Προς το περιεχόμενο

ιδιοκτησία αυτοκινήτου χωρίς δίπλωμα


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προκαλούμε λέει λιγότερα ατυχήματα οι γυναίκες, γι'αυτό έχουμε χαμηλότερα ασφάλιστρα :P

 

Άσε... εγώ όταν έδινα εξετάσεις έβριζα κάτι τύπους που βγαίναν από όπου να 'ναι και πήγαιναν σα να τους ανήκε ο δρόμος και οι εξεταστές γελούσαν.Ειδικά αυτοί που μένουν στην περιοχή μου, είναι του στυλ "είμαι μόνιμος κάτοικος, άρα έχω πάντα προτεραιότητα"!

 

 

Και που να οδηγήσεις σε επαρχια να δεις ...δικαιώματα που εχουν οι ...ντοπιοι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να οδηγήσεις σε επαρχια να δεις ...δικαιώματα που εχουν οι ...ντοπιοι!!!!

Μέχρι πριν 3-4 χρόνια ήταν... επαρχία... (Ανθούσα μένω και πριν λίγα χρόνια μπήκε στο Δήμο και έφυγε από την Κοινότητα) :P 

 

Η κοινότητα έφυγε... τα χούγια ποτέ! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραλογο με το επασφαλιστρο είναι ότι αν εισαι 24 ετων και παρεις διπλωμα για πρωτη φορα δεν εχει επασφαλιστρο .

 

Αν όμως το εχεις περει από τα 18  και οδηγεις παρολο που ξερεις πιο καλα να οδηγεις μεχρι τα 23 πληρωνεις επασφαλιστρο

Επασφάλιστρο μπαίνει όταν είσαι έως 23 ή όταν έχεις πάρει δίπλωμα τους τελευταίους 12 μήνες. Μερικές ασφαλιστικές μάλιστα το βάζουν και εφόσον το οδηγεί άτομο άνω των 70 ετών. Το επασφάλιστρο είναι 30% πάνω στα ασφάλιστρα αστικής ευθύνης.

 

Επίσης αν οδηγός των παραπάνω κατηγοριών προκαλέσει ατύχημα και δεν έχει πληρωθεί επασφάλιστρο, η ασφαλιστική δεν θα αποζημιώσει αν δεν εισπράξει πρώτα πρόστιμο 60% επί των ετησίων ασφαλίστρων. Στην περίπτωση μικτής η ασφάλεια αποζημιώνει μόνο το 50% της ζημιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ξανα......Γνωριζει κανεις αν γινετε να οδηγας έχοντας περασει τη πρακτικη(2/9/14) του διπλωματος;;;;

Δλδ αν σε σταματησουνε τι γινετε, κληση κανονικα;;;; 

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από AnonymosS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ξανα......Γνωριζει κανεις αν γινετε να οδηγας έχοντας περασει τη πρακτικη(2/9/14) του διπλωματος;;;;

Δλδ αν σε σταματησουνε τι γινετε, κληση κανονικα;;;; 

 

Ευχαριστώ

 

 

Ναι κανονικα αλλα δεν ξερω αν μπορεις να την σβησεις (χλωμο...) αν πας την αδεια οδηγησης όταν την παρεις

 

Αν η παραβαση είναι σοβαρη και παει δικαστηριο νομιζω αθωώνεσαι πο ευκολα γιατι θα παρει χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικα αλλα δεν ξερω αν μπορεις να την σβησεις (χλωμο...) αν πας την αδεια οδηγησης όταν την παρεις

 

Αν η παραβαση είναι σοβαρη και παει δικαστηριο νομιζω αθωώνεσαι πο ευκολα γιατι θα παρει χρονο

Σε ευχαριστώ, οποτε υπομονη μεχρι να ερθει η αδεια οδηγησης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, οποτε υπομονη μεχρι να ερθει η αδεια οδηγησης....

 

 

Καταλαβαινω ότι είναι δυσκολο γιατι ανυπομονείς αλλα είναι το πιο σωστο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

το θεμα ας ειναι παλιο εμεις εχουμε ενα αυτοκινητο το οποιο μας το εχει παρει το διαλυτηριο απο το τελος του 2015 αλα ακομα δεν εχουμε κανει την αποδοχη κληρωνομιας και εχουμε το χαρτι της ακινησιας απο το 2011 αν θυμαμαι καλα που το καταθεσε ο πατερας μου αλα το αμαξι ηταν στο χωριο εξω απο την μαντρα του σπιτιου μας που το οικοπεδο το εχει ενας γειτονας αυτος εκανε την καταγγελια και το πηραν και το βρηκαμε στο διαλυτηριο το 2016 που ηδη ειχε πεθανει ο πατερας μου τι γινεται με αυτο δλδ να μας δοσουν τα λεφτα της αποσυρσης και να παραγραφει το αμαξι απο την ακινησια και εφορια αφου εγω δεν θα το οδηγησω λογο υγειας που δεν μπορει να βγει το διπλωμα οσο για το 2ο αμαξι το εχω κατω απο το σπιτι και πληρωνουμε κανονικα ασφαλεια και τελη και ακομα περιμενουμε την αποδοχη γιατι ο μεγαλος αδελφος μου ειναι μονημα στο εξωτερικο και δεν τον βλεπω να ερχεται συντομα με ολα αυτα που εχουν γινει τοσα χρονια και τα εχει αφησει ολα στον αερα ο δικηγορος του τα εχει ετοιμασει τα χαρτια σχεδον αλα δεν μας εχει ειδοποιηση και το διαλυτηριο μας ελεγε το 2016 οτι θα μας χρεωσει φυλακτρα για το αμαξι αν δεν τελειωσουμε με την αποδοχη αλα δεν μας εχουν ξανα ειδοποιησει αλα ουτε τους εχουμε ξανα ενοχλησει τι μπορει να γινει με αυτην την υποθεση ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://el.wikipedia.org/wiki/Σημείο_στίξης 

Σημεία στίξης λέμε τα σύμβολα-σημάδια που βάζουμε ανάμεσα στις λέξεις και μας διευκολύνουν στην ανάγνωση. Δείχνουν δηλαδή πώς διαβάζεται ένα κείμενο (επιτονισμός), πού και πόσο γίνεται διακοπή κάθε φορά, τι αίσθημα εκφράζεται και τι ακριβώς θέλει να πει ο γράφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...