 

οσο για τους αλλους δυο σκεφτηκα να απαντησω,αλλα με τα ξανασκεφτηκα πως η ζωη ειναι μικρη και δεν εχω χρονο να αφιερωνω σε βλακες..

 

και κλεινοντας να ξαναπω αυτο που πρεπει να ακουστει στο συγκεκριμενο θεμα

 

το pokerstars δεν ειναι στημενο,το οτι ειναι στημενο ειναι απλα ενας μυθος που αναπαραγουν τα ψαρια μεταξυ τους γιατι απλα μεχρι εκει τους φτανει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε imr συμφωνα με τον φιλο μας παραπανω ξοφλησες!!Η ψαρι ή βλακας!Δεν υπαρχει σωτηρια για σενα!!χαχαχα

(οχι οτι εγω παω πισω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,τα 1κ χερια που αναφερεσε ειναι ενα σαμπλ αστειο.Θα πρεπει να μιλησουμε για τουλαχιστον ενα εκατομυριο χερια και παλι λιγα ειναι.Στα τουρνουα που αναφερεσε τα τυφλα πονταρισματα αυξανοντε συνεχεια και ως εκτουτου το τουρνουα θα τελειωσει την ιδιο ωρα ασχετα με τα φυλλα σου.Μαθε το παιχνιδι σε βαθος διαβαζοντας τα κομπινατορικς αλλιως σταματα να παιζεις γιατι ειμαι σιγουρος πως μονο λεφτα χανεις.

 

Μ'αρέσει ρε Πετράν που κάθεσαι να μιλήσεις και να εξηγήσεις σοβαρά το online poker σε Ελληνικό forum...

Όταν ο άλλος σου μιλάει για δείγμα 100 και 1.000 χεριών,κάπου εκεί νομίζω ότι τελειώνει η όποια συζήτηση!Έλεος δηλαδή!

Αυτούς έτσι και τους βάλεις να παίξουν ένα session Omaha θα νομίσουν ότι όλο το λογισμικό είναι στημένο να τους πάρει τα λεφτά!

Λες και κάηκαν τα τέτοια της Pokerstars για τις paysafe του Μήτσου απ'τον Τύρναβο...

 

Άσ'τους να πιστεύουν ότι πιστεύουν!Don't tap the glass,remember;

 

Φιλε μου εγω προτεινω full tilt poker.Μου ειχε φανει οτι πιο κοντα στην πραγματικοτητα.

 

Βλέπω εκτός από μεγάλος παικταράς και σοφός του poker,είσαι και πολύ ενημερωμένος!

 

οσο για τους αλλους δυο σκεφτηκα να απαντησω,αλλα με τα ξανασκεφτηκα πως η ζωη ειναι μικρη και δεν εχω χρονο να αφιερωνω σε βλακες..

 

Και τόσος που αφιερώσαμε πολύ ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε imr συμφωνα με τον φιλο μας παραπανω ξοφλησες!!Η ψαρι ή βλακας!Δεν υπαρχει σωτηρια για σενα!!χαχαχα

(οχι οτι εγω παω πισω...)

 

Χαχα ναι δεν υπαρχει ελπιδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει ρε Πετράν που κάθεσαι να μιλήσεις και να εξηγήσεις σοβαρά το online poker σε Ελληνικό forum...

Όταν ο άλλος σου μιλάει για δείγμα 100 και 1.000 χεριών,κάπου εκεί νομίζω ότι τελειώνει η όποια συζήτηση!Έλεος δηλαδή!

Αυτούς έτσι και τους βάλεις να παίξουν ένα session Omaha θα νομίσουν ότι όλο το λογισμικό είναι στημένο να τους πάρει τα λεφτά!

Λες και κάηκαν τα τέτοια της Pokerstars για τις paysafe του Μήτσου απ'τον Τύρναβο...

 

 

 

Οχι ειναι φτιαγμενο για γατονια σαν κι εσενα....Πες μου οτι εχεις κι εσυ πτυχιο ψυχολογιας σαν τον πετραν!χαχαχ.καρχαρια ε καρχαρια!

 

 

 

Βλέπω εκτός από μεγάλος παικταράς και σοφός του poker,είσαι και πολύ ενημερωμένος!

 

 

 

Συγνωμη καρχαρια μου που κανω μεταπτυχιακο στο εξωτερικο και πριν απο αυτο ημουν φανταρος 9 μηνες και εχασα τις τελευταιες εξελιξεις!!Συγνωμη,δεν θα ξαναγινει!Ε ρε κατι στοκοι που υπαρχουν ..... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι ειναι φτιαγμενο για γατονια σαν κι εσενα....Πες μου οτι εχεις κι εσυ πτυχιο ψυχολογιας σαν τον πετραν!χαχαχ.καρχαρια ε καρχαρια!

 

Συγνωμη καρχαρια μου που κανω μεταπτυχιακο στο εξωτερικο και πριν απο αυτο ημουν φανταρος 9 μηνες και εχασα τις τελευταιες εξελιξεις!!Συγνωμη,δεν θα ξαναγινει!Ε ρε κατι στοκοι που υπαρχουν ..... :ph34r:

 

Χαχαχαχαχα δες καμάρι που το'χει,λες και τετραγωνίζει τον κύκλο! :P

Πρώτα απ'όλα,στόκος είσαι εσύ κι όλο σου το σόι...

 

Έπειτα όχι καρχαρίας δεν είμαι,μετά βίας έχω κέρδη στα 0.10€ blinds!Αλλά δεν είμαι αρκετά μπετόβλακας όπως εσύ και ο φίλος σου,ώστε να μπω σε θεωρίες συνωμοσίας επειδή είδα κάτι "περίεργο" (π.χ. στην περίπτωσή σου,όπου όσο περίεργο και να είναι ΝΑΙ συμβαίνει) ή γιατί χάνω λεφτά και δεν παίζω αρκετά καλά για να έχω κέρδος...

 

Το να μιλάς για δείγματα 100 και 1.000 χεριών και να τα παρουσιάζεις ως σοβαρή και ενδεικτική ποσότητα παρτίδων για στατιστική ανάλυση είναι τουλάχιστον αστείο,όταν 1.000 χέρια στο internet ένας επαγγελματίας τα παίζει σε μια full μέρα και λιγότερο!

 

Εσείς οι 2 μ'αυτά που γράφεται,αποδεικνύεται περίτρανα το γιατί οι Έλληνες που ζουν από το poker είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού και γιατί είμαστε και σε αυτό τον τομέα (όπως και σε πολλούς άλλους) περίγελος ως λαός...

 

Του λες ότι "μα το κάνουν για να τελειώνουν τα tournaments γρήγορα" και σου λέει ο άλλος ότι "ρε βλήμα,τα blinds στα tournaments ανεβαίνουν οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς την τάδε ώρα θα τελειώσουν" και του απαντάς "μα μου εσύ μα μου τα ξέρεις όλα μπλαμπλαμπλα gibberish"...

 

Τις εξελίξεις τις έχασες,τις παπαριές σου όμως ξέρεις να τις αραδιάζεις αβέρτα ξερόλα του κερατά!

α)1000 χερια ειναι αρκετα για να καταλαβεις αυτο που λεω.Και αμα δεις τις διαφορες θα καταλαβεις οτι δεν ειναι sample αστειο.Μονο μετα μην πας και τα γραψεις στο bloq που εφτιαξες και διαφημιζεις.

 

β)'''''Στα τουρνουα που αναφερεσε τα τυφλα πονταρισματα αυξανοντε συνεχεια και ως εκτουτου το τουρνουα θα τελειωσει την ιδιο ωρα ασχετα με τα φυλλα σου.'''.Καταλαβαινεις τι γραφω και τι απαντας?Εχεις καμια επαφη με τον γραπτο λογο και τον διαλογο και την αντιπαραθεση επιχειρηματων??ΚΑΜΙΑ!

 

γ)Μαθε το παιχνιδι σε βαθος διαβαζοντας τα κομπινατορικς αλλιως σταματα να παιζεις γιατι ειμαι σιγουρος πως μονο λεφτα χανεις.Εσυ διαβασες δηλαδη τα κομπινατορικς και εμαθες το παιχνιδι σε βαθος?Σταματα φιλε μου,με πιανει γελιο με αυτα που γραφεις.Παρεπιπτοντως,κερδισμενος ειμαι στο ποκερακι συνολικα.Οχι πολυ,αλλα κερδισμενος.Χομπι μου περιστασιακο ειναι,οχι επαγγελμα.

 

Για καμαρώστε απαντήσεις από έναν επιστήμονα με μεταπτυχιακό! :D

Μ'αρέσει που κατηγορείς τον άλλο για τάχα μου έλλειψη επιχειρημάτων,όταν σου εξήγησε λεπτομερώς τι γίνεται και πως με τα τουρνουά και τα cash games...είσαι πραγματικά για τα πανηγύρια!

Δεν έχω να σου πω τίποτε άλλο,ολόκληρη η κοινότητα του poker (ενδεχομένως και όχι μόνο) γελάει και παράλληλα πίνει νερό στο όνομά σου (αρκεί να συνεχίσεις να παίζεις,αλλιώς τι να σε κάνουν :P)...

Επεξ/σία από Mirlogria
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα δες καμάρι που το'χει,λες και τετραγωνίζει τον κύκλο! :P

Πρώτα απ'όλα,στόκος είσαι εσύ κι όλο σου το σόι...

 

Έπειτα όχι καρχαρίας δεν είμαι,μετά βίας έχω κέρδη στα 0.10€ blinds!Αλλά δεν είμαι αρκετά μπετόβλακας όπως εσύ και ο φίλος σου,ώστε να μπω σε θεωρίες συνωμοσίας επειδή είδα κάτι "περίεργο" (π.χ. στην περίπτωσή σου,όπου όσο περίεργο και να είναι ΝΑΙ συμβαίνει) ή γιατί χάνω λεφτά και δεν παίζω αρκετά καλά για να έχω κέρδος...

 

Το να μιλάς για δείγματα 100 και 1.000 χεριών και να τα παρουσιάζεις ως σοβαρή και ενδεικτική ποσότητα παρτίδων για στατιστική ανάλυση είναι τουλάχιστον αστείο,όταν 1.000 χέρια στο internet ένας επαγγελματίας τα παίζει σε μια full μέρα και λιγότερο!

 

Εσείς οι 2 μ'αυτά που γράφεται,αποδεικνύεται περίτρανα το γιατί οι Έλληνες που ζουν από το poker είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού και γιατί είμαστε και σε αυτό τον τομέα (όπως και σε πολλούς άλλους) περίγελος ως λαός...

 

Του λες ότι "μα το κάνουν για να τελειώνουν τα tournaments γρήγορα" και σου λέει ο άλλος ότι "ρε βλήμα,τα blinds στα tournaments ανεβαίνουν οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς την τάδε ώρα θα τελειώσουν" και του απαντάς "μα μου εσύ μα μου τα ξέρεις όλα μπλαμπλαμπλα gibberish"...

 

Τις εξελίξεις τις έχασες,τις παπαριές σου όμως ξέρεις να τις αραδιάζεις αβέρτα ξερόλα του κερατά!

 

 

Για καμαρώστε απαντήσεις από έναν επιστήμονα με μεταπτυχιακό! :D

Μ'αρέσει που κατηγορείς τον άλλο για τάχα μου έλλειψη επιχειρημάτων,όταν σου εξήγησε λεπτομερώς τι γίνεται και πως με τα τουρνουά και τα cash games...είσαι πραγματικά για τα πανηγύρια!

Δεν έχω να σου πω τίποτε άλλο,ολόκληρη η κοινότητα του poker (ενδεχομένως και όχι μόνο) γελάει και παράλληλα πίνει νερό στο όνομά σου (αρκεί να συνεχίσεις να παίζεις,αλλιώς τι να σε κάνουν :P)...

 

 

Λοιπον ακου βλακα,εισαι τοσο χαζος που δεν νομιζω πως αξιζει να αρχισουμε εδω μεσα.Κατσε διαβασε τι εγραψα,βαλε το μυαλο σου(????) να δουλεψει και αμα εχεις αποροιες πμ.Εγραψες τοσες βλακιες που δεν αξιζει να κατσω να απαντησω μια-μια.

 

Ενα πραγμα θα σου πω και θα στο απλοποιησω οσο περισσοτερο μπορω μηπως καταλαβεις με την 74η φορα τι εννοω.

 

α.Εχουμε ενα τουρνουα 9 ατομων,με buy in 10 ευρω και blinds 5/10 τα οποια ανεβαινουν καθε 4 λεπτα.Μετα απο 8 λεπτα τα blinds εστω οτι εχουν παει 20/40 και εχουν μεινει 2 ατομα με 45 ευρω ο καθενας.Τα blinds ωστοσο ειναι χαμηλα με αποτελεσμα να foldaroυν μεχρι α)ο καθενας να εχει κατι πολυ καλο και να μπουν και οι 2 all in heads up και β) τα blinds να ανεβουν τοσο πολυ ωστε να αναγκαστουν να μπουν με χειροτερα φυλλα. Και οι 2 περιπτωσεις μπορουν να κρατησουν ωρες.

 

β. Εχουμε ενα τουρνουα 9 ατομων,με buy in 10 ευρω και blinds 5/10 τα οποια ανεβαινουν καθε 4 λεπτα.Μετα απο 8 λεπτα τα blinds εστω οτι εχουν παει 20/40 και εχουν μεινει 2 ατομα με 45 ευρω ο καθενας. Το συστημα δινει ΚΚ στον ενα και ΑΑ στον αλλο.Αμα ειχες ενα απο τα 2 παραπανω φυλλα θα τα επαιζες all in στο heads up?θα τα επαιζες.θα κερδιζες ή θα εχανες?αδιαφορο.Το τουρνουα θα ειχε τελειωσει,η εταιρια θα επαιρνε την γκανιοτουλα της μεσα σε μιση ωρα και παλι απο την αρχη.

 

Η πρωτη περιπτωση μπορει να κρατησει ωρες,η δευτερη ισως και ενα μισαωρο.Καταλαβαινεις τωρα αγορι μου?Αμα δεν καταλαβαινεις λυπαμαι αλλα εχεις σοβαρο προβλημα.φιλακια καρχαρια.

 

πμ οτι θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...