Προς το περιεχόμενο

VDSL αποριες..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

a.θα πρεπει να ακους φανακια να δουλευουν στην καμπινα.β.θα πρεπει το kk που γραφει πανω η καμπινα να αντιστοιχει στο kk που γραφει ο κατανεμητης σου ή το box.επισης αν εισαι φρεαττυδα γιατι νομιζω οτι την φρεαττυδα την εχει παρει η vodafone και οχι ο οτε?

εχει βγει το παλιο καφαο και εχει μπει νεο που γραφει πανω οτε ή ειδες κοντα στο καφαο του οτε αλλη καμπινα που δεν γραφει πανω οτε?


Μέχρι πριν 10 ημέρες ο οτε έδωσε διαθεσιμότητα και 50αρα στην περιοχή μου απο εκει που εχω 50 απο forthnet 1 χρόνο ήδη , εχω δει μια καμπίνα κοντά μου που λογικά ειναι του οτε αλλα δεν ξέρω αν δίνει απο εκει η απο το αστικό κέντρο... αυτο που αναρωτιέμαι ειναι αν μπορούμε να μάθουμε αν πχ η 50αρα που δίνει πλέον οτε οτε εδω ειναι απο αστικό κέντρο η απο καποια καμπίνα που έβαλαν ... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ειδα κοντά στο σπίτι μου στην πλατεία απέναντι μια καμπίνα του οτε που μπορεί να μην ειχα προσέξει και λεω μηπως δίνουν απο εκει τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ειδα κοντά στο σπίτι μου στην πλατεία απέναντι μια καμπίνα του οτε που μπορεί να μην ειχα προσέξει και λεω μηπως δίνουν απο εκει τώρα

τσεκαρε νουμερα πανω στο kv δες αν γραφει και οτε για να εισαι σιγουρος αν θα παρεις απο εκει και αν ειναι πραγματι το δικο σου Kv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Λούτσα, και έχω line attenuation 46.5 (!!!) κλειδώνοντας περίπου στα 5mb. Εδώ και κάμποσο καιρό, βλέπω νέες καμπίνες στη θέση των παλιών. Ακολούθησα εναέρια το box μου και κατέληξα να βρω το αρχικό box που επιβεβαιώνει ότι το kv μου είναι πλέον στα 200 μέτρα και μάλιστα περιλαμβάνεται στα kv του ΟΤΕ για vectoring με χρονοδιάγραμμα Q4 2017. Τώρα είμαι forthnet. Για να δω αν έχουν ενεργοποιηθει οι καμπίνες έκανα άιτηση για vdsl στον ΟΤΕ (ώστε να "αναγκαστεί" να δώσει από kv και όχι από ΑΚ που είμαστε 2 χιλιόμετρα μακρια) και δύστυχώς δεν παίζουν ακόμη. Ωστόσο, προχθές ήρθαν και έσκαψαν δίπλα στη νέα καμπίνα και τοποθέτησαν νέα κολώνα (ξύλινη) της ΔΕΗ, την οποία ενώσανε εναέρια με τα υπάρχοντα καλώδια της ΔΕΗ, άρα προφανώς ηλεκτροδοτήθηκε. Είναι καλά σημάδια όλα αυτά; Πότε περίπου υπάρχει πιθανότητα να δωθεί vdsl;; 


 


Όχι άλλο κάρβουνο, δώστε vdsl στο λαό!!!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exei να κανει και με την αποσταση και με την ποιοτητα επισης αλλα και με την καλωδιωση στο σπιτι αλλα και με τι Profile σε εχει βαλει ο παροχος.και Profile vdsl και Profile margin

 

Συνήθως σε 50άρα vdsl γραμμή, σε τι profile σε βάζουν; Η επιλογή του profile στο οποίο σε βάζει ο πάροχος εξαρτάται απο συγκεκριμένους παράγοντες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο forum 

Επειδή η vodafone θα με τρελανει έχω κάνει αίτηση απο 20/05/2017 και ακομά περιμένω πόσο κάνει για να αλλάξει ;

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...