Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Δεν ξερω τι εχεις αγορασει αλλα τα σκετα καλωδια δεν κανουν για την περιπτωση γιατι απλα δεν μετατρεπουν το ψηφιακο σε αναλογικο σημα. Χρειαζεσαι κατι με μετατροπεα. Δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλα ριξε μια ματια <a href="http://www.bestprice.gr/search?q=Hdmi+Vga+Cable">http://www.bestprice.gr/search?q=Hdmi+Vga+Cable</a></p>

<p><a href="http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?keyphrase=VGA+HDMI">http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?keyphrase=VGA+HDMI</a></p>

 

Έχω πάρει mini hdmi αρσενικό to vga θηλυκο.από κει και πέρα κουμπωσα καλώδιο VGA από το μετατροπέα στην τηλεόρασή,γιατί προφανώς το θηλυκό δεν κουμπώνει στην TV...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ακριβως θελεις να συνδεσεις στην tv μηπως πρεπει να ορισεις ενεργη την εξοδο mini hdmi αν προκειται για λαπτοπ η καποια αλλη ρυθμιση? Ηχο δεν μπορεις να παρεις με τον ανταπτορα-μετατροπεα αν και δεν ξερω ποιον εχεις. Νομιζω οτι γραφουμε σε λαθος νημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τι ακριβως θελεις να συνδεσεις στην tv μηπως πρεπει να ορισεις ενεργη την εξοδο mini hdmi αν προκειται για λαπτοπ η καποια αλλη ρυθμιση? Ηχο δεν μπορεις να παρεις με τον ανταπτορα-μετατροπεα αν και δεν ξερω ποιον εχεις. Νομιζω οτι γραφουμε σε λαθος νημα....</p>

 

Προφανώς θέλω να συνδέσω το mk808 γι αυτό γράφω εδώ.τέλος πάντων οποίος έχει καταφέρει συνδέσει σε VGA ας μου πει.τα λινκ απ το ίντερνετ τα γνωρίζω και γω άπλα θέλω κάτι που δουλεύει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα παιδεία. σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω ένα. από που λέτε καλύτερα να το πάρω και ποιο πληκτρολόγιο λέτε να πάρω?

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geekbuying. Εγω εκει εμπιστευομαι ΜΟΝΟ!!!

 

Επισης ειμαι κατοχος του ug007 το οποίο ειναι πολύ καλό εργαλείο.

Δεν εχω εμπειρια απο τα mk ουτε πρωτης ουτε δευτερης γενιάς.

To bt το εχει κανονικά το ug007 και με εχει καραβολεψει οταν βλεπω μονος καμια ταινία φουλ ενταση με τα bt ακουστικά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geekbuying. Εγω εκει εμπιστευομαι ΜΟΝΟ!!!

 

Επισης ειμαι κατοχος του ug007 το οποίο ειναι πολύ καλό εργαλείο.

Δεν εχω εμπειρια απο τα mk ουτε πρωτης ουτε δευτερης γενιάς.

To bt το εχει κανονικά το ug007 και με εχει καραβολεψει οταν βλεπω μονος καμια ταινία φουλ ενταση με τα bt ακουστικά μου.

ναι κι μένα ακριβώς το ίδιο στο 808Β ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποιο θα μου προτεινετε για

 

xbmc(Κυριως για εφαρμογες οπως icefilms-sports devil-navi-x κτλπ)

Δυνατο wifi

να μην κολλαει σε browsing 

και να παιζει σε HD τηλεοραση ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Hi , εδω topic starter : 

Status Update : 

 

Περιττο να σας πω οτι εχω ψησει ηδη αλλα  4 ατομα και εχουν αγορασει το στικακι , το ΜΚ808Β και με αποθεωνουν .
Εχει βγει και firmware 4.2.2 αλλα εχει καποια θεματακια . 

Οσοι φιλοι μου το πηρανε για ταινιες και χαλαρη χρηση , ειναι ευχαριστημενοι και με το Μαμα Rom . 

Εγω εχω περασει την 1.7 του Finless και ειμαι επισης ευχαριστημενος . 

Hints & Tips :

1.   με το RKremote.apk application που βρισκετε στις Rom του Finless  μεσα και το περνατε στο Android κινητο σας, εκτος απο επιλογη trackpad που βολευει , εχει και επιλογη touchpad !! Εψαχνα εδω και καιρο τροπο να κανω Pinch & Zoom καθως με το ποντικι η το Air mouse RC11 φυσικα δεν μπορω . 
Οποτε μου εκατσε γαντι , ειδικα για να ζοομαρω σε φωτογραφιες ειναι οτι πρεπει , πλεον υποστηριζει και 2 δαχτυλα το στικακι μας. 
Αρα εχουμε και λεμε , μπορειτε να το χειριστειτε με ποντικι , ΑιrMouse , Physical Keyboard , Android phones , XBox360 controllers kai Wiimotes (για το τελευταιο δεν ειμαι 100% σιγουρος). 


2.  Αν ανοιξετε τον native Browser που υποστηριζει Flash, μπορειτε να μπειτε σε sites οπως coolsports.tv , laola1.tv   και να δειτε Αγωνες μεσω streaming !!! 

3.  Αν θελετε να ακουτε μουσικη απο playlists του Υoutube , στο background , επειδη μολις πατε στη homescreen το Youtube κλεινει , κατεβαστε το PVstar , πλεον φτιαχνω playlists στο PC και μετα κανω login και τις ακουω στο background με αυτο το ωραιο app . 

4. Εννοειται κατεβαζετε Blackmart Alpha και tTorrent και το αφηνετε να κατεβαζει torrents αβερτα . 


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...