Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μυξοκλαιγεσαι τότε; Δεν είναι ιδιοκτησία σου ότι γουστάρει θα λέει. Αριστερίστικες μαλακίες "είναι μέσο ενημέρωσης άρα θα πρέπει να προσφέρει αντικειμενικά στον ιερό στόχο της αντικειμενικής πληροφόρησης" πες τα στο ιντιμίντια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι μυξοκλαιγεσαι τότε; Δεν είναι ιδιοκτησία σου ότι γουστάρει θα λέει. Αριστερίστικες μαλακίες "είναι μέσο ενημέρωσης άρα θα πρέπει να προσφέρει αντικειμενικά στον ιερό στόχο της αντικειμενικής πληροφόρησης" πες τα στο ιντιμίντια.

 

Butthurt? Είπα πως όταν ένα μέσο ενημέρωσης έχει πολυφωνία είναι πιο αντικειμενικό από κάποιο που ελέγχεται μόνο από έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το wikipedia αυτός είναι ο ορισμός της αντικειμενικότητας, σε παρεξήγησα τελικά.

 

Αφού ψάχνεις στο wikipedia (άλλη ...υπέρτατη πηγή γνώσης, αλλά τέλος πάντων...), ψάξε και για δύο ακόμα ορισμούς:

 

1) Κριτική σκέψη

2) Ικανότητα αξιολόγησης πηγών

 

Δεν πιστεύω ένα τυχαίο ποστ στο indymedia, πιστεύω αυτούς που όντως ήταν μπροστά

 

Ε, κι εγώ ήμουν μπροστά, λέμε!!! Αφού σου το λέω, γιατί δε με πιστεύεις και με πληγώνεις;

 

(Εκτός κι αν, μεταξύ αυτών που «ήταν όντως μπροστά», ήσουν και ο ίδιος...οπότε πάω πάσο! Είδες; Εγώ δε σε πληγώνω...)

 

Τώρα μην περιμένεις να σου πω και ονόματα. Αλλά δεν θα αφήσω και τα ψεύδη τα δικά σου και του Hamurabi να αλωνίζουν στο φορουμ.

 

- Δεν περιμένω, ούτε θέλω να μου πεις ονόματα. Δε με αφορούν.

 

- Αν όντως έχεις σκοπό να εξαφανίσεις τα ψεύδη μου από το foroum, κάνε μου report. Ένα κουμπάκι θα πατήσεις, δεν είναι μεγάλη δουλειά. Οι mods θα τα αξιολογήσουν ως ψεύδη ή μη και θα πράξουν αναλόγως...

 

στο indymedia ο καθένας μπορεί να ανεβάσει άρθρο/είδηση (περνάει από έλεγχο όμως, ναι).

 

Ακριβώς αυτό είναι το «ζουμί»! Οπότε...

 

Όταν μπορείς να πας μια τυχαία μέρα απροειδοποίητα να παρουσιάσεις δελτίο ειδήσεων στο μεγκα, συνεχίζουμε τη σύγκριση :-)

 

...όταν μπορείς να πας μια τυχαία μέρα απροειδοποίητα να παρουσιάσεις δελτίο ειδήσεων στο μεγκα, ανεβάσεις ένα άρθρο/είδηση στο indymedia, το οποίο θα καταφέρεται εναντίον των «επαναστατών για τη λευτεριά του λαού», συνεχίζουμε την σύγκριση κουβέντα (διότι ζήτημα σύγκρισης δεν τίθεται: και τα δύο, τα ίδια σκατά είναι...)

 

Butthurt? Είπα πως όταν ένα μέσο ενημέρωσης έχει πολυφωνία είναι πιο αντικειμενικό από κάποιο που ελέγχεται μόνο από έναν.

 

Την πολυφωνία των πολλών φωνών που λένε όλες τα ίδια, πως την ορίζει η ...wikipedia;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ψάχνεις στο wikipedia (άλλη ...υπέρτατη πηγή γνώσης, αλλά τέλος πάντων...), ψάξε και για δύο ακόμα ορισμούς:

 

1) Κριτική σκέψη

2) Ικανότητα αξιολόγησης πηγών

Ικανότητα αξιολόγησης πηγών χωρίς καν να τις διαβάσεις, πρώτη φορά βλέπω πάντως. Ειδικά μάλιστα όταν το κείμενο δεν είναι υπογεγραμμένο από τη διαχειριστική ομάδα του Indymedia, και δεν βρίσκεται μόνο εκεί.

 

 

Ε, κι εγώ ήμουν μπροστά, λέμε!!! Αφού σου το λέω, γιατί δε με πιστεύεις και με πληγώνεις;

 

(Εκτός κι αν, μεταξύ αυτών που «ήταν όντως μπροστά», ήσουν και ο ίδιος...οπότε πάω πάσο! Είδες; Εγώ δε σε πληγώνω...)

 

Νομίζω ότι η προφανής απάντηση είναι επειδή εσένα δεν σε εμπιστεύομαι, ενώ κάποιους άλλους ναι.

 

 

- Αν όντως έχεις σκοπό να εξαφανίσεις τα ψεύδη μου από το foroum, κάνε μου report. Ένα κουμπάκι θα πατήσεις, δεν είναι μεγάλη δουλειά. Οι mods θα τα αξιολογήσουν ως ψεύδη ή μη και θα πράξουν αναλόγως...

 

Να κάνω report στα μηνύματα σου επειδή διαφωνώ μαζί σου; Μόνο η μια πλευρά πρέπει να ακούγεται στο φορουμ; Ο αναγνώστης βλέπει και αξιολογεί. Ελπίζω από το περιεχόμενο των μηνυμάτων, όχι να γνωρίζει.......... εκ γενετής ποιος είναι αξιόπιστος και ποιος όχι.

 

 

...όταν μπορείς να πας μια τυχαία μέρα απροειδοποίητα να παρουσιάσεις δελτίο ειδήσεων στο μεγκα, ανεβάσεις ένα άρθρο/είδηση στο indymedia, το οποίο θα καταφέρεται εναντίον των «επαναστατών για τη λευτεριά του λαού», συνεχίζουμε την σύγκριση κουβέντα (διότι ζήτημα σύγκρισης δεν τίθεται: και τα δύο, τα ίδια σκατά είναι...)

 

Το ότι είναι αριστερό site και δεν δίνει βήμα στον φασισμό να μιλήσει, δεν παίζει απαραίτητα ρόλο στην αντικειμένικότητα του. Με την ίδια λογική το ινσομνια έχει αναληθείς τεχνολογικές ειδήσεις επειδή απαγορεύει τις πολιτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ικανότητα αξιολόγησης πηγών χωρίς καν να τις διαβάσεις, πρώτη φορά βλέπω πάντως. Ειδικά μάλιστα όταν το κείμενο δεν είναι υπογεγραμμένο από τη διαχειριστική ομάδα του Indymedia, και δεν βρίσκεται μόνο εκεί.

 

Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Για να σε γυρίσω λίγο πίσω, στα παιδικά σου χρόνια, σου θυμίζω την αλληγορία του ψεύτη βοσκού...

 

(η υπογραφή της ...διαχειριστικής ομάδας του indymedia, ως γνωστόν αποτελεί εγγύση και σύμβολο κύρους και η παρουσία της η μη, κάτω από κάθε παπαριά που αναρτάται εκεί μέσα, ορίζει και την εγκυρότητα τής παπαριάς...)

 

Νομίζω ότι η προφανής απάντηση είναι επειδή εσένα δεν σε εμπιστεύομαι, ενώ κάποιους άλλους ναι.

 

Ε, ναι, το ίδιο λέμε...

 

Να κάνω report στα μηνύματα σου επειδή διαφωνώ μαζί σου; Μόνο η μια πλευρά πρέπει να ακούγεται στο φορουμ;

 

Όχι ρε 'συ, προς Θεού! Ποιος αναιδέστατος συκοφάντης τα διαδίδει αυτά;

 

 

 

tolis_01 wrote: «δεν θα αφήσω και τα ψεύδη τα δικά σου και του Hamurabi να αλωνίζουν στο φορουμ.»

 

 

 

Το ότι είναι αριστερό site και δεν δίνει βήμα στον φασισμό να μιλήσει, δεν παίζει απαραίτητα ρόλο στην αντικειμένικότητα του.

 

Δε δίνει βήμα σε αυτό που η δική σου αντίληψη και ιδεολογία αποδέχεται και αναγνωρίζει ως τη μόνη έκφανση φασισμού. Στο αντίθετο άκρο, το οποίο για κάποιων άλλων την αντίληψη και ιδεολογία είναι επίσης φασισμός (απλώς άλλης ...απόχρωσης) αλλά θρασύτατα αυτοπροσδιορίζεται ως «δημοκρατικό», δίνει αβέρτα βήμα.

 

Έχει κάθε δικαίωμα φυσικά, να επιλέγει σε ποιους θα δίνει βήμα και είναι προς τιμήν του το ότι δηλώνει την ιδεολογική του τοποθέτηση (ασχέτως της εγκυρότητας ή μη των όσων δημοσιεύει), αλλά μη μπλέκεις τη βούρτσα (βλ. δηλωμένη πολιτική θέση) με την ...αντικειμενικότητα.

 

Μια και είναι το φόρτε σου, δεν ξαναρίχνεις μια ματιά στη wiki, εκεί που λέει πώς ορίζεται η αντικειμενικότητα;...

 

Με την ίδια λογική το ινσομνια έχει αναληθείς τεχνολογικές ειδήσεις επειδή απαγορεύει τις πολιτικές.

 

...και μια και είμαστε στη φάση αναζήτησης ορισμών, δες και τον ορισμό της λέξης που έχω τονίσει, διότι μάλλον χρειάζεται αναθεώρηση στο μυαλό σου.

 

Άντε, να σου το δώσω μασημένο:

 

1) Το insomnia δεν απαγορεύει τις πολιτικές ειδήσεις, αλλά τις πολιτικές συζητήσεις.

2) Εσύ, με τη ...λογική, συμπέρανες ότι από την απαγόρευση ή μη των πολιτικών συζητήσεων, εξαρτάται η εγκυρότητα ή η αναλήθεια των ...τεχνολογικών ειδήσεων!...

 

...

 

ponokefolo.jpg

 

...ημικρανία!!!

 

 

Επεξ/σία από deesnider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι παρερμηνεύεις σχεδόν όλες τις απαντήσεις μου προς το συμφέρον σου.

 

Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Για να σε γυρίσω λίγο πίσω, στα παιδικά σου χρόνια, σου θυμίζω την αλληγορία του ψεύτη βοσκού...

 

(η υπογραφή της ...διαχειριστικής ομάδας του indymedia, ως γνωστόν αποτελεί εγγύση και σύμβολο κύρους και η παρουσία της η μη, κάτω από κάθε παπαριά που αναρτάται εκεί μέσα, ορίζει και την εγκυρότητά τής παπαριάς...)

 

Είπα ακριβώς το αντίθετο. Το κείμενο των συλληφθέντων ΔΕΝ έχει σχέση με το Indymedia. Απλά αναρτήθηκε ΚΑΙ εκεί.

 

 

 

Όχι ρε 'συ, προς Θεού! Ποιος αναιδέστατος συκοφάντης τα διαδίδει αυτά;

 

 

 

tolis_01 wrote: «δεν θα αφήσω και τα ψεύδη τα δικά σου και του Hamurabi να αλωνίζουν στο φορουμ.»

 

 

 

Έχεις δίκιο, η απάντηση σε ψεύδη είναι το ίδιο με το τη λογικρισία.

 

 

 

 

Δε δίνει βήμα σε αυτό που η δική σου αντίληψη και ιδεολογία ορίζει ως τη μόνη έκφανση φασισμού. Στο αντίθετο άκρο, το οποίο για κάποιων άλλων την αντίληψη και ιδεολογία είναι επίσης φασισμός (απλώς άλλης ...απόχρωσης) αλλά θρασύτατα αυτοπροσδιορίζεται ως «δημοκρατικό», δίνει αβέρτα βήμα.

 

Έχει κάθε δικαίωμα φυσικά, να επιλέγει σε ποιους θα δίνει βήμα και είναι προς τιμήν του το ότι δηλώνει την ιδεολογική του τοποθέτηση (ασχέτως της εγκυρότητας ή μη των όσων δημοσιεύει), αλλά μη μπλέκεις τη βούρτσα (βλ. δηλωμένη πολιτική θέση) με την ...αντικειμενικότητα.

 

Μια και είναι το φόρτε σου, δεν ξαναρίχνεις μια ματιά στη wiki, εκεί που λέει πως ορίζεται η αντικειμενικότητα;...

 

Δεν διαφώνησα στο ότι δίνει βήμα στους "δικούς του", από τον δικό του πολιτικό χώρο. Προσωπικά, για παράδειγμα στο λινκ του indymedia που έβαλα, δεν με απασχολεί η άποψη των βασανιστών-μπάτσων, μπορώ να βγάλω συμπέρασμα και χωρίς να την ακούσω.

 

 

 

 

...και μια και είμαστε στη φάση αναζήτησης ορισμών, δες και τον ορισμό της λέξης που έχω τονίσει, διότι μάλλον χρειάζεται αναθεώρηση στο μυαλό σου.

 

Άντε, να σου το δώσω μασημένο:

 

1) Το insomnia δεν απαγορεύει τις πολιτικές ειδήσεις, αλλά τις πολιτικές συζητήσεις.

2) Εσύ, με τη ...λογική, συμπέρανες ότι από την απαγόρευση ή μη των πολιτικών συζητήσεων, εξαρτάται η εγκυρότητα ή η αναλήθεια των ...τεχνολογικών ειδήσεων!...

 

...

 

ponokefolo.jpg

 

...ημικρανία!!!

 

 

 

Εδώ το indymedia είναι αναντικειμενικό επειδή δεν δίνει βήμα λόγου στους Ναζιστές, δεν θα είναι το ινσομνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι παρερμηνεύεις σχεδόν όλες τις απαντήσεις μου προς το συμφέρον σου.

 

Ναι, το 'χω αυτό. Είναι κατάρα που με ακολουθεί από παιδί! Τι εξορκισμούς, τι ευχέλαια, τι δεήσεις στον ...οξαποδώ (Αυτό ήταν μαλακία, αλλά το κατάλαβα αργά. Έπρεπε να το δοκιμάσω πριν από τον εξορκισμό, αλλά μου διέφυγε και τον τσάντισα...), τίποτα δεν έπιασε...

 

Είπα ακριβώς το αντίθετο. Το κείμενο των συλληφθέντων ΔΕΝ έχει σχέση με το Indymedia. Απλά αναρτήθηκε ΚΑΙ εκεί.

 

«Πέρασε» τα «φίλτρα» του indymedia, δημοσιεύθηκε και στο indymedia = Εξ ορισμού αναληθές και χωρίς καμία σημασία το αν και που αλλού δημοσιεύθηκε. Όπως το indymedia κάνει το δικό του «φιλτράρισμα» στα όσα αναρτώνται εκεί, έτσι κι εγώ κάνω το δικό μου. Οτιδήποτε λοιπόν δημοσιεύεται σε ένα site το οποίο υποστηρίζει και ενθαρρύνει τη δράση τρομοκρατών και κοινωνικών αποβλήτων που καταστρέφουν περιουσίες πολιτών, κρυμμένοι κάτω από κουκούλες και πίσω από θρασύδειλους αυτοπροσδιορισμούς ως «κοινωνικοί αγωνιστές» και «επαναστάτες», τα δικά μου φίλτρα το σταματούν πριν φτάσει στο οπτικό μου πεδίο και το στέλνουν απευθείας στα σκουπίδια.

 

Ήταν σαφή τα λόγια του ...φασίστα; Έπεσε η μάσκα του, ώστε να ξέρουν οι συμμετέχοντες στα θέματα που συμμετέχει και ο ίδιος, με ποιον έχουν να κάνουν;

 

Έχεις δίκιο, η απάντηση σε ψεύδη είναι το ίδιο με το τη λογικρισία.

 

...η απάντηση σε αυτά που θεωρείς εσύ ψεύδη...

 

....αλλά είπαμε: Αντικειμενικότητα uber alles...

 

Δεν διαφώνησα στο ότι δίνει βήμα στους "δικούς του", από τον δικό του πολιτικό χώρο. Προσωπικά, για παράδειγμα στο λινκ του indymedia που έβαλα, δεν με απασχολεί η άποψη των βασανιστών-μπάτσων, μπορώ να βγάλω συμπέρασμα και χωρίς να την ακούσω.

 

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, δεν απασχολεί ούτε εμένα η άποψη που δημοσιεύεται (έχοντας περάσει πάντα τα περίφημα «φίλτρα» της) στη συγκεκριμένη διαδικτυακή γιάφκα και μπορώ να βγάλω συμπέρασμα και χωρίς να την ακούσω...

 

Εδώ το indymedia είναι αναντικειμενικό επειδή δεν δίνει βήμα λόγου στους Ναζιστές, δεν θα είναι το ινσομνια;

 

Αυτό κατάλαβες διαβάζοντας αυτό που έγραψα; Ότι υπερασπίζομαι την αντικειμενικότητα του insomnia; Μόλις κέρδισες το σεβασμό μου...είσαι Θεός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

«Πέρασε» τα «φίλτρα» του indymedia, δημοσιεύθηκε και στο indymedia = Εξ ορισμού αναληθές και χωρίς καμία σημασία το αν και που αλλού δημοσιεύθηκε. Όπως το indymedia κάνει το δικό του «φιλτράρισμα» στα όσα αναρτώνται εκεί, έτσι κι εγώ κάνω το δικό μου. Οτιδήποτε λοιπόν δημοσιεύεται σε ένα site το οποίο υποστηρίζει και ενθαρρύνει τη δράση τρομοκρατών και κοινωνικών αποβλήτων που καταστρέφουν περιουσίες πολιτών, κρυμμένοι κάτω από κουκούλες και πίσω από θρασύδειλους αυτοπροσδιορισμούς ως «κοινωνικοί αγωνιστές» και «επαναστάτες», τα δικά μου φίλτρα το σταματούν πριν φτάσει στο οπτικό μου πεδίο και το στέλνουν απευθείας στα σκουπίδια.

 

Ήταν σαφή τα λόγια του ...φασίστα; Έπεσε η μάσκα του, ώστε να ξέρουν οι συμμετέχοντες στα θέματα που συμμετέχει και ο ίδιος, με ποιον έχουν να κάνουν;

 

 

 

Όταν οι απόψεις σου συμβαδίζουν με του Μπουμπούκου, του τσεκουροφόρου και λοιπών νεοναζί εντός και εκτός κοινοβουλίου...

 

δεν νομίζω ότι είχαν και πολλοί αμφιβολία για το τι είσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οι απόψεις σου συμβαδίζουν με του Μπουμπούκου, του τσεκουροφόρου και λοιπών νεοναζί εντός και εκτός κοινοβουλίου...

 

δεν νομίζω ότι είχαν και πολλοί αμφιβολία για το τι είσαι...

 

Δε φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι! Ρώτησα, μόνο και μόνο για να είμαι κι εγώ 100% βέβαιος.

 

Όπως θα γελούσα αν, κάποιος που μόλις είχε βγει από ένα βόθρο, παραπονιόταν ότι του βρωμάω, έτσι αποτελεί τιμή για 'μένα, το να με θεωρεί φασίστα το κάθε χαμένο κορμί.

 

"Διαδικτυακή γιάφκα", "δράση τρομοκρατών", "κουκούλες".

Α-α-α-Αδωνι;; Τι κάνεις στο ινσομνια; B)

 

Έννοια σου και, την εποχή που τα έλεγα εγώ αυτά, ο Άδωνις δεν είχε γίνει ακόμα φίρμα. Είμαι παλιοσειρά φασισταριό του λόγου μου. Απλώς δε «γράφω» στην κάμερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να μοιραστώ ένα μυστικό μαζί σας, όταν δεν παρεμβαίνω δεν είναι επειδή δεν παρακολουθώ. Απλώς μου είναι ευκολότερο να σας μπανάρω μία φορά όταν το παρακάνετε παρά να έχω συνεχώς το νου μου.

 

wink

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε τα παιδιά εκεί πρσφέρουν αντιπληροφόρηση, αυτά που μας κρύβουν τα καθεστωτικά μέσα κτλ κτλ

 

Θες να πεις ότι δεν προσφέρουν αντιπληροφόρηση, ή ότι τα καθεστωτικά μέσα δεν κρύβουν τίποτα; Ή και τα δυο; Αλλά αν είναι και τα δυο, τελικά, μήπως δεν υπάρχει πουθενά αντιπληροφόρηση;

 

Θέλω να μοιραστώ ένα μυστικό μαζί σας, όταν δεν παρεμβαίνω δεν είναι επειδή δεν παρακολουθώ. Απλώς μου είναι ευκολότερο να σας μπανάρω μία φορά όταν το παρακάνετε παρά να έχω συνεχώς το νου μου.

 

wink

 

Got the message B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...