Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομιζω να θελει ιδιαιτερη σκεψη, ουτε ειναι διαφορετικο για τον καθενα. Παραπλευση απωλεια ειναι οποιαδηποτε απωλεια δεν θα μπορουσε να εχει θετικο αντικτυπο στην πορεια. Το καψιμο ενος ασχετου αμαξιου επειδη απλα ειναι ακριβο δε βοηθησε ποτε στην κατακτηση δικαιωματων. Το ιδιο και το σπασιμο ενος καταστηματος, οσο πλουσιος και να ειναι ο ιδιοκτητης του, παλι δε θα βοηθησει ουτε στο ελαχιστο στα δικαιωματα σου.

 

Χρειάζεται σκέψη, και ειναι διαφορετικό για αρκετούς, γιατί δεν είναι παλιά και σαφώς ορισμένη λέξή. Και πάλι, οτιηδήποτε ξεφεύγει από την ειρηνική πορεία, περιλαμβάνει και το ξύλο με τα ΜΑΤ. Οπότε σχεδόν ΚΑΘΕ διαδήλωση έχει και θα έχει μπάχαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ώχου το μωρέ, έμαθε τους τενεκέδες και τους ποντικαράδες.

 

Δεν μου λες εσύ που δεν είσαι τενεκές, αν τα σπάνε 30 άτομα πως θα ξέρεις ποιος είναι ασφαλίτης για να τον πιάσεις με την ταυτότητα πάνω του, θα το γράφει στην κουτέλα του? δεν θα πρέπει να πιάσεις και να γδύσεις και τους 30? ή δεν φτάνει τόσο μακριά το βεληνεκές σου?

 

Το ...βεληνεκές μου; Εγώ δεν έχω καν βεληνεκές! Αρκεί το δικό σου, που φτάνει τόσο ...μακριά, ώστε να δημιουργεί εξισώσεις από το μηδέν:

 

«Δεν ξέρουμε αν και ποιος από τους 30 είναι ασφαλίτης = Όλοι είναι ασφαλίτες και μ' ένα σμπάρο δυο τρυγόνια!

1) ξεμπερδεύουμε χωρίς ζαλάδες, 2) είμαστε ιδεολογικώς σύμφωνοι με τη γραμμή της ...επανάστασης»

 

Άκου λέει «το βεληνεκές μου»! Μη μου προσδίδεις αξίες και ικανότητες που δεν έχω, βρε 'συ! Με κάνεις να κοκκινίζω...

 

Για τις ταυτότητες μπορώ να σου βάλω link αλλά επειδή τσάμπα θα το κάνω, θα κάνεις ένα πείραμα. Θα γράψεις στο google, ή στην πάπυρους λαρούς ή στην ΔΟΜΗ ή όπου θέλεις τα keywords που η ευφυία σου, ο καλός θεούλης και η εξέλιξη σου λένε ότι θα απαντήσουν στην ερώτηση σου. Αν δεν τα καταφέρεις ή δεν βρεις απευθείας link από το star channel ή από το τρωκτικό ή από το stoxos.gr ή από 'που αλλού ενημερώνεσαι θα το δεχτείς αξιωματικά κι αναπόδεικτα. Επειδή το λέω εγώ. Αφού μέχρι εκεί φτάνεις και θες και καθαρό βίντεο από πολίτες να πιάνουν on camera ασφαλίτες αλλά ταυτόχρονα δεν έχεις ακούσει/δει ποτέ ότι αυτό έχει ήδη γίνει.

 

...και ξαναλέω: Υπεκφυγές του σωρού και ειρωνείες του κ....! Μόνο που αυτή τη φορά, εμπλουτίζονται και με μαντικές ικανότητες, σχετικά με το από που ενημερώνεται ο καθένας (το βεληνεκές, που λέγαμε...)

 

Αν είχατε τα ίδια πιστεύω θα κάνατε καλή παρέα με την sos. Έτσι ανοιχτόμυαλη ήταν κι αυτή, σαν κι εσένα.

 

Ποια είναι η κυρία;

 

 

Έλα ρε μαλ...! Μονταρισμένο είναι το βίντεο, για να πλήξει τον αγώνα των παιδιών! Αφού ασφαλίτης του έβαλε στο χέρι την πολιτική ταυτότητα για να τον γλιτώσει. Συναδελφική αλληλεγγύη... στάνταρ σου λέω! Κι ο άλλος ο νεαρός που ισχυρίζεται ότι τον ξέρει, ότι είναι πατέρας του κολλητού του και ότι δεν είναι ασφαλίτης, βαλτός από τους «μπατσογουρουνιαδολοφόνους» είναι. Θα το αναρτήσει και το indymedia, αν δε με πιστεύεις...

Επεξ/σία από deesnider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να θελει ιδιαιτερη σκεψη, ουτε ειναι διαφορετικο για τον καθενα. Παραπλευση απωλεια ειναι οποιαδηποτε απωλεια δεν θα μπορουσε να εχει θετικο αντικτυπο στην πορεια. Το καψιμο ενος ασχετου αμαξιου επειδη απλα ειναι ακριβο δε βοηθησε ποτε στην κατακτηση δικαιωματων. Το ιδιο και το σπασιμο ενος καταστηματος, οσο πλουσιος και να ειναι ο ιδιοκτητης του, παλι δε θα βοηθησει ουτε στο ελαχιστο στα δικαιωματα σου.

 

 

μην με κανεις να επαναλαμβανομαι.

http://el.wikipedia....άης_του_'68

 

επι μερες καιγοτανε το παρισι.

ναι υπηρξαν "παραπλευρες" απωλειες.

ειναι μπαχαλακηδες η οχι?

μπες στο youtube μην καθομαι και γεμιζω την σελιδα με βιντεο και δες το με τα ματια σου!!!!

οδομαχιες ολη μερα και ολη νυχτα.

ειναι μπαχαλακηδες?

 

υπαρχουν απειρα τετοια παραδειγματα στην ιστορια της ανθρωποτητας.λιγα ποστ πιο πανω εχω βαλει βιντεο απο καναδα,αγγλια,γαλλια κ.α.

ολοι αυτοι ειναι μπαχαλακηδες?

 

 

η απειρια μερικων ειναι καταπληκτικη.

ειναι σαφες οτι δεν εχεις διαμαρτυρηθει ποτε στην ζωη σου!!!!γιατι αν ειχες θα ειχες διαπιστωσει οτι η απαντηση του συστηματος σε οποιοδηποτε αιτημα σου ειναι η βια.

εχω βαρεθει να το λεω.πανε τα αμεα και τρωνε ξυλο,πανε οι συνταξιουχοι και τρωνε ξυλο.

τι περιμενεις ακομα να δεις?

τραβα λοιπον την επομενη φορα που θα θεωρεις οτι κατι ειναι αδικο να το διεκδικησεις.

πηγαινε εξω απο την βουλη και κατσε για την συνταξη του πατερα σου ας πουμε που την εχει πληρωσει ο ανθρωπος.

τι νομιζεις οτι θα γινει?

στην καλυτερη θα σε αφησουν εκει 1-2 μερες και στην συνεχεια θα σε βαλουν σε κανα βανακι και θα σε ψαχνουμε!!!

 

 

παρε και εναν μπαχαλακια ντυμενο γιαγια!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=e36JLHnTZTA

 

πραγματικα κανει μπαμ οτι δεν εχεις κατεβει η κατσει να δεις τι γινετε στους δρομους.

επι αγανακτισμενων και δωθε με εξαιρεση την τελευταια πορεια χιλιαδες κοσμος μενει στους δρομους και πεταει πετρες στα ματ.μιλαμε για χιλιαδες.μπαχαλακηδες ειναι ολοι αυτοι?

απλα σηκω απο τον καναπε σου και στην επομενη πορεια πηγαινε να τα δεις.υστερα πες μας τις εντυπωσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ...βεληνεκές μου; Εγώ δεν έχω καν βεληνεκές! Μη μου προσδίδεις αξίες και ικανότητες που δεν έχω, βρε 'συ!

Είπαμε, όσο ζω ελπίζω.

 

Γράφτηκε:

Αν πιστεύεις ότι και οι δύο πλευρές σπάνε ενίοτε για διαφορετικούς λόγους η καθεμια, δεν διαφωνούμε πουθενά και τσάμπα quotαριστήκαμε.

Εδω συμφωνουμε απολυτως, τα εχω γραψει και πιο παλια εξαλλου. Και ειμαι της γνωμης οτι πολλες φορες επεισοδια προκαλουνται απο ασφαλιτες/ΜΑΤ αλλα ταυτοχρονα ειναι δεδομενο οτι πολλα αν οχι τα περισσοτερα επεισοδια ξεκινουν απο την κατηγορια των αναρχοαυτονομων επαναστατων.

 

Κατάλαβες:

«Δεν ξέρουμε αν και ποιος από τους 30 είναι ασφαλίτης = Όλοι είναι ασφαλίτες

 

domesticviolence.jpg

 

Τε σπα, επειδή βλέπω δεν έχεις χρόνο, για μένα στενοκέφαλος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Αντίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για μένα στενοκέφαλος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Αντίος.

 

Γειαααααααα!

 

 

 

Για το βιντεάκι τού Porg, δεν είδα κανένα σχόλιο. Αλλά μάλλον το βεληνεκές μου θα φταίει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην με κανεις να επαναλαμβανομαι.

http://el.wikipedia....άης_του_'68

 

επι μερες καιγοτανε το παρισι.

ναι υπηρξαν "παραπλευρες" απωλειες.

ειναι μπαχαλακηδες η οχι?

μπες στο youtube μην καθομαι και γεμιζω την σελιδα με βιντεο και δες το με τα ματια σου!!!!

οδομαχιες ολη μερα και ολη νυχτα.

ειναι μπαχαλακηδες?

 

υπαρχουν απειρα τετοια παραδειγματα στην ιστορια της ανθρωποτητας.λιγα ποστ πιο πανω εχω βαλει βιντεο απο καναδα,αγγλια,γαλλια κ.α.

ολοι αυτοι ειναι μπαχαλακηδες?

 

 

 

Μην κανεις κι εσυ πως δεν καταλαβαινεις.

Μου βαζεις το ΜΑη του '68 και τον αντισταθμιζεις με τις μλκιες που γινονται καθε λιγο και λιγακι στο κεντρο της Αθηνας; Μου βαζεις μια απο τις μεγαλυτερες πορειες στην ιστορια και την αντισταθμιζεις με τα εκτροπα που γινοταν (ευτυχως σταματησαν) καθε χτονο στην επετειο του πολυτεχνειου ας πουμε; Η στο μνημοσυνο του Αλεξη; Τα συγκρινεις;

Αλλο ειναι να καιγεται μαζικα κατι, και να εχεις παραπλευρες; απωλειες, κι αλλο να καιγονται ΜΟΝΟ οι παραπλευρες απωλειες. Το πιανεις τωρα η θες ιδιαιτερη αναλυση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανεις κι εσυ πως δεν καταλαβαινεις.

Μου βαζεις το ΜΑη του '68 και τον αντισταθμιζεις με τις μλκιες που γινονται καθε λιγο και λιγακι στο κεντρο της Αθηνας; Μου βαζεις μια απο τις μεγαλυτερες πορειες στην ιστορια και την αντισταθμιζεις με τα εκτροπα που γινοταν (ευτυχως σταματησαν) καθε χτονο στην επετειο του πολυτεχνειου ας πουμε;...

 

....Το πιανεις τωρα η θες ιδιαιτερη αναλυση;

 

Μα έχεις κι εσύ κάτι απορίες, μωρ' αδερφάκι μου! Εδώ εμένα μου πόσταρε link από την ιστορία του ...Σπάρτακου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανεις κι εσυ πως δεν καταλαβαινεις.

Μου βαζεις το ΜΑη του '68 και τον αντισταθμιζεις με τις μλκιες που γινονται καθε λιγο και λιγακι στο κεντρο της Αθηνας; Μου βαζεις μια απο τις μεγαλυτερες πορειες στην ιστορια και την αντισταθμιζεις με τα εκτροπα που γινοταν (ευτυχως σταματησαν) καθε χτονο στην επετειο του πολυτεχνειου ας πουμε; Η στο μνημοσυνο του Αλεξη; Τα συγκρινεις;

Αλλο ειναι να καιγεται μαζικα κατι, και να εχεις παραπλευρες; απωλειες, κι αλλο να καιγονται ΜΟΝΟ οι παραπλευρες απωλειες. Το πιανεις τωρα η θες ιδιαιτερη αναλυση;

 

 

σου ποσταρα το λινκ απο το wiki.οχι οτι ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα απο εκει μπορεις να ξεκινησεις την ερευνα σου.

 

φοιτητες και μαθητες το ξεκινησαν το 68 και μετα απο μηνες γενικευτηκε.

επι μηνες συγκρουονταν οι φοιτητες με την αστυνομια.προσπαθησε με την βια ο ντε γκωλ να το σταματησει αλλα αυτο ολο και φουντωνε.

 

 

αρα?????επι μηνες καποιοι "μπαχαλακηδες" επαιζαν ξυλο μεχρι που ξυπνησαν οι εργατες και αλλα συνδικατα και εγινε μαζικο.

 

ποιος δεν καταλαβαινει τι εδω?

 

περιτο να σου πω πως και τοτε τα ιδια ελεγαν για τους εξεγερμενους...

καποια κωλοπαιδα καινε το παρισι...τελικα τα κωλοπαιδα εγραψαν ιστορια.

 

 

για την μαζικοτητα συμφωνω και ειναι βασικη προυποθεση,αλλα μεχρι τοτε υπαρχουν πολλα σταδια...

 

αλλο παραδειγμα ο δικος μας δεκεμβρης το 08...

τα κωλοπαιδα καιγανε...ε?

αμα φουντωνε αυτο και ειχαμε καποια ανατροπη???τι θα ελεγες μετα???τα κωλοπαιδα θα γινοντουσαν ηρωες?

 

προφανως για μερικους η τελικη εκβαση κρινει αν τελικα καποιος ειναι μπαχαλακιας η ηρωας...

δεν ειναι ομως ετσι...

 

 

Υ.Γ φυσικα και θα ποσταρω λινκ καθε ταξικης επαναστασης!!!!!

και τοτε ο αλητης ο σπαρτακος μπαχαλο τα εκανε...σα δε ντρεποταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει δηλαδή μας λες το ιδεολογικό υπόβαθρο που θα οδηγήσει σε ξεσηκωμό τα "κωλόπαιδα" και ως εκ τούτου την υπόλοιπη κοινωνία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει δηλαδή μας λες το ιδεολογικό υπόβαθρο που θα οδηγήσει σε ξεσηκωμό τα "κωλόπαιδα" και ως εκ τούτου την υπόλοιπη κοινωνία;

 

 

εχεις ακουσει ποτε τι ζητανε και τι θελουνε?

εαν οχι και εχεις ορεξη μπες στον κοπο να διαβασεις περι αναρχιας η κομμουνισμου.

αν μπορουσα να το πω με 3 λεξεις αναρχια= κομμουνισμος με ελευθερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία και σήμερα...

 

...Ταϊλάνδη, βάστα γερά! Η λύτρωσή σου δεν αργεί...

 

πως πεφτεις τοσο χαμηλα και ασχολεισαι με τα γραπτα μου????δεν το περιμενα απο εσενα....

κακο παιδι...βαλε το κεφαλι σου παλι μεσα στο χωμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναρχία εκφράζεται από τον καθένα πολύ διαφορετικά εξού και τα άπειρα παρακλάδια της. Δυστυχώς ο άνθρωπος δεν είναι σε θέση να ασπαστεί τέτοιου είδους νοοτροπία (ακόμα) γιατί η τάση για ιδιοκτησία είναι τόσο αναγκαία όσο το οξυγόνο (περίπου, αν και μελέτες έχουν καταλήξει σε ασάφειες για το οξυγονο) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...