Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

*Δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, δεν γνωρίζω σε τι θέση είσαι, αλλά από όλες οι μαρτυρίες που έχω ακούσει, μόνο τέτοιοι ήταν τότε εκεί. Ξαναψάξε τις πηγές σου.

 

Ο πρωτος μου ξαδερφος ειναι η πηγη. αν δεν εμπιστευομαι τον ανθρωπο που μεγαλωσαμε 30 χρονια μαζι ποιον να πιστεψω; τον george sorros?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ο πρωτος μου ξαδερφος ειναι η πηγη. αν δεν εμπιστευομαι τον ανθρωπο που μεγαλωσαμε 30 χρονια μαζι ποιον να πιστεψω; τον george sorros?

 

 

αν ο 1ος σου ξαδερφος ειναι μπατσος να τον προσεχεις...0 εμπιστοσυνη...

στο σοι μου εναν εχουμε και δεν του μιλαει κανεις...

 

δεν μας ειπε hamurabi...

τελικα 800 η 1.100 παιρνετε???

και αν παιρνετε 1.100 γιατι στα καναλια φωναζετε οτι παιρνετε 800???

φοβερο ηθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο πρωτος μου ξαδερφος ειναι η πηγη. αν δεν εμπιστευομαι τον ανθρωπο που μεγαλωσαμε 30 χρονια μαζι ποιον να πιστεψω; τον george sorros?

Εγώ πάντως τους δικούς μου συγγενείς αστυνομικούς (κανα δυο), δεν τους εμπιστεύομαι, όχι γενικά, αλλά σε τέτοια θέματα ;)

Πάντως είναι περίεργο, πως σε κάθε σκηνικό απαντάς πως τα έμαθες από κάποιον που ήταν μπροστά.Ή ο ξαδερφός σου βρίσκεται παντού, ή πρέπει να αρχίσεις να κάνεις φιλίες και με άλλα επαγγέλματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο 1ος σου ξαδερφος ειναι μπατσος να τον προσεχεις...0 εμπιστοσυνη...

στο σοι μου εναν εχουμε και δεν του μιλαει κανεις...

 

δεν μας ειπε hamurabi...

τελικα 800 η 1.100 παιρνετε???

και αν παιρνετε 1.100 γιατι στα καναλια φωναζετε οτι παιρνετε 800???

φοβερο ηθος...

 

Αν ο συγγενεις σου ειναι κακος χαρακτηρας ή ψευτης ή οτιδηποτε δεν ειναι ολονων οι συγγενεις ετσι.

 

Ειπα και πριν μη λεμε ολο τα ιδια, 1100 ειναι ο μισθος του αστυνομικου που δουλυειε ολα ττα νυχτερινα και σαβατοκυριακα του μηνα. ο βασικος μισθος ομως ειναι 800. απο κει και περα καποιοι δουλευουν μερικα νυχτερινα και σουκου αλλοι ολα αλλοι καθολου. η χειροτερη πειρπτωση ειναι το καθολου οπου σημαινει 800ευρω.

 

Εγώ πάντως τους δικούς μου συγγενείς αστυνομικούς (κανα δυο), δεν τους εμπιστεύομαι, όχι γενικά, αλλά σε τέτοια θέματα ;)

Πάντως είναι περίεργο, πως σε κάθε σκηνικό απαντάς πως τα έμαθες από κάποιον που ήταν μπροστά.Ή ο ξαδερφός σου βρίσκεται παντού, ή πρέπει να αρχίσεις να κάνεις φιλίες και με άλλα επαγγέλματα :P

 

ΔΙκαιουμα σου να μην εμπιστευεσαι τους συγγενεις σου. μυ λυπει ομως αφανταστα να μην εμπιστευομαστε την οικογενεια μας και να εμπιστευομαστε το indymedia. Αλλα ειπα τα πατριδα-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ και θρησκεια ειναι για τα φασισταρια. οι υπολοιποι ταχουμε ξεπερασμενα αυτα.

 

Aμα προσεξες τα περιστατικα που αναφερομαστε εχουν να κανουν με μια συγκεκριμενη υπηρεσια της ελ.ας. οπου στο συνολο της εχει 200 ατομα με το ζορι. Παραπανω δε θα πω δημοσια αλλα οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι στα περισοτερα περιστατικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙκαιουμα σου να μην εμπιστευεσαι τους συγγενεις σου. μυ λυπει ομως αφανταστα να μην εμπιστευομαστε την οικογενεια μας και να εμπιστευομαστε το indymedia. Αλλα ειπα τα πατριδα-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ και θρησκεια ειναι για τα φασισταρια. οι υπολοιποι ταχουμε ξεπερασμενα αυτα.

Όχι απαραίτητα το indymedia, έχω διαβάσει και προσωπικές μαρτυρίες από αλλού, όχι ανώνυμα σε site, αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Το indymedia ειναι public site που μπορούν να το διαβάσουν όλοι, αυτό έβαλα.

Για την τελευταία πρόταση πάντως, διαφωνώ. Εμπιστεύομαι αυτόν που πιστεύω ότι έχει δίκιο. Δεν θέλω να εμπιστεύομαι τυφλά κάνεναν, από καμία πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν θα εμπιστευοσουνα την ιδια σου τη μανα ενω μπορει να εμπιστευοσουν τη μαρτυρια μιας γυναικας πουγραψε στο Indymedia??? μαλιστα. οκ αποψη σου,δεκτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν θα εμπιστευοσουνα την ιδια σου τη μανα ενω μπορει να εμπιστευοσουν τη μαρτυρια μιας γυναικας πουγραψε στο Indymedia??? μαλιστα. οκ αποψη σου,δεκτον.

Άμα ήξερα ότι η μάνα μου δεν είναι αντικειμενική, όχι.Ζαρντινιέρες υπάρχουν παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη η ζαρτινιερα πια... ειπαν ενα παραμυθι 3 αστυνομικοι και το καναμε μυθο ολοκληρο. σε λιγο θα το διηγουμαστε για παραμυθι στα εγγονια μας.

Πρωτη φορα ακουσατε ρε παιδια ανθρωπο να λεει παραμυθια για να τη γλυτωσει;

απο τον παραδεισο καταγεστε ολοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη η ζαρτινιερα πια... ειπαν ενα παραμυθι 3 αστυνομικοι και το καναμε μυθο ολοκληρο. σε λιγο θα το διηγουμαστε για παραμυθι στα εγγονια μας.

Πρωτη φορα ακουσατε ρε παιδια ανθρωπο να λεει παραμυθια για να τη γλυτωσει;

απο τον παραδεισο καταγεστε ολοι;

Επειδή δεν είναι πρώτη φορά, αλλά οι ζαρντινιέρες είναι σχεδόν καθημερινές, ο καθένας βλέπει, κρίνει, και εμπιστεύεται όποιον νομίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 όργανα έχουν ήδη καταδικαστεί για την ζαρντινιέρες. Και όχι από δημόσιους λειτουργούς που ως κοινωνία τους έχω εμπιστευτεί δεν περιμένω να σπάνε στο ξύλο πολίτες και όχι δεν παριμένω να ψεύδονται ασύστολα και ομαδικά.

 

Οσο για την πατρίδα και την οικογένεια, τα φάσισταριά έχετε καπιλευτεί τους όρους και καλά για να δείξετε "πόσο κακοί" είναι οι αριστεροί επειδή πιστεύουν σε οικουμενικές αξίες, πάνω από προσωπικές ή άλλου είδους ομαδικές σχέσεις, πάνω απο όλα πιστεύουν στον άνθρωπο. Για τη θρησκεία δεν το σχολιάζω καν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι από δημόσιους λειτουργούς που ως κοινωνία τους έχω εμπιστευτεί δεν περιμένω να σπάνε στο ξύλο πολίτες και όχι δεν παριμένω να ψεύδονται ασύστολα και ομαδικά.

Αλλες φορες τους χαρακτηριζεις μπατσους και γουρουνια... σου φερονται σαν γουρουνια και μετα λες οτι ειναι δημοσιοι λειτουργοι και πρεπει ναναι σωστοι απεναντι στην κοινωνια.

Μηπως εισαι λιγο μπερδεμενος..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν είναι πρώτη φορά, αλλά οι ζαρντινιέρες είναι σχεδόν καθημερινές, ο καθένας βλέπει, κρίνει, και εμπιστεύεται όποιον νομίζει.

Φυσικα και ειναι καθημερινες. ψευτες και απατεωνες υπαρχουν παντου και ΚΑΘΕ μερα. δεν κρυβονται τις Τεταρτεε ή τις Πεμπτες.

Και οι αστυνομικοι ειναι βγαλμενοι απτην ιδια κοινωνια, πηγες σχολειο μαζι τους,μετα πηγατε φανταροι, ανθρωποι της διπλανης πορτας ειναι μαζι μεγαλωσατε.

Δεν ειναι παπαδες και ανθρωποι του θεου να μενεις μλκς αν ακουσες να κανουν μια αμαρτια. για τονομα του θεου μη κανουμε οτι πεφτουμε απτα συνεφα με πραγματα πουναι αυτονοητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειναι καθημερινες. ψευτες και απατεωνες υπαρχουν παντου και ΚΑΘΕ μερα. δεν κρυβονται τις Τεταρτεε ή τις Πεμπτες.

Και οι αστυνομικοι ειναι βγαλμενοι απτην ιδια κοινωνια, πηγες σχολειο μαζι τους,μετα πηγατε φανταροι, ανθρωποι της διπλανης πορτας ειναι μαζι μεγαλωσατε.

Δεν ειναι παπαδες και ανθρωποι του θεου να μενεις μλκς αν ακουσες να κανουν μια αμαρτια. για τονομα του θεου μη κανουμε οτι πεφτουμε απτα συνεφα με πραγματα πουναι αυτονοητα.

 

Δεν κλωτσάγαμε όμως μαζί συνταξιούχους, αμεα και μετανάστες. Τυχαίο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάει εκ μέρους της κοινωνίας, όχι του insomniaK, απ'ότι κατάλαβα.

 

Οταν ομως τα γουρουνια φερονται ετσι ακριβως σαν γουρουνια τοτε τρεχουμε στο Ινδψυμεδια να κλαφτουμε οτι οι αλητες μας πεταξανε χημικα,μας επιτεθηκανε αδικα,κτλ κτλ.

ΓΙατι πεφτετε απτα συνεφα ρε παιδια; οι αλητες και τα βρωμογουρουνα ετσι κανουν.

Γιατι τετοια εκπληξη καθε φορα;

 

πάνε φαντάροι οι αστυνομικοί που τελειώνουν σχολές αξιωματικών/υπαξιωματικών?

 

Συνηθως οχι αλλα οσοι το θελουνε πανε πρωτα φανταροι και μπαινουν μετα στη σχολη.

Η πλειοψηφια των αστυνομικων που βλεπεις εξω ομως ειναι ειδικοι φρουροι και εχουν ολοι κανει φανταροι

 

Δεν κλωτσάγαμε όμως μαζί συνταξιούχους, αμεα και μετανάστες. Τυχαίο;

 

O kαθενας κανει την πουστια του στο ειδος του. Ο γιατρος αν δε του δωσεις φακελακι θα σε αφησει να πεθανεις στον ευαγγελισμο (πουναι χειροτερο απτο να σουριχνε μια κλωτσια), ο πετρελεατζης θα σε κλεψει στο πετρελαιο παρολο που εσυ χαροπαλευες 5 μηνες να μαζεψεις τα λεφτα και παει λεγοντας.

Εχω αλλα 400 τετοια παραδειγματα να σου πω απ οκαθε επαγγελμα.

 

Δεν κλωτσάγαμε όμως μαζί συνταξιούχους, αμεα και μετανάστες. Τυχαίο;

 

Το πειραμα του Stanford το ξερεις; εχει βγει και ταινια das experiment λεγεται πολυ ωραια. Aν δε το ξερεις γκουγκλαρε το να δεις πια ειναι η πραγματικοτητα,γιατι εκ του ασφαλους ολοι ωραια τα λεμε.

Και εγω λεω οτι αν μου δινοταν η ευκαιρια να κανω λαμογια και να βγαλω δισεκατομυρια δε θα την εκανα γιατι ειμαι τιμιος.

αλλο η θεωρια και αλλο αν μου ανοιγαν μπροστα 10 τσαντες με χρηματα ομως..ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...