Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Οτι έπαιξα εδώ και δυο χρονια με εξαιρεση το Batman AK που μετά έστρωσε ετρεχε μια χαρά απο Witcher 3, GTAV και Phantom Pain έως Total War Warhammer, Dark Souls III, Civilization VI, DOOM, Τyranny και Torment. 

 

Ασε λοιπον εμας που εχουμε παιξει και δει παραπανω παιχνιδια να εχουμε μια καλυτερη γνωμη στο τι γινεται στο pc gaming στο συνολο του. Επισης το να λες οτι παιζει μια χαρα παιχνιδι οπως το Dark souls 3 που ουτε ολες τις αναλυσεις υποστηριζει σωστα και ειναι κλειδωμενο στα 60fps δεν στεκει. :)

 

Μηπως λεω μηπως να βγει πρωτα το παιχνιδι και τα ρεβιους και μετα να το κραξουμε ολοι μαζι παρεα? Ναι τα αρχικα δειγματα δεν ειναι ενθαρυντικα,ναι εχει οντως καποια θεματα το παιχνιδι,αλλους τους ενοχλει λιγο και αλλους πολυ αλλα καλο θα ηταν πιστευω να μην το κριναμε πριν βγει καν το παιχνιδι.. Θα διαβασουμε και γνωμες εδω απο τα παιδια που θα το τερματισουν,και θα συζυτησουμε για τεχνικα θεματα οπως κανουμε παντα και ολα θα τα πουμε...

Καλα αυτο θα γινει ουτως ή αλλως απλα και ο σχολιασμος κατα την αναμονη ειναι μεσα στο παιχνιδι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
  • Moderators

Κάθομαι και βλέπω που βάζουν παλιά parody/meme videos. ^_^

 

https://www.youtube.com/watch?v=kz37A6xmXX8

 

(spoilers about Mass Effect Trilogy από κάτω)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που θα ήθελα να μάθω από περιέργεια είναι πως κινήθηκαν οι πωλήσεις μετά το ξεκίνημα του early access και αν αυξήθηκαν οι προπαραγγελίες ή υπήρξαν ακυρώσεις.

 

Πάντως οφείλω να δώσω ένα μπράβο στην EA που έδωσε αυτή την μορφή demo ειδικά πριν το launch. Βέβαια, θα ήταν ακόμα μεγαλύτερη μαγκιά της αν το έδινε σε όλους και όχι μόνο στους συνδρομητές της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θυμάμαι από πότε υπάρχει το EA Access αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται.

 

Το ΜΕ3 πάντως είχε κανονικό demo που ήταν η εισαγωγή και μια αποστολή πιο μετά.

 

Πιο πολύ μου άρεσε να έχω 10 ώρες (κάπου 6 μου πήρε μέχρι να φτάσω στο "gate" που σταματάει το progress, μιας και άφηνε να κάνουμε περισσότερα πράγματα, αλλά ακόμα νιώθω ότι δεν έχω δει σχεδόν τίποτα από το στόρυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως οφείλω να δώσω ένα μπράβο στην EA που έδωσε αυτή την μορφή demo ειδικά πριν το launch. Βέβαια, θα ήταν ακόμα μεγαλύτερη μαγκιά της αν το έδινε σε όλους και όχι μόνο στους συνδρομητές της.

Συγχαρητήρια που το παραδοσιακό demo, το "χαρίζει" επι πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι από πότε υπάρχει το EA Access αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται.

 

Το ΜΕ3 πάντως είχε κανονικό demo που ήταν η εισαγωγή και μια αποστολή πιο μετά.

 

Πιο πολύ μου άρεσε να έχω 10 ώρες (κάπου 6 μου πήρε μέχρι να φτάσω στο "gate" που σταματάει το progress, μιας και άφηνε να κάνουμε περισσότερα πράγματα, αλλά ακόμα νιώθω ότι δεν έχω δει σχεδόν τίποτα από το στόρυ.

το πήρες το παιχνίδι;

θα το πάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος από τα Video (και όχι μόνο) previews που έχω διαβάσει και δεί τελικά το παιχνίδι αρκετά έως πολύ καλό θα είναι. Απλά λες και τα σκάτωσαν επίτηδες με τις φάτσες κτλ ας έκαναν μία αντιγραφή από το DAI στην τελική. Λες και προσπάθησαν με άσχημο τρόπο να τραβήξουν τα φώτα πάνω τους ρε παιδί μου, δεν μπορώ να το εξηγήσω. Το Combat το εκθειάζουν, ποικιλία σε πλανήτες, story άνω του μέσου όρου. Τελικά μετά από λίγο καιρό πάει για αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια που το παραδοσιακό demo, το "χαρίζει" επι πληρωμή;

Όταν το παραδοσιακό demo έχει εξαφανιστεί εδώ και χρόνια, έχουμε ξεπέσει να επικροτούμε ακόμα και τέτοιες ενέργειες. Επίσης αναφέρω ότι έπρεπε να το δώσει σε όλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδι μεγάλης εταιρείας με κόστος παραγωγής 40 εκατομύρια δολλάρια, με τεράστια ομάδα ανάπτυξης που δουλεύουν στο παιχνίδι εδώ και χρόνια και παρόλα αυτά δείχνει σαν παρωδία φτιαγμένη από ερασιτέχνες. Και κλασσικά έχουμε τα γνωστά "αντικειμενικά" gaming sites που το αποθεώνουν ως αριστούργημα ενώ όλος ο κόσμος το κράζει για την αδικαιολόγητη απαισιότητά του. Προβλέπεται για πελώρια εμπορική αποτυχία.

 

Mέχρι και τα SJWs μισούν το MEA (έστω κι αν το μισούν για τους λάθους λόγους):

 

https://www.youtube.com/watch?v=oCmdwcuI0-s&feature=youtu.be

 

Δεν ξέρω αν ήδη δημοσιεύτηκε εδώ αλλά ιδού ένα από τα υπεθύνα άτομα για τα κωμικοτραγικά facial expressions:

 

http://theralphretort.com/a-cosplayer-with-no-video-game-experience-was-the-lead-facial-animator-for-mass-effect-andromeda-3017017/

 

 

Μερικές πρώτες εντυπώσεις όσο αφορά την επίδοση του παιχνιδιού:

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1352817

 

Neogaf. Σοβαρή πηγή βρήκες. :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...