Προς το περιεχόμενο

Ανάκτηση serial number των windows


sargio01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμάστε αυτό χωρίς κάποιο λογισμικό!

 

Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να ανοίξετε το σημειωματάριο των Windows και να επικολλήσετε τον παρακάτω κώδικα:

 

 

Αφού το επικολλήσετε, θα πρέπει να σώσετε το αρχείο με κατάληξη .vbs! Μπροστά βάλτε ότι θέλετε, πχ Product key.vbs. Τώρα αφού κάνετε διπλό κλικ στο αρχείο, θα σας εμφανίσει το Κλειδί των Windows!

Καλή επιτυχία!

 

Σε εμένα δουλεύει μάλλον ....

Μου βγάζει έναν κωδικό αλλά δεν ξέρω αν είναι ο σωστός....

Σε ευχαριστούμε πάντως....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμάστε αυτό χωρίς κάποιο λογισμικό!

 

Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να ανοίξετε το σημειωματάριο των Windows και να επικολλήσετε τον παρακάτω κώδικα:

 

 

Αφού το επικολλήσετε, θα πρέπει να σώσετε το αρχείο με κατάληξη .vbs! Μπροστά βάλτε ότι θέλετε, πχ Product key.vbs. Τώρα αφού κάνετε διπλό κλικ στο αρχείο, θα σας εμφανίσει το Κλειδί των Windows!

Καλή επιτυχία!

 

Βγάζει οντως το κλειδί κανονικά αλλα δεν ειναι το σωστό σε εμένα στα windows 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε αυτό χωρίς κάποιο λογισμικό!

 

Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να ανοίξετε το σημειωματάριο των Windows και να επικολλήσετε τον παρακάτω κώδικα:

 

 

Αφού το επικολλήσετε, θα πρέπει να σώσετε το αρχείο με κατάληξη .vbs! Μπροστά βάλτε ότι θέλετε, πχ Product key.vbs. Τώρα αφού κάνετε διπλό κλικ στο αρχείο, θα σας εμφανίσει το Κλειδί των Windows!

Καλή επιτυχία!

 

Από περιέργεια το δοκίμασα κ`εγώ όμως μου δίνει ένα άσχετο κωδικό απ`ότι μου δίνει το AIDA64 το οποίο είναι και ο σωστός κωδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον....ευτυχως που υπαρχετε και σεις...

 

Χθες κατα την εγκατασταση καποιων μαμη....νων ενημερωσεων των windows 8.1 επεσε το ρευμα...

Με την επανεκκινηση τα windows δεν ειναι ενεργοποιημενα και ζητουν ενεργοποιηση.

Προσπαθω να την κανω ηλεκτρονικα και αποτυγχανει..

Ψαχνω να βρω το μαμη...νο product key πανω στο κουτι μου αλλα το ρουφηξε η ηλεκτικη της καθαριστριας μαλλον.

 

Εγκαθιστω το bellarc advisor βρισκω ενα κλειδι το βαζω και μου γραφει οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει. Προφανως ειναι για τα windows 8 και εχω τα 8.1

 

Προσπαθω να τρεξω το mlui4.exe αλλα κολλαει κανα μισαωρο.

 

Παιρνω την microsoft η οποια μου λεει να απευθυνθω στο καταστημα που αγορασα τα windows μιας και αγορασασ dsp εκδοση οποτε υπευθυνο ειναι το καταστημα... Τους ξε...ζω κανονικα λεγοντας τους οτι το καταστημα εχει κλεισει οποτε μου λενε οτι πρεπει να μου δωσουν αλλο κλειδι για 29 ευρω.

 

Ζηταω το λογο δεδομενου οτι εχω κανει ενεργοποιηση και εχω εγγραφει στη microsoft κατα την εγκατασταση των windows με το μειλ μου. 

 

Μου απαντανε οτι αφου πηρα την φθηνοτερη εκδοση (dsp) κι οχι την retail δεν μπορουν να μου ξεκλειδωσουν τα windows αλλα πρεπει να πληρωσω.

 

Τους λεω οτι ειναι υποχρεωμενο να το αναγραφουν αυτο πανω στις συσκευασιες τους . Δεν απαντανε και τους το κλεινω

 

 

Ανεβασα πιεση και ερωτω..!

Εστω οτι βρισκω το κλειδι μου για τα 8 με τον παραπανω τροπο. Αν αποφασισω να αγορασω εναν ssd και να τα εγκαταστησω εκ νεου στο πισι μου...θα μπορεσω να κανω την ενεργοποιηση κανονικα? Η θα πρεπει να βρω αλλο κλειδι. Δεν με ενδιαφερει να εγκαταστησω απευθειας τα 8.1 αν και εχω καταλαβει πως θα μπορουσε να γινει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο πρόγραμμα,και μένα το κλειδί που μου έδειχνε δεν έκανε..Ήταν νέο κλειδί που μου χε δώσει τηλεφωνικά η m$ λόγο αλλαγής hardware,αλλά βάζοντας το αρχικό από το κουτί των win8,δούλεψε μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα μια βοήθεια και με το δικό μου serial απο windows xp , άλλαξα τον δίσκο στο netbook μου που εχει αυθεντικά windows xp αλλα δυστηχώς το χαρτάκι δεν υπάρχει απο κάτω οποτε ο μόνος τρόπος να το βρώ ειναι μεσα απο τα windows , τον έχω βάλει τον δίσκο και τον βλέπω σαν 2ο απο το pc μου υπάρχει τρόπο να πάρω το κλειδάκι ετσι ;

 

Δοκίμασα το 2ο πρόγραμμα στο 1ο post που ειναι για oem άδειες αλλα βρίσκει μονο το κλειδί απο τον c: δίσκο που εχω το κύριο λειτουργικό ενω εγώ θέλω να βρώ το κλειδί απο τον 2ο δίσκο που εχω τα windows xp

 

Edit : Τελικά τα κατάφερα με το http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.htmlγια όσους ενδιαφέονται μπορείς να κανεις retrieve κλειδιά και απο αλλους δίσκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Eπειδή έχω παρατηρήσει πως ανοίγουν συνέχεια νέα νήματα με θέμα την ανάκτηση του κλειδιού ενεργοποίησης των windows και επειδή αυτή γίνεται εύκολα με ορισμένα προγράμματα, άνοιξα αυτό το νήμα προκειμένου την συγκεντρωτική γνωστοποίηση των σημείων που βρίσκονται τα προγράμματα αυτά, για την ευκολότερη λύση αντίστοιχων προβλημάτων. smile.png

 

1) http://www.insomnia.gr/files/file/410-windows-key-finder/ (δουλεύει για όλες τις άδειες, εκτός απο τις ΟΕΜ)

 

2) http://www.insomnia.gr/files/file/424-%CE%BCagical-jelly-bean-keyfinder/ (δουλεύει για όλες τις άδειες, συμπεριλαμβανόμενων και των ΟΕΜ αδειών.)

Παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση? τι είναι το ΟΕΜ και τι διαφορά έχει από το άλλο?και πως μπορο μνα το κατάλαβουμε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον σβησμένο κωδικό πίσω από το λάπτοπ

η διαφορά του κωδικού που δίνει το προγραμματάκι (Magical Jelly Bean)

είναι ότι στο laptop απο κάτω γράφει  Acces Key και το πρόγραμμα δίνει

το CD key - Product Key υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στα δυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα και απο μενα εκανα το πρωτο προγραμμα εφαρμογη και μου βγαζει αυτο τον κωδικο ΧΧΧΧΧ-ΟΕΜ-ΧΧΧΧΧΧΧ-ΧΧΧΧΧ ΣΤΑ (Χ) ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ απλα το εβαλα γιατι βγαζει το OEM αναμεσα......θελω να κανω φορματ αλλα δεν εχω τον κωδικο καμια συμβουλη???ειναι σωστος αυτος???

το εκανα και με το δευτερο προγραμμα και μου βγαζει αυτο

 Windows 7 Ultimate Service Pack 1

Product Part No.: X15-37374
Installed from 'OEM' media.
Product ID: χχχχχχ-OEM-χχχχχχχχ-χχχχχχ  match to CD Key data
CD Key: χχχχχ-χχχχχ-χχχχχ-χχχχχ-χχχχχ
Computer Name: USER-PC
Registered Owner: user
Registered Organization:

τα χ παλι τα εβαλα εγω να φανταστω πως το δευτερο μερος ειναι το σωστο ???και πως μπορω να το επαλυθευσω?? 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί με το οποίο θα ενεργοποιήσεις τα windows είναι το "cd key:".

 

Η άδειά σου είναι ΟΕΜ οπότε θα χρησιμοποιήσεις το δεύτερο πρόγραμμα (αφού κάνεις πρώτα την εγκατάσταση του λειτουργικού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί με το οποίο θα ενεργοποιήσεις τα windows είναι το "cd key:".

 

Η άδειά σου είναι ΟΕΜ οπότε θα χρησιμοποιήσεις το δεύτερο πρόγραμμα (αφού κάνεις πρώτα την εγκατάσταση του λειτουργικού).

λιγο που εκανα μια ψαχτικη ομως μου απαντησαν πως αφου στα εκαναν εγκατάσταση μετα απο φορματ σε καταστημα λογικα ειναι σπασμενα μιας και τα αρχικα μου ηταν τα xp αρα πιθανο ειναι να μην λειτουργήσει ο κωδικος επομενος να κανω φορματ τρεχει κίνδυνο να μην ανοιξει ποτε το λαπτοπ !!!!μου κόπηκαν τα φτερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα ναι, είναι σπασμένα. Όσον αφορά το αν θ' ανοίγει ο υπολογιστής, ναι θα ανοίγει, δεν υπάρχει θέμα. Απλά δεν θα είναι ενεργοποιημένα τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ρε παιδια να ρωτησω κατι? εχω ενα λαπτοπ της dell 4 χρονια. Το οποιο οταν μου ηρθε ητανε χωρις cd των windows αλλα ειχε product key απο πισω. Τωρα το εκανα format και επειδη δεν ειχα windows προκειμενου να μην περασω σπασμενα εκανα install τα 7αρια απο cd φιλου αυθεντικο που του το ειχαν δωσει οταν αγορασε τον υπολογιστη του. Εβαλα το product key που ειχε το λαπτοπ μου αλλα τωρα που εχουν ανοιξει τα windows και κανουν ενημερωσεις δεν μου πηρε το κλειδι. και μου λεει οτι μενουν αλλες 2 μερες για να γινει επαληθευση κτλπ κτλπ. Τι μπορω να κανω? φταιει που εκανα install με το cd αυτο? επισης το κλειδι μου ειναι windows 7 home premium και το cd επισης windows 7 home premium. Τι φταει?? επισης δεν θελω με τιποτα σπασμενα η τιποτα windows loader. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...