Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έχω ακόμα την αρχική  rom η οποία αν εξαιρέσεις κάτι αχρείαστα apps είναι μια χαρά, ίσως το μόνο πρόβλημα μετά από power off χάνει την ημερομηνία. Για ταινείες κάνω stream με το Link.png Site: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.qiss.vega.pro&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwibW9iaS5xaXNzLnZlZ2EucHJvIl0.">qloud ή με το Link.png Site: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexapp.android&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLnBsZXhhcHAuYW5kcm9pZCJd">plex  . για το mx δες αν έχεις ενεργοποιημένο το hw acc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα αυτο το site http://androidstick.nl/android-stick-firmware/ που εχει τα σωστα firmware για τα μηχανακια αυτα.το δικο μου τελικα ειναι το MK808B και οταν το αγορασα ελεγε το κουτι MK808 δουλευει πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις παίδες, κάπου είχα πετύχει έναν οδηγό για assign buttons στο χειριστήριο RC11.

Ειδικά για τα F1, F2, F3 και για το ctr+alt+del το οποίο δεν επαναφέρει τη συσκευή από το power off αλλά με το "πείραγμα" δούλευαν όλα.

Πριν κανα μήνα τον είχα πετύχει αλλά ξέχασα να τον κάνω bookmark καθώς δεν είχα παραλάβει τη συσκευή ακόμα.

Έχω φτάσει τις 20 σελίδες αναζήτησης στο google με διάφορες λέξεις-κλειδιά αλλά καμία επιτυχία...

Το έχει κάνει κάποιος τους κατόχους;

 

Υ.Γ. Ερώτηση noob: Πως θα καταλάβουμε ποιά έκδοση XBMC χρειαζόμαστε; Neon ή non Neon δηλαδή;

 

Sent from my iMito MX1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ. Ερώτηση noob: Πως θα καταλάβουμε ποιά έκδοση XBMC χρειαζόμαστε; Neon ή non Neon δηλαδή;

 

Sent from my iMito MX1

Εχει το xbmc settings -> info στο οποίο αναγράφεται πολύ αναλυτικά η version που είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει το xbmc settings -> info στο οποίο αναγράφεται πολύ αναλυτικά η version που είσαι.

Μάλλον δεν με κατάλαβες...

Γίνεται ένας χαμός με τις εκδόσεις του XBMC.

Δεν είχα βγάλει άκρη για το ποιά πρέπει να εγκαταστήσω.

Το geekbuying προτείνει τη neon για το ΜΧ1 ενώ διάφορα άλλα φόρουμ τη non neon.

Άλλοι την custom ενός τύπου kenidone ή κάπως έτσι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν με κατάλαβες... Γίνεται ένας χαμός με τις εκδόσεις του XBMC. Δεν είχα βγάλει άκρη για το ποιά πρέπει να εγκαταστήσω. Το geekbuying προτείνει τη neon για το ΜΧ1 ενώ διάφορα άλλα φόρουμ τη non neon. Άλλοι την custom ενός τύπου kenidone ή κάπως έτσι...

Ότι δεν είναι nvidia tegra - neon...

Τώρα το τι εχουν κάνει ακριβώς αυτοί που παλεύουν με το κάθε συγκεκριμένο στικάκι που εχει αγοράσει ο καθένας μας, θέλει αρκετή δουλειά και ψάξιμο και απο μέρους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...