Προς το περιεχόμενο

Dredd


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανομοιότυπα με τα σημερινά ήταν. Ούτε η μηχανή του Dredd ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

Προφανώς έκαναν οικονομία στο budget της ταινίας.

E καλα μπαμ κανει η ταινια οτι δεν επεσε και κανενα σπουδαιο φραγκο πανω της αλλα αυτο ειναι και που την κανει ξεχωριστη τη σημερον ημερα. Εκαναν πολυ καλη δουλεια με αυτα που ειχαν. Προσωπικα το προτιμω ετσι απο το να εβλεπα καποια PS2 quality CGI για την καταδιωξη. Εκτιμω πολυ περισσοτερο το χειροπιαστο εφε απο το CGI με την ιδια λογικη που γουσταρω πολυ περισσοτερο το λαστιχο, make up και το σιροπι στα splatter παρα τα CGI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπα.

 

μπαμπάκια :mrgreen: :-D :-)

 

 

Στην εφηβεία είχα την τύχη να έρθω σε επαφή με ανώτερες φιλοσοφικές προσεγγίσεις του τί είναι αντριλίκι και μαγκιά τις οποίες μου θύμισε η ζωγραφιά και η ατάκα περί faggotry, να 'στε καλά: Σκισμένο τζιν, φλάι, μπότα, τσιγάρο, μηχανάκι, βρισίδια, μπουνίδια, σούζες, γκόμενες κ.α. Δυστυχώς ή ευτυχώς πλήρωσα αρκετά για να μάθω ότι και ένα μικρό χαριτωμένο γατάκι με τα μικρά του νυχάκια μπορεί να κόψει λωρίδες τέτοιες αέρινες φαντασιώσεις. Σήμερα συνεχίζω να δέχομαι υποδείξεις από περιοδικά, ταινίες, αφίσες, διαφημίσεις, βίντεοκλιπ και πρόσφατα από φίλους του ινσομνια.γρ για το πώς πρέπει να είμαι, τελικά καλό είναι ο καθένας να είναι όπως γουστάρει.

 

Για το Dredd, για να επανέλθουμε στο θέμα, νομίζω ότι σωστά εντοπίσατε πως ανήκει σε είδος που πρέπει να αποφεύγω, γιατί θεωρώ ανούσια μία πλοκή με 60-70% και βάλε πυροβολισμούς, βία, σπλατεριά και κυνήγι. Το django που είδα πρόσφατα έχει όλα αυτά τα στοιχεία αλλά έχει και ένα σοβαρό κορμό για να τα στηρίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το γαμησες και ψοφησε, αμα ψαχνεις νοημα και ουσια σε οτι κανεις και οτι βλεπεις στη ζωη σου τοτε ενταξει αλλα εμας τα μικρα ανθρωπακια που μας αρεσουν σπλατεριες, μπαμ μπουμ και λοιπα μην μας την μπαινεις κιολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dakonblackblade να δουλέψεις ως μέντιουμ, είναι κρίμα τέτοιο ταλέντο να μείνει ανεκμετάλλευτο :-)

 

μην μας την μπαινεις κιολας.

= μη μας κανείς (σφοδρή) κριτική. Εδώ φίλε έχεις δίκιο, κρίνοντας την ταινία έκρινα έμμεσα και όσους τη βρίσκουν πολύ καλή. Τώρα το αν θα σας τη μπαίνω είναι δική μου δουλειά, όπως δική σας είναι το αν θα "μου τη βγείτε" με κανένα σοβαρό επιχείρημα. Όχι πως μ' έχεις δει να συχνάζω σε τοπικ που αφορούν ταινίες που βρίσκω κακές, απλά έτυχε και συγνώμη για την αναστάτωση. Ίσως πού και πού είναι καλό να βρίσκεται και κάποιος με πολύ διαφορετική άποψη γιατί η πολύ συμφωνία με τέλειους ομοϊδεάτες είναι αντιπαραγωγική.Τώρα το @@@@ και ψόφησε (=το ανέλυσα υπερβολικά και αχρείαστα) στα σίγουρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...