Προς το περιεχόμενο

Dredd


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απαντάτε σοβαρά σε ένα τύπο που σαφέστατα τρολλάρει ενώ παράλληλα λέει ότι κάνει fast forward ότι ταινία είναι να δεί για να την 'κόψει'...

 

oh the humanity...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

oh good lord, seize this faggotry at once!

 

Ίσα ρε άντρακλα που βλέπεις και Ντρέντ....

 

 

Τα αιματα,το ανθρωποκυνηγητο και τα πτωματα ειναι βασικα συστατικα μιας crime περιπετειας.Κατ΄επεκταση δεν σου αρεσουν οι crime περιπετειες.Αρα χωρις να σου αρεσουν οι crime περιπετειες καθισες και ειδες μια.Και την κραζεις.

 

Ειναι σαν να μην γουσταρω εγω τα θριλερ/τρομου και να παω να δω τον εξορκιστη και να λεω οτι ειναι μλκια ταινια.Δεν παει ετσι φιλε.

 

Σωστό αυτό, όντως απεχθάνομαι το είδος. Πάντως αναφέρω ότι έκανα μόνο fast forward και είδα καμιά δεκαριά σκηνές, όλες απαράδεκτα κακές για τα γούστα μου.

 

 

λέει ότι κάνει fast forward ότι ταινία είναι να δεί για να την 'κόψει'...

 

Έχοντας εμπειρία χιλιάδων ταινιών μπορώ να κάνω αυτό που γράφω με μεγάλη επιτυχία. Δοκίμασέ το και συ.

 

 

 

 

 

Άντε μη σας χαλάω τη διασκέδαση άλλο. Η "τρόλινγκ" άποψή μου κατεγράφει, αυτός είμαι, αυτά αισθάνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ίσα ρε άντρακλα που βλέπεις και Ντρέντ....

sorry αλλά δεν θα πάω να δω το Hobbit και μετά θα παραπονεθώ ότι δεν είχε εξωγήινους και διαστημόπλοια ή ότι είχε hobbits, elves, dwarves και orcs...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο πραγματικά, περίμενα να είναι καλύτερο από το παλιό (πως θα μπορούσε να μην είναι άλλωστε) αλλά ήταν αρκετά καλοστημένη περιπέτεια.  Με χάλασε λίγο η μουτσούνα και attitude του Dredd που ήταν σαν να βρίσκεται σε χρόνια δυσκοιλιότητα, αλλά αν δεν κάνω λάθος κάπως έτσι είναι και στο κόμικ οπότε πάσο.  Πάρα πολύ καλό το εύρημα με τα ντραγκς και πολύ καλή η Σέρσεϊ Λάννιστερ στον ρόλο της.

 

Γενικά ο ίδιος ο Dredd μου έβγαλε κάτι τέτοιο

 

193466-arkas13.jpg

 

 

Αλλά η ταινία ήταν ένα άνετο 7,-5-8/10 για το είδος της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ταινία, καλή σκηνοθεσία, απλό σενάριο και επιτέλους ένας Dredd που δεν βγάζει το κράνος του! Δεν ήθελα τίποτα παραπάνω. Πολύ καλύτερο από το 1ο, και ας λείπει το ABC.

Μακάρι να βγάλουν κι'άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ίσα ρε άντρακλα που βλέπεις και Ντρέντ....

 

 

Σωστό αυτό, όντως απεχθάνομαι το είδος. Πάντως αναφέρω ότι έκανα μόνο fast forward και είδα καμιά δεκαριά σκηνές, όλες απαράδεκτα κακές για τα γούστα μου

 

Έχοντας εμπειρία χιλιάδων ταινιών μπορώ να κάνω αυτό που γράφω με μεγάλη επιτυχία. Δοκίμασέ το και συ.

 

 

Άντε μη σας χαλάω τη διασκέδαση άλλο. Η "τρόλινγκ" άποψή μου κατεγράφει, αυτός είμαι, αυτά αισθάνομαι.

 

 

Λοίπόν ''είδα'' την τάδε ταινία (τυχαία ταινία πχ. Πολίτης Κειν). Ήξερα πως δεν γουστάρω τέτοιες ταινίες (και το γούστο μου είναι μια σταθερά αυτού του σύμπαντος όχι μόνο υποκειμενικά αλλά και αντικειμενικά) αλλά είπα να κάνω ένα fast forward  στις σκηνές και κατάλαβα από τις χιλιάδες ταινίες που έχω δει και σας βεβαιώνω πως έχω δει πάνω από 1001 ταινίες και βρισκόμενος ήδη στη 2ερη χιλιάδα (οίτει χιλιάδες)(το έγραψα σωστά το οίτει?) έβγαλα το ασφαλές συμπέρασμα πως είναι μούφα. Ναι ξέρω πως είναι η γνώμη μου και στα παπάρια μου γιατί έτσι το νιώθω αλλά είπα να την γράψω και εσείς τώρα είστε υποχρεωμένοι να την θεωρήσετε τουλχ. ισότιμη με σοβαρή κριτική και κυρίως καλοπροαίρετη ως προς τους στόχους αυτού του Thread και γενικότερα. Peace our bitches, dont hate. 

 

 

 

χου ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία καλή είναι για το είδος της, αλλά την περίμενα καλύτερη για να είμαι ειλικρινής.

Καλός ο Karl Urban στον ρόλο του Dredd. Είναι πιστός στον χαρακτήρα του κόμικ. Και ο original ήρωας ήταν λίγο "δυσκοίλιος". 

Δεν μου άρεσε όμως η 1η σκηνή καταδίωξης. Δεν έκαναν κάποια προσπάθεια να τροποποιήσουν λίγο τα οχήματα στο πιο φουτουριστικό; Ήταν σαν να γύριζαν σκηνή απο "σημερινή" ταινία. 

Γυρισμένο στην Νότιο Αφρική τελικά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το καινούργιο Dredd.

Καλός και ο Urban που οφείλω να ομολογήσω έχει προχωρήσει αρκετά από τον Ηρακλή και τη Ζήνα (όχι την Πέγκυ). Για να τον δούμε και στο καινούργιο Riddick.

Το έργο το είδα σε 3D οπότε οι σκηνές σε αργή κίνηση είχαν έναν παραπάνω λόγο ύπαρξης, αλλά δεν ξέρω αν θα κούραζαν στο κανονικό.

Η ταινία δεν ήταν ούτε χολυγουντιανή ούτε πολυδιαφημησμένη και δεν νομίζω να τα έβγαλε τα λεφτά της, οπότε χλομό για συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή μπορείς να πεις πως αυτά ήταν τα οχήματα ενός φτωχού λαού.

Πανομοιότυπα με τα σημερινά ήταν. Ούτε η μηχανή του Dredd ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

Προφανώς έκαναν οικονομία στο budget της ταινίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...