Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα ναι, για αυτο ομως οι δευτεροι δε λεγονται μπαχαλοι. Δε θα πω μπαχαλο το συνταξιουχο που αντιστεκεται στην πρωτη γραμμη ακομη κι αν φαει γκλοπια στο κεφαλι, διοτι ουτε αμαξι θα σπασει ουτε μαγαζι θα λαμπαδιασει.

 

Μου έχεις δώσει αρκετές φορές την αφορμή, αλλά δε μπορώ, θα το ξαναπώ: Τα λόγια απ' το στόμα μου παίρνεις!

 

λες λες λες ομως κατι με νοημα δεν εχεις πει μεχρι τωρα...

 

Για να αντιληφθείς οποιοδήποτε νόημα, βασική προϋπόθεση είναι το περιεχόμενο αυτού που κουβαλάς στους ώμους σου να παίρνει και καμιά στροφή. Αν ο μόνος λόγος ύπαρξής του, είναι να έχει κάτι να ζεσταίνει η κουκούλα, δε γίνεται δουλειά...

 

μια αρνηση χωρις αντιπροταση και χωρις το παραμικρο στοιχειο...

 

Τελικώς, δεν κουφαίνει μόνο! Τυφλώνει κιόλας...

 

μονο ψευδη περι συνταξης η ιατρικης περιθαλψης κ.τ.λ...

 

Όταν ο ρεαλισμός γίνεται άβολος, τον βαφτίζουμε «ψεύδος» και ξεμπερδεύουμε...

 

αμα ειμασταν ολοι σαν εσενα ακομα αλυσιδες θα φοραγαμε...

 

Με αδικείς! Οι αλυσίδες ήταν τής ...μοδός στα 70's - 80's. Φακαντόρο και τέτοιες γυφτιές, το 2012; Για όνομα!...

 

Όσοι είναι στην πρώτη γραμμή πήγαν εκεί για αυτό ακριβώς τον λόγο, για μάχη, φοράνε κουκούλες και διαθέτουν μολότωφ. Δεν σπάνε μαγαζιά όμως.

 

Εντάξει, όταν γράφουμε στον κομπγιούτορα, δεν ξοδεύουμε μελάνι ή χαρτί, για να σκεφτόμαστε το κόστος, αλλά δε χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε κάθε τρεις και λίγο. Το θέμα έχει ξεκαθαριστεί από νωρίς:

 

Οι ...ασφαλίτες τα σπάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ειναι σχετικο με το θεμα...

 

 

Αθώος ο φοιτητής στην υπόθεση με την «ζαρντινιέρα»

 

http://www.koutipandoras.gr/?p=26274

 

 

τι να πουμε γι αυτο????????ειναι ξεκαθαρο οτι κανανε μαλακια οι μπατσοι...την ιδια μερα ειχαν χτυπησει και συλλαβει καποιον που ειχε κατεβει με τις παντοφλες απο το σπιτι του να παει στο περιπτερο να αγορασει τσιγαρα...

 

το γελοιο της υποθεσης ειναι η ατακα που πεταξε ο μπατσος που το ξεκινησε στον αυγουστινο "συγνωμη , εχω παιδια"...

ο μαγκας ο μπατσος...20 ατομα βαραγαν εναν και μετα ζηταγε συχωρεση στο ονομα των παιδιων του....λες και ο αυγουστινος δεν ηταν παιδι τοτε...προχθες αντιφασιστες πλακωσαν κατι χρυσαυγουλα στο ξυλο και μετα απο 10 λεπτα τους την πεσανε οι αηδιας...

20 συλληψεις για κουκουλονομο επειδη φοραγαν κρανος πανω στις μηχανες...

 

 

 

 

@deesnider ποια αληθεια????οτι εχουμε ιδια δικαιωματα με το 1800????αυτη ειναι η αληθεια σου???

το 1800 οσο δουλευες ειχες.και 100 χρονων να εισουν επρεπε να δουλευεις...ιδια με τωρα ειναι????

ειχαν οι μαυροι ιδια δικαιωματα?ειχαν προεδρο της αμερικης???

 

αλλαξε πλευρο...θα πουντιασεις...

 

και μη ξεχασω την ιερα εξεταση...δεν το βλεπεις...καθε κυριακη καινε μερικους αντιχριστους στο συνταγμα...

 

οι γυναικες πριν 200 χρονια ειχαν τα ιδια δικαιωματα με τις γυναικες των ταλιμπαν...

ιδια ειναι με τωρα????

 

ποσα σου δινουν για να τα γραφεις αυτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@deesnider προσπαθεις 3 μερες τωρα να μας πεις οτι οι μαυροι του 1800 ειχαν τα ιδια δικαιωματα με τον ομπαμα...

 

Αυτό που λέω ευθέως, είναι ότι όσα δικαιώματα κι αν έχουν αποκτήσει, είτε οι μαύροι, είτε οι άσπροι, είτε οι ...πολύχρωμοι, αφενός τα έχουν αποκτήσει στα χαρτιά (στη συντριπτική τους πλειοψηφία) και αφετέρου, ότι δεν τα χρωστούν στους ...αγωνιστικούς αγώνες των αγωνιστών τής μολότοφ και της καταστροφής. Αν εσύ παλεύεις να δικαιολογήσεις τα αίσχη που προκαλείς - και μάλιστα εναντίον ανθρώπων που δε φταίνε σε τίποτα για τις όποιες κοινωνικές αδικίες - λέγοντας ότι κάνεις όσα κάνεις για τη ...σωτηρία των φτωχών και καταπιεσμένων, είναι δικαίωμά σου. Ακριβώς όπως είναι και δικό μου δικαίωμα να σε αποκαλώ ευθέως «υποκριτή»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πουμε γι αυτο????????ειναι ξεκαθαρο οτι κανανε μαλακια οι μπατσοι...την ιδια μερα ειχαν χτυπησει και συλλαβει καποιον που ειχε κατεβει με τις παντοφλες απο το σπιτι του να παει στο περιπτερο να αγορασει τσιγαρα...

 

το γελοιο της υποθεσης ειναι η ατακα που πεταξε ο μπατσος που το ξεκινησε στον αυγουστινο "συγνωμη , εχω παιδια"...

ο μαγκας ο μπατσος...20 ατομα βαραγαν εναν και μετα ζηταγε συχωρεση στο ονομα των παιδιων του....λες και ο αυγουστινος δεν ηταν παιδι τοτε...προχθες αντιφασιστες πλακωσαν κατι χρυσαυγουλα στο ξυλο και μετα απο 10 λεπτα τους την πεσανε οι αηδιας...

20 συλληψεις για κουκουλονομο επειδη φοραγαν κρανος πανω στις μηχανες...

 

 

Παντως, για να ελεφρυνουμε και λιγο την κουβεντα, 300 χιλιαρικακια αποζημειωση τη σημερον ημερα... δεχομουν κι εγω να κουτουλησω σε καμμια ζαρντινιερα αμα χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@deesnider ποια αληθεια????οτι εχουμε ιδια δικαιωματα με το 1800????αυτη ειναι η αληθεια σου???

το 1800 οσο δουλευες ειχες.και 100 χρονων να εισουν επρεπε να δουλευεις...ιδια με τωρα ειναι????

ειχαν οι μαυροι ιδια δικαιωματα?ειχαν προεδρο της αμερικης???

 

Ποια αλήθεια, θες να μάθεις; Δες την λοιπόν και ξεστραβώσου: Την αλήθεια του γεγονότος ότι ο πατέρας μου (χωρίς φυσικά να είναι ο μόνος...), ως συνταξιούχος εδώ και λίγα χρόνια, στα 72 του σήμερα, πρέπει να διαλέξει μεταξύ του να έχει να φάει και του να αγοράσει πετρέλαιο για το χειμώνα.

 

Την αλήθεια του ότι, αν δεν τον βοηθούσα εγώ από 'δω που βρίσκομαι και ο αδελφός μου στην Ελλάδα από το μισθό του, θα συνέχιζε να είναι υποχρεωμένος να δουλεύει μέχρι τα 100 (παρανομώντας, ώστε να παίρνει και τη γελοία σύνταξή του).

 

Όσο για τα δικαιώματα των μαύρων, είσαι τουλάχιστον θρασύς, αν παραλληλίζεις τον αγώνα του Martin Luther King, με την καταστροφική μανία των μαλακισμένων που παρουσιάζεις ως αναμορφωτές της κοινωνίας.

 

και μη ξεχασω την ιερα εξεταση...δεν το βλεπεις...καθε κυριακη καινε μερικους αντιχριστους στο συνταγμα...

 

Αυτό απαντήθηκε πολύ νωρίτερα. Απλώς ακολουθείται η μόδα: Τότε έκαιγαν «μάγισσες», τώρα συλλαμβάνουν διαχειριστές ιστοσελίδων, επειδή τόλμησαν να ειρωνευτούν ένα νεκρό καλόγερο...

 

οι γυναικες πριν 200 χρονια ειχαν τα ιδια δικαιωματα με τις γυναικες των ταλιμπαν...

ιδια ειναι με τωρα????

 

Ομολογώ ότι δε γνώριζα, πως τα δικαιώματα τον γυναικών, κερδήθηκαν χάρη σε κάποιους ανεγκέφαλους που έκαιγαν ό,τι έβρισκαν μπροστά τους...

 

ποσα σου δινουν για να τα γραφεις αυτα???

 

Αμέτρητα! Τι φαντάστηκες; Ότι το εισόδημά μου, προέρχεται από τη δουλειά μου; Τι με πέρασες...σκλάβο και υποτακτικό; Φυσικά το σύστημα με πληρώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλαχιστον συμφωνουμε οτι εχουν κερδηθει καποια δικαιωματα.

φυσικα δεν ειναι μονο η ελλαδα που ειναι ολα σου τα παραδειγματα αλλα ειναι και οι, αγγλια,νορβηγια,σουηδια,αυστραλια,νεα ζηλανδια,γερμανια,αμερικη,καναδας,γαλλια,ελβετια,αυστρια,βελγιο,ολλανδια,μαλτα και και και και ...

 

που τα δικαιωματα ισχυουν κατα κανονα.

 

μου φερνεις παραδειγματα για τα οποια εγω παλευω οπως η συνταξη του πατερα σου...

τι μου το λες???γι αυτο ειμαι στους δρομους...για να γινει οπως στην σουηδια... η ακομα καλυτερη την ελβετια που μου αρεσει περισσοτερο λογο του πολιτευματος της που μοιαζει αρκετα με την αμεση δημοκρατια(αυτο ειναι το θεωρω σταδιο,εχοπυμε δρομο μετα αλλα ειναι μια αρχη).

επισης ο πατερας σου εχει τουλαχιστον μια συνταξη...το 1800 δεν θα ειχε ουτε αυτη την ελαχιστη.

οχι ειναι θεμιτο η ωραιο αλλα οπως λες εχει μια επιλογη.τοτε δεν ειχαν καμια...τελος πες του να βαλει aircondition.τερμα στο πετρελαιο.ενα καλο air δεν καιει τιποτα.

 

ωραιος ο μαρτιν λουθερ αλλα εκτος απο τον μαρτιν υπηρχαν και οι μαυροι πανθηρες...μην τους ξεχνας...και ηταν αρκετα βιαιοι.κλασσικο παραδειγμα οτι χρειαζονται και τα 2.

 

περι παστιτσιου ειναι προφανες οτι ειναι η εξαιρεση. ο κανονας δεν ειναι αυτος...μεσα σε 20 χρονια βρεθηκε να ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ καποιος γιατι δεν εχει ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ ακομα...

αρα ακυρο το παραδειγμα ακομα και σαν εξαιρεση.οταν γινει η δικη μπορουμε να το κουβεντιασουμε.

και επειδη τυχαινει και εχω ασχοληθει ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα αθωοθει.αλλα ας μην προτρεχω.οταν θα δικαστει θα τα πουμε...

επισης η συγκριση της ιερας εξετασης με μια προσαγωγη μαλλον ειναι ατυχεστατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλαχιστον συμφωνουμε οτι εχουν κερδηθει καποια δικαιωματα.

φυσικα δεν ειναι μονο η ελλαδα που ειναι ολα σου τα παραδειγματα αλλα ειναι και οι, αγγλια,νορβηγια,σουηδια,αυστραλια,νεα ζηλανδια,γερμανια,αμερικη,καναδας,γαλλια,ελβετια,αυστρια,βελγιο,ολλανδια,μαλτα και και και και ...

 

που τα δικαιωματα ισχυουν κατα κανονα.

 

μου φερνεις παραδειγματα για τα οποια εγω παλευω οπως η συνταξη του πατερα σου...

τι μου το λες???γι αυτο ειμαι στους δρομους...για να γινει οπως στην σουηδια... η ακομα καλυτερη την ελβετια που μου αρεσει περισσοτερο λογο του πολιτευματος της που μοιαζει αρκετα με την αμεση δημοκρατια(αυτο ειναι το θεωρω σταδιο,εχοπυμε δρομο μετα αλλα ειναι μια αρχη).

 

ωραιος ο μαρτιν λουθερ αλλα εκτος απο τον μαρτιν υπηρχαν και οι μαυροι πανθηρες...μην τους ξεχνας...και ηταν αρκετα βιαιοι.κλασσικο παραδειγμα οτι χρειαζονται και τα 2.

 

περι παστιτσιου ειναι προφανες οτι ειναι η εξαιρεση. ο κανονας δεν ειναι αυτος...μεσα σε 20 χρονια βρεθηκε να ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ καποιος γιατι δεν εχει ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ ακομα...

αρα ακυρο το παραδειγμα ακομα και σαν εξαιρεση.οταν γινει η δικη μπορουμε να το κουβεντιασουμε.

και επειδη τυχαινει και εχω ασχοληθει ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα αθωοθει.αλλα ας μην προτρεχω.οταν θα δικαστει θα τα πουμε...

επισης η συγκριση της ιερας εξετασης με μια προσαγωγη μαλλον ειναι ατυχεστατη.

 

Πες μου ποσες φορες απο αυτες που εισαι στους δρομους, εβαλες ηθελημενα φωτια σε αυτοκινητο η σε μαγαζι καποιου ασχετου για να στηριξεις τον αγωνα των δικαιωματων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@pournaras οχι δεν εχω βαλει αλλα εχω αποτρεψει κι ολας.

 

αλλα οταν πας να διαδηλωσεις και σου την πεφτουν αναγκαζεσαι να αμυνθεις.αλλιως το βαζεις στα ποδια.

οποτε στην αμυνα κανς καδος για να τους καθυστερησεις η κανα πεζοδρομιο για πολεμοφοδια ειναι αναγκαστικο.

αλλιως απλας φευγεις τρεχοντας.γιατι αμα σε πιασουν και τυχαιος να εισαι σε τουλουμιαζουν ασχημα.

 

να προσθεσω εδω οτι πλεον ειμαι 32.το καθηκον μου στους δρομους ειναι να προστατεψω τον κοσμο και να τον προφυλαξω πλεον.αλλη κριση εχω εγω.αλλη ο πιτσιρικας που ειναι 16 και αλλη η κυρια ποτιτσα που κατεβηκε πρωτη φορα.και την κυρια ποτιτσα θα προστατεψω και θα της πω προς τα που να φυγει και τον πιτσιρικα θα τον αγκαλιασω για να ηρεμησει και να μην σπασει το χ μαγαζι.αμα τον δω να σπαει τραπεζα δεν θα πολυασχοληθω.

αλλα πραγματα κανει ενας 30αρης αλλα ενας 40αρης αλλα ενας 20αρης.

δεν καταβαινουμε κατω με προθεση τις φασαριες.γνωριζουμε ομως οτι θα υπαρξουν.

 

τα lebel αργοτερα.

Επεξ/σία από XxSMIL3xX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras οχι δεν εχω βαλει αλλα εχω αποτρεψει κι ολας.

 

αλλα οταν πας να διαδηλωσεις και σου την πεφτουν αναγκαζεσαι να αμυνθεις.αλλιως το βαζεις στα ποδια.

οποτε στην αμυνα κανς καδος για να τους καθυστερησεις η κανα πεζοδρομιο για πολεμοφοδια ειναι αναγκαστικο.

αλλιως απλας φευγεις τρεχοντας.γιατι αμα σε πιασουν και τυχαιος να εισαι σε τουλουμιαζουν ασχημα.

 

τα lebel αργοτερα.

 

Ειδες λοιπον που ερχεσαι στα λογια μου; ΚΑθεσαι κι αραδιαζεις ολοκληρα κατεβατα για μια πολυ σωστη και αξια μαχη των πολιτων που εδωσαν μαχη για τα δικαωματα τους και προσπαθεις να τους αντισταθμισεις με αυτους τους οποιους αποτρεπεις απο το να βαλουν ηθελημενες φωτιες. Αλλο η αμυνα με ενα καδο, κι αλλο η το σπασιμο και το πλιατσικο ωστε 2 μερες μετα την πορεια εγω να μπορω να βρω στο χαλαρο το αηφονι με 150-200 ευρα καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες λοιπον που ερχεσαι στα λογια μου; ΚΑθεσαι κι αραδιαζεις ολοκληρα κατεβατα για μια πολυ σωστη και αξια μαχη των πολιτων που εδωσαν μαχη για τα δικαωματα τους και προσπαθεις να τους αντισταθμισεις με αυτους τους οποιους αποτρεπεις απο το να βαλουν ηθελημενες φωτιες. Αλλο η αμυνα με ενα καδο, κι αλλο η το σπασιμο και το πλιατσικο ωστε 2 μερες μετα την πορεια εγω να μπορω να βρω στο χαλαρο το αηφονι με 150-200 ευρα καινουριο.

 

Η αλήθεια είναι πως ο.... αυτός με το δύσκολο username ( :P ) για αυτούς μιλάει από την αρχή. Αυτοί που σπάνε βιτρίνες είναι η μειοψηφία, οι περισσότεροι και κυρίως πιτσιρικάδες (16-20) κατεβαίνουν σε πορείες με μόνο στόχο την αντίσταση στην αστυνομική βία (άσχετα με το αν κάποια φορά την προκαλέσουν/ξεκινήσουν αυτοί και όχι οι αστυνομικοί). Κι αυτοί μπάχαλοι θεωρούνται από ετυμολογικής πλευράς.

 

 

@Deesnider: tl;dr και δεν προλαβαίνω να απαντήσω. Θα πω μόνο....... seriously! Η κάθε θεωρία και φιλοσοφία έχει την ίδια αξία. Σίγουρα αν ζούσες στην εποχή κάποιων μεγάλων φιλοσόφων, είτε στα αρχαία είτε στα νεότερα χρόνια θα τους αποκαλούσες κι αυτούς "αρχιδοξύστες" (όπως πιστεύω ότι θα αποκαλούσες και τους μεγαλύτερους επιστήμονες των περασμένων αιώνων, γιατί τελικά...... αυτό έκαναν. Ελάχιστοι είχαν βιοποριστικά προβλήματα, ή μυστρί και πηλοφορι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες λοιπον που ερχεσαι στα λογια μου; ΚΑθεσαι κι αραδιαζεις ολοκληρα κατεβατα για μια πολυ σωστη και αξια μαχη των πολιτων που εδωσαν μαχη για τα δικαωματα τους και προσπαθεις να τους αντισταθμισεις με αυτους τους οποιους αποτρεπεις απο το να βαλουν ηθελημενες φωτιες. Αλλο η αμυνα με ενα καδο, κι αλλο η το σπασιμο και το πλιατσικο ωστε 2 μερες μετα την πορεια εγω να μπορω να βρω στο χαλαρο το αηφονι με 150-200 ευρα καινουριο.

 

απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι εχω δει αναρχικους να καινε τραπεζες να σπανε το πλαιδιο και το multirama και μαλιστα ειχα εκνευριστει που μερικοι πηρανε αγαθα.ηταν λιγοι ομως αυτοι και τους εβαλαν οι μεγαλυτεροι να τα πεταξουν η να τα σπασουν, να σπανε atm.και μπατσικα.

εχω δει να θελουν να σπασουν μαγαζι απεργοσπαστη.εδω ειναι λεπτο το θεμα.αλλα ολες τις φορες που εχω δει την γλιτωσαν τα μαγαζια και απλα οι ιδιοκτητες τους τα εκλεισαν με ελαχιστες ζημιες η και καθολου.εδω ειναι που σου εγραψα πως εχω γλιτωσει μαγαζια αν και απεργοσπαστες δικαιωμα τους.

 

αυτα εχω δει εγω με τα ματια μου.ξεχασα τα ενεχυροδανειστηρια,τους καδους και τα πεζοδρομια.

 

δεν εχω δει αναρχικο η μπαχαλο ΠΟΤΕ μου να σπαει η να καιει αλλο μαγαζι.ΠΟΤΕ.και ειμαι 32 ετων.ειμαι αρκετα χρονια στους δρομους.

ψεμματα.ειχαν σπασει τον τεκερνλη στο συνταγμα.το εχω δει αυτο το βραδυ που ειχαν κυκλωσει το συνταγμα.

50 ατομα στην πλατεια με κλειστο το μετρο και γυρω γυρω ματ.μεγαλη βραδια αυτη.να σκεφτεις οτι εκεινο το βραδυ δεν μπορουσαν να βγουν απο την πλατεια γιατι τους επιαναν.επρεπε μεχρι τις 05.00 να μεινουν εκει χωρις νερο και τροφη με ολη την πλατεια γεματη χημικα και τα ματ να μπαινοβγαινουν και να παιζουν ξυλο.

τοτε καηκε και ενα περιπτερο και ειναι κριμα.καψανε καποιοι ενα βανακι της ΕΥΠ που ηταν παρκαρισμενο πιο πανω και αυτο καηκε,κοπηκε το χειροφρενο,δεν ειχε βαλει και ταχυτητα ο βλακας ο ασφαλιτης και το πηρε η κατηφορα και το εσκασε πανω στο περιπτερο.

 

αυτο που λεω πουρναρα που μαλλον εισαι απο τριπολη ειναι οτι και να κανεις το συστημα θα ασκησει βια.

απεργια θελεις?δες τους χαλυβουργους,καθηστικη διαμαρτρια θελεις???αυτο ειναι το πιο γελοιο απ ολα.τις πρωτες φορες οταν ειμουν μικρος αυτο εκανα και ολο τις ετρωγα.μεχρι που το καταλαβα και ειπα ποτε ξανα καθιστος.

οτι και να κανεις το συστημα θα σου κουβαλησει τα ματ.

 

το παιχνιδι εκει θα παιχτει.ποτε θα καταφερεις να κερδησεις τα ματ.

βεβαια για να τα κερδησεις πρεπει να εχεις και μαζικοτητα αλλιως δυσκολο εως αδυνατον.

η ιστορια του καστρο και του τσε εχει ενδιαφερον που ξεκινησαν την επανασταση 18 αντρες και τελικα τα καταφεραν ασχετως αν και εκει χουντιτσα ειναι.

 

ιστορικα αυτο γινεται παντου.

συνεχεια οι φτωχοι επαναστατουν και συνεχεια το συστημα τους δερνει,φυλακιζει,εξοριζει.

εκτος απο μερικες φορες που οι φτωχοι καταφεραν και εδειραν αυτοι τον στρατο η τα ματ.

 

στην αιγυπτο τι εγινε?

στην κερατεα?

 

οποτε ο φτωχος ζηταει το συστημα τον δερνει.μεχρι που γινονται πολλοι οι φτωχοι που απαιτουν και κερδιζουν.

 

οχι βεβαια οτι γινεται καμια τεραστια αλλαγη.αυτο ειναι και το λαθος των μεχρι τωρα επαναστασεων.κανουν οτι κανουν,κερδιζουν και τελικα παιρνουν μερικα ψιχουλα.

ψιχουλα ξεψιχουλα κατι κερδιζουν παντως.

ετσι εχει κυλησει η ιστορια μας και ετσι θα συνεχιστει για αρκετα χρονια ακομα.

 

 

 

και τα βαζεις εσυ και ο καθε εσυ με αυτους και οχι με τα υπολοιπα 10.000.000 που ειναι στον καναπε τους...

ας κανουν κατι και οι υπολοιποι.που ειναι?μονο καναπε και μεγκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, για να ελεφρυνουμε και λιγο την κουβεντα, 300 χιλιαρικακια αποζημειωση τη σημερον ημερα... δεχομουν κι εγω να κουτουλησω σε καμμια ζαρντινιερα αμα χρειαζεται.

...στο κεφάλι;:o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...