Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 6/10 θεωρείτε άνω του μετριου και είναι καλο score αλλα όταν sites τύπου IGN, Gamespot κτλ δίνουν τα 8/9/10 αβέρτα λογικό να φαίνεται περίεργο το 6. Άμα θες να ενημερωθείς σωστά δες το review του Karak ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαινεται θα κυμανθει στο 7-7.5, όπου γενικά σαν game δεν είναι κακο αλλα για ΑΑΑ σίγουρα θα έπρεπε να δώσουν μεγάλη βάση στις αδυναμίες του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λες νομίζω, γενικά ο κόσμος είναι εκνευρισμένος με την πολιτική της Bioware/EA και θα το θάψουν, μπορεί το game να μην το αξίζει η εταιρία όμως μάλλον does. Ας πρόσεχαν, με ένα εξάμηνο delay πιστεύω τα προβλήματα θα ήταν ελάχιστα και δεν θα φαινόταν τόσο περίεργο γιατί πάντα τα "rpg" έχουν bugs, too late now. Εγώ θα περιμένω να φάει μερικούς μήνες patch και μετά ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή εμπειρία στην τιμή που του αξίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δεν ξέρω αν ήδη δημοσιεύτηκε εδώ αλλά ιδού ένα από τα υπεθύνα άτομα για τα κωμικοτραγικά facial expressions:

 

http://theralphretort.com/a-cosplayer-with-no-video-game-experience-was-the-lead-facial-animator-for-mass-effect-andromeda-3017017/

 

twitter.com/bioware/status/843190432033005568

 

Αλλά no clear words. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λες νομίζω, γενικά ο κόσμος είναι εκνευρισμένος με την πολιτική της Bioware/EA και θα το θάψουν, μπορεί το game να μην το αξίζει η εταιρία όμως μάλλον does. Ας πρόσεχαν, με ένα εξάμηνο delay πιστεύω τα προβλήματα θα ήταν ελάχιστα και δεν θα φαινόταν τόσο περίεργο γιατί πάντα τα "rpg" έχουν bugs, too late now. Εγώ θα περιμένω να φάει μερικούς μήνες patch και μετά ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή εμπειρία στην τιμή που του αξίζει.

Οχι δεν κατάλαβες, στο 7-7.5 αναφερόμουν που θα καταλήξουν τα critics reviews. Το user score πιστεύω θα ξεφύγει αρκετά, ειδικά με οτι γίνεται τελευταία,τα ανούσια μηδενικά θα κάνουν γλέντι. Μετα απο 2000 reviews user score πιστεύω θα κυμανθει 5.5 με 6.4 :P

Βέβαια λιγο θα έπρεπε να μας νοιάζει το user score όταν το zelda οδεύει απο 7.5 να παει 7 απο τα μηδενικά που χαρίζουν οι "ανεγκεφαλοι".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Agreed, αλλα και πάλι tbh το user score του metacritic το εμπιστεύομαι περισσότερο από paid critics, και εννοείτε υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις όπως το Zelda που ανέφερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλεψη απο τωρα,το παιχνιδι θα ειναι του 7.5-8 :P

:D

 

Στα υπολοιπα ειναι οτι αναφερθηκε. Με βαση τα μεχρι τωρα reviews και το ονομα που κουβαλαει αυτη η σειρα,ψιλο κανει μπαμ για μειωση τιμης και γενικα αναμονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν και έχω παίξει μόνο το trial (που με έχει κάνει να θέλω να ψάξω πολύ περισσότερο απ' ότι το DAI), καλύτερα τα lower expectations και (ελπίζω) να εκπλαγώ ευχάριστα, παρά τα διθυραμβικά σχόλια του 3 που εκτός του ότι πολλά πράγματα made no f*cking sense, άλλα τα οποία glossed over και στο τέλος

 

What is your favorite color?

Ναι, το EC και τα expansions (κυρίως το Citadel), έφτιαξαν κάπως τα πράγματα, αλλά δεν θα ξεχάσω το αίσθημα της απογοήτευσης που είχα αφού το τερμάτισα.

 

 

Να δούμε εδώ τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λένε τα Reviews, αλλά προτιμώ οτιδήποτε rpg που έχεις έλεγχο στον χαρακτήρα και προσωπικότητα του ήρωα και φυσικά διαδραματιζεται σε οτιδήποτε κόσμο πλην φαντασίας. *

 

Αριστούργημα το παιχνίδι δεν είναι αλλά δεν παύει να είναι πολύ καλό. 7—7.5 είναι μια χαρά σκορ.

 

*(εσένα λέω witcher)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το Andromeda θα πληρώσει το μάρμαρο για όλες τις προηγούμενες αμαρτίες τόσο της Bioware όσο και του Τύπου. Θα ξεπλυθούν με το να το θάβουν για ό,τι τους παίρνει, φταίει δε φταίει, ξεχνώντας τα Dragon Age 2 και Inquisition που έκαναν γαργάρα.

 

Το παιχνίδι πάντως εξακολουθεί να με αφήνει αδιάφορο (σε καμιά έκπτωση και αν), ενώ τα facial expressions και animation γενικά είμαι από αυτούς που τους ενοχλούν αρκετά. Θα περιμένω απόψεις για σενάριο και διαλόγους, αλλά κρατάω μικρό καλάθι. Από αυτό που έχουν τα Στρουμφάκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λένε τα Reviews, αλλά προτιμώ οτιδήποτε rpg που έχεις έλεγχο στον χαρακτήρα και προσωπικότητα του ήρωα και φυσικά διαδραματιζεται σε οτιδήποτε κόσμο πλην φαντασίας. *

 

Αριστούργημα το παιχνίδι δεν είναι αλλά δεν παύει να είναι πολύ καλό. 7—7.5 είναι μια χαρά σκορ.

 

*(εσένα λέω witcher)

Εμ, όλοι οι κόσμοι που δεν είναι βασισμένοι σε ιστορικές περιόδους είναι κόσμοι φαντασίας. Πόσο μάλλον οι sci-fi που εκ φύσεως και ορισμού είναι fiction (φαντασίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά σπαθιά, κάστρα και πριγκίπισσες που θέλουν σωτηρία. Γέμισαμε. Το mass effect, φτιάχνει τον δικό του κόσμο, με ιστορία παρασκήνιο, κάτι βρε παιδί μου που δεν το βλέπεις συχνά.

 

Αντιστοιχα, fallout έχει post apocalyptic, deus ex cyberpunk. Δεν βλέπεις συχνά τέτοια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...