Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να εκδόσεις πιστωτική τώρα πια με το web banking, είναι διαδικασία 3ών κλικ...

Επίσης, τα yellows είναι δεμένα με τον πελάτη (δηλαδή μαζεύεις στο σύνολο από όλες τις κάρτες σου)....

Οπότε, με 3 κλίκ και μια επίσκεψη στην τράπεζα να την παραλάβεις, κέρδισες 20 ευρώ.... άλλωστε, εδω μέσα ασχολούμαστε με προσφορές που μπορέι τελικά να κερδίζεις 30cents!!!!

 

Μαζεύεις yellows στον λογαριασμό σου, που σου εμφανίζονται στον ανάλογο ιστότοπο, αλλά αυτοί οι πόντοι συνδέονται ευθέως με τις κάρτες και νομίζω πως προσμετρώνται εκεί...(εμφανίζονται σωρευτικά δλδ, αλλά συνδέονται με τις κάρτες)

...δεν είμαι σίγουρος πως θα διατηρηθούν στον λογαριασμό σου αν ακυρωθεί η κάρτα (δεν μιλάμε βέβαια για περιπτώσεις απώλειας κτλ)

...δεν ξέρω κι από τη τράπεζα τί θα σου πουν αν πάρεις "δωρεάν" πιστωτική και δεν τη κρατήσεις παρά ελάχιστο χρονικό διάστημα...

 

...όπως και νά'χει εγώ δεν θα έβγαζα πιστωτική για να εξοικονομήσω 20€

 

 

Έπειτα μπορεί να μιλάμε για κέρδος 0.30 λεπτά, αλλά συνήθως στο κιλό, οπότε συνολικά η εξοικονόμηση είναι μεγαλύτερη, ή σε συνδυασμό με άλλα ψώνια / άλλες προσφορές από το ίδιο κατάστημα.

 

Ο καθένας κάτι ό,τι θέλει βέβαια, αλλά δεν θα έβγαζα επιπλέον πιστωτική κάρτα αν δεν τη χρειαζόμουν....έπειτα νομίζω ότι αν έχεις ήδη μία κάρτα, δεν μπορείς να πάρεις δωρεάν συνδρομή σε δεύτερη...

...αν είσαι ήδη κάτοχος δλδ, νομίζω πως αρχίζεις κατευθείαν με συνδρομή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

 

Οπότε, με 3 κλίκ και μια επίσκεψη στην τράπεζα να την παραλάβεις, κέρδισες 20 ευρώ.... άλλωστε, εδω μέσα ασχολούμαστε με προσφορές που μπορέι τελικά να κερδίζεις 30cents!!!!

 

Δεν βλεπω να εχεις αναρτησει προσφορες των 30 σεντς. Και αντι να σχολιαζεις ελαφρα την καρδια και απαξιωτικά οσα αναρτουν αλλοι, καλο θα ηταν και χρησιμο νομιζω, να απαντουσες στο κοστος εκδοσης της πιστωτικης, κατι που οπως εχω επισημανει ειναι απαραιτητο και απουσιαζει και απο το αρχικο σου ποστ, αλλα και απο τις απαντησεις σου στην συνεχεια. Για να δουμε αν κερδισες 20 ευρω οπως λες (αν ειναι δωρεαν) ή εχασες τελικα. Ακομα με την απορια ειμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το κοστος εκδοσης ειναι μηδενικο καθως και η συνδρομη του πρωτου ετους...απλα ελαχιστοι πληρουν τις προυποθεσεις εκδοσης λογω ληξιπροθεσμων χρεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω να εχεις αναρτησει προσφορες των 30 σεντς. Και αντι να σχολιαζεις ελαφρα την καρδια και απαξιωτικά οσα αναρτουν αλλοι, καλο θα ηταν και χρησιμο νομιζω, να απαντουσες στο κοστος εκδοσης της πιστωτικης, κατι που οπως εχω επισημανει ειναι απαραιτητο και απουσιαζει και απο το αρχικο σου ποστ, αλλα και απο τις απαντησεις σου στην συνεχεια. Για να δουμε αν κερδισες 20 ευρω οπως λες (αν ειναι δωρεαν) ή εχασες τελικα. Ακομα με την απορια ειμαστε.

 

Δεν σχολίασα ΠΟΤΕ απαξιωτικά... δεν είναι στον χαρακτήρα μου. 

 

Όσο για το ερώτημα σου, για του λόγου το αληθές:

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/kartes/pistotiki-karta/piraeus-mastercard

 

ΣΥΝΔΡΟΜΗ:Blank.gifΔωρεάν τον πρώτο χρόνο, από το δεύτερο χρόνο και μετά η συνδρομή 29ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις αν κάνεις από ένα Χ ποσό και πάνω κάθε χρόνο, μπορείς να ζητήσεις από την τράπεζα να μην πληρώνεις συνδρομή.

 

Αν πληρώνεις φόρο εισοδήματος/ενφια/πετρέλαια/κτλπ μέσω αυτής το πιάνεις πολύ εύκολα το ποσό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις αν κάνεις από ένα Χ ποσό και πάνω κάθε χρόνο, μπορείς να ζητήσεις από την τράπεζα να μην πληρώνεις συνδρομή.

 

Αν πληρώνεις φόρο εισοδήματος/ενφια/πετρέλαια/κτλπ μέσω αυτής το πιάνεις πολύ εύκολα το ποσό...

 

Στη Πειραιώς είναι τα 2,500 ευρώ.

 

Το ζήτημα είναι αν έχεις ήδη πιστωτική αν παίρνεις και τη δεύτερη χωρίς συνδρομή ή δικαιούσαι μόνο μία με αυτό το προνόμιο για το 1ο έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις αν κάνεις από ένα Χ ποσό και πάνω κάθε χρόνο, μπορείς να ζητήσεις από την τράπεζα να μην πληρώνεις συνδρομή.

 

Αν πληρώνεις φόρο εισοδήματος/ενφια/πετρέλαια/κτλπ μέσω αυτής το πιάνεις πολύ εύκολα το ποσό...

 

 

Στη Πειραιώς είναι τα 2,500 ευρώ.

 

Το ζήτημα είναι αν έχεις ήδη πιστωτική αν παίρνεις και τη δεύτερη χωρίς συνδρομή ή δικαιούσαι μόνο μία με αυτό το προνόμιο για το 1ο έτος.

 

Είστε σίγουροι για αυτό; Δεν το έχω ξανακούσει.

Πώς μπορώ να το κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AB 7/4 - 9/4

- Χαλβάδες / Ελιές -30%

- Μπακαλιάρος Νορβηγίας υγράλατος με κόκκαλο 6.99/kg

- Αzax αρωματικά υγρά πατώματος, Max Power, Gel, Sprays -45%

- Βαλίτσες -40%

- Scotch Brite είδη καθαρισμού -50% (θα τιμήσω τις 2πλές σφουγγαρίστρες :-) )

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις αν κάνεις από ένα Χ ποσό και πάνω κάθε χρόνο, μπορείς να ζητήσεις από την τράπεζα να μην πληρώνεις συνδρομή.

 

Αν πληρώνεις φόρο εισοδήματος/ενφια/πετρέλαια/κτλπ μέσω αυτής το πιάνεις πολύ εύκολα το ποσό...

 

Εγώ κάθε χρόνο που μου έρχεται λογαριασμός με συνδρομή κάρτας παίρνω τηλέφωνο και λέω θέλω να ακυρώσω την κάρτα και με ρωτάνε "Για ποιο λόγο" και τους λέω " λόγω συνδρομής", και μου λένε "θα σας τα κάνουμε δώρο για ακόμα 1 ή 2 χρόνια.

Κι έτσι έχω δωρεάν την κάρτα χρόνια τώρα...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει και για την ΕΤΕ αυτο που λεει ο Ακης ο Μεγαλος. Καθε χρονο ζηταω ακυρωση συνδρομης ή ακυρωση καρτας, μαντεψτε τι επιλεγουν. Το 2017 στην Ελλαδα της κρισης δεν λογιζεται καν ως αστειο η πληρωμη συνδρομης σε πιστωτικη καρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάθε χρόνο που μου έρχεται λογαριασμός με συνδρομή κάρτας παίρνω τηλέφωνο και λέω θέλω να ακυρώσω την κάρτα και με ρωτάνε "Για ποιο λόγο" και τους λέω " λόγω συνδρομής", και μου λένε "θα σας τα κάνουμε δώρο για ακόμα 1 ή 2 χρόνια.

Κι έτσι έχω δωρεάν την κάρτα χρόνια τώρα...

σε ποια τραπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάθε χρόνο που μου έρχεται λογαριασμός με συνδρομή κάρτας παίρνω τηλέφωνο και λέω θέλω να ακυρώσω την κάρτα και με ρωτάνε "Για ποιο λόγο" και τους λέω " λόγω συνδρομής", και μου λένε "θα σας τα κάνουμε δώρο για ακόμα 1 ή 2 χρόνια.

Κι έτσι έχω δωρεάν την κάρτα χρόνια τώρα...

 

Δε χρειάζεται καν να τους πεις ότι θα την ακυρώσεις, απλά πας και τους λες να στη βγάλουν τη συνδρομή....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε σίγουροι για αυτό; Δεν το έχω ξανακούσει.

Πώς μπορώ να το κάνω;

Για την πειραιως, και οχι μονο, ισχυουν αυτα

 

Συνδρομή

 

Η συνδρομή της Πειραιώς Mastercard® είναι δωρεάν τον πρώτο χρόνο. Η δωρεάν συνδρομή μπορεί να συνεχιστεί, εφόσον χρησιμοποιείτε την κάρτα σας για συναλλαγές πάνω από 2.500€ το χρόνο. Διαφορετικά, από το δεύτερο χρόνο και μετά η συνδρομή είναι δωρεάν μόνο για τα πρόσθετα μέλη. Για τον κύριο κάτοχο της κάρτας η συνδρομή είναι 29€.

 

Δωρεάν κάρτα Visa

 

Για κάθε πιστωτική κάρτα Mastercard® της Τράπεζας Πειραιώς, μπορείτε να αιτηθείτε μία Πειραιώς Visa με δωρεάν συνδρομή. Επίσης, στην ίδια κύρια πιστωτική κάρτα μπορείτε να προσθέσετε μέχρι 2 ακόμη μέλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι θεωρητικα ,στην πραξη ειναι οπως τα λενε τα παιδια ,παιρνεις τηλεφωνο και τους λες για την συνδρομη.Ουτε καν να απειλησεις οτι θα την ακυρωσεις δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...