Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στο My market -30% στα τηγάνια Fest (βλ. φυλλάδιο). Πέτυχα προσφοράρα δυο αντικολλητικά μαζι (δεμενα) Fest Cook and fun 22+28 cm στα 7,96 και τα δυο μαζι.

 

Στο σκρουτζ 7.5 εχει το ενα και 11,9 το άλλο συνολο πανε στο 20αρικο

Ειναι καλα αυτα τα τηγανια η θα μας βγουν μιας χρησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Σχετικα με το ερωτημα σου χερθαν.

1-2 αντικολλητικα ακριβα μαλιστα και εντελως επωνυμα (40€ το ενα) εχουν βγει οφ, ευκολα ή πολυ ευκολα. Τηγάνια εγω λεω μονο ανοξειδωτα. Τιποτα αλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το ερωτημα σου χερθαν.

1-2 αντικολλητικα ακριβα μαλιστα και εντελως επωνυμα (40€ το ενα) εχουν βγει οφ, ευκολα ή πολυ ευκολα. Τηγάνια εγω λεω μονο ανοξειδωτα. Τιποτα αλλο.

Γι'αυτο ρωταω κι εγω γιατι εδωσα αρκετα χρηματα για τηγανι κι εχει βγει off και δεν θελω να ξαναδωσω παλι πολλα χρηματα.

Ανοξειδωτα εδω αυτα εννοεις ε?

https://www.skroutz.gr/c/1080/frying-pans/f/454191/%CE%91%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%B7.html

 

Ειναι καλα δοκιμασμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω οτι αντικολιτικο εχω παρει απο 10 -50 ευρω βγήκαν ολα off Πολυ γρήγορα 

τελικα το πηρα απόφαση πως ειναι πεταμενα λευτα και επένδυσα σε μαντέμενιο τηγανι  πριν κανα 6μηνο και βρήκα την υγεια μου

ουτε φοβαμε μη το γρατζουνισω ουτε τπτ και το φαγητό αλλη γεύση 

 

απο κει και περα τωρα 8 ευρω 2 τηγάνια που θα βγουνε off οπως βγαινουν ολα και ας κοστιζουν 50 ευρώ ειναι εξαιρετικη προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το ερωτημα σου χερθαν.

1-2 αντικολλητικα ακριβα μαλιστα και εντελως επωνυμα (40€ το ενα) εχουν βγει οφ, ευκολα ή πολυ ευκολα. Τηγάνια εγω λεω μονο ανοξειδωτα. Τιποτα αλλο.

Τα teflon αντικολλητικά όπως τα παραπάνω όντως εύκολα ή δύσκολα / αργά ή γρήγορα θα βγουν off.

Επιπλέον έχουν ακουστεί και διάφορα για την αντικολλητική επιφάνεια και την επικινδυνότητά της, χωρίς να γνωρίζω περισσότερα.

Έχω πάρει ένα κεραμικό εδώ και κάμποσο καιρό και ακόμα δεν έχω δει φθορά...

Όπως και τα ανοξείδωτα ενδεχομένως να είναι άλλη μια εναλλακτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πολυ γρήγορα τελικα το πηρα απόφαση πως ειναι πεταμενα λευτα και επένδυσα σε μαντέμενιο τηγανι  πριν κανα 6μηνο και βρήκα την υγεια μου ουτε φοβαμε μη το γρατζουνισω ουτε τπτ και το φαγητό αλλη γεύση

Για δωσε info.....!

 

Έχω πάρει ένα κεραμικό εδώ και κάμποσο καιρό και ακόμα δεν έχω δει φθορά...

Για δωσε κι εσυ info.......!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις το μαντεμι δεν ειναι για ολους 

ειναι ακριβό (αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις) και βαρύ που σημαίνει οτι η νοικοκοιρα στο σπιτι θα ζοριστεί (καπου 1,5 kg) κατα τα αλλα ειναι τελειο.

εγω ετυχε και ημουν αμερικη και το εφερα απο εκει γιατι τα βρηκα 14 δολάρια τελική το ενα... εδω στη καλυτερη να τα βρεις 60-70 ευρω το ενα 

http://bbqphilosophy.gr/product/%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CE%B9-%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CF%8D-lodge-26-%CE%B5%CE%BA-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BC/ 

 

ψαξε lodge iron cast

το παρα πανω όσο ηταν σε stock ηταν καλη τιμη για τα 2 για δεδομενα ευρωπης γιατι ειναι made in usa και πέφτουν δασμοι 

 

το χω βαλει σε τζακι σε ψησταριά στη βεραντα (κανει απιστευτες τηγανιτές πατάτες και γενικα οτι δητποτε τηγανιτό ) και φυσικα στη κουζινα. δεν τιθετε θεμα χαραγματος και αν το προσεξεις στην αρχη γίνεται αντικολιτικο στη πορεια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωσε info.....!

Για δωσε κι εσυ info.......!

 

Αυτό έχει 6 επιστρώσεις κι είναι 100% ανοξείδωτο και από μάρκα-εγγύηση, εμένα δε μ'έχουν απογοητεύσει τόσα χρόνια...

 

https://www.skroutz.gr/s/9842433/Tefal-Expertise-%CE%A4%CE%B7%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CE%B9-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-28cm.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια δεν ειναι χωρος για αναλυση!

 

Ολα αυτα ή με πμ ή ποστ για επιλογη - προτασεις τηγανιου στο "ψαχνω για...". Επειδη μαλιστα προβλεπω απαντησεις και κουβεντα μεγαλη, καλυτερα νεο θεμα στο μπλα μπλα μιας και το "ψαχνω για" δεν προσφερεται για αναλυσεις και "σπαμμαρισμα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fest τηγάνι από αντίστοιχη προσφορά του Carrefour στις 5 φορές που χρησιμοποιήθηκε στράβωσε με αποτέλεσμα να μην πατάει καλά.

 

Tefal ακριβό και βαρύ, χάλασε αρκετά σύντομα η αντικολλητική του επίστρωση παρά το ότι το πρόσεχα.

 

Tefal meteor με αρκετή χρήση επί 6 μήνες προς το παρόν ουδέν πρόβλημα

 

Fissler ανοξείδωτο κυψελωτό, 7 χρόνια εργάτης χωρίς να κάνει κιχ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fest τηγάνι από αντίστοιχη προσφορά του Carrefour στις 5 φορές που χρησιμοποιήθηκε στράβωσε με αποτέλεσμα να μην πατάει καλά.

 

Tefal ακριβό και βαρύ, χάλασε αρκετά σύντομα η αντικολλητική του επίστρωση παρά το ότι το πρόσεχα.

 

Tefal meteor με αρκετή χρήση επί 6 μήνες προς το παρόν ουδέν πρόβλημα

 

Fissler ανοξείδωτο κυψελωτό, 7 χρόνια εργάτης χωρίς να κάνει κιχ.

 

Πολύ καλά τα Fissler, εγώ έχω χύτρα ταχύτητας με βιβλιαράκι οδηγιών σε πολυτονικό και έχω αλλάξει μόνο το λάστιχο της στεγανοποίησης μια φορά...

...αλλα ακριβότερα από τα άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...