Προς το περιεχόμενο

Dredd


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

είπε ότι εμποδίζει τις ικανότητές της, όταν της έκανε παρατήρηση ο Ντρέντ...

 

unmute και subs, βοηθάει

 

(από TVTropes γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς το quote.)

 

Dredd: I was wondering when you'd realize you've forgotten your helmet.
Anderson: A helmet can interfere with my psychic abilities.
Dredd: Figured a bullet to the head would interfere worse.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου άρεσε πιο πολύ από το Raid. Φυσικά δεν ήταν η περιπέτεια της χρονιάς, αλλά ήταν πάρα πολύ ευχάριστη και οπωσδήποτε θα την ξαναδώ σύντομα, έστω και μόνο για την Headey. Ούτως ή άλλως μου αρέσει, αλλά και στον ρόλο ήταν απίθανη.

 

Το σημείο με το κράνος, από τα πολύ καλά της ταινίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως ρε συ δεν έχουν καμμία σχέση, η μία είναι με μπάτσους που κάνουν ντου σε ένα κτίριο γκέττο που έχει ένας πρεζέμπορας ενώ η άλλη είναι... [...] όλα τα άλλα όμως είναι διαφορετικά! καταρχήν παίζουν άλλοι ηθοποιοί.. τα κτίρια δεν έχουν τους ίδιους ορόφους και πολλά άλλα, άλλη μουσική κτλ..

facepalm ρε συ δλδ τι άλλο χρειάζεται να είναι ίδιο σε δυο ταινίες τόσο απλές? η ώρα που μπαίνουν μέσα?

κι εγώ μιλούσα μόνο για το κτίριο και περίμενα πως οι κακοί να έχουν σχέση με κάτι άλλο ξέρω εγώ

Ξεχασες το πιο σημαντικο. Οι 2 ταινιες δεν ειναι καν στην ιδια γλωσσα :P

 

Η ταινια θεωρω οτι θα πρεπει να ικανοποιησει τουλαχιστον τους fans του comic. Αν υπαρχει καποιος που του αρεσε το comic και βρηκε την ταινια λιγοτερο απο ικανοποιητικη ας μας πει τι της ελειπε. Εκτος απο τη στολη του dredd που δεν ηταν απολυτως πιστη. Θα ηταν εντελως γελοιο να ειχε τους μεταλλικους ωμους πχ.

 

Για τους υπολοιπους προφανως δεν θα βρουν κατι το ξεχωριστο. Αλλα και σαν ταινια δρασης ανεξαρτητα απο το comic δεν τη θεωρω κακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά δεν είναι remake και αυτή με τον Stalone δεν την λες και "original"...

Παρ'οτι δεν ειναι remake εχουν παραπλησια θεματολογια.Μ'αρεσε πολυ καλυτερα το πως χειριστηκαν το ολο θεμα σε αυτη την ταινια παρα στο ''original'' με τον σταλονε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μη αναμενόμενη έκπληξη της χρονιάς. Επίσης η pure action ταινία της χρονιάς. Αυτή η super hot Ma-Ma κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει. Α, ναι ρε:

 

original.jpg

         

            cersei.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα φαινεται δεν εφταιγε το κρανος που πατωσανε και οι δυο τανιες, ε 2000AD και ασχετα fanboys;

 

αναφερομαι στα fanboys που τοσα χρονια βριζανε τον Sly γιατι δεν ηθελε να φορεσει το κρανος σε ολη την ταινια, εξαιτιας του οποιου πατωσε στα ταμεια.

τελικα μαλλον δεν εφταιγε αυτο. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγαίνει κάπου κάπου και καμιά λίγο πιο ακατέργαστη ταινία και ας μη κόβει και τόσα εισιτήρια, πηξαμε στις politically correct, υπαρξιακές, γεμάτες φιλοσοφία και εσωτερικές αναζητήσεις "περιπέτειες". Όχι τίποτε άλλο, να ξεκουραστεί λίγο και ο Nolan, μην πάθει και καμιά υπερκόπωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ετσι.

 

αν το Dredd γινοταν hit, ενα σεβαστο,μικρο hit, τοτε και το περιορισμενο r-rated action genre θα  προωθουσε, και σηκουελ με μεγαλυτερο budget θα εβγαινε και τα αλλα IPs της 2000AD θα παιρνανε το greenlight για κινηματογραφικη μεταφορα.

αυτο θα βοηθουσε με την σειρα του, να ξεπηζουμε σιγα-σιγα απο τις παραπανω ταινιες που αναφερεις.

 

αλλα οταν το pg13 tween action-romance-drama με την chubby χωριατοπουλα βγαζει ανετα 300m στα ταμεια ενω ο σκληροπετσος,badass,full r-rated Joseph Dredd παει απατος, ε τοτε θα μεινεις με την PC,watered down, σαβουρα που βγαζει το HollyWood για τα παιδακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ετσι.

 

αν το Dredd γινοταν hit, ενα σεβαστο,μικρο hit, τοτε και το περιορισμενο r-rated action genre θα  προωθουσε, και σηκουελ με μεγαλυτερο budget θα εβγαινε και τα αλλα IPs της 2000AD θα παιρνανε το greenlight για κινηματογραφικη μεταφορα.

αυτο θα βοηθουσε με την σειρα του, να ξεπηζουμε σιγα-σιγα απο τις παραπανω ταινιες που αναφερεις.

 

αλλα οταν το pg13 tween action-romance-drama με την chubby χωριατοπουλα βγαζει ανετα 300m στα ταμεια ενω ο σκληροπετσος,badass,full r-rated Joseph Dredd παει απατος, ε τοτε θα μεινεις με την PC,watered down, σαβουρα που βγαζει το HollyWood για τα παιδακια.

 

Ε εντάξει, ας μην υπάρχουν και πολλές τέτοιες ταινίες! Τέτοιου είδους θεάματα ποτέ δεν ήταν και mainstream, αλλά πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, χωρίς να πρόκειται ποτέ να γίνουν mainstream. Όσο για την χωριατοπούλα, έχει χάσει τουλάχιστον έναν θεατή σε σχέση με το πρώτο μέρος, οπότε το δεύτερο, εγγυημένα, θα έχει χαμηλότερες εισπράξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιου είδους θεάματα ποτέ δεν ήταν και mainstream

 

θα αστειευεσαι, ετσι;

μεχρι και τα τελη περιπου των 90ς, oι r-rated action/scifi ταινιες ηταν mainstream events. και μιλαμε για big budget,στουντιακες ταινιες.

τωρα αποτελουν ενα rarity, με σποραδικες εκπληξεις οπως τα Prometheus και Looper που ειχαμε φετος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Prometheus το αναφέρεις για καλό,ε;

Ταινίες τύπου Dredd δεν ήταν ποτέ mainstream. To θέμα για εμένα είναι ότι από το συγκεκριμένο Dredd δεν ήθελα τίποτα περισσότερο, μου άρεσε έτσι ακριβώς όπως ήταν. Δεν θέλω ούτε μεγαλύτερο budget, ούτε μεγαλύτερα ονόματα στα credits, και φυσικά δεν με ενδιαφέρει ούτε το rating του, ούτε το πόσοι θα το δουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...